Прескочи до съдържание

Та: за Чили


Препоръчани мнения

Всичко започна с темата http://magelanci.com/topic/2420-германия-чили-270-€/

Да продължим да си говорим: какво има да се види в Чили.

 

В моя конкретен случай ще е много малко, защото на практика имам малко повече от седмица престой. Но ясно, че това ще е първото ми, но не и последното ми ходене натам.

 

Препоръки?

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Да преместя тук, че по-прегледно
 

П.С. Запознатите да кажат какво е непростимо да пропуснеш в Чили ?

 

E, зависи какво ти харесва... Наистина непростимо е цъфтежа на пустинята Атакама, ама това се случва веднъж на 2-3 години.

 

Иначе зависи на къде си се насочил, парка Torres del Paine в Патагония, Lake District и Carretera Austral пак в Патагония, но не толкова далече, Атакама със Сан Педро де Атакама, Лунната долина, оттам може да се мине в Боливия до солника Уюни, иначе има и по-малки такива в Чили.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ако ти се ходи най-на юг, Торес дел Пайне е много красиво, септември трябва да е някаква пролет там...

http://magelanci.com/patepisi/article/20-%D0%BF%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%8F-torres-del-paine/  това беше през март

Не чак толкова на юг, на юг от Пуерто Монт пътя (Carretera Austral) е много красив, четох за някакви круизи до ледниците (Лагуна Сан Рафаел).

На север, Атакама, има и някакви изоставени градове освен всичко друго. Около Сантяго - Валпарайсо.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

В моя конкретен случай ще е много малко, защото на практика имам малко повече от седмица престой. Но ясно, че това ще е първото ми, но не и последното ми ходене натам.

 

Препоръки?

Ако си готова да се изръсиш за вътрешен полет на юг (поне) до Пуерто Монт, почти колкото ти е презокеанския, и от там обратно на север с автобуси и спирания в Темуко, Консепсион и където ти хареса по пътя, много плътно може да си запълниш седмицата без да усетиш. През септември обаче не знам дали вече ще се е стоплило, за да стигнеш още по на юг.

Или другият вариант забиваш на север към Антофагаста, и от там пак с автобус към вътрешността - Калама и резерватите около Атакама, и преди границите с Боливия и Аржентина. Или другия лъч на запад по крайбрежието Антофагаста, Копиапо, Ла Серена към Валпарайсо и Сантяго, както е писал neuromancer. Даже може да не ти стигне времето. То там целия район е пустинен, или полупустинен, но по крайбрежието не чак толкова на север от столицата, съм чел че имало красиви места.

 

Аз не че съм ходил още, но правих груб общ план за себе си. И на мен няма да ми стигне за всичко на север и на юг, затова (и заради сезона когато ще ходя), избрах да обиколя този път само на юг. На север ще стигна само до Валпарайсо за новогодишното шоу.

 

Оги като се върне, предполагам ще удари и той мощно рамо. Както и капитана, домосед, Tedy и Vlady, евентуално още някой, ако реши 

Аз, надявам се, ще мога да ти помогна с повече и по-прясно инфо като решиш да отидеш втори път за повече време. :) Засега също се присъединявам към четящите и тук.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Засега само Валпарайсо ми е в списъка. Наистина ми е много ограничено времето и това прави разпределението му при мен много трудно. Но така е като няма човек достатъчно отпуск.

Но реших, че по-добре малко, отколкото нищо. А при тази цена на билета няма какво да се оплаквам.

 

Ето малко за вдъхновение:

MTc1ODkx.jpg

Източник: http://www.latinodyssey.com/chile/valparaiso

Редактирано от Childish
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

В Чили съм била само в Торес дел Пайне. Това е едно от най-красивите места, които съм виждала изобщо. Някой ден планирам отново да се върна там и да направя пълния трек. Обаче през септември не знам как ще е времето. Там като задуха направо може да те отвее. Лили, ако не правиш трекове направо пропусни. Относно Чили в друга тема бях споменала за блога на Румяна Николова и Николай Генов. Вече не пишат, но още им стоят архивите за Чили, доста подробни с фотографии. Та някой тогава беше изровил линк към блога им. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Мислех , че е пусто място в нищото на края на света , а то ще се окаже Дисниленд :)

 

Сега ще проверя за Галапагос дали и там няма да се разбият детските ми мечти.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Галапагос е топ дестинация също, не знам какво очакваш. Южна Америка може да не е много популярна в България, но останалия свят пътува доста из континента. Не очаквай да е пусто поне по популярните места.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мислех , че е пусто място в нищото на края на света , а то ще се окаже Дисниленд :)

 

Сега ще проверя за Галапагос дали и там няма да се разбият детските ми мечти.

А, то щом вече и Хималаите станаха като Златните мостове ... цък ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Айде и аз малко да ви нахъсам. Пък на Лили, може да и е полезно инфото освен снимките, макар и малко да са . http://www.geo-bg.bg/p-teshestviya/patagoniya . Не успях да намеря техен работещ сайт, блог или друго..

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Една седмица си е добре за Патагония (не съм сигурен как е времето) или Атакама плюс един ден Валпарайсо примерно. Аз съм по бързите пътувания, ако нямаш време не се мотаеш с глезотии и пак става.

Който търси пусто - около Пунта Аренас, като тръгнеш към Аржентина на 300 км няма нищо, само една бензиностанция. Предполагам Гренландия е подобна.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

А, то щом вече и Хималаите станаха като Златните мостове ... цък ;)

Винаги е така, първо хора мрат като изкачват върха, след 50 г вече има лифт дотам и се качват бабички с бастуни.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

San Pedro de Atacama

Търсех вдъхновяваща снимка 

 

5528413234_f97dab4335_z.jpg

 

© Douglas

https://www.flickr.com/photos/thejourney1972/5528413234/

Licancabur Volcano, San Pedro de Atacama

Редактирано от Childish
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Чили е много красива страна, за огромно съжаление, не съм бил никъде освен в Сантиаго за 3 дни (последният ден беше оставен за Валпараисо, но решихме в крайна сметка да го изкараме и него в Сантиаго и да разгледаме като хората). Сантиаго беше града, който най-малко ми приличаше на южно американски град от всички, които съм виждал на континента. През цялото време имах усещането, че съм в... Канада (даже продават безалкохолната напитка Canada Dry), само дето хората говорят на испански. Стандарта на живот е висок и е много чисто. Малко както Република Южна Африка - намира се в Африка, ама не е съвсем Африка :) Много хубаво трябва да си прецениш нещата за 1 седмица престой (ако съм разбрал правилно), изкушенията са много и са големи.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Една седмица си е добре за Патагония (не съм сигурен как е времето) или Атакама плюс един ден Валпарайсо примерно. Аз съм по бързите пътувания, ако нямаш време не се мотаеш с глезотии и пак става.

Който търси пусто - около Пунта Аренас, като тръгнеш към Аржентина на 300 км няма нищо, само една бензиностанция. Предполагам Гренландия е подобна.

Клоня към Атакама и Валпарайсо.

И аз бях по бързите пътувания, но напоследък обичам да се помотавам, направо се шляя безцелно.

 

Много хубаво трябва да си прецениш нещата за 1 седмица престой (ако съм разбрал правилно), изкушенията са много и са големи.

Точно, този път трябва да планирам добре.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Нещо да се има предвид: преди няколко години в Чили можеше да се спести от ДДС в хотели/хостели, за целта трябва да си чужденец и да платиш с долари (кеш или карта). Не знам дали още е така, вероятно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.