Прескочи до съдържание

Кратки и бързи въпроси за Рим


Spqr

Препоръчани мнения

Влиза се само с ТЕЛК решение (ние носехме оригиналите).

ТЕЛК решението е на един от официалните езици на Европейска общност.

Само с ТЕЛК влизахме в музеите в Рим ( дори и в частен музей, какъвто е този на восъчните фигури)

Никъде никой не иска карта от Съюза на инвалидите. Искат карта от този тип https://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=1139&langId=bg, която ще е възможно да е в България към 2025.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Четох във форума Бгмама ,че било добре да имаме членска карта.Плаща се 5 лв годишен членски внос,но има сбирки по Великден и Коледа с подаръци за членовете.

преди 48 минути , Titina каза:

Влиза се само с ТЕЛК решение (ние носехме оригиналите).

 

Screenshot 2024-01-22 at 21-48-00 Рим - 19 тема.png

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 15.01.2024 г. в 16:27, Дани Магелани каза:

Добре е модератор да направи тема, за да не потъне тази информация, а е полезна.

Закачих мнението горе в темата като препоръчано, за да е лесно достъпно 🙂

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 22.01.2024 г. в 21:52, dimitrov6 каза:

Четох във форума Бгмама ,че било добре да имаме членска карта.Плаща се 5 лв годишен членски внос,но има сбирки по Великден и Коледа с подаръци за членовете.

 

Screenshot 2024-01-22 at 21-48-00 Рим - 19 тема.png

Това не е вярно. С телк, на български, влязохме в Колизеум и куп други музеи. Съвсем безплатно, без да плащаме никакви такси.

За Колизеум специално застанахме на входа за влизане, показахме ТЕЛК, изпратиха ни на вътрешна каса 10 ( имаше около 20 човека в сравнение с външните каси, където бяха над 500). Дадоха ни безплатни  билети, лепнаха ни по една зелена лепенка и ни пожелаха притна разходка.

Със същият безплатен билет ни пуснаха и на Палатинския хълм. Със същият билет влязахме и в музея на хълма ( в зала 4 има страхотен филм, препоръчвам го)

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Я бърз въпрос - такситата до летищата са с фиксирана цена, обаче не съм ги ползвал

през нощта и за 4 човека - дали ще ми правят проблеми? Инсталирах и приложението им за таксита itTaxi - някой да ги е ползвал 

Връзка към мнение
преди 56 минути , new one каза:

Я бърз въпрос - такситата до летищата са с фиксирана цена, обаче не съм ги ползвал

през нощта и за 4 човека - дали ще ми правят проблеми? Инсталирах и приложението им за таксита itTaxi - някой да ги е ползвал 

@new one IT Taxi аз съм го ползвала 2 пъти в Болоня - единия път в 1 AM-2 AM от летището, а другия път късно вечерта за късен полет. Първия път се обади диспечер, който говореше английски, втория път се обади шофьора, който не говореше английски, но ни намери, понеже бяхме дали адреса на някаква частна клиника, която беше точно до хотела и чакахме там. И двата пъти таксито пристигна между ~5-8 минути. 

За Рим за малките часове сме поръчвали през https://gettransfer.com/en и за 8 човека ни излезна ~10тина евро на човек, което е супер приемливо. Дойде с бус и ни взе даже напълно точно и коректно - даже беше по-рано на адреса. Друг път пак за такъв ранен полет в Рим поръчахме такси още от предишния ден на рецепцията на хотела и дойде навреме. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, имаме закупени стандартни билети за посещение на Колизеум. Часът ни за вход обаче е на обяд. Можем ли да посетим Форума и Палатин преди посочения час? 

Връзка към мнение
преди 4 минути , Christine каза:

Здравейте, имаме закупени стандартни билети за посещение на Колизеум. Часът ни за вход обаче е на обяд. Можем ли да посетим Форума и Палатин преди посочения час? 

Въпрос на лични убеждения и интереси е . Практически е възможно и по-бързо, но ако имате интерес към подобен ттип забележителности, то в никакъв случай не препоръчвам толкова малко време. Форума и Палатинския хълм са невероятни места, особено за хората, които познават и харесват римската история. 

Веднага се сещам за поговорката "да отидеш до Рим и да не видиш Папата", чиийто еквивалент може да бъде "да отидеш в Рим и да тичаш през Форума и Палатин".

Връзка към мнение
преди 40 минути , Tesh каза:

Въпрос на лични убеждения и интереси е . Практически е възможно и по-бързо, но ако имате интерес към подобен ттип забележителности, то в никакъв случай не препоръчвам толкова малко време. Форума и Палатинския хълм са невероятни места, особено за хората, които познават и харесват римската история. 

Веднага се сещам за поговорката "да отидеш до Рим и да не видиш Папата", чиийто еквивалент може да бъде "да отидеш в Рим и да тичаш през Форума и Палатин".

Благодаря, ще помислим за промяна в плана.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Искаме да стигнем от Фиумичино до Флоренция, на 23.04. сутринта. Идеята ми беше да вземем автобус от летището до Термини и от там влак на Итало. Вчера обаче видях, че всъщност има и вариант да вземем влак на Трениталия до Рим Тибуртина и там да се прекачим на влака за Флоренция, но не съм ходила на тази гара и не съм сигурна дали наистина това е по-удобният и бърз вариант, който ми се струва че е. Кое е по-вероятното да протече гладко, като се има предвид, че билетите за влака вероятно ще са без право на промяна или рефънд? Колко време минимално би било необходимо за прекачване за варианта само с влакове?

Връзка към мнение

ами гара като гара, примерно 5-10 мин е предостатъчно, ако не закъснее влака

аз мисля, че освен ако не вземеш билети за експресите с места и прочие, може да се качиш на който си искаш влак

всъщност аз винаги съм взимал билет на място , той се валидира

Връзка към мнение

Благодаря за отговора! Ще имаме само ден и нещо във Флоренция, затова ще гледам сега да взема билети за бързите влакове, докато още има сравнително по-човешки цени, за да можем предиобед да сме вече там. Ще си оставя малко повече време за прекачване за всеки случай...

Връзка към мнение

Здравейте, дали е глупаво да планирам посещение (5 дена) в Рим последната седмица на Август? Търся мнение по отношение на  жега, тълпи и цени по това време на годината?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.