Прескочи до съдържание

Хотел или апартамент - предимства и недостатъци


Duke

Препоръчани мнения

 Може би има само едно нещо, което ще изравни критериите и това са многото пари. Ама наистина многото. За какво говорим. Имаш 2000 лева за 3 дена в Европа. Еми дали ще резервираш никога няма да гледаш цената, така че си избираш най-подходящото по твоите критерии. Може да вземеш хотел, може да вземеш апартамент, но винаги ще ти покриват за тия пари све що желаеш, така че при огромен бюджет спора е безсмислен. 

 

 

Това не го разбрах! Почти всеки от моите "концертни уикенди" в Европа излиза около 2000 лева общо за двамата, но никога не съм си позволил разточителството да не гледам цената на хотелското настаняване!

 

Аз наистина може би не съм наясно с това, що е то нормална цена при пътуване?! Сигурно звуча доста разглезено, може би и понякога надменно. Не разбирам как е възможно да се обикаля света за жълти стотинки, но покрай този форум отдавна разбрах, че много хора го правят успешно. Вярвайте ми, не съм милионер, аз също много внимателно планирам разходната част за всяко пътуване, но ако нямам възможност да покрия собствените си изисквания, просто отхвърлям дестинацията като неподходяща на този етап и минавам напред...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Георги предложи игра около майските празници. Искате ли да я прибваме още сега? Хем ще ми помогнете много (надявам се!), хем ще видим за конкретен случай кой от вариантите, за които спорите е по-добрият. Ето и параметрите:

- 4 човека

- 5 нощувки (от 22.07.2016 до 27.07.2016)

- задължително изискване по възможност 2 самостоятелни стаи в апартамент, вила, хотел... претенции тук нямаме

- в град Хвар, остров Хвар, Хърватска (задължително изискване в центъра на града, за да може вечер да излизаме)

- хотелът, апартаментът, вилата да има паркинг (по възможност без заплащане)

Връзка към мнение

Е не, 2000 лева имах предвид на човек, а и за концерт може и да се поглезиш. Мисълта ми беше имаш 2000 примерно за 3 дена на човек за нощувки. Тогава наистина можеш да избираш и апартаменти и хотели и да намериш всичко. Това което ти казваш са си много разходи за всичко. Малко неразбираемо го казах, ама все пак имах предвид ако имаш 2000 лева за 2-3 нощувки, можеш да си намериш перфектно място, независимо дали в airbnb или букинг например.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Без да взимам страна кое е по-добре само да вмъкна някои детайли за АИРБНБ. Тук се изисква малко повече гъвкавост и малко повече писане, което обаче после се връща стократно. Та, само два примера ще дам:
1.    Можеш да намалиш цената!  Цената, писана на сайта е само ориентировъчна, базова. Винаги можеш да се договриш за по-ниска. Аз съм стигал до 50%. Има си разни тричкета, които помагат.  Не се сещам как в  Букинг-а и прочие ще стане това...
2.    Тук няма ърли чекин и латер чекаут и всякакви подобни дивотии. Има договорка. В 90% от настаняванията съм успявал с това. Един пример само за предстоящо пътуване... : „Hey, so yes, as I said, staying until 21 would be fine :) staying longer would not be a problem...  Greetings, Julia 02/16/2016”...  Това дали ще ти го напише някой хотел? Ако ще и да е 18 звезди и един тон положителни мнения...

Искам да си призная, че доста идеи  съм ги взел от писанията на samuraika Чета я много внимателно и препрочитам нейните съвети.
Ако потребителя ДУКЕ счете, че са достатъчно важни неща, може да ги добави в подточките.
Като сравняваме Лом и Лондон, поне трябва да сме били в ... Лом. Не само да сме минали през него за един ден.
За хотелското настаняване освен факта, че хотела си е там и няма опасност да се премести или изгуби или откаже да настанява, не виждам друг бонус... Настанявал съм се и в 23ч от АИРБНБ, въпрос на един мейл. Който иска да си плаща за 24 часа рецепция, басейни, джакузита, макузита, събуждане по телефона?!, лек флирт с рецепционистката -  няма проблем. Аз като ходя на късен мач/концерт/бар ключа за апартамента вече ми е в джоба.

Цените въобще не ги коментирам...
 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Това дали ще ти го напише някой хотел? Ако ще и да е 18 звезди и един тон положителни мнения...

 

 

А необходимо ли е да ти го напише, за да се случи? Имал съм доста ранни настанявания, както и случаи на отказ от ранно настаняване и изчакване на посочения час в резервацията. Всичко е въпрос на късмет, отношение и най-вече дали в хотела има свободна, изчистена и подготвена за настаняване стая...

 

 

Ако потребителя ДУКЕ счете, че са достатъчно важни неща, може да ги добави в подточките.

Като сравняваме Лом и Лондон, поне трябва да сме били в ... Лом. Не само да сме минали през него за един ден.

 

 

Потребителят ДУКЕ в този момент се връща от Лом и му е малко трудно да започне да мисли за Лондон, но ти продължавай в същия шеговит дух с предположенията...

 

 Който иска да си плаща за 24 часа рецепция, басейни, джакузита, макузита, събуждане по телефона?!, лек флирт с рецепционистката -  няма проблем. Аз като ходя на късен мач/концерт/бар ключа за апартамента вече ми е в джоба.

Цените въобще не ги коментирам...

 

 

По някое време опитай и да се изправиш... ;)

Връзка към мнение

А необходимо ли е да ти го напише, за да се случи? Имал съм доста ранни настанявания, както и случаи на отказ от ранно настаняване и изчакване на посочения час в резервацията. Всичко е въпрос на късмет, отношение и най-вече дали в хотела има свободна, изчистена и подготвена за настаняване стая...

 

 

 

Потребителят ДУКЕ в този момент се връща от Лом и му е малко трудно да започне да мисли за Лондон, но ти продължавай в същия шеговит дух с предположенията...

 

 

По някое време опитай и да се изправиш... ;)

 

 Не се измъквай така. :) Коментирай можеш ли да намалиш цената на хотела и можеш ли да напуснеш в 21ч без да доплащаш?

Ако за теб не е проблем, за много хора всеки спестен цент е от полза.

Редактирано от kakadu
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 Не се измъквай така. :) Коментирай можеш ли да намалиш цената на хотела и можеш ли да напуснеш в 21ч без да доплащаш?

Ако за теб не е проблем, за много хора всеки спестен цент е от полза.

 

Казах, че ранно настаняване е възможно. По същата причина е възможно и късно напускане, има е едно нещо, което се казва "genius" в една резервационна платформа, което регламентира този въпрос. Напускане в 21ч. без доплащане отвсякъде минава за "частен случай", но предполагам няма да се съгласиш. Същото се отнася и за намаляване на цената, но пак няма да се съгласиш. Не виждам причина потребителят ДУКЕ да опитва да те убеди в нещо, щото всичко си знаеш...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Казах, че ранно настаняване е възможно. По същата причина е възможно и късно напускане, има е едно нещо, което се казва "genius" в една резервационна платформа, което регламентира този въпрос. Напускане в 21ч. без доплащане отвсякъде минава за "частен случай", но предполагам няма да се съгласиш. Същото се отнася и за намаляване на цената, но пак няма да се съгласиш. Не виждам причина потребителят ДУКЕ да опитва да те убеди в нещо, щото всичко си знаеш...

Въпроса не е да убеждавам някой  в нещо, а да сме полезни на четящите/пишещите. В АИРБНБ можеш спокойна да се договориш за цената, както и за късно напускане, без доплащане и въобще не е частен случай, моля те. Това е въпрос на договорка. И на малко повече време в писане на мейли.

Връзка към мнение

Както писах по-рано всичко опира до много критерии, които не могат да се обхванат в една тема. Не само лични, а и доста субективни. Според мен въпросът е човек да си подреди правилно критериите спрямо конкретния случай, пък после да избира апартамент, хотел или къмпинг(какъвто явно бих ползвал при цените на останалите типове нощувки в Швейцария). Така че не влизайте в спорове. В крайна сметка в даден случай, а и според различните хора, все някой няма да е прав. 

Връзка към мнение

Не мисля, че някой тук се кара или налага мнение. В общи линии се изказват доводи в една или друга посока. Лично за себе си още в началото на темата установих три критерия по които настаняване в апартамент е за предпочитане пред настаняване в хотел. Омръзна ми да повтарям също така, че съм потребител на Airbnb от категорията "доволни потребители". За себе си опитвам да намеря нови критерий, които да добавя към първите три, но на този етап нито един не мога да приема за обективен. За частни случаи на договаряне, ползване на различни форми на купони, кодове, намаления и натрупване през реферални линкове не говорим тук. Опитваме да изложим единствено обективни критерии, другото е чесане на клавиатурата...

Връзка към мнение

Въпроса не е да убеждавам някой  в нещо, а да сме полезни на четящите/пишещите. В АИРБНБ можеш спокойна да се договориш за цената, както и за късно напускане, без доплащане и въобще не е частен случай, моля те. Това е въпрос на договорка. И на малко повече време в писане на мейли.

Да, правилно, идеята уж е да сте полезни на четящите/пишещите. Имахте конкретен пример да го направите, но изглежда егото понякога е толкова голямо, че в случая не само не сте полезни, но и малко почва да загрубява и погрознява... Спорът прерасна в заяждане, което е абсолютно ненужно. Махнах абонамента си към тази тема, защото освен заяждане на лично ниво, се превърна и в досаден спам. После реших, тъй или иначе от седмици търся варианти за горния пример с настаняването в Хвар, та си казах, защо да не поискам помощ точно в тази тема (нали уж тук хората си помагат) тамън ще е конкретен пример, а и ще се сложи край на излишния спор. Пуснах въпроса и се абонирах отново (абсолютна грешка от моя страна за повторния абонамент!) Да, ама никой не обърна внимание, защото е по-важно да си мерим егото и да си налагаме мнението. А десетки хора се включиха и неведнъж казаха, че всичко по тази тема е субективно, индивидуално и зависещо от куп неща и лични предпочитания.

 

Благодарности на kakadu, че обърна все пак внимание на това, че идеята на форума е взаимна помощ, а не убеждаване на някой в нещо, което за него не работи или не харесва.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да, правилно, идеята уж е да сте полезни на четящите/пишещите. Имахте конкретен пример да го направите, но изглежда егото понякога е толкова голямо, че в случая не само не сте полезни, но и малко почва да загрубява и погрознява... Спорът прерасна в заяждане, което е абсолютно ненужно. Махнах абонамента си към тази тема, защото освен заяждане на лично ниво, се превърна и в досаден спам. После реших, тъй или иначе от седмици търся варианти за горния пример с настаняването в Хвар, та си казах, защо да не поискам помощ точно в тази тема (нали уж тук хората си помагат) тамън ще е конкретен пример, а и ще се сложи край на излишния спор. Пуснах въпроса и се абонирах отново (абсолютна грешка от моя страна за повторния абонамент!) Да, ама никой не обърна внимание, защото е по-важно да си мерим егото и да си налагаме мнението. А десетки хора се включиха и неведнъж казаха, че всичко по тази тема е субективно, индивидуално и зависещо от куп неща и лични предпочитания.

 

Благодарности на kakadu, че обърна все пак внимание на това, че идеята на форума е взаимна помощ, а не убеждаване на някой в нещо, което за него не работи или не харесва.

 

Нямам идея дали ще прочетете това мнение, поради невъзможността ми да предвидя дали в момента сте абонирана за темата или не, но бих искал да кажа, че примерът за настаняване в Хвар не покрива обективните сравнителни критерии, за да послужи на анализа. Това, разбира се, изцяло погледнато от егоцентричната ми гледна точка, която изведе три критерия за оценка, нееднократно посочени в тази тема...

Връзка към мнение

 Не се измъквай така. :) Коментирай можеш ли да намалиш цената на хотела и можеш ли да напуснеш в 21ч без да доплащаш?

Ако за теб не е проблем, за много хора всеки спестен цент е от полза.

 

Случвало се е да си тръгнем по-късно от обявения час. Или, ако им е заета стаята, да ни позволят да се изкъпем в края на плажния ден. И да си оставим багажа. И да ни дадат лекарства при необходимост, да ни заведат до лекар също. Да ни почерпят вечеря или италианско вино във Филипините, да ни закарат донякъде  :) . Да ни намерят обувки за плаж, защото не сме открили магазин в района. 

И да ни ъпгрейднат в по-хубава стая, защото е така или иначе свободна, се случва в Гърция. Да, в малки семейни хотели, каквито предпочитам и да, не всеки собственик е на място и е много готин, но обобщенията ти са некоректни.

 

 

Аз се шегувах за търсенето на хотели/апартаменти в Азия или Палау, но наистина ми е интересно кой ползва услугата там и какви са предимствата? 

Връзка към мнение

Нямам идея дали ще прочетете това мнение, поради невъзможността ми да предвидя дали в момента сте абонирана за темата или не, но бих искал да кажа, че примерът за настаняване в Хвар не покрива обективните сравнителни критерии, за да послужи на анализа. Това, разбира се, изцяло погледнато от егоцентричната ми гледна точка, която изведе три критерия за оценка, нееднократно посочени в тази тема...

Не го покрива. Еврика! Ето ви отговорът на "дълбокия" анализ, който правите. Всичко е субективно. Всичко! ... според дестинация, заетост, лиииични предпочитания, бюджет и какво ли още не. Ако питате мен (не че има значение различното мнение в тази тема), но все пак... според мен го покрива. Ако бяхте отворили booking и Airbnb и бяхте задали критериите, които описах горе, може би, щяхте да знаете това. Съмнявам се, че сте го направил, предвид последвалите ви постове след това. А, ако сте - вероятно Airbnb бие по цена и местоположение хотелите и това не ви изнася за анализа. Тук обръщам отново внимание, че аз за момента ползвам booking и за хотели, и за вили и за апартаменти... без да имам претенциите, че е най-удачния вариант.. Затова поисках и помощ.

 

И последно, не знам на кого ще послужи този анализ, но наистина се надявам да има ефект от него. Наистина! За себе си лично съжалявам, че снощи загубих от времето си да ви убеждавам в дългия си пост в това, че хората са различни и имат различни предпочитания. И че дестинациите са различни и имат своите особености. Очевидно не го разбирате.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да така е 25 долара,срещал съм и 100  :) което не е за пренебрегване.Признавам си не съм много наясно,не ги следя.И това го има в играта :lol:.Как да не му отговоря на Калоян.Скоро ще го подпитвам за Ница

 

Да, тук-таме  пуснат някой долар, но има настанявания, които също се  откриват и в боокинг. Цената в боокинг е много по-ниска. :)

Връзка към мнение

И още нещо, с риск да се превърна и аз в спамаджия, говорим за предимства и недостатъци, нали така? Наистина ли не ви идва на ум, че това, което Пенка разбира за предимство, може за усещанията и нравите на Пенчо да не е предимство, а недостатък? Някой беше написал нещо много вярно за събуждането по телефона. За вас събуждането по телефона е екстра, която за мен не само НЕ е екстра (откакто съществуват мобилни апарати)... ами чак ми е нереално, че някой някъде ползва тази услуга. Не я отричам, но ето ви пример как екстра за един, не значи абсолютно нищо за друг.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

А бе какви обективни/ субективни критерии - форумните корифеи обикновено отсядат в хотели - ясно е кое е по-доброто  :lol:

 

По-сериозно: за бюджетно пътуване в страна, в която храненето навън не е евтино кухнята е важна - добре е да можете да хапнете спагети или яйца, ако нямате възможност да ядете в ресторант всеки ден или ви омръзне от сандвичи. 

Връзка към мнение

Е, нормално е всеки да защитава своята позиция.Но нека сме обективни - услугите и глезотийките, които предлага един хубав хотел ги няма в другия вариант.Аз и друг път съм казвала, че където има Мелия,ползваме винаги тази верига.Имам златно членство, което ми осигурява много приятни неща.Бутилка вино и плодове на пристигане,ранно настаняване, късно освобождаване, безплатен интернет/където е платен/,15 до 30 евро подарък на ден, / в различните хотели е различно/,които мога да ползвам за храна в хотела.За рожден ден ми пращат по няколко ваучера за 20% намаление/миналата година бяха пет.Мога да плащам с точки, мога и комбинирано, което също ми намалява много от цената.

Например, хотела в Куала Лумпур, го получавам по около 50 евро на вечер със закуска за супериорна стая.

Отделно, в хотелите, дето сме били повече от два пъти ни познават, което много приятно.

И за всичко има кой да се грижи - да ти викне такси, да ти донесе карти и брошури, да те упъти как да стигнеш да нейде си, да ти отнесе/донесе прането или поръчката от магазина.След горещия ден на крак да се цамбурнеш в басейна също си е кеф.Тоест, услугите са много повече.

Сетих се за пресен пример - при последното ни ходене в Италия, в хотела си изпуснах чашата за кафе в кревата и олях всичко:( Случва се, ама веднага дойдоха и смениха каквото трябва.

Ползвали сме няколко пъти и другия вариант, не е като да нямам мнение, но с компания, за да има място за събиране вечер.

Според мен, нещата са прости - става въпрос за пари. В апартамент или апарт хотел цената е по-ниска и е изгодно, особено, когато става въпрос за повече хора и за семейства с деца.

Така че, всеки си има право на избор, пък и да защити избора си.:)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

На практика твоето усещане към хотелите е, че си принуден да плащаш за услуги, които не ползваш. Дали е за почистване, закуска, басейн, 24h рецепция или нещо друго, за теб това са "калкулирани в цената" пари въпреки твоето желание. Под общото "а то ми е калкулирано в цената", прозира твоето раздразнение от рода "абе, те ли ще ме цакат с топла бира". Нямам какво да сторя, за да оборя (а и честно казано нямам подобна цел) това твое субективно усещане!

 

Само едно не разбрах. Защо не игнорираш всички тези допълнителни (непоискани) от теб услуги и не се съсредоточиш върху основното предназначение на хотелската стая или апартамента за краткосрочно ползване? .

 

Това, че тези услуги, които не ползвам са калкулирани в цената ли? Че кой хотел строи басейн ей така за едната гъзария ,без това да вдига категорията и цената на нощувката? Абсолютно си ме разбрал, само не съм съгласен, че това е субективно, наличието на тези услуги се заплаща, и ако не е допълнително към цената на нощувката, значи е включено в нея, просто е. 

 

 

 

Дай да търсим за една вечер?  :P

 

 

 

През последните години периодично проверявам в Airbnb за подходящи предложения във връзка с периодични наши пътувания. Сигурно няма да ми повярваш, но цената на всеки един харесан от мен апартамент е напълно съпоставима на цената в приличен четиризвезден хотел. Последният пример е около коледното ни пътуване в Рим. Още през август приличните апартаменти бяха по-скъпи от приличните четиризвездни хотели, а този път не бяхме само двама, а заедно с нашия син. Според мен всичко опира до навик и различна гледна точка по отношение на изисквания за настаняване и краткосрочен престой..

 

Ама разбира се, че може да търсим и за една вечер, да не си мислиш, че го избягвам умишлено! Дай да направим няколко различни сценария, които да се припокриват със стандартни пътувания:

 

1. Уикенд (2 нощувки) в голям европейски град - Лондон, Париж, Рим.  

2. Дълъг престой (5 дни минимум) на плажна дестинация - Дубай, островите на Тайланд, Малдиви. 

3. Класически роуд трип със смяна на дестинация всяка вечер, продължителност да речем 5 дни. Опции са например Португалия, Андалусия, Северна Италия, Южна Италия. 

4. Смесен плажно-градски престой от 4 дни да речем, нещо като Рио, Сидни, Сан Франциско и т.н.. Тук предполагам би било доста интересно!

 

2-ма души, бюджети от по 50/100/200 евро на вечер. И аз и ти споделяме на какви находки сме попаднали. Така накрая много лесно ще лъсне за какво пътуване е подходящ единия и за какво другия бюджет. Иначе ти си казваш, че в Рим не си намерил нищо по-евтино от четиризвезде хотел, но тук ни липсва количествената конкретика, дай да говорим с конкретни примери. 

 

Ако може да добавиш и друг сценарий за играта, няма лошо, но нека да е масов. Не да кажеш сценарий "кацам в 10 вечерта и излитам в 5 сутринта". 

 

Хайде сега намерете къща или апартамент, където престоя да НЕ започва от събота на обяд и да НЕ се наеме на порции от точно 7 дни ;)

 

Сори, ако не съм те разбрал правилно, но тези от събота до събота са предимно таймшеър вариантите, които като цяло не коментираме в темата.

 

Не мисля, че някой тук се кара или налага мнение. В общи линии се изказват доводи в една или друга посока. Лично за себе си още в началото на темата установих три критерия по които настаняване в апартамент е за предпочитане пред настаняване в хотел. Омръзна ми да повтарям също така, че съм потребител на Airbnb от категорията "доволни потребители". За себе си опитвам да намеря нови критерий, които да добавя към първите три, но на този етап нито един не мога да приема за обективен. За частни случаи на договаряне, ползване на различни форми на купони, кодове, намаления и натрупване през реферални линкове не говорим тук. Опитваме да изложим единствено обективни критерии, другото е чесане на клавиатурата...

 

4. Наличие на по-богато оборудване - било то чаши, маси, чинии, столове, микровълнови, ютии, перални, миялни, сушилни и т.н. 

5. По-голямо жизнено пространство. 

 

Ако тези два допълнитени критерия не ти се струват обективни, а събуждане по телефона е обективно, наистина да теглим чертата и да приключим. Моето лично подозрение, е че ти не търсиш обективност, трите изброени критерия от теб са колкото да изкараш, някакви супер нишови предимства на апартаментите. Всъщност изброените от теб точки не са признаване на някакво право на другата страна в общуването, а просто засилване на твоята гледна точка, че апартаментите са полезни само в много редки, определени ситуации. Кажи какво имаш против точки 4 и 5 и тогава ще разберем колко ти е обективността. Сега, ако ми кажеш, че има хотели с президентски апартаменти, с радост бих сравнил цената им според предложението в предишния параграф. 

 

Да, правилно, идеята уж е да сте полезни на четящите/пишещите. Имахте конкретен пример да го направите, но изглежда егото понякога е толкова голямо, че в случая не само не сте полезни, но и малко почва да загрубява и погрознява... Спорът прерасна в заяждане, което е абсолютно ненужно. Махнах абонамента си към тази тема, защото освен заяждане на лично ниво, се превърна и в досаден спам. После реших, тъй или иначе от седмици търся варианти за горния пример с настаняването в Хвар, та си казах, защо да не поискам помощ точно в тази тема (нали уж тук хората си помагат) тамън ще е конкретен пример, а и ще се сложи край на излишния спор. Пуснах въпроса и се абонирах отново (абсолютна грешка от моя страна за повторния абонамент!) Да, ама никой не обърна внимание, защото е по-важно да си мерим егото и да си налагаме мнението. А десетки хора се включиха и неведнъж казаха, че всичко по тази тема е субективно, индивидуално и зависещо от куп неща и лични предпочитания.

 

Благодарности на kakadu, че обърна все пак внимание на това, че идеята на форума е взаимна помощ, а не убеждаване на някой в нещо, което за него не работи или не харесва.

 

D.A. моля пусни отделна тема с питането ти, тази може да се каже, че е узурпирана, а и твоя случай е прекалено частен, тук уж се опитваме да намерим по-общи закономерности, нищо че се дърлим колкото да не заспим :) Същото и за Lindt.  С кеф ще погледна апартаментите и ще ти препоръчам нещо, което според мен би паснало, но не съм бил там, предполагам хора, които са почивали във Хвар биха били повече от помощ, от колкото нашето полу теоретично занимание. Ако Duke се съгласи, нямам против и твоето предизвикателство да е част от играта, но ще му хвърля едно око и да е в друга тема. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Реших да си поиграя за един частен - но характерен случай.

 

Париж. двама човека, една вечер, 27 август - възможно най-натовареното време за уикенди (Банк Холидей в Англия). 

 

Резервирала съм този хотел. Признавам, изобщо не съм търсила. Беше импулс, защото се доверявам изцяло на Мари... Цената е 100 евро със закуска, Хотелът е очарователен с атмосфера (по мой вкус). Цената не съвсем, но нямам илюзии за август, Париж...

 

https://www.booking.com/hotel/fr/familia-paris.html?aid=368032&label=postbooking_confemail;pbsource=conf_email_hotel_name

 

Сега разрових airbnb - опитах се в името на справедливостта да намеря сходни условия и сходен квартал. Направи ми впечатление, че цитирана цена в анонсите на апартаментите после набъбва сериозно - това е неприятна изненада.

 

Един пример с апартамент - нещо, което ми хареса на прима виста. Моля за извинение, ако не е подходящ примера. Анонсирана цена £48 е с моментално наемане, но накрая набъбва на £73. Съпоставима е с цената на хотела. Има депозит £240. 

 

https://www.airbnb.co.uk/rooms/11410422?checkin=27-08-2016&checkout=28-08-2016&guests=2&s=ssSgCXea

 

Иначе картата на airbnb ми дава доста неприятни цени - не съм ги отваряла всичките (за двама човека и едно легло). - £70, £80, £125 и нагоре (без набъбването). Пак казвам - в този район - опитах се да съпоставя еднаква услуга приблизително. Със сигурност в кварталите има други цени на апартаментите. 

 

Пак се извинявам, ако е неудачен примера, не познавам Париж, но идеята е че и туристите не го познават.

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Темата отдавна прилича на "Какво харесвате - ябълки или круши? Дайте обективни критерии".

 

Дюк, към плюсовете на airbnb би ли бил сколонен да добавиш "при пътуване с деца"? В много случаи, осбенно ако не ползваш допълнително легло или си помолиш любезно, малки деца не се таксуват. Кухнята също е предимство за родители на злояди джеремета.

 

Аз пък забелязвам една тенденция в последните години - хотелите се диверсифицираха много, както и в airbnb се появиха и много фирми (особенно там, където няма закони против това). Много неща могат да се намерят и в booking и в airbnb.

Разликата между луксозна верига хотели и малък семеен хотел е точно толкова , колкото и разликата между обикновен хотел и апартаментче на хост, така че съвсем вече се обърках какво сравняваме и по какви критерии? Риц-Карлтън с на баба Франсис везаните чаршафи и пържените филийки ли?

 

Загубих се и в превода, и в критериите, и в темата...

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Аз пък си признавам, че темата ми е и интересна, и полезна. В общия случай игнорирам Airbnb като платформа (бях се обосновала ...емнайсет страници назад). Сега научавам интересни и нови неща, както ако отида някога в Щатите до Йосемите, ще поискам адреса на оная ферма от Пожето :) Няма как да не е разбъркана темата, не сме на конференция с дневен ред... 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

 

Сори, ако не съм те разбрал правилно, но тези от събота до събота са предимно таймшеър вариантите, които като цяло не коментираме в темата.

 

 

Никога не съм ползвал таймшеър, говоря от личен опит. Последните 4 години ходим в южна Франция или Корсика. От юни до септември почти всичко читаво има минимум изискване от 7 нощувки започващи от събота. Винаги сме ползвали хоумелидайс.ком и сме отсядали в студио или едностаен на цени от 90Е до 120Е на ден-нито евтино нито скъпо. Проверих си последните 4 резервации и друга интересна подробност е, че никъде не са ни предлагали чаршафи или кърпи. Когато сме с колата, не е било проблем, но до Корсика летяхме и беше малко тъпо да ги нося в куфар. Иначе навсякъде имаше пералня и всичко останало и сме си изкарвали супер. Нормално е в най-търсеното време от годината собствениците да искат сигурна и регулярна клиентела. За повечето хора също е ок от събота до събота. Пример от миналия месец- в Рио за карнавала всички в хоумлидейс или еърбнб искаха 5 нощувки, но ние бяхме само за последните две от карнавала. Ако някой иска да накъса тези 5 дни, просто апартамента не ни е допаднал. Така останахме на хотел и всичко беше ок, на третия ден цената падна точно 3 пъти. Както казах, зависи от дестинацията и времето-нормално, хубаво е да има избор.

Редактирано от charlotte
Връзка към мнение

Аз пък си признавам, че темата ми е и интересна, и полезна. В общия случай игнорирам Airbnb като платформа (бях се обосновала ...емнайсет страници назад). Сега научавам интересни и нови неща, както ако отида някога в Щатите до Йосемите, ще поискам адреса на оная ферма от Пожето :) Няма как да не е разбъркана темата, не сме на конференция с дневен ред... 

О, темата е много интересна и се научават много интересни неща. Само призивите за повече обективност и критерии са ми странни, след като се видя, че всичко е според случая, мястото, датите, човека...

Но като източник на идеи е супер!

Аз тъкмо се чудех, кой друг сайт е разпространен и популярен освен airbnb. Какво мислите?

 

За Европа е характерно това без чаршафите, то си е още от време онО, особенно за Франция - chanbres d'hotes са без чаршафи и си чистиш преди излизане или дължиш такса. Европейските ми гости винаги питат има ли чаршафи и кърпи и след тях всичко е както по правилата - чаршафите свалени от леглата и сложени на куп (не сгънати) до пералнята. :)  Така че това не е специфична особенност на airbnb а регионална. За крайморска Франция също и седмичните резервации. Че и са ми се карали (буквално - крещене по телефона) ако се обадя да питам само 2 месеца по-рано. Акъл имам ли да им губя времето, всичко е резервирано поне половин година напред, хората тръгвайки си буквали за догодина аз съм седнала два месеца по-рано да питам има ли свободно за август... :blush: Но тези неща са си специфики по страни и региони. В Тайланд на много места ти искат допълнително пари за ток, например.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Серендипити - от любопитство погледнах за твоя конкретен случай и веднага си харесах 2 неща - едното е в града, а другото е в селце наблизо, но много ми хареса. И двете са с безплатен паркинг.  Хотели не искам да търся, защото не съм хотелски спец, има хора, които биха се справили по-добре.

 

Lindt - за теб си харесах това. Не е на плажа, но има безплатен трансфер от Thong Sala и хоста помага с организация на транспорт до плажовете, има и басейн. И това като бюджетна парти дестинация с елемент на изненада. :)

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.