Прескочи до съдържание

Индонезия - общи въпроси


Препоръчани мнения

Защото чисто и просто блокират достъпа отвън, затова казвам за магеланци. Явно от Европа работи де.

 

Иначе си имат много кусури, ама това са технически подробности. В бившата ми работа в Бг шефа казваше "като видя CV с мейл от АБВ (за IT) веднага отива в коша, няма смисъл да го чета."

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Бих искала да се оплача от Ариана. Резервирахме го за 2 дни още преди месец. 2 дни преди уговорения ден за първия тур се опита да смени датите на туровете, а аз вече имах изготвена програма и съответно не се съгласих. Вчера беше първият ни ден с него и искаше възможно най-бързо да приключим, защото след това имал работа. Дори не ни остави пред хотела, а на десетина минути пеш от него, за да не стои в трафика и да може се прибере. Ресторантът за обяд, който ни препоръча беше с хубава гледка, ни ужасна храна. 

 

Утре е вторият ни ден с него и току-що ми писа, че той нямал възможност и затова сме щели да бъдем с братовчед му. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За съжаление се случват подобни неща , явно между вас не се е получила “ химия “ . 
 

Подобно оплакване е и добро напомняне , че прекрасното отношение върви ръка за ръка и в двете посоки 👍

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 29 минути , stanislavpp каза:

За съжаление се случват подобни неща , явно между вас не се е получила “ химия “ . 
 

Подобно оплакване е и добро напомняне , че прекрасното отношение върви ръка за ръка и в двете посоки 👍

За мен просто започва да става като с Буда преди време.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , Marisha каза:

За мен просто започва да става като с Буда преди време.

В което наистина не виждам нищо лошо . Пожелавам всекиму да достигне ниво , в което сам да избира с кого да работи…👍.  Хората са различни , и няма как да има 100% спойка между всички , особено предвид различните култура , езици и нрави .

Връзка към мнение
преди 1 минута , stanislavpp каза:

В което наистина не виждам нищо лошо . Пожелавам всекиму да достигне ниво , в което сам да избира с кого да работи…👍.  Хората са различни , и няма как да има 100% спойка между всички , особено предвид различните култура , езици и нрави .

Не става въпрос за избиране, с кого да работи, а за промяна на дати в последен момент, един сериозен гид няма да направи това. Не е много приятно това, особено когато си ограничен във времето.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дори на мястото на @mimziinka щях изобщо да му откажа услугите при това положение. Преди време ползвахме гид на Бали, който работпи от години. Никога не си е позволил таково отношение. За ме този просто се насра, извинявам се за грозния израз.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Marisha каза:

Не става въпрос за избиране, с кого да работи, а за промяна на дати в последен момент, един сериозен гид няма да направи това. Не е много приятно това, особено когато си ограничен във времето.

Естествено , но той не е сменил датите , нали ? Нито пък сте предплатили и получили договор за уговорената услуга ? Освен това , ние не знаем неговият контекст и причини за подобно желание … В крайна сметка има стотици гидове в Бали , ползвайте друг .  Не съдете , бъдете по-толерантни и усмихнати , и всичко ще се нарежда по ваш вкус. 😉

 

IMG_8238.jpeg.e799b02a43a2a3363825b14852022ecd.jpeg

 

Човекът е пич ( Арияна е  този вдясно ) 🙃

Връзка към мнение
преди 6 минути , stanislavpp каза:

Естествено , но той не е сменил датите , нали ? Нито пък сте предплатили и получили договор за уговорената услуга ? Освен това , ние не знаем неговият контекст и причини за подобно желание … В крайна сметка има стотици гидове в Бали , ползвайте друг .  Не съдете , бъдете по-толерантни и усмихнати , и всичко ще се нарежда по ваш вкус. 😉IMG_8238.jpeg.e799b02a43a2a3363825b14852022ecd.jpeg

 

Човекът ( Арияна ) е пич ( този вдясно ) 🙃

Какво щеше на направиш, ако си ограничен във времето,  имаш 2-3 дни и ти направят този номер.

Връзка към мнение

Аз все още не виждам никакъв номер , но елементарната логика подсказва - човек да се фокусира върху позитивното ( да продължава да се наслаждава на Бали във всичките му аспекти ) , а ако има съмнения върху собственият си избор на гид , да си избере друг - все пак няма предплащане или договор , всичко е на добра воля 👍

Връзка към мнение
преди 16 минути , stanislavpp каза:

Аз все още не виждам никакъв номер , но елементарната логика подсказва , човек да се фокусира върху позитивното ( да продължава да се наслаждава на Бали във всичките му аспекти ) , а ако има съмнения върху собственият си избор на гид , да си избере друг - все пак няма предплащане или договор , всичко е на добра воля 👍

Явно не можеш да разбереш, за какво говоря, защото имаме малко по различен начин на пътуване от твоя.

Връзка към мнение
преди 9 часа, Адриан ХН каза:

От опит казва, че АБВ не работи във Виетнам, Малайзия и Индонезия.

В Европа никъде не ми е правила проблем.

В момента съм в Куала Лумпур и АБВ работи безпроблемно. Странно, споделих важна информация относно митническия режим в Индонезия, а се оказа, че по-важно за форума е периферната тема свързана с АБВ...

Връзка към мнение
преди 23 минути , Duke каза:

В момента съм в Куала Лумпур и АБВ работи безпроблемно. Странно, споделих важна информация относно митническия режим в Индонезия, а се оказа, че по-важно за форума е периферната тема свързана с АБВ...

Едното е информация, потребна или не, а другото е споделяне на опит и даване на акъл.

Аз все пак бих предложила да не защитаваш abv в случай на нападение, а да си поръчаш още едни скариди 😉

 

 

 

преди 1 час, Marisha каза:

Явно не можеш да разбереш за какво говоря, защото имаме малко по различен начин на пътуване от твоя.

О, не мисля, че @stanislavpp може да разбере, че ръка, пълна с американски нелеп бакшиш се посреща по различен начин от европейската в тропическите държави. И това няма нищо общо с усмивки или отношение, а с очакванията към изпълнение на ангажимент или причините на местния да го поеме. 

Естествено всеки е свободен да се откаже във всеки един момент от уговорка. Просто за някои от нас е грозно, а за други е супер ок. 

 

 

 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Шоколадче, искрено ме разсмя 😃 .
Отношението няма нищо с  бакшиш , нито е “супер ок отказ от уговорка”. Всъщност къде видя точно отказ от уговорка или пак да си измисляме ? Какво ви дава право да съдите човека , без да знаете контекста ?

В крайна сметка , колежката даде добра гледна точка , че не е доволна …, в което няма нищо лошо и подсъдно , сигурен съм , че и Арияна има своите забележки към клиенти … Има стотици гидове , ползвайте ги спокойно и се наслаждавайте на Бали.
Но не забравяйте не само да изисквате , а и да давате в замяна добро отношение ( не взирам бакшиш ) 👍

Връзка към мнение

Аз не казвам на хората да не ползват Ариана, просто във форума съм срещала само суперлативи за човека, а аз имах неприятен опит с него и реших да споделя, защото след толкова много позитивни мнения очакванията ти се вдигат и когато кацнеш след 11 часов полет и видиш съобщението в WhatsApp, че искат да ти сменят датите от днес за утре не ти става много приятно. 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 4 часа, mimziinka каза:

Аз не казвам на хората да не ползват Ариана, просто във форума съм срещала само суперлативи за човека, а аз имах неприятен опит с него и реших да споделя, защото след толкова много позитивни мнения очакванията ти се вдигат и когато кацнеш след 11 часов полет и видиш съобщението в WhatsApp, че искат да ти сменят датите от днес за утре не ти става много приятно. 

Не съм ползвала този човек, но мисля че алчно си е дублирал ангажиментите. Което се случва често. Малко похвалиш някого, той стане по търсен и започват гафовете му. Дано всичко друго да е прекрасно при пътуването ви!

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, Duke каза:

В момента съм в Куала Лумпур и АБВ работи безпроблемно. Странно, споделих важна информация относно митническия режим в Индонезия, а се оказа, че по-важно за форума е периферната тема свързана с АБВ...

Странно. На мен не ми работеше. Може би от екипа на АБВ четат нашия форум и си взимат бележки.

Сигурно затова всяка информация е от значение. 

Приятно изкарване. Куала Лумпур е страхотен град.

Връзка към мнение

Понеже от мен тръгна лансирането на Ариана, редно е да взема отношение, поради много проста причина - ще убием форума като не споделяме информация, защото десетия магеланец ще изтегли късата клечка. На мен ми костваше два цели дни да се ровя по форумите и да търся. И аз се чувствам виновен че съм подвел някой. Намерих според моите критерии, спазарих се и предоставих информацията тук. Разбира се, че 100% гаранция няма и е редно по-претенциозните да имат вариант Б. Голяма работа, че братовчед му щял да кара колата. Нали си имате програма? Кой ще ви закара до т.А, Б... какво значение има. Напълно ще се съглася с казаното от Станислав. Животът е толкова динамичен, че....Гледа се прекалено едната гледна точка - нашата. И сега от "кухнята". Ползвах услугите на Ариана преди 40 дни. Седмица преди това сина му беше катострофирал жестоко с мотор. 15-16 годишен тийнейджър. Натрошен. Предстояха му поредица от операции. Явно при нас химията е сработила, показа ми снимки на хлапето в гипс. От професионален интерес разговора отиде върху здравеопазването в Индонезия. И въпреки, че е много евтина страна, със здравеопазването не е така и Ариана беше много притеснен от финансовата му страна. Много вероятен вариант е да имал извънреден преглед при лекар и тн. Ето ти една друга гледна точка. Хайде всички които имат деца с ръка на сърцето да кажат какво биха направили......и тогава да се правят квалификации кое е грозно и кое не е.

А да намериш шофьор в Бали е най-простата работа. Всеки втори ще ти помогне. По важното е да си си свършил домашното какво искаш да видиш.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

В случая не разбрах, гид или шофьор. Има огромна разлика. Взимали сме шофьор от Klook за една трета от цената на гид за цял ден.

Прав си, при всеки могат да се появят извънредни обстоятелства. Но с едно просто обяснение могат да се изчистят нещата. Всеки нормален човек ще разбере.

Връзка към мнение
преди 2 часа, Адриан ХН каза:

Странно. На мен не ми работеше. Може би от екипа на АБВ четат нашия форум и си взимат бележки.

Сигурно затова всяка информация е от значение. 

Приятно изкарване. Куала Лумпур е страхотен град.

 

Screenshot_20240405_172910_ABVbg.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Kamen каза:

Понеже от мен тръгна лансирането на Ариана, редно е да взема отношение

Не сме ползвали неговите услуги, но в Джогякарта ползвахме услугите на препоръчаните от теб Ириянто и съпругата му Аник и останахме много доволни...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.