Прескочи до съдържание

Из Америките


Препоръчани мнения

Остават 2 седмици до началото на "голямото пътуване". Треперя да не ми мине котка път. Голямо - защото заминаваме с еднопосочен билет - първо за Куба, след това Мексико и после каквото сабя покаже. Донякъде авантюристично, защото напускаме работа, "освобождаваме" се от част от имуществото, друга част ще се съхранява в евтино, но затова пък влажно мазе. Освен въпросителни по продължителността на пътуването - минимум 3 месеца, реалистично 6 месеца и оптимистично - 1г, има неясноти и в членския състав на групата в различните отсечки по независещи от мен причини. Основните ми притеснения са от здравословно естество за мен и семейството и финансови - да не откаже някоя банкова карта или да има проблем с онлайн банкирането.

 

Защо се реших на това приключение? Апетитът идва с яденето. Предишните пътувания - Гватемала, Чили, Уругвай+Аржентина+Чили и Панама не само не ми бяха достатъчни, но и връщането след всяко едно се превръщаше в болезнено чакане на следващата отпуска. Сега предстои да видя дали продължителното пътуване е за мен и ако не - да приема, че е време да порасна.

 

Надявам се тази тема да стане дневник на реализирането на една детска мечта.

 

Та така. Началото е Куба.

  • Харесвам 49
Връзка към мнение

 

 

 

 Сега предстои да видя дали продължителното пътуване е за мен и ако не - да приема, че е време да порасна.

 

Надявам се тази тема да стане дневник на реализирането на една детска мечта.

 

Искам да те поздравя за това решение и да ти пожелая много късмет и попътен вятър :) Ще следя с огромен интерес всяка твоя стъпка, защото това е и моя мечта, но засега съпругът ми не се навива на такава стъпка, а пък доколкото го познавам може и въобще да не се навие :(

Адмирации само така- следвай мечтите си!

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Childish, поздравления за реализирането на тази мечта! 

Знаеш, че тук имаш много приятели и винаги можеш да разчиташ на съдействие!

Приятно да е пътуването и положителни емоциите!

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Лили, чудесно решение!  Не виждам какво толкова лошо може да се случи, преживяването ще е супер . Аз навремето съм разпродавал всичко и съм се вдигал за 11 месеца на спестявания в Испания и Европа (от Канада). Никога после не съм съжалявал за решението си, изкарахме си прекрасно.

То още има време за виртуални изпращания де, но отсега ви пожелавам попътен вятър. Всичко ще е наред, още повече, че си имате средствата готови, а не разчитате да поработвате по пътя, за да се финансирате. Важно е да имате добра здравна застраховка, според мен, както и някой тук, който да може да ви изпрати пари, ако се наложи.

На форума доста хора ще знаят къде сте и ще ви следят пътешествието виртуално, ще можете да получите дистанционно съвети или пък помощ, ако се наложи.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Приятно пътуване и с интерес ще следя твоите разкази за тези далечни и непознати за мен места. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Браво,сериозна стъпка е това!Пожелавам ти всичко да мине леко, да няма здравословни проблеми, че това е важното.

Флай ти е дал много полезни съвети - добра здравна застраховка и някой, който може да изпрати/преведе финикийски знаци при нужда.:)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Възхищавам ви се и ви желая пътуването ви наистина да ви даде отговора, който търсите. Всичко ще е наред с вас и семействата. Лек път! Дълга и много интересна ще е темата.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Иска се доста смелост за подобна стъпка, браво на вас! Пожелавам да нямате никакви пречки по пътя и той да е толкова дълъг, колкото вие желаете! Леко да е!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ex, Childish, започвай да стягаш багажа и не го мисли повече. Che sara, sara!

Никой не може да избяга от това, което му е предначертано. Явно на теб ти е определено да направиш това пътуване, така че да ти е леко и приятно,....но с изпращането по-късно. ;)

 

Завиждам ти на куража да следваш мечтите си. Гордея се с теб. Ще пътувам с разказите ти, мислено.

Знай, че освен твоята мечта ще изпълняваш и моята, за която не ми достига смелост, та да я реализирам . Очаквам разказите ти. И не се притеснявай, защото Господ помага на смелите.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ихаа, това е страхотно. Това май е мечта на почти всеки от нас. И на мен не ми достига смелост, но ти се възхищавам и ще чета с интерес. Лек път.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Респектирана съм!

 

На мен не ми е мечта този начин на живот, просто се респектирам от всеки, който има топки да си следва мечтите...

 

Ако мога с нещо да помагам, моля те да ме риташ по кокалчето без значение от часа - нищо че сигурно имаш близки, на които да разчиташ. Вярвам обаче от помощ няма да имаш необходимост, а единствено ще ви се кефя на разказите :) 

Връзка към мнение

Лили, чудесно решение!  Не виждам какво толкова лошо може да се случи, преживяването ще е супер . Аз навремето съм разпродавал всичко и съм се вдигал за 11 месеца на спестявания в Испания и Европа (от Канада). Никога после не съм съжалявал за решението си, изкарахме си прекрасно.

 

То още има време за виртуални изпращания де, но отсега ви пожелавам попътен вятър. Всичко ще е наред, още повече, че си имате средствата готови, а не разчитате да поработвате по пътя, за да се финансирате. Важно е да имате добра здравна застраховка, според мен, както и някой тук, който да може да ви изпрати пари, ако се наложи.

 

На форума доста хора ще знаят къде сте и ще ви следят пътешествието виртуално, ще можете да получите дистанционно съвети или пък помощ, ако се наложи.

 

Благодаря, Fly (както и на останалите).

 

На форума определено ще разчитам. Още повече, че ще ми трябва билет за връщане  ;)

 

Някаква препоръка за застраховка? Бях гледала на WorldNomads, даже имаше промоция -10% до 1.2, но ми се видя скъпо, особено като се включи САЩ.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някаква препоръка за застраховка? Бях гледала на WorldNomads, даже имаше промоция -10% до 1.2, но ми се видя скъпо, особено като се включи САЩ.

 

Лили,че вие в Сащ ще ходите ли?

Скъпо но сигурно!!!

Връзка към мнение

Лили,че вие в Сащ ще ходите ли?

Скъпо но сигурно!!!

Не е ясно за САЩ, но е доста вероятно поне за седмица-три. Имаме визи.

Връзка към мнение

 Имаме визи.

При това положение си е грехота да не отскочите поне за малко!Имате и предостатъчно време,така че давай смело.Застраховката е важна и съм сигурен,че ще избереш най-добрият вариант за теб. ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Някаква препоръка за застраховка? Бях гледала на WorldNomads, даже имаше промоция -10% до 1.2, но ми се видя скъпо, особено като се включи САЩ.

 

Нямам идея за дълъг период от време какво е добро, аз от няколко години вземам само номадите, но за пътешествия до 3 седмици.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имате възхищението ми и най-добри пожелания относно начинанието!!

Това е нещо което аз самият искам да направя....

 

Ще се радвам да помогна със съвети относно САЩ.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Евала Childish, радвам се че познавам хора като теб :) Всичко най-хубаво и ще очаквам включванията с голям интерес, каквото и да става, бъди все така позитивна и усмихната :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.