Прескочи до съдържание

Кратки и бързи въпроси за Рим


Spqr

Препоръчани мнения

През октомври миналата година минахме с паспорти, беше много удобно и бързо. Когато кацнахме само това беше, нищо друго не проверяваха, явно разчитаха, че АК си е проверила сертификатите. Но на излитане ни ги сканираха през 5 метра:)

  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Стигнах и аз до една безумна ситуация и търся мнение дали има приличен шанс да успеем с един трансфер. Наясно съм колко е рисково и че всичко е много-мноооого относително, но все пак...

 

Кацаме по разписание в 8.40 на терминал 1 на Фиумичино. Гоним полет след това на Търкиш в 10.55 от терминал 3. Ако приемем, че всичко върви по разписание и нямаме чекиран багаж, колко реалистично е да хванем следващия полет? Не съм била на Фиумичино, нямам представа колко време е нужно за придвижване от единия до другия терминал. Да речем, че на място ще има човек, който да ни заведе от изхода на терминал 1 до терминал 3, така че да не губим време да се лутаме кое къде е. 

Оглеждам се и за други опции за по-ранно стигане, но сме малко ограничени откъм дати и възможности.

Връзка към мнение
32 minutes ago, Lirea said:

Стигнах и аз до една безумна ситуация и търся мнение дали има приличен шанс да успеем с един трансфер. Наясно съм колко е рисково и че всичко е много-мноооого относително, но все пак...

 

Кацаме по разписание в 8.40 на терминал 1 на Фиумичино. Гоним полет след това на Търкиш в 10.55 от терминал 3. Ако приемем, че всичко върви по разписание и нямаме чекиран багаж, колко реалистично е да хванем следващия полет? Не съм била на Фиумичино, нямам представа колко време е нужно за придвижване от единия до другия терминал. Да речем, че на място ще има човек, който да ни заведе от изхода на терминал 1 до терминал 3, така че да не губим време да се лутаме кое къде е. 

Оглеждам се и за други опции за по-ранно стигане, но сме малко ограничени откъм дати и възможности.

Близо са и са свързани. Ако Wizz не омажат нещата ще имате време и за кафе.Като първи полет за деня вероятно ще си кацнат  по разписание.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@stanimir, това звучи обнадеждаващо 🙂

 

преди 12 минути , stanimir каза:

Като първи полет за деня вероятно ще си кацнат  по разписание.

И аз на това се надявам 🤞 Дано си прав.

Връзка към мнение

Аз да се намеся ни в клин, ни в ръкав, ама полетите на Уиз София - Фиумичино, не кацаха ли на едно място, до което те кара влакче? Със сигурност при последния ни полет беше така. Поне на тръгване от Рим

Връзка към мнение

Не мисля, че е проблем придвижването между терминалите, а зимното полугодие. Ако е студено времето, полетите се бавят заради процедурите против обледеняване. Бих проверила и във Flight radar как са се придвижвали последните самолети, за справка. Но като цяло, не бих ви го препоръчала.

Връзка към мнение
Здравейте, моля за малко информация .
1.Искам за взема билети за посещение на Колизеума, включващо арената и подземията, но не мога да разбера има ли аудиогайд или не. Също така, т.к пише, че билета важи два дни, тези дни два последователни ли са? За деца само такса за намален билет, нали? Датите за резервация в началото на всеки месец ли излизат, защото сега има възможност само за март
2. Събота сутрин подходящо време ли е за Ватикана, т.к ще сме с деца и по-възрастни дали ще има много опашки/за месец май/
3. Предложение за някоя проверена фирма за трансфер от Чампино до центъра. Шест души сме. Намирам много в интернет, но ако има доволни и порзвали ще съм благодарна на инфо
 
 
Благодаря!
 
 

 

  •  
  •  
Връзка към мнение
На 8.03.2022 г. в 16:43, silviavt каза:
Здравейте, моля за малко информация .
1.Искам за взема билети за посещение на Колизеума, включващо арената и подземията, но не мога да разбера има ли аудиогайд или не. Също така, т.к пише, че билета важи два дни, тези дни два последователни ли са? За деца само такса за намален билет, нали? Датите за резервация в началото на всеки месец ли излизат, защото сега има възможност само за март
2. Събота сутрин подходящо време ли е за Ватикана, т.к ще сме с деца и по-възрастни дали ще има много опашки/за месец май/
3. Предложение за някоя проверена фирма за трансфер от Чампино до центъра. Шест души сме. Намирам много в интернет, но ако има доволни и порзвали ще съм благодарна на инфо
 
 
Благодаря!
 
 

 

  •  
  •  

Здравейте! Аз лично през 2017г. използвах автобусите на Terravision за трансфер от Чиампино до центъра. Предварително си бях купила билети, цената бе 5 евро. Сега пак планирам пътуване през май, и най-вероятно пак ще ползвам услугите им, само се чудя дали да се ангажирам с час, ащото при предварително закупуване си резервираш и час или на място да си закупя билети. За частни трансфери, нямам идея, но са по-скъпи зная.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 8.03.2022 г. в 16:43, silviavt каза:
Здравейте, моля за малко информация .
1.Искам за взема билети за посещение на Колизеума, включващо арената и подземията, но не мога да разбера има ли аудиогайд или не. Също така, т.к пише, че билета важи два дни, тези дни два последователни ли са? За деца само такса за намален билет, нали? Датите за резервация в началото на всеки месец ли излизат, защото сега има възможност само за март
2. Събота сутрин подходящо време ли е за Ватикана, т.к ще сме с деца и по-възрастни дали ще има много опашки/за месец май/
3. Предложение за някоя проверена фирма за трансфер от Чампино до центъра. Шест души сме. Намирам много в интернет, но ако има доволни и порзвали ще съм благодарна на инфо
 
 
Благодаря!
 

 

1. Ако е това, https://www.coopculture.it/en/products/full-experience-ticket-with-access-to-the-arena-and-underground-of-the-colosseum/, не пише аудиогайд. Билетите по принцип са валидни 2 дни след посещение на първия обект, включен в тях. За децата е така - само таксата.

2. Всяка сутрин около 11 е час пик, събота още повече. Опашките са гарантирани. Сега не знам как е, но по принцип там опашката върви бързо, ранния следобед е доста по-спокойно, но все пак е събота. Коя част на Ватикана - музеите или Св. Петър?

3. Автобусите са непрекъснато, няма смисъл да се купуват предварително билети, защото при закъснение на полета може да изпуснете запазения час. Теравижън са най-известни и съответно най-пълни. С другите е по-лесно - Sitbus, имаше и някакви други, но не ги помня.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, съвсем на скоро открих този форум и се надявам да ми помогнете. Знаете ли защо официалните страници на галерия Боргезе https://galleriaborghese.beniculturali.it/en/visita/info-biglietti/ и на Националния музей на Рим https://museonazionaleromano.beniculturali.it/ не работят? Не ми се отварят и съответно не мога да си купя билети. Аз ли правя нещо грешно, някакви ограничения за браузър ли има или просто не работят? 

Връзка към мнение
преди 12 минути , Sylvia K. каза:

Здравейте, съвсем на скоро открих този форум и се надявам да ми помогнете. Знаете ли защо официалните страници на галерия Боргезе https://galleriaborghese.beniculturali.it/en/visita/info-biglietti/ и на Националния музей на Рим https://museonazionaleromano.beniculturali.it/ не работят? Не ми се отварят и съответно не мога да си купя билети. Аз ли правя нещо грешно, някакви ограничения за браузър ли има или просто не работят? 

На мен не ми се отварят също. От колко време са в такова състояние? Ако отскоро го забелязваш, почакай да минат празниците, евентуално да ги оправят...ако не, сигурно ще трябва да се ползват сайтове на прекупвачи с по-високи цени. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , Георги каза:

На мен не ми се отварят също. От колко време са в такова състояние? Ако отскоро го забелязваш, почакай да минат празниците, евентуално да ги оправят...ако не, сигурно ще трябва да се ползват сайтове на прекупвачи с по-високи цени. 

От няколко дни опитвам. Благодаря за отговора. Дано да ги оправят!

Връзка към мнение
преди 35 минути , Sylvia K. каза:

Здравейте, съвсем на скоро открих този форум и се надявам да ми помогнете. Знаете ли защо официалните страници на галерия Боргезе https://galleriaborghese.beniculturali.it/en/visita/info-biglietti/ и на Националния музей на Рим https://museonazionaleromano.beniculturali.it/ не работят? Не ми се отварят и съответно не мога да си купя билети. Аз ли правя нещо грешно, някакви ограничения за браузър ли има или просто не работят? 

През италиански IP адрес се отварят на секундата. Влезте така. Хич не съм спец по тази част и съм си сложила добавка Urban Free VPN proxy Unblocker за гугъл хром и я включвам само ако ми трябва IP на определена държава, че иначе ми забавя браузъра (в случая избирате „Италия“). Безплатна е. Вероятно тук все някой знае по-добри варианти.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Рискът при безплатните VPN добавки, е че не е много разумно да се пускат данни на банкови карти, когато трафикът минава през тях. Иначе ако се търси информация ще свършат работа. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

За Galeria Borghese явно самото резервиране на билети не се случва през въпросния недостъпен извън Италия сайт, а е от www.tisc.it, проверих го набързо изглежда собственост на ticketone, който е един от големите оператори на продажби на онлайн събития в Италия. Може би това да е официалния сайт, но все пак си прегледай цени и други неща да не те натоварят с излишни такси: https://www.tosc.it/en/artist/galleria-borghese/ и 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, Sylvia K. каза:

Здравейте, съвсем на скоро открих този форум и се надявам да ми помогнете. Знаете ли защо официалните страници на галерия Боргезе https://galleriaborghese.beniculturali.it/en/visita/info-biglietti/ и на Националния музей на Рим https://museonazionaleromano.beniculturali.it/ не работят? Не ми се отварят и съответно не мога да си купя билети. Аз ли правя нещо грешно, някакви ограничения за браузър ли има или просто не работят? 

Сайтът не се отваря поне от началото на март месец със сигурност. Официално билетът струва 15 € , но при посредниците цените започват от 30€. Когато пристигнахме в Рим помолихме на рецепцията в хотела да се опитат по телефона да ни запазят места. Момчето беше любезно и чака около 35 минути на “ опашка “ , защото бяхме 21 подред. Докато ни дойде реда билетите за деня бяха свършили. Пиша го за да знаете, че това също е вариант. Може да се разходите и до самата галерия и там да попитате на място за някой следващ ден дали нямат останали билети . Съмнявам се да успеете така, но кой знае, може да сте късметлии. Изобщо ,ако не сте готови да платите на посредник ,според мен посещението на галерията си става една мисия невъзможна… ние поне го оставихме за следващия път. На рецепция в хотела казаха да им напишем имейл преди пътуване и те ще се опитат да ни купят билети …май не се сещам никакъв друг вариант. Желая успех. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Георги каза:

За Galeria Borghese явно самото резервиране на билети не се случва през въпросния недостъпен извън Италия сайт, а е от www.tisc.it, проверих го набързо изглежда собственост на ticketone, който е един от големите оператори на продажби на онлайн събития в Италия. Може би това да е официалния сайт, но все пак си прегледай цени и други неща да не те натоварят с излишни такси: https://www.tosc.it/en/artist/galleria-borghese/ и 

Има 4 евра такса, иначе всичко изглежда ок. Благодаря пак, ще споделя какво съм направила.

Връзка към мнение

@Sylvia K. От този сайт, който има и малко по-скъпа опция за покупка на билет с гид. Не знам дали преди сте били, но там без гид изобщо не можеш да видиш нищо - от една страна заради много групи и говоренето,от друга, защото всичко е много натъпкано на едно място както е във Ватикана и трябва някой да ти показва. Пак ще е интересно, но не а напълно пълноценно посещение. Ние сме взимали от този сайт https://www.rome-museum.com/borghese-gallery-group-tour.php и бяхме много доволни от екскурзовода

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако ще се посещават повече обекти, а не само галерията, и ще има полза от него, Рома Пас може да е вариант. С него само трябва да пратиш имейл или да се обадиш по телефона за резервация на времеви слот за Галерия Боргезе.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Предстои ми пътуване с кацане на CIA,вечерта пристига около 21 часа,а на другия ден имам в 18.30 излитащ полет от FCO.Бихте ли дали идея в този случай,къде да избера хотел за настаняване за 1 вечер?Съответно и начин за придвижване?🤗

Връзка към мнение

Може би около гара Термини, от където ще вземете автобуса за FCO.

 От CIA транспортът доколкото знам е автобус и метро, но не съм летял до там.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз мисля, че около Термини е идеално. От CIA би трябвало да има и директни шатъли до Термини, може би една идея по-скъпо, отколкото с градски транспорт, но пък по-бързо и  без прекачване. Тези съм ползвала преди време. https://www.terravision.eu/airport_transfer/bus-ciampino-airport-rome/ На летището имаше и гишета от които можеше да се купят билети, но сега след Ковид нямам идея каква е ситуацията и до колко часа работят, предвид по-късния ви час на пристигане. От Термини вариант за придвижване до Фиумичино, освен автобус, е и влакът Леонардо Експрес - два пъти по-скъпо и два пъти по-бързо. Варианти има, остава да си изберете най-удобния за вас.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

До Фюмичино има и регионални влакове, много по-евтини от Леонардо експрес, но не от гара Термини, а от Остиензе, но дотам пък е много бързо и лесно с метрото.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Привет! След като си заплатя такса за резервация за ден и час за Колизеума, какво трябва да получа на мейл? За сега само, че е минало плащането имам потвърждение.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.