Прескочи до съдържание

Автомобили под наем - пълни инструкции. Много подробни.


Препоръчани мнения

15 minutes ago, Георги said:

И по ваша вина да е, пак това ще е сумата стига да говорим за "нормален" инцидент. Ако е по ваша вина, но с утежняващи обстоятелства от рода на шофиране след употреба на алкохол, превишена скорост и т.н., тогава застраховките и лимитите нямат значение и отговаряте за пълната сума на пораженията. Разбери го така - можеш да вземеш кола и да я караш както си я караш в България, но не можеш да я вземеш, да дрифтиш, да пилиш гуми, да я обърнеш на таван от келешлък и после да платиш 300 евро. 

 

Конкретно за Йордания, много хора писаха, че за да ти признаят застраховката трябва да имаш протокол от полицията. Пак конкретно за Йордания е специфично, че въпреки допълнителната застраховка, самоучастието и блокираната сума по картата пак си ги има. За това може би е по-удачна външна застраховка от типа на worldwideinsure и icarhireinsurance. 

Разбирам, значи няма от какво да се притеснявам. А и до колкото разбирах, колите които се предлагат в Йордания са в такова състояние, че и да искаме няма да можем да превишим позволената скорост. 😆

 

Когато човек не разбира смята, че като плати повече и си решава проблема...

Благодаря много за разяснението и съвета, като се върнем ще докладвам.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
On 12/5/2018 at 12:03 AM, luoni said:

Разбирам, значи няма от какво да се притеснявам. А и до колкото разбирах, колите които се предлагат в Йордания са в такова състояние, че и да искаме няма да можем да превишим позволената скорост. 😆

 

Когато човек не разбира смята, че като плати повече и си решава проблема...

Благодаря много за разяснението и съвета, като се върнем ще докладвам.

Здравейте,

Докладвайте как мина в Йордания, че и на мен ми предстои пътуване и наемане на кола.

Гледам Райън имат оферти и то не лоши.

Редактирано от J0MBI
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
18 minutes ago, J0MBI said:

Здравейте,

Докладвайте как мина в Йордания, че и на мен ми предстои пътуване и наемане на кола.

Гледам Райън имат оферти и то не лоши.

Веднага докладвам!

Буукнахме си колата директно от eurpocar и направихме външна застраховка към worldwideinsure за 14 паунда.

За колата платихме 300лв + около 800-900лв депозит. Депозитът ни го освободиха седмица след като върнахме колата.

 

Еуропкар нямат офис на летището, поне така разбрах. Бяха спрели с едно бяло бусче на паркинга, където оправихме документите.

Поискаха ни шофьорска книжка, кредитна карта / ползвахме бяла карта/ и разпечатка от резервацията / беше на български език, нямаше проблем.

Заведоха ни до колата, огледахме я под една лампа, снимахме доколкото можахме и отбелязахме щетите в протокола. По-късно видях, че са ни били написали и какво гориво да ползваме. Ние разбира се недогледахме и си сипвахме от най-евтиното, не сме имали проблеми заради това и не са ни удържали от депозита.

 

Навръщане се разбрахме да оставим колата отключена на паркинга и те после да дойдат да си я приберат. Така и направихме, имаше и други хора с коли от europcar, които се бяха разбрали същото. На мен ми беше притеснено, че няма кой да ни разпише протоколчето, но нямахме проблеми.

 

Доволна съм от самата кола, резервирахме си Ситроен, дадоха ни Пежо 301. Беше новичка/запазена почти без забележки, малко се задъхваше по баирите или при изпреварване на тирове. Събираше много багаж, ние бяхме 5ма и нямахме проблеми. Не ни беше и тясно в самата кола, а в 2 от дните пътувахме по 5 часа без почивка.

 

Имаше и по-евтини коли, но ние се спряхме на тази, защото пишеше, че побира 3 големи куфара и нали сме много хора...

 

IMG_20181216_180154.thumb.jpg.9a7c1a9b0e88b0ab240dbc35ca61e65a.jpg

 

 

IMG_20181213_080014.thumb.jpg.95b30a7da7472c2054e24ce0930a2659.jpg

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 1.02.2016 г. в 23:39, Георги каза:

По същата причина избягвайте да резервирате в щатски сайтове, например orbitz.com, expedia.com, priceline.com и т.н. Цената може да ви се стори много привлекателна, но когато отидете на гишето ще ви сервират неприятната новина, че цената не включва задължителните застраховки, а колко ще ви искат за тях... никой не знае.  

Когато проверяваме цената в expedia.com като сме в профила не би ли трябвало да ни дава цена като български гражданин?

За Меделин чрез kayak.com --> expedia.com дава цена без застраховка, а ние имаме сключена външна застраховка и търсим кола без задължителна такава?

Връзка към мнение
On 1/11/2019 at 3:05 PM, luoni said:

Веднага докладвам!

Буукнахме си колата директно от eurpocar и направихме външна застраховка към worldwideinsure за 14 паунда.

За колата платихме 300лв + около 800-900лв депозит. Депозитът ни го освободиха седмица след като върнахме колата.

 

Еуропкар нямат офис на летището, поне така разбрах. Бяха спрели с едно бяло бусче на паркинга, където оправихме документите.

Поискаха ни шофьорска книжка, кредитна карта / ползвахме бяла карта/ и разпечатка от резервацията / беше на български език, нямаше проблем.

Заведоха ни до колата, огледахме я под една лампа, снимахме доколкото можахме и отбелязахме щетите в протокола. По-късно видях, че са ни били написали и какво гориво да ползваме. Ние разбира се недогледахме и си сипвахме от най-евтиното, не сме имали проблеми заради това и не са ни удържали от депозита.

 

Навръщане се разбрахме да оставим колата отключена на паркинга и те после да дойдат да си я приберат. Така и направихме, имаше и други хора с коли от europcar, които се бяха разбрали същото. На мен ми беше притеснено, че няма кой да ни разпише протоколчето, но нямахме проблеми.

 

Доволна съм от самата кола, резервирахме си Ситроен, дадоха ни Пежо 301. Беше новичка/запазена почти без забележки, малко се задъхваше по баирите или при изпреварване на тирове. Събираше много багаж, ние бяхме 5ма и нямахме проблеми. Не ни беше и тясно в самата кола, а в 2 от дните пътувахме по 5 часа без почивка.

 

Имаше и по-евтини коли, но ние се спряхме на тази, защото пишеше, че побира 3 големи куфара и нали сме много хора...

 

IMG_20181216_180154.thumb.jpg.9a7c1a9b0e88b0ab240dbc35ca61e65a.jpg

 

 

IMG_20181213_080014.thumb.jpg.95b30a7da7472c2054e24ce0930a2659.jpg

 

 

 

 

 

 

 

On 1/11/2019 at 3:05 PM, luoni said:

Веднага докладвам!

Буукнахме си колата директно от eurpocar и направихме външна застраховка към worldwideinsure за 14 паунда.

За колата платихме 300лв + около 800-900лв депозит. Депозитът ни го освободиха седмица след като върнахме колата.

 

Еуропкар нямат офис на летището, поне така разбрах. Бяха спрели с едно бяло бусче на паркинга, където оправихме документите.

Поискаха ни шофьорска книжка, кредитна карта / ползвахме бяла карта/ и разпечатка от резервацията / беше на български език, нямаше проблем.

Заведоха ни до колата, огледахме я под една лампа, снимахме доколкото можахме и отбелязахме щетите в протокола. По-късно видях, че са ни били написали и какво гориво да ползваме. Ние разбира се недогледахме и си сипвахме от най-евтиното, не сме имали проблеми заради това и не са ни удържали от депозита.

 

Навръщане се разбрахме да оставим колата отключена на паркинга и те после да дойдат да си я приберат. Така и направихме, имаше и други хора с коли от europcar, които се бяха разбрали същото. На мен ми беше притеснено, че няма кой да ни разпише протоколчето, но нямахме проблеми.

 

Доволна съм от самата кола, резервирахме си Ситроен, дадоха ни Пежо 301. Беше новичка/запазена почти без забележки, малко се задъхваше по баирите или при изпреварване на тирове. Събираше много багаж, ние бяхме 5ма и нямахме проблеми. Не ни беше и тясно в самата кола, а в 2 от дните пътувахме по 5 часа без почивка.

 

Имаше и по-евтини коли, но ние се спряхме на тази, защото пишеше, че побира 3 големи куфара и нали сме много хора...

 

IMG_20181216_180154.thumb.jpg.9a7c1a9b0e88b0ab240dbc35ca61e65a.jpg

 

 

IMG_20181213_080014.thumb.jpg.95b30a7da7472c2054e24ce0930a2659.jpg

 

 

 

 

 

 

Благодаря за инфото, но така и не ми става ясно правихте ли базовата застраховка( CDW , TP и т.н.) или само worldwideinsure?

Ние ще наемаме от летището в Амман за цяла седмица, цените за икономичен/компактен клас са от сорта 300-400лв без застраховка и 500-600лв с базова. Искат по 20лв на ден още за пълното каско.

Извинявам се, но много се обърках! Четох,четох и не можах да разбера.

Връзка към мнение
57 minutes ago, J0MBI said:

 

Благодаря за инфото, но така и не ми става ясно правихте ли базовата застраховка( CDW , TP и т.н.) или само worldwideinsure?

Ние ще наемаме от летището в Амман за цяла седмица, цените за икономичен/компактен клас са от сорта 300-400лв без застраховка и 500-600лв с базова. Искат по 20лв на ден още за пълното каско.

Извинявам се, но много се обърках! Четох,четох и не можах да разбера.

Базовата застраховка беше включена в цената, ние я надградихме през worldwideinsure, за да имаме пълно каско.

Кола с базова застраховка от europcar - 300лв, допълнителна застраховка от worldwideinsure - 30лв.

Цената е за 5дни, буукнахме 1 седмица преди пътуването. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 16.01.2019 г. в 18:59, lesy каза:

Когато проверяваме цената в expedia.com като сме в профила не би ли трябвало да ни дава цена като български гражданин?

За Меделин чрез kayak.com --> expedia.com дава цена без застраховка, а ние имаме сключена външна застраховка и търсим кола без задължителна такава?

Мисля, че .com автоматично допуска, че си американски гражданин и не се влияе от ip. Трябва да им се четат много детайлно общите условия, но да, ако само в американски сайтове излиза ниска цена си е голям червен знак, за който да се внимава. 

 

Външната застраховка не може да ви спаси в случая, ако законите изискват да имате задължително включена базова застраховка при наема. В този случай важи или покритие от кредитната карта (разпространено масово сред щатските карти) или купуване от фирмата. Като цяло минаваме по втория параграф без почти да разберем, защото базовите застраховки си ги има в цената. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте. Дано да питам в правилната тема. Искам да наема кола от Малага. Планираме пътуване в началото на април. Кацаме в Малага около 17ч и трябва да вземем колата от летището и да тръгнем към Гранада, тъй като там ни е първата нощувка.

Имам няколко въпроса. Първият ми проблем е че съпругът ми няма кредитна карта. Ако аз направя резервацията с кредитната ми карта трябва да плащам за допълнителен шофьор, което е поне 50 евро за 7-те дни. Гледах преди Malagacar, тъй като и тук четох че са ползвани , а и те имат безплатно additional driver. Обаче...направих резервация през сайта на 20-ти февруари, пишеше че до 48ч ще потвърдят. Знам, че са испанци и изчаках ама все пак 10-ина дни никакъв отговор. Миналия понеделник им изпратих мейл да ги питам какво става с резервацията - никакъв отговор.

Искам да наема кола с пълна застраховка  и възможно най-малка сума да ми блокират като депозит. Гледах в autoeurope има една компания interrent - рекламират се като no excess. Приятели са я ползвали, казаха  че са им блокирали 300 евро. не ми е ясно след като няма excess тогава за какво се взима депозит ? доколкото разбрах част от депозита е за горивото  - при full/full ти задържат сумата за пълен резервоар, а ако върнеш колата пълна ти го отблокират. Останалата сума не знам за какво е.

 

Та въпросите ми са основно:

- имате ли идея как да резервирам с моята кредитна карта , но да не съм аз шофьора

- знаете ли защо Malagacar не отговорят, има ли смисъл да им звъня, при това отношение не ми изглеждат много надеждни

- ползвали ли сте interrent?

- Какво става ако спукам гума, одраскам колата или не дай Боже нещо по-сериозно – трябва ли да звъня на компанията?

- покриват ли всички застраховки пътна помощ?

- ако спукам гума влиза ли в застраховката - като пише wheels че влиза в застраховката, това покрива ли гуми (tires)

 

Георги, един въпрос към вас. Бяхте писали по-горе, че когато застраховката е чрез брокер, а не директно трябва да се чакат парите от брокера. Обаче ако няма excess не ми е ясно как ще ми дръпнат някакви пари, които после да трябва да чакам от брокер?

 

Много благодаря предварително за помощта.

 

 

 

Връзка към мнение
В момента, hristina_stefanova каза:

Георги, един въпрос към вас. Бяхте писали по-горе, че когато застраховката е чрез брокер, а не директно трябва да се чакат парите от брокера. Обаче ако няма excess не ми е ясно как ще ми дръпнат някакви пари, които после да трябва да чакам от брокер?

 

Ако застраховката не е към рент-а-кар компанията, а към брокер или външна, те ви третират все едно нямате застраховка. Т.е. блокират депозит, при щети си плащате колкото ви е excess-а и после от застрахователя ви връщат парите.

В момента, hristina_stefanova каза:

- Какво става ако спукам гума, одраскам колата или не дай Боже нещо по-сериозно – трябва ли да звъня на компанията?

най-добре за по-сериозни неща звъннете и те ще ви кажат какво да правите, евентуално ще ви дадат друга кола, зависи.

За драскотина или спукана гума няма нужда, освен ако не можете да си смените гумата сами..

 

ПП повечето фирми винаги блокират някаква сума, дори и с пълна застраховка, гориво, глоби, или ако въобщ изчезнете и не върнете колата... Обикновено без застраховка блокираната суа е доста по-голяма.

Редактирано от neuromancer
Връзка към мнение
7 minutes ago, neuromancer said:

Ако застраховката не е към рент-а-кар компанията, а към брокер или външна, те ви третират все едно нямате застраховка. Т.е. блокират депозит, при щети си плащате колкото ви е excess-а и после от застрахователя ви връщат парите.

най-добре за по-сериозни неща звъннете и те ще ви кажат какво да правите, евентуално ще ви дадат друга кола, зависи.

За драскотина или спукана гума няма нужда, освен ако не можете да си смените гумата сами..

които са ползвали interrent са резервирали autoeurope. не знам към кого се води застраховката. самия booking се прави през autoeurope - и тогава блокират само 300 евро. затова нещо не се ориентирам как се разбира към кого е застраховката.

 

Връзка към мнение
преди 2 часа, hristina_stefanova каза:

Та въпросите ми са основно:

- имате ли идея как да резервирам с моята кредитна карта , но да не съм аз шофьора

- знаете ли защо Malagacar не отговорят, има ли смисъл да им звъня, при това отношение не ми изглеждат много надеждни

- ползвали ли сте interrent?

- Какво става ако спукам гума, одраскам колата или не дай Боже нещо по-сериозно – трябва ли да звъня на компанията?

- покриват ли всички застраховки пътна помощ?

- ако спукам гума влиза ли в застраховката - като пише wheels че влиза в застраховката, това покрива ли гуми (tires)

 

Георги, един въпрос към вас. Бяхте писали по-горе, че когато застраховката е чрез брокер, а не директно трябва да се чакат парите от брокера. Обаче ако няма excess не ми е ясно как ще ми дръпнат някакви пари, които после да трябва да чакам от брокер?

- точно така както го описваш, ти се водиш титулярен шофьор, мъжа ти е допълнителен

- като цяло са рентабилна компания, но не са и само те на света. Ти си прецени дали си заслужава усилията да продължаваш да ги гониш. Проверявай си и спам папките в имейла да не е отишъл отговора там

- лично аз не съм, но са популярен лоу кост доставчик

- зависи от условията на компанията и от държавата. Има места, където просто като оставаш колата казваш какво се е случило, други ще искат пълна документация и доклад от полицията. Това може да го обсъдиш с тях на място. 

- пак трябва да питаш за пътната помощ, в повечето наеми мисля че е включена

- не, tires си отделно от колела. Крива джанта може да имаш и без спукана гума. 

 

Ако няма excess, то да, няма какво да чакаш от външната застраховка, един вид пълно покритие си имаш още с основния наем на колата. Има и такива наеми, срещал съм и аз, но рядко. 

Връзка към мнение
16 hours ago, Георги said:

- точно така както го описваш, ти се водиш титулярен шофьор, мъжа ти е допълнителен

- като цяло са рентабилна компания, но не са и само те на света. Ти си прецени дали си заслужава усилията да продължаваш да ги гониш. Проверявай си и спам папките в имейла да не е отишъл отговора там

- лично аз не съм, но са популярен лоу кост доставчик

- зависи от условията на компанията и от държавата. Има места, където просто като оставаш колата казваш какво се е случило, други ще искат пълна документация и доклад от полицията. Това може да го обсъдиш с тях на място. 

- пак трябва да питаш за пътната помощ, в повечето наеми мисля че е включена

- не, tires си отделно от колела. Крива джанта може да имаш и без спукана гума. 

 

Ако няма excess, то да, няма какво да чакаш от външната застраховка, един вид пълно покритие си имаш още с основния наем на колата. Има и такива наеми, срещал съм и аз, но рядко. 

В Recordrentacar намерих вариант за кредитната карта.

 In the event the renter (payer) is not the rental agreement's main driver, they will have to purchase the Total Comfort.

 

Имате ли някакви впечатления от тази компания ? цената е добра за Ford Focus or similar с пълна застраховка е 144 евро за 7 дни.

Това ми е включено в цената  - 1 x Ford Focus or similar 1 x Total Comfort Coverage 1 x Express Line , при политика full-full

 

Връзка към мнение

Ами ако държиш да имаш застраховката от тях ми звучи ок. Ако застраховката я взимаш само заради възможността да се плати с твоята карта, то не е ок, защото втори шофьор на друго място би излезнало по-евтино. С конкретната фирма нямам опит, но описанието изглежда като да е добър ол инклузив, така че да нямаш проблеми. 

Връзка към мнение
17 hours ago, Георги said:

Ами ако държиш да имаш застраховката от тях ми звучи ок. Ако застраховката я взимаш само заради възможността да се плати с твоята карта, то не е ок, защото втори шофьор на друго място би излезнало по-евтино. С конкретната фирма нямам опит, но описанието изглежда като да е добър ол инклузив, така че да нямаш проблеми. 

държа на застраховката, а плащането с моята карта е допълнителен елемент 🙂 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,

търсих, може и да има някъде, но аз лично не открих отговор на тези въпроси:

1. Кое е за предпочитане - предварителна резервация онлайн или резервация на гише при пристигането?

5 човка, 5 малки куфара

Болония -> Бергамо началото на май

 

2. Имам 2 резервации без плащане за тази година от преди 3 месеца.

Междувремено смених банката и кредитната карта.

Промених картата в Хертц и Трифти, на сайта им, но дали ще имам проблем?

Пише - същата карта с която е направена резервацията...но пари не са теглени...

 

Връзка към мнение

Не съм чул някой да е взел по-изгодно на място отколкото предварително, да не говорим, че често изобщо нямат налични коли или са някакви висок клас.

Връзка към мнение

1. Заради цената, а и наличност- предварително.

2. Няма значение. Шофьорът винаги трябва да е с кредитна карта на свое име, може да платиш наема с друга предварително, чийто притежател е съвсем различен.

Връзка към мнение
преди 3 часа, MmP5 каза:

2. Имам 2 резервации без плащане за тази година от преди 3 месеца.

Междувремено смених банката и кредитната карта.

Промених картата в Хертц и Трифти, на сайта им, но дали ще имам проблем?

Пише - същата карта с която е направена резервацията...но пари не са теглени...

Не разбрах точно какво се има предвид, но ако сте резервирали кола без предплащане, няма да ви теглят пари от картата чак докато стигнете там

то това не е като хотел

Връзка към мнение

Въпрос - къде мога да пусна оплакване срещу фирмата за автомобили под наем?  

Не е голяма болка, но си го търсят. 

Първо, вместо компактен автомобил тип Опел Астра, ми дадоха автобус Ситроен С4 Пикасо. Добре, че сме в широката част на Гранада и въпреки,  че паркирането назад ми е страст, маневрите в подземния гараж на сградата бяха мъка. 

Второ, таксата за връщане, която е 25 евро, се оказа 25 без данък, въпреки, че изрично е посочено, че данъкът е включен. 

Трето, от резервация пълно-пълно, сега съм на 3/4 -3/4. 

 

На въпроса, който и аз бих задал, защо не съм ритал на място -бяхме закъснели от нашия график и съвсем щях да объркам програмата. 

 

Фирмата е Enterprise. Та къде да ги атакувам? 

 

Като капак на всичко, като си зареждах на място картата с пари за депозита, изплесках ... 

 една нула в повече.

 

Оле по испански...

Връзка към мнение
преди 28 минути , Zaro каза:

Въпрос - къде мога да пусна оплакване срещу фирмата за автомобили под наем?  

Заповядай - една не лоша инструкция... 

 

https://www.which.co.uk/consumer-rights/advice/how-to-complain-about-your-car-hire-company 

 

https://www.ecrcs.eu/ 

 

Но първо трябва да минеш процедурата по оплакване към самата компания и да имаш доказателства за отказ да ти решат проблема...

 

image.png.855f2fc52c436665bf14f7989bdb241d.png

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Малък ъпдейт по случая с автобуса и надвзетата такса.

 

Оценка 6+ за Enterprise на летището на Малага за обслужването. Първо, разполагаха с всички съществуващи щети в компютъра, докато служителката, която ни даде колата, отбеляза във формуляра само две. Аз бях снимал всичко за всеки случай. Второ, приспаднаха 5 евро, които ми бяха взели като данък върху таксата за връщане на друго място. В моята резервация пишеше 25 евро с данък, служителката в Севиля ме убеждаваше, че е 25 без. В Малага обърнах внимание, като казах, че не е голям проблем, но все пак трябва да има уеднаквяване. Хората казаха, че съм напълно прав и върнаха парите. Трето, взеха си специална бележка, че по-горен клас кола не винаги е в плюс, след като им обясних, че маневрите с автобус не са много лесни. Още повече, че при вземането ти предлагат застраховка на място за по-скъпата кола, а не за тази, която си запазил. Четвърто, взеха си бележка, че резервацията ми е пълно-пълно, а не 3/4-3/4 каквото получих и вероятно ще ми върнат и там нещо.

 

В заключение - благоприятна развръзка.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Може ли, някой да ми обясни, моля, следното:

Ако букна кола през сайта на Уиз или на Раян, тази застраховка, която предлагат, като на посредниците ли е? Тоест, не е същата, която предлага самата рентална фирма. Защото тази е далеч по-малка, от пълната застраховка, която предлагат различните рентали.

Мога ли да платя само наема, пък да си взема пълна застраховка на място?

Връзка към мнение
преди 4 минути , AlexandraKo каза:

Може ли, някой да ми обясни, моля, следното:

Ако букна кола през сайта на Уиз или на Раян, тази застраховка, която предлагат, като на посредниците ли е? Тоест, не е същата, която предлага самата рентална фирма.

Toчно така - те са посредници. Не е същата. 

 

преди 5 минути , AlexandraKo каза:

Мога ли да платя само наема, пък да си взема пълна застраховка на място?

Да - но все пак е добре да висиш какви са условията на самия търговец на коли предварително. 

Връзка към мнение
преди 4 минути , AlexandraKo каза:

Може ли, някой да ми обясни, моля, следното:

Ако букна кола през сайта на Уиз или на Раян, тази застраховка, която предлагат, като на посредниците ли е? Тоест, не е същата, която предлага самата рентална фирма. Защото тази е далеч по-малка, от пълната застраховка, която предлагат различните рентали.

Мога ли да платя само наема, пък да си взема пълна застраховка на място?

- точно така, застраховките от сайта на Уиз (които минават през rentalcars) и Раян (някаква друга фирма ползваха) са си баш външни застраховки, които няма да бъдат разпознати от доставчика. 

- можеш да платиш само наема и да си вземеш пълна на място

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.