Прескочи до съдържание

Индонезия - общи въпроси


Препоръчани мнения

Включвам се само да благодаря за полезните съвети, ние ще бъдем на Бали от 8 до 15 март. 4 нощувкив Дуса Нуа и 3 в Убуд. За нашите дати Буда вече беше зает, но ни предложи негов човек и вече имаме уговорка за 3 дни. Ще го ползваме и последния ден да ни закара на летището. Букинг ни  дава по-ниска цена, но пък така ще ние по-спокойно. 

Преди Бали ще бъдем 3 дни в Куала Лумпур, а след, в Сингапур за 3 дни. Ако се засичаме с някой, може да ми пише. 

Връзка към мнение

@tanil1965  Вероятно знаете , че 11 март е silent day ( нищо и никой не работи в продължение на 24 часа ).

 

Да вметна , че циганията на летище Денпасар по отношение на транспорта бие всички рекорди , добре че идвах свеж с едночасов полет от Ява и ми стана доста смешно , че изобщо е възможно подобна малоумщина на нашата планета. 
 

Подчертавам дебело за всички пристигащи , че най-добрият и цивилизован начин за такси ( конвенционално или апп ) е електрическото такова на Блубърд , което не може да се поръча през аппа . Има собствена стоянка след пресичане на първото шосе , а не след второто, където са всички останали таксита и алтернативи . Цената е фиксирана на зонов принцип , шофьор идва да ви вземе от тяхната будка , може да платите фиксираната цена кеш при пристигане или с карта преди качване с 50 000 надценка . Убуд е няколко зони , ние бяхме в зоната , струваща 400 000(40лв) , а возенето отне 2ч3мин (38км)…, чак ми стана жал за шофьора.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, stanislavpp каза:

@tanil1965  Вероятно знаете , че 11 март е silent day ( нищо и никой не работи в продължение на 24 часа ).

 

Да вметна , че циганията на летище Денпасар по отношение на транспорта бие всички рекорди , добре че идвах свеж с едночасов полет от Ява и ми стана доста смешно , че изобщо е възможно подобна малоумщина на нашата планета. 
 

Подчертавам дебело за всички пристигащи , че най-добрият и цивилизован начин за такси ( конвенционално или апп ) е електрическото такова на Блубърд , което не може да се поръча през аппа . Има собствена стоянка след пресичане на първото шосе , а не след второто, където са всички останали таксита и алтернативи . Цената е фиксирана на зонов принцип , шофьор идва да ви вземе от тяхната будка , може да платите фиксираната цена кеш при пристигане или с карта преди качване с 50 000 надценка . Убуд е няколко зони , ние бяхме в зоната , струваща 400 000(40лв) , а возенето отне 2ч3мин (38км)…, чак ми стана жал за шофьора.

Много по добър и евтин вариант предварително да поръчаш трансфер от летище до хотела. По спомени от букинг беше по малко от 15 долара. И да не не се занимаваш с нищо, особено след дългия полет.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 12 часа, Анджи каза:

Благодаря! Предстои ми пътуване до Бали на 20 март 2024.  Ще питам няколко неща сега, може би и по-късно 😊 Ако имате информация и време да пишете:

Колко време предварително трябва да ангажирам Ариян?
Може ли да се разчита, че той ще спази ангажимента, без да е получил пари?

Ако се спазарим да същата цена като Вас по WhatsApp,  това е крайна цена, не дължим нищо друго, горивото е включено и той ни води, където ние кажем и ни връща в хотела накрая? 
Плащаме му кеш в местна валута, или може и в долари?

Последните 3 дни сме в Семиняк - той може ли и там да поеме транспорта, или да търсим друг човек - препоръчайте, ако имате?

Относно банкови карти и кеш: какво ще посъветвате? Колко долара  кеш да носим минимум (2 души, 8 дни - 5 в Убуд, 3 в Семиняк) - храна, транспорт, масажи.

Пробвали ли сте масажи, къде в Убуд/Семиняк? 

 Имам Visa Debit и Revolut Debit - ако тегля на банкомат, таксите високи ли са? Къде да обменим долари за рупии? 
Благодаря за отделеното време! 

Според мен резервирай си рано шофьор за цял ден, предварително. Бали е толкова разнообразен, че всеки според собствените си интереси трябва да определи маршрута. Аз се прибирам на пети март и тогава ще мога да дам прагматични съвети. В момента нямам никакво време за писане.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте отново 😊:

Докато сме в Бали, искаме да посетим храмовете Боробудур и Прамбаран на остров Ява за 1 ден с вътрешни полети. Трябва да станем ок. 04.30 сутринта, такси от Семиняк до летището, полети, шофьор за цял ден. Вижда ни се уморително и не знаем как ще е трафикът храмове - летище (да не изпуснем обратния полет за Бали след обяд 😉) Бихте ли споделили опит/информация относно:

- полетите Денпасар - Джокджакарта (или Йогякарта) - Денпасар/коя авиокомпания сте ползвали, лесно ли се купуват билети онлайн, проверки на летището и д-р. Видях полети сутрин в 07.00 от Денпасар до Джокджакарта, 17.00ч обратно. 

- наемане на шофьор за цял ден от летището в Джокджакарта, който да ни закара до храмовете и върне на летището. Имате ли контакт/идея?

- билети за храмовете - сигурно може онлайн да се купя (ще проверя), ако не - много ли се чака за билет и за влизане в храмовите комплекси?

- отворено ли е за посещение последното ниво на Борободур? 
Когато можете, пишете, включително и нещо, което смятате за важно, но аз не съм попитала. Благодаря на всеки, който отделя от времето си 🤗!

Връзка към мнение

Билети за полети се купуват толкова лесно, колкото и в България . Полетното време е един час , а летище Йогякарта е няколко нива над Софийското.

 

Възможно е да се направи , но ще е кошмарен ден - главната причина ще е супер жегата , след това - дългото возене ( храмовете са в противоположни посоки ) и накрая ранното ставане . 
 

Билети за храмовете се купуват от goersapp.com и представляват QR кодове .За Боробудур е препоръчително да се закупят предварително - разделен е на слотове през час и е възможно да няма за вашето предпочитано време .

 

Последното ниво на Боробудур не е отворено . Имайте предвид, че храмът е само един , но се влиза и излиза през различни места . Ще ви отнеме едно 30 минути да излезете.

 

Прамбанан е от 4 храмови площадки , най-впечатляваща е първата плошадка, която е с 4 храма , както и последната такава. Не я пропускайте , имате достатъчно време .
 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте и благодаря за информацията която споделяте тук!  Мислите ли, че може да се прекоси Ява с rent a car ? Да речем от Джакарта до Сурабая през август ?

Връзка към мнение

Благодаря за информацията!

Направих маршрут.

Може би с едно преспиване около единия от храмовете или в Йогякарта ще е по-поносимо.

От коя авиокомпания препоръчвате да се купят самолетните билети? Аз намерих с Garuda Indonesia Денпасар - Йогякарта по обяд, пристига в Йогякарта в 12.45.

След обяд същия ден единият храм дали може да се види? В Google дават 50мин за 40км път до Борободур от летището - дали има задръствания? 

Преспиване - къде - Йогякарта, или в района на Борободур?

Сутринта на следващия ден пътуване до Прамбанан и обратно към летището за полет в 17.50 с Lion Йогякарта - Денпасар. 


 

преди 7 часа, stanislavpp каза:

Билети за полети се купуват толкова лесно, колкото и в България . Полетното време е един час , а летище Йогякарта е няколко нива над Софийското.

 

Възможно е да се направи , но ще е кошмарен ден - главната причина ще е супер жегата , след това - дългото возене ( храмовете са в противоположни посоки ) и накрая ранното ставане . 
 

Билети за храмовете се купуват от goersapp.com и представляват QR кодове .За Боробудур е препоръчително да се закупят предварително - разделен е на слотове през час и е възможно да няма за вашето предпочитано време .

 

Последното ниво на Боробудур не е отворено . Имайте предвид, че храмът е само един , но се влиза и излиза през различни места . Ще ви отнеме едно 30 минути да излезете.

 

Прамбанан е от 4 храмови площадки , най-впечатляваща е първата плошадка, която е с 4 храма , както и последната такава. Не я пропускайте , имате достатъчно време .
 

 

 

Връзка към мнение

Изберете а/к , която ви е най-удобна като часове .

 

Ние спахме в Мариот Йогякарта , 9,5/10 - само суперлативи мога да изкажа. Ако се спрете на този хотел , бих препоръчал да вземете стая с включен  М лаундж, надценката е повече от оправдана ….

преди 5 часа, Анджи каза:

След обяд същия ден единият храм дали може да се види?

Ние точно така направихме .

 

Не виждам вече смисъл в настаняване до Боробудур - преди години бяха популярни покрай посрещането на изгрева в храма , но с новата слот система вече няма възмжност за нещо подобно.

 

Когато гледате трафика  в GM , не пропускайте да гледате същите часове , през които ще пътувате , не през нощта, когато няма трафик..

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 13 часа, Анджи каза:

Благодаря за информацията!

Направих маршрут.

Може би с едно преспиване около единия от храмовете или в Йогякарта ще е по-поносимо.

От коя авиокомпания препоръчвате да се купят самолетните билети? Аз намерих с Garuda Indonesia Денпасар - Йогякарта по обяд, пристига в Йогякарта в 12.45.

След обяд същия ден единият храм дали може да се види? В Google дават 50мин за 40км път до Борободур от летището - дали има задръствания? 

Преспиване - къде - Йогякарта, или в района на Борободур?

Сутринта на следващия ден пътуване до Прамбанан и обратно към летището за полет в 17.50 с Lion Йогякарта - Денпасар. 


 

 

Аз съм в момента в Джоджакарта. Двата храма си оставете един цял ден. Билети от място си вземете, няма хора, само ученици. Има комбо билет за двата храма - с малка отстъпка е/700к/. Имам контакт на шофьор от Джоджа, направих двата тура с него. 700к за двата тура. Може така да направите че да ви откара директно до летището. Може и да ви вземе от летището. Ако искате телефон за контакт/уатсапп/ пишете. Имайте предвид че нискотарифните променят и в последния момент в Индонезия. Нашият полет LionAir промени с час полета.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 1.03.2024 г. в 15:10, Kamen каза:

Аз съм в момента в Джоджакарта. Двата храма си оставете един цял ден. Билети от място си вземете, няма хора, само ученици. Има комбо билет за двата храма - с малка отстъпка е/700к/. Имам контакт на шофьор от Джоджа, направих двата тура с него. 700к за двата тура. Може така да направите че да ви откара директно до летището. Може и да ви вземе от летището. Ако искате телефон за контакт/уатсапп/ пишете. Имайте предвид че нискотарифните променят и в последния момент в Индонезия. Нашият полет LionAir промени с час полета.

Благодаря за информацията! Бихте ли споделили телефона на шофьора, моля? 

 

На 1.03.2024 г. в 21:49, Анджи каза:

Благодаря за информацията! Бихте ли споделили телефона на шофьора, моля? 

Работят ли и двата храма в понеделник? Имат ли почивни дни и кога? 

 

На 1.03.2024 г. в 22:16, Анджи каза:

Работят ли и двата храма в понеделник? Имат ли почивни дни и кога? 

Видях в нета - Прамбанан частично затворен в понедееник, Борободур = изцяло затворен в понеделник. Комбинираният билет за двата храма не дава достъп до последното ниво в Борободур - Вие писахте, че не работи, независимо с какъв билет?

Връзка към мнение
преди 14 часа, Kamen каза:

+62 815-6867-306

Благодаря! Имах чат с BorobudurParkTickets Goer. Писаха, че последното ниво е отворено. До него се отива с Temple Structure Tickets, а с другия тип билети - Temple Ground Tickets се разглежда храма, без да се дава достъп до най-горното ниво - скрийншот по-долу . Вие какъв тип билети имахте?  
IMG_1166.png.d976efccbbbffb5d0e5476f75d590068.png

Връзка към мнение

Вторият тип билети 👍 .

 

С първият тип не се качваш на храма , само гледаш отстрани .

 

На най-горното ниво , по спомени имаше ограден сектор и мислех , че за него питате …

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 27.02.2024 г. в 3:14, stanislavpp каза:

С бял автомобил 😉 се придвижвахме, името на човека е Ариян ( Ariyan) - най-добрият шофьор е !IMG_2531.jpeg.34ee5e725a7cc947949d70707a9b797f.jpeg

 

IMG_2532.jpeg.71b8bb7e9248d830c1dd1191594913c2.jpeg

 

 

 

 

Здравейте отново! 
Свързахме се с Ариян и го резервирахме за 3 дни - 22, 23 и 24-ти март 2024. Пристигаме в Убуд на 21.03. Той предлага маршрути и обявява цени в рупии, можем да платим с карта. Разбрахме се, че ще ни трябва малко време да решим. 
Вие в брой ли му платихте или с карта? 
Нали е ок да му платим в деня на тура? Не бихме искали да предплащаме от сега. 

Връзка към мнение
преди 22 минути , Анджи каза:

Здравейте отново! 
Свързахме се с Ариян и го резервирахме за 3 дни - 22, 23 и 24-ти март 2024. Пристигаме в Убуд на 21.03. Той предлага маршрути и обявява цени в рупии, можем да платим с карта. Разбрахме се, че ще ни трябва малко време да решим. 
Вие в брой ли му платихте или с карта? 
Нали е ок да му платим в деня на тура? Не бихме искали да предплащаме от сега. 

Аз плащах в брой и то след като дневния тур приключи. Ариана не искаше преди стартирането на дневния тур парите, а след като приключи, може би имат някакво поверие. Винаги сме плащали след като услугата е извършена. Не се притеснявайте.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
On 2/29/2024 at 10:58 PM, twilighter said:

Здравейте и благодаря за информацията която споделяте тук!  Мислите ли, че може да се прекоси Ява с rent a car ? Да речем от Джакарта до Сурабая през август ?

Да, възможно е да се наеме кола от Джакарта до Сурабая. Много от компаниите за наем на автомобили предлагат опции за еднопосочен наем, което ви позволява да оставите колата в Сурабая вместо да я връщате в Джакарта.

Връзка към мнение

Не знам дали е писано, а може би е ново правило, но при пристигане на новото летище в Джогякарта освен e-VISA, се изисква и попълване на митническа декларация. Доста бюрократично е измислено, защото освен забавяне на паспортен контрол (въпреки наличие на e-VISA отново минаваш през проверка от служител, за разлика от Сингапур, където минаваш директно с паспорта през машините и никой не те пита нищо, защото очевидно системата разпознава предварително попълнен онлайн формуляр), следва и електронно попълване на митническа декларация (формулярът се сваля през QR код с предварително включен безплатен интернет на YIA). И още нещо важно за тук. По някаква причина АБВ пощата не работи в Индонезия и се наложи да попълвам онлайн нови входни карти за Малайзия през пощата ми в Yahoo, защото нямаше как да сваля ПИН кодовете на първите от АБВ...

Връзка към мнение
преди 15 минути , Duke каза:

Не знам дали е писано, а може би е ново правило, но при пристигане на новото летище в Джогякарта освен e-VISA, се изисква и попълване на митническа декларация. Доста бюрократично е измислено, защото освен забавяне на паспортен контрол (въпреки наличие на e-VISA отново минаваш през проверка от служител, за разлика от Сингапур, където минаваш директно с паспорта през машините и никой не те пита нищо, защото очевидно системата разпознава предварително попълнен онлайн формуляр), следва и електронно попълване на митническа декларация (формулярът се сваля през QR код с предварително включен безплатен интернет на YIA). И още нещо важно за тук. По някаква причина АБВ пощата не работи в Индонезия и се наложи да попълвам онлайн нови входни карти за Малайзия през пощата ми в Yahoo, защото нямаше как да сваля ПИН кодовете на първите от АБВ...

С abv поща се решава проблема, ако минеш през vpn. Приложение на TBI също не работи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Abv е направена с идеята, че потребителят няма да пътува никъде. За магеланец не е добър избор.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , neuromancer каза:

Abv е направена с идеята, че потребителят няма да пътува никъде. За магеланец не е добър избор.

Не знам защо е тази категоричност? Досега никога не съм имал проблеми с тази поща...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , Duke каза:

Не знам защо е тази категоричност? Досега никога не съм имал проблеми с тази поща...

Има проблем и в Аржентина,Бразилия и Чили с абв поща.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.