Прескочи до съдържание

Индонезия - общи въпроси


Препоръчани мнения

4 hours ago, Евгени Димитров said:

Аз не знам такава регионална еСим карта да има. Колкото до обмяната, имаше едно бюро, на което курса за $50 и $100 беше различен, но не помня разликата. 

Мисля това да си взема https://www.airalo.com/asia-esim
 

30 дена 5гб -20 долара. Едва ли, ако взимам 3 отделни карти ще е по-евтино, само дето ще има повече трафик. Но на нас ни трябва само за навигация, някой превод или резервация. Вечер като сме в хотела може да разцъкаме на wi fi.

Връзка към мнение
Евгени Димитров

Кач пара за такси от Летището в Денпасар до Кута (8.5 км). Чета, различни цени от 125-150к. Писах на шофьора, който Андриян препоръча по-горе и ми иска 250к. Може ли Grab да си поръчам? 

Връзка към мнение
преди 2 часа, Евгени Димитров каза:

Кач пара за такси от Летището в Денпасар до Кута (8.5 км). Чета, различни цени от 125-150к. Писах на шофьора, който Андриян препоръча по-горе и ми иска 250к. Може ли Grab да си поръчам? 

Можеш Граб, можеш и през букинг. От летището до Убуд ни излезе 22 лева през букинг.  Трансфера от Санур до летището за 15 лева пак през букинг.  До Кута трябва да е същото, ако ли не по-евтино. Граб би трябвало да ти вземе около 100к. 

Буда и ние не сме го използвали за трансфери. Той е подходящ за трипове.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Airasia Indonesia някой попадал ли е на промота? Следя ги от поне два месеца - нищо. По сайтовете падат с по 10-15лв и като че ли не си заслужава риска.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 8.07.2023 г. в 11:34, lesy каза:

Според вас два часа и половина дали са достатъчни но летището в Джакарта CGK да се прехвърлим на вътрешен полет? Полетите са с Turkish и AirAsia.

Има и малко по-късни, но са със SuperAir Jet, които са ми непознати. Видях, че са основани 2021г. Някой дали ги е ползвал?

И аз имам същия казус. На практика колко време ви отне прехвърлянето между термиалите и проверките? Предполагам че сте кацнали с Търкиш на CGK на терминал 3 и после от терминал 1 с AirAsia. Транзитен коридор предполагам няма и проверка на влизане и излизане. Имам три часа и половина, само с ръчен багаж, ще извадя VOA онлайн преди тръгване. 

Връзка към мнение

Ние променихме плановете. Имахме 5.3ч. престой между полетите. На опашката за виза, независимо дали имаш извадена предварително пак чакаш. И е бавно. Трябва по-бързо изнасяне от самолета и съответно по-рано да се наредиш на опашката. Влакчето между терминалите е безплатно, но работи до 21ч. Ние го изпуснахме и взехме шатъла, но беше по-бавен. Смяна на валута, покупка на сим карта, вино и 5.30ч. бяха съвсем точно. Путувахме с чекиран багаж, което също забавя. Да го вземем и отново да го чекираме.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
На 11.01.2024 г. в 19:15, lesy каза:

Ние променихме плановете. Имахме 5.3ч. престой между полетите. На опашката за виза, независимо дали имаш извадена предварително пак чакаш. И е бавно. Трябва по-бързо изнасяне от самолета и съответно по-рано да се наредиш на опашката.

На летището в Джакарта от самолета директно на имиграционните ли се отива или първо се взимат чекираните багажи и тогава е имиграционната служба?

Връзка към мнение
На 11.11.2023 г. в 12:50, Евгени Димитров каза:

Курсът на летището - 15.35 за долар, в мола смених на 15.60 

86EBA50C-3FF1-4447-A4E2-9B4BAADDA662.jpeg

Този мол на летището в Джакарта ли е? Дай някакви координати.

Връзка към мнение
Евгени Димитров
На 8.02.2024 г. в 4:04, Kamen каза:

Този мол на летището в Джакарта ли е? Дай някакви координати.

Не, в града - Grand Indonesia East Mall. Ченджа беше на приземният етаж, където са многото ресторанти 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

От няколко дни (14.02) е в сила новата туристическа такса за Бали, която се заплаща на този сайт https://lovebali.baliprov.go.id, 150 000 idr.

 

Все още инфото в нета е много оскъдно за процеса на проверка , особено за чужденците , пристигащи с вътрешни полети .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 18.02.2024 г. в 11:11, stanislavpp каза:

От няколко дни (14.02) е в сила новата туристическа такса за Бали, която се заплаща на този сайт https://lovebali.baliprov.go.id, 150 000 idr.

 

Все още инфото в нета е много оскъдно за процеса на проверка , особено за чужденците , пристигащи с вътрешни полети .

Полет днес вътрешни линии Джакарта - Денпасар без тур.такса.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 19.02.2024 г. в 6:20, Kamen каза:

Полет днес вътрешни линии Джакарта - Денпасар без тур.такса.

Все още ли сте в Бали ?

 

 

При влизане в Индонезия с Evisa/Evoa , всички паспорти вече  могат да ползват автоматизираните Egates ( +14 год).

 

https://www.instagram.com/p/C3mGuBdv_qs/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Колко е що годе нормална цена за двама възрасти и дете на 7г. до Бали през септември? Гледам търкиш и Катар между 5500-6000лв двупосочен. Дали да търся до Сингапур или Куала и оттам с Air Asia? Голяма ли е разликата, че досега не съм следил тая дестинация? 

Връзка към мнение
преди 11 часа, stanislavpp каза:

Все още ли сте в Бали ?

 

 

При влизане в Индонезия с Evisa/Evoa , всички паспорти вече  могат да ползват автоматизираните Egates ( +14 год).

 

https://www.instagram.com/p/C3mGuBdv_qs/

На Нуса Пенида сме. Ползвах отличен шофъор за Убуд, мога да дам координати на който му трябва. Днес и утре ще правя двата тура на НП, довечера мога да дам отзиви за шофьора.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 6 часа, stanislavpp каза:

С удоволствие ще взема координатите му 👍

+62 823-5952-3089 Ariyana, прати му поздрави от Камен България.

За съжаление колегата му в Нуса Пенида е класа надолу. Ариана е от ареа Убуд и познава всичко в областта

Направихме един тур на север с него 12ч и един в източно Бали 10ч, 700к на ден. Не знам обаче дали са подходящи за вас, нали сте с дете

Дано е и свободен, след нас го поеха холандци.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Арияна е нашият човек, ползвахме го през 2019г. И аз съм много доволна от него. Много е точен, мил и адаптивен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Резервирах Ариян за понеделник , благодаря ви за препоръките ☝️

 

Коя люлка да изберем, обаче  ? Той ни дава избор между Aloha , Uma Ceking , Swing Heaven and Bali Swing ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 24.02.2024 г. в 8:08, Kamen каза:

+62 823-5952-3089 Ariyana, прати му поздрави от Камен България.

За съжаление колегата му в Нуса Пенида е класа надолу. Ариана е от ареа Убуд и познава всичко в областта

Направихме един тур на север с него 12ч и един в източно Бали 10ч, 700к на ден. Не знам обаче дали са подходящи за вас, нали сте с дете

Дано е и свободен, след нас го поеха холандци.

 

Здравейте! С какъв автомобил се придвижвахте с Арияна? Питам заради мястото/удобството вътре в купето - 12 часа не е малко. 

Връзка към мнение

Благодаря! Предстои ми пътуване до Бали на 20 март 2024.  Ще питам няколко неща сега, може би и по-късно 😊 Ако имате информация и време да пишете:

Колко време предварително трябва да ангажирам Ариян?
Може ли да се разчита, че той ще спази ангажимента, без да е получил пари?

Ако се спазарим да същата цена като Вас по WhatsApp,  това е крайна цена, не дължим нищо друго, горивото е включено и той ни води, където ние кажем и ни връща в хотела накрая? 
Плащаме му кеш в местна валута, или може и в долари?

Последните 3 дни сме в Семиняк - той може ли и там да поеме транспорта, или да търсим друг човек - препоръчайте, ако имате?

Относно банкови карти и кеш: какво ще посъветвате? Колко долара  кеш да носим минимум (2 души, 8 дни - 5 в Убуд, 3 в Семиняк) - храна, транспорт, масажи.

Пробвали ли сте масажи, къде в Убуд/Семиняк? 

 Имам Visa Debit и Revolut Debit - ако тегля на банкомат, таксите високи ли са? Къде да обменим долари за рупии? 
Благодаря за отделеното време! 

Връзка към мнение

За разлика от широко препоръчваният Буда , Ариян няма уебсайт и не е толкова зает . Буда се е развил доста добре , има уебсайт и дори в нисък сезон е зает месец - два напред , но има голяма група от шофьори и ще ви свърши работа ,но няма да е лично , освен ако не сте го резервирали по отрано.

 

Аз не препоръчвам да се пазарите с Ариян или Буда ценово , ще ви свалят 2$- 5$ ,но сте се направили на “ цигани” и току виж пропуснете някое интересно местенце/препоръка за масажно студио/ресторант/гледка …

 

Буда ви казва цена в долари , Ариян в рупии - плащате в поисканата валута, цената е крайна с включено гориво и други.

 

Семиняк ще му е далеч на Ариян (живее в Убуд ) ,  но ако сте готини и имате отношение , не вярвам да ви откаже .

 

Масажите са по 100 000 рупии (10лв) за 60 мин , дамите по-добре да се възползват от терапиите за коса + масаж . На доста места се рекламират 4 ръце , а може дори и шест ръце да участват едновременно. 
 

Цените в Бали са по-ниски от България , а качеството на ресторанти , кафенета, пекарни и прочие е няколко нива над. Хората са безкрайно мили .

 

Сметка във fine  dining ресторанти за двама с няколко бири и коктейли ще е под 100лв , а качеството е уау. Иначе и за 5-10лв на ястие ще останете предоволни.

 

Шофьорите на ден започват от 450 000 рупии , тези с реноме 650 000-700 000.

 

 Цените в ресторантите са без данъците , към сметката добавят 10% сервиз +11% държавна такса . Ако плащате с карта +3%. 
 

На всеки метър има ресторанти и масажни студия , на всеки 20 метра чейнджбюра и бутици. Аз смених 200$ на летище YIA =3 милиона рупии и нямат изхарчване ,  но плащам с карта …

 

АТМ на BNI/BRI са без такса , те са и най-разпространени , но са ниски лимити ( 1 милион /1.5 милиона ) , може няколко транзакции обаче  . Купюрите в АТМ са само по 50 000 и 100 000.  
Сменете долари на влизане за 3-4 милиона и не го мислете повече , още 200-300$ евентуално за спокойствие . Ако ви дразнят 3% надценка при плащане с карта , тогава ще ви трябва повече кеш.

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.