Прескочи до съдържание

Кратки и бързи въпроси за Рим


Spqr

Препоръчани мнения

преди 1 час, SPQR89 каза:

В такъв случай има ли гардероб, където да се остави подобен багаж на място? Също така имате ли представа дали допускат сгъваеми чадъри (не успях да намеря конкретно инфо на сайта им)?

Има безплатен гардероб за куфари! Опитахме да оставим нашите раници , но ни казаха, че е само за големи(нашите са  с размер за  кабинен багаж)! Намира се точно преди тоалетните! За чадър нямам идея-ние не носим! 

Редактирано от crazyhorse
Допълнение
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Ще съм благодарна, ако някой може да даде отговор на  въпрос:

В сряда отворен ли е за посетители  Св.Петър във Ватикана, предвид аудиенцията? Днес след полунощ трябва да пуснат билети за 24 май - сряда и се колебая дали да отложим за друг ден, ако има вероятност да е ограничен достъпът до базиликата.

 

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Влизането в Пантеона в Рим става платено

Желаещите да посетят Пантеона в Рим, един от най-добре запазените паметници от античната епоха в света, от понеделник ще трябва да плащат 5 евро вход, съобщи италианското министерство на туризма, цитирано от Ройтерс.

Огромният цилиндричен храм, който сега е църква, привлича милиони туристи и една от най-посещаваните забележителности на Рим.

 

Информацията е взета от този сайт.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 3 часа, Иван Попов каза:

Влизането в Пантеона в Рим става платено

Желаещите да посетят Пантеона в Рим, един от най-добре запазените паметници от античната епоха в света, от понеделник ще трябва да плащат 5 евро вход, съобщи италианското министерство на туризма, цитирано от Ройтерс.

Огромният цилиндричен храм, който сега е църква, привлича милиони туристи и една от най-посещаваните забележителности на Рим.

 

Информацията е взета от този сайт.

 

Ванка, това го пускаш май за втори път....😁

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Zaro каза:

Ванка, това го пускаш май за втори път....😁

Нямам спомен, възможно е 😁 Нещо тези дни съм доста разсеян 😇

Моля, ако е възможно модератор да го премахне! 

@Zaro Благодаря за корекцията! 😊

Връзка към мнение
преди 32 минути , Svetulche каза:

Дали има шанс да вляза в базиликата Св.Петър без да чакам много, ако отида рано сутринта при отварянето в 7-7:30 ч.?

Така постъпих и бях насаме с Микеланджело, колкото си поисках. Беше през май. Дано и в базиликата Св. Петър тази тактика да сработи.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Питах в другата тема, нямам отговор, та да питам и тук. Някой може ли да ми препоръча бюфет в Рим? Имам предвид място като ресторант, в който плащаш определена сума и можеш да опиташ различни неща. Предпочитам да е с италианска кухня. Предварително благодаря! 

Връзка към мнение

@pamela Не, теорията за ядене на италианците (доколкото съм общувала с тях и от пътуванията ми из Италия) е разделянето на храната. Ако поръчате бутилка вино в някои барчета, обикновено носят плато с различни сухи мезета - antipasto. Останалата храна си се поръчва. В Рим в някакъв бар след няколко бутилки ни донесоха като комплимент и 2 плата с малки сандвичета. :) 

 

Ето списък със заведения в Рим https://goo.gl/maps/iYrSph1LV7NNrwQ36 

Само имайте предвид, че август месец някои места почиват 

Може да се възползвате и от отстъпките на The fork - имаше опция някой да ви изпрати покана и така даваха някакви yums (точки). Понякога The fork слага нереална оценка на заведенията, които предлага, така че аз винаги ги проверявам през google / foursquare 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, да ви попитам относно билети за Колизеума, тъй като в официалния сайт за периода 25-29 септ не дава да има налични. Ако си вземем Рома Пас тя гарантира ли ни че ще влезем? Също така трябва ли някъде да се регистрира или плаща при нея или директно се отива най-отпред на опашка за притежатели? И с Рома пас по всяко време (преди и след 14ч) ли е възможно влизането?

Връзка към мнение

Рома Пас не може да гарантира места за обект, за който се изисква предварителна резервация на места 😀

Не съм ползвала Рома Пас, но доколкото помня този 3-дневен пропуск осигурява свободен достъп до първите 2 посетени големи обекта и билети с намаление за посетените след

тях, както и безплатно пътуване с автобус, трамвай и метро. Тоест Рома Пас спестява пари, не гарантира вход и места.

От любопитство погледнах сайта на Рома Пас, ами най-отпред с червени букви е сложено предупреждение, че за Колизеума и Галерия Боргезе първо трябва да се провери наличността, защото резервациите са задължителни.

 

На много места вече, и не само в Рим, се иска предварителна резервация на места или вход за да влезеш някъде дори мястото да е безплатно /както са безплатни музеите в Лондон/. Всички са се научили да организират влизането в обекти на часови слотове с контролиран брой посетители.

Връзка към мнение

Ок, в такъв случай при условие,че в официалния сайт за билети за Колизеума за всичките дни няма налични места какво бихте ме посъветвали ? Да чакам евентуално да пуснат някакво малко количество нови, да взимам някакви по-скъпи налични с гайд, да търся по други сайтове (и кои) или на място да купуваме от някой дето предлага пред Колизеума? Не съм бил досега в Рим и се чудя кой е найдобрия вариант в случая.

Връзка към мнение

Не знам кой е най-добрият вариант. Аз бих се примирила, че няма да посетя този обект в тези дати. На място да купите пред Колизеума е възможно от някой дошъл да си продаде билетите, но как ще удостоверите, че са истински, колко ще чакате, дали няма да ви измамят, не знам. Там има много хора, предлагащи билети, включително гидове, които си рекламират груповите турове. Може да се присъедините към такъв като може да го изберете и платите онлайн, така поне ще прочетете клиентски отзиви за тура и за организаторите му. Преценете на място според времето и настроението.

Аз последно ходих в Рим преди няколко години в края на септември, топло лятно време, имаше билети за Колизеума само за следобедни часове, но беше голям пек и се отказахме.

Връзка към мнение

Другият вариант е да си купите на място билети от касите пред Колизеума. Трябва да отидете сутринта рано, защото опашката е огромна.

За други сайтове за билети вижте  https://www.tiqets.com/en/

 

или https://www.getyourguide.it/

Връзка към мнение
преди 3 часа, Lady Vengeance каза:

Другият вариант е да си купите на място билети от касите пред Колизеума. Трябва да отидете сутринта рано, защото опашката е огромна.

 

Щом в официалния сайт за билети са изчерпани местата за неговите дати, как ще купи от касите? Може да купи само от някой, който вече притежава билети за неговите дати, например организираните турове с гид. 

 

@desperado нали в този сайт гледаш наличността https://www.coopculture.it/it/ ? 

Връзка към мнение
преди 7 часа, Jenbel каза:

Щом в официалния сайт за билети са изчерпани местата за неговите дати, как ще купи от касите? Може да купи само от някой, който вече притежава билети за неговите дати, например организираните турове с гид. 

 

@desperado нали в този сайт гледаш наличността https://www.coopculture.it/it/ ? 

Да, от него гледам. Има налични все още някакви с гайд за 23 евро за определен час. Другия вариант е на място от някой дето продава билети. Чувал съм,че има много такива там. Риск е, но...В другите изредени сайтове има някакви, но са доста по-скъпи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 11.09.2023 г. в 12:15, Jenbel каза:

Щом в официалния сайт за билети са изчерпани местата за неговите дати, как ще купи от касите? Може да купи само от някой, който вече притежава билети за неговите дати, например организираните турове с гид. 

 

@desperado нали в този сайт гледаш наличността https://www.coopculture.it/it/ ? 

Много лесно. Не са общи билетите на касите и онлайн. За какво мислите, че чакат тези хора на опашката? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 34 минути , Lady Vengeance каза:

Много лесно. Не са общи билетите на касите и онлайн. За какво мислите, че чакат тези хора на опашката? 

Откъде е тази информация, че билетите не са общи и как се разбира дали има налични на касата в същия ден? Аз такова нещо не съм прочела никъде. Сега чета, че тикет офиса пред Колизеума е бил отворен отново от 15 май тази година. Билети вече могат да бъдат закупени на място, за същия ден, ако има налични, до изчерпване. 

 

Години наред продажбата на билети беше изключително онлайн. Coopculture са официалният концесионер на Колизеума и единствената компания, която издава билети: всички останали, както физически лица, така и оператори, трябва да купуват от тях. Билетите се пускат в продажба на уебсайта 30 дни преди желаната дата, излизат на партиди и често се разпродават за секунди след пускането им (предполагам и чрез ботове). Ако остава нещо за продажба на каса в последния момент си е чист късмет. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Стига вече сте заблуждавали  хората. Винаги са се продавали билети на касите на Колизеума с изключение на годините с корона вируса, когато спря продажбата на място, до тази година. 

Кой е концесионер не ме интересува. Да Ви го обясня по-простичко. Колизеумът побира до 2000 души едновремено. Пускат определен брой онлайн и останалото го продават на касите на място за същия ден. Колко билета има на касата налични никой на никого не дава обяснение. До сега не съм чула някой да се нареди и да остане без билет, освен ако не отиде в края на работния ден. Ако отидете сутринта при отварянето и се наредите на опашката със сигурност ще имате билети. Може би не знаете, че опашките са огромни през целия ден, надали са там защото чакат да се освободи някой билет. Друг е въпроса, е вече повечето хора купуват билети онлайн, но все пак има надежда и за тези, които не са успяли.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 54 минути , Lady Vengeance каза:

Стига вече сте писали глупости и да заблуждавате  хората. Винаги са се продавали билети на касите на Колизеума с изключение на годините с корона вируса, когато спря продажбата на място, до тази година. 

Кой е концесионер не ме интересува. Да Ви го обясня по-простичко. Колизеумът побира до 2000 души едновремено. Пускат определен брой онлайн и останалото го продават на касите на място за същия ден. Колко билета има на касата налични никой на никого не дава обяснение. До сега не съм чула някой да се нареди и да остане без билет, освен ако не отиде в края на работния ден. Ако отидете сутринта при отварянето и се наредите на опашката със сигурност ще имате билети. Може би не знаете, че опашките са огромни през целия ден, надали са там защото чакат да се освободи някой билет. Друг е въпроса, е вече повечето хора купуват билети онлайн, но все пак има надежда и за тези, които не са успяли.

Можете ли да дадете официален източник на тази информация или е тип "една жена каза"? 

  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

От 18 октомври билетите за Колизеума стават поименни. Отварят още една каса за билети на място.

На който му се чете, с доказателство 😄 https://www.coopculture.it/it/prodotti/biglietto-colosseo-foro-romano-palatino_24h/

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.