Прескочи до съдържание

Хотел или апартамент - предимства и недостатъци


Duke

Препоръчани мнения

Серендипити - от любопитство погледнах за твоя конкретен случай и веднага си харесах 2 неща - едното е в града, а другото е в селце наблизо, но много ми хареса. И двете са с безплатен паркинг.  Хотели не искам да търся, защото не съм хотелски спец, има хора, които биха се справили по-добре.

 

Lindt - за теб си харесах това. Не е на плажа, но има безплатен трансфер от Thong Sala и хоста помага с организация на транспорт до плажовете, има и басейн. И това като бюджетна парти дестинация с елемент на изненада. :)

Мале, мале :) Благодаря, samuraika! Много благодаря! А къщичката в селцето и аз я гледах, ама още съм толкова зле с Airbnb, че май първо ще трябва да почета в други теми как точно работи тази платформа. И коя цена точно да гледам, защото виждам, че някъде се изисква и допълнителна такса за почистване... ще я поразнищя платформата пък да видим. Още веднъж благодаря, че си отделила време по моя случай.

Връзка към мнение

Моля, моля :)

В къщичката на село нямаш такси почистване или допълнителни гости, имаш таксите на сайта. Общо за 5 дена ти е 412 евро (при плащането може някое и друго евро от превалутиране да се пръкне). Има паркинг, има една спалня и още един разтегателен диван в дневната. Много хоуми ми изглежда, а и всички хвалят хоста. Ако искаш да търсиш с безплатен паркинг кликаш на бутона More Filters и от падащото меню си избираш - закуска, басейн, паркинг...Естествено колкото повече параметъра зададеш толкова по-ограничен става избора. По-добре си разгледай и си харесай разни нещица и после питай допълнително. Може да няма паркинг в имота, но хоста да ти препоръча евтина опция наблизо. ;)

Ако нямаш регистрация в сайта може някой да ти прати покана и като се регистрираш през неговия линк да имаш 20 евро отбив при резервация над 100.

 

Има и много бюджетни неща, има и в Стария Град.

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Но като източник на идеи е супер!

Аз тъкмо се чудех, кой друг сайт е разпространен и популярен освен airbnb. Какво мислите?

 

За Франция/Португалия аз лично ползвам http://www.abritel.fr/

Май е локален вариант/партньор на HomeAway, понеже като зададеш критерии за търсене за Англия, те праща на тяхната страница.

 

 

 

Иначе седмичните резервации от събота до събота са страшно характерни за Франция, както казва samuraika, а август месец е великото преселение на народите (най-ужасен за движение е първият уикенд на август, когато почиващите през юли се прибират, а августовските отпускари тръгват на почивка).

И като капак, цените са тройни, трябва да резервираш сума ти време предварително :lol:;) (тази година резервирах през януари за втората половина на август, и пак ми се видя късно :lol: ).

Между другото, същото е и за коледните базари в Елзас (Колмар и Страсбург) - и там трябва да се подготвиш отрано. Две месеца предварително ни предлагаха хотел в Германия, само на 40 км от Страсбург :lol:.

 

 

Редактирано от Роца
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Като чета последните страници от темата започвам да съжалявам, че въобще писах в нея. Интересно, но не си спомням някъде да съм написал, че настаняването в апартаменти не струва, а това в хотели е супер. Напротив, нееднократно написах, че съм ползвал и едното и другото настаняване. Моята идея беше да изведа за себе си що годе обективни критерии, които да дават предимство на Airbnb, като далеч по-нов метод за настаняване в сравнение с традиционното хотелско настаняване. И още в самото начало за себе си установих, че във всички случаи при престой над 5 дни, при повече от двама души и при търсене на бюджетно решение, може би в повечето случаи Airbnb ще се окаже по-сполучлив избор от стандартно хотелско настаняване. Това беше идеята, към това бяха насочени и моите разсъждения...

 

С изненада установих, че изведнъж се оказах в ролята на защитник на теза, която не съм припознал за своя. Привържениците на Airbnb, къде по лични подбуди, къде поради нещо друго, започнаха да ме убеждават колко не съм прав в разсъжденията си и колко по-добра платформа е ползваната от тях. Кому беше нужно?

 

Мислех и още да пиша, но май няма смисъл...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Моля, моля :)

В къщичката на село нямаш такси почистване или допълнителни гости, имаш таксите на сайта. Общо за 5 дена ти е 412 евро (при плащането може някое и друго евро от превалутиране да се пръкне). Има паркинг, има една спалня и още един разтегателен диван в дневната. Много хоуми ми изглежда, а и всички хвалят хоста. Ако искаш да търсиш с безплатен паркинг кликаш на бутона More Filters и от падащото меню си избираш - закуска, басейн, паркинг...Естествено колкото повече параметъра зададеш толкова по-ограничен става избора. По-добре си разгледай и си харесай разни нещица и после питай допълнително. Може да няма паркинг в имота, но хоста да ти препоръча евтина опция наблизо. ;)

Ако нямаш регистрация в сайта може някой да ти прати покана и като се регистрираш през неговия линк да имаш 20 евро отбив при резервация над 100.

 

Има и много бюджетни неща, има и в Стария Град.

Сега разбрах откъде идва объркването ми относно цена тотал. Когато влезна през мобилното приложение, разбитата цена + тотала липсват в приложението или поне аз не откривам къде се намират. Когато влезна обаче през Сафарито цялата разбивка на цената се вижда малко под снимката. Иначе регистрация имам, но никога досега не съм резервирала през Airbnb. И аз също като Duke съм от старата школа с booking. А виждам, че има по-добри предложения през Airbnb, ама пусто невежество.

Връзка към мнение

Интересна тема сте обсъждали. И от мненията разбрах повече за доста от вас.

 

От доста време вече при пътуванията ни (доста динамични и дълги) из Европа използваме апартаменти и/или BB(малка къща за гости с няколко апартамента и със или без закуска, като това за мен не се вписва в понятието хотел). Такова настаняване използваме и в Гърция. За тази държава за мен това е единствения подходящ и комфортен вариант за по-дълга почивка. Освен това веднъж се бяхме забили в голяма и луксозна верига хотели. Е изобщо не усетихме Гърция. Все едно бяхме във всяка друга страна от Европа. Опитваха се да демонстрират индивидуалност, но все си беше скука.

 

Удобствата са неизмерно повече: цената на услугата е по-ниска сравнено с тази в хотел, защото получаваш по-голяма площ, повече удобства(в някои сличаи дори пералня и сушилня, които при почивка на море не са излишни), съобразяваш се само и единствено с твоя график (не гониш час за закуска и можеш да се излежаваш с кафе в ръка докато искаш и без да се притесняваш от желанието на камериерката да почисти, можеш да си приготвиш салата или да изпиеш вино пред ТВ с вдигнати крака и т.н.; тези неща не бих могла да си ги позволя в хотел). И всички тези удобства са ми абсолютно в плюс, а стандартната закуска на хотела изобщо не ми липсва. Има безброй опции или да си я организираш (че даже ще ти е и по-богата) сам в апартамента за точно 5 мин. или да поседнеш в близката сладкарница/пекарница. Чистене не ми е нужно, оправяне на леглото също. Т.е. нищо от хотела не ми липсва. 

Апартаменти се стремя да използвам за нощувки над 2 и когато пътуваме с детето. За една/две нощувки и особено когато сме сами се прежалвам за хотел. Но пребиваването в типичния хотел е доста скучно и стандартизирано. Не ми носи никаква емоция. Като пак да кажа, че малки BB за мен не са хотели. Пътуваме основно с кола и до сега никога не сме имали проблем с намирането на апартамент с паркинг. Единствено когато пристигаме изключително късно и ми трябва 24 рецепция буквам хотел. Наемам апартаменти и през Букинг, и през airbnb. 

 

Относно евтиното обзаведане от Икеа. Наскоро бяхме в Тоскана в едно BB. Огромни апартаменти обзаведени в тоскански стил(доста скъпо обзавеждане само от дърво) с всичко необходимо, басейн, винарна ... насред полето в лозята. 

Редактирано от Bliss
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И моето мнение: Има ли бъдеще airbnb? Да. Дали той или друг подобен сайт. Младежите, семействата с деца или групите пътуващи използват апартаменти. От гледна точка на бюджет, пространство на стаите, място за събиране. За големи групи хора за почивка търся основно вили или няколко на брой студиа, които обаче не мога да намеря от букинг или подобни, защото там се предлагат 1-2 стаи. Ползвала съм преди години един полски сайт / забравих го / за Флоренция, flpkey, ownersdirect, homeaway, homelidays, два пъти airbnb и други. Въпреки че някои имоти са предложени за 7 дни от събота до събота, след преговори сме измествали датата. За почивка за нас, т.к. се събираме доста хора, това е начин да сме на едно място. Изключвам големите хотели тип "Анталия". Не е моят начин.

За airbnb: Първият ми опит миналата година в Тенерифе - катастрофален. Въпреки че, не съм претенциозна, мислех да си тръгна. Е, останах.

Втори опит - сега по трети март в Дубай. Страхотно попадение. Бяхме в апартамент на 70 етаж в най-високата сграда в света Princess Tower с тези гледки:

post-121-0-97806700-1457337231_thumb.jpgpost-121-0-08379500-1457337262_thumb.jpgpost-121-0-24468700-1457337323_thumb.jpg

 

Цената е съизмерима с хотела, в който бяхме предния път в Бур Дубай, 4 звезди и доста захабен. Като плюс беше, че не платихме и туристическа такса. Почистване и смяна на хавлии - през ден.

Приготвянето на храна не е фактор при нас, т.к. рядко оставаме вечер в хотела / апартамента.

 

Не ме разбирайте грешно. Повече съм била в хотел, но на определени дестинации не изключвам апартаменти.

За късно пристигане и ранно напускане, кратки престои, пътуване двама, пътуване служебно - задължително хотел.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев

BB (малка къща за гости с няколко апартамента и със или без закуска, като това за мен не се вписва в понятието хотел).

 

Хм, интересна мисъл. Bed & breakfast хотел ли е или не? Ако приемем, че не е, то ще се окаже, че съм спал в доста апартаменти без да подозирам досега :)

 

Наистина това е доста междинен тип настаняване - често с много от удобствата на хотел и без досадната комуникация с хост, но с доста от белезите на апартамент.

Връзка към мнение

Хм, интересна мисъл. Bed & breakfast хотел ли е или не? Ако приемем, че не е, то ще се окаже, че съм спал в доста апартаменти без да подозирам досега :)

 

Наистина това е доста междинен тип настаняване - често с много от удобствата на хотел и без досадната комуникация с хост, но с доста от белезите на апартамент.

 

За мен Bed & Breakfast не е хотел - това е моето любимо настаняване :) Ако е хотел, значи бъркотията е пълна... хахах

 

Едно е категорично, обаче - научих много неща от вас в тази тема... 

Връзка към мнение

Реших да си поиграя за един частен - но характерен случай.

 

Париж. двама човека, една вечер, 27 август - възможно най-натовареното време за уикенди (Банк Холидей в Англия). 

 

Резервирала съм този хотел. Признавам, изобщо не съм търсила. Беше импулс, защото се доверявам изцяло на Мари... Цената е 100 евро със закуска, Хотелът е очарователен с атмосфера (по мой вкус). Цената не съвсем, но нямам илюзии за август, Париж...

 

https://www.booking.com/hotel/fr/familia-paris.html?aid=368032&label=postbooking_confemail;pbsource=conf_email_hotel_name

 

Сега разрових airbnb - опитах се в името на справедливостта да намеря сходни условия и сходен квартал. Направи ми впечатление, че цитирана цена в анонсите на апартаментите после набъбва сериозно - това е неприятна изненада.

 

Един пример с апартамент - нещо, което ми хареса на прима виста. Моля за извинение, ако не е подходящ примера. Анонсирана цена £48 е с моментално наемане, но накрая набъбва на £73. Съпоставима е с цената на хотела. Има депозит £240. 

 

https://www.airbnb.co.uk/rooms/11410422?checkin=27-08-2016&checkout=28-08-2016&guests=2&s=ssSgCXea

 

Иначе картата на airbnb ми дава доста неприятни цени - не съм ги отваряла всичките (за двама човека и едно легло). - £70, £80, £125 и нагоре (без набъбването). Пак казвам - в този район - опитах се да съпоставя еднаква услуга приблизително. Със сигурност в кварталите има други цени на апартаментите. 

 

Пак се извинявам, ако е неудачен примера, не познавам Париж, но идеята е че и туристите не го познават.

 

Rainy, депозита не се взима от сметката ти, не се блокира по картата ти, дори да е 1000€ от него се взима само ако има нещо счупено и клейм от хоста за нещо счупено. Колкото до променящата се цена, дразнещо е, защото не се включват такси за почистване, които могат да надуят тотала особено за една вечер. Но има и алтернативи. Не съм търсил в детайли, не съм сигурен дали ти пасват, не съм чел подробно ревютата както бих направил по принцип, но ето няколко предложения в същия район, в същия ценови диапазон:

 

https://www.airbnb.co.uk/rooms/1312910?checkin=27-08-2016&checkout=28-08-2016&guests=2&s=fIO-VPN6

https://www.airbnb.co.uk/rooms/10326275?checkin=27-08-2016&checkout=28-08-2016&guests=2&s=0IXc2uNE

https://www.airbnb.co.uk/rooms/8124362?checkin=27-08-2016&checkout=28-08-2016&guests=2&s=zzlaPsTC

 

Има и по-бюджетни предложения, но обзавеждането почва да куца:

 

https://www.airbnb.co.uk/rooms/10705880?checkin=27-08-2016&checkout=28-08-2016&guests=2&s=cA1C8aB0

 

Не те юркам, просто че избор има :)

Връзка към мнение

Rainy, депозита не се взима от сметката ти, не се блокира по картата ти, дори да е 1000€ от него се взима само ако има нещо счупено и клейм от хоста за нещо счупено. Колкото до променящата се цена, дразнещо е, защото не се включват такси за почистване, които могат да надуят тотала особено за една вечер. Но има и алтернативи. Не съм търсил в детайли, не съм сигурен дали ти пасват, не съм чел подробно ревютата както бих направил по принцип, но ето няколко предложения в същия район, в същия ценови диапазон:

 

https://www.airbnb.co.uk/rooms/1312910?checkin=27-08-2016&checkout=28-08-2016&guests=2&s=fIO-VPN6

https://www.airbnb.co.uk/rooms/10326275?checkin=27-08-2016&checkout=28-08-2016&guests=2&s=0IXc2uNE

https://www.airbnb.co.uk/rooms/8124362?checkin=27-08-2016&checkout=28-08-2016&guests=2&s=zzlaPsTC

 

Има и по-бюджетни предложения, но обзавеждането почва да куца:

 

https://www.airbnb.co.uk/rooms/10705880?checkin=27-08-2016&checkout=28-08-2016&guests=2&s=cA1C8aB0

 

Не те юркам, просто че избор има :)

 

Абе изобщо не го намирам за юркане бе, ти пък :) Просто ми беше интересно да пробвам сравнение... 

 

За депозита просто го отбелязах - разбирам аргумента, обаче ми е усложнено, както и таксите много ме подразниха. Нерде не £48, нерде не £73. За повече дни е различно, просто споделих впечатление на човек, който не ползва airbnb. 

 

Благодаря - за мен всяко ново знание е безценно :)

Връзка към мнение

Хм, интересна мисъл. Bed & breakfast хотел ли е или не? Ако приемем, че не е, то ще се окаже, че съм спал в доста апартаменти без да подозирам досега :)

 

Наистина това е доста междинен тип настаняване - често с много от удобствата на хотел и без досадната комуникация с хост, но с доста от белезите на апартамент.

Твърдо не е хотел. В повечето случаи BB не е с 24 часова рецепция като в хотелите; няма камериерки; уговаряш напускането, почистването, часа за закуска със собственика; пак взимаш ключове от собственика(в краен случай един нает служител); собственика живее наблизо или на горния етаж :); обзавеждането е коренно различно от стандартна хотелска стая и т.н. Нещата както каза самурайка са много размити, но в BB получаваш далеч повече неща от тези характерни за апартаментите в airbnb, отколкото характерни за съвсем стандартен хотел. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За мен Bed & Breakfast не е хотел - това е моето любимо настаняване :) Ако е хотел, значи бъркотията е пълна... хахах

Страшно много хостели, ВВ и разни хотелски апртаменти ги има и на booking, и на  homaway, и на airbnb - Георги Матеев, ти и Основатея може да си букнете едно и също място всеки през любимата си платформа и да пиете по едно на терасата. :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Страшно много хостели, ВВ и разни хотелски апртаменти ги има и на booking, и на  homaway, и на airbnb - Георги Матеев, ти и Основатея може да си букнете едно и също място всеки през любимата си платформа и да пиете по едно на терасата. :)

 

Аз ТОЧНО това правя :) 100% настаняването ми в Бразилия, например, е в местни B&B - posada, но не са airbnb... 

Връзка към мнение

Аз ТОЧНО това правя :) 100% настаняването ми в Бразилия, например, е в местни B&B - posada, но не са airbnb... 

 

Наистина голяма част от местата (дори чисти апартаменти) ги има на 100 места, че даже и в Букинг. Аз общо взето гледам отзивите и къде крайната цена ми е най ОК. Изобщо нямам скрупули да букна апартамент от Букинг, ако това ще ми е по-изгодно. Сигурността ми е все еднаква - дали ще е Букинг или airbnb. Даже в airbnb се чувствам една идея по-сигурна, защото хоста си получава парите едва след настаняване и няма достъуп до картата. 

Редактирано от Bliss
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

по навик ползвам букинг, ама на фона на дискусията реших да видя пак и airbnb... Пиза, месец април, 4-ри човека, цените ми се струват сходни за местата, които харесвам... спирам се на хотелче през букинг защото:

1. Има закуска

2. Минавам през Wizz и си взимам 5% обратно, дето ми се трупат като Wizz кредит и си ги ползвам при покупка на билетчета

3. Безплатната анулация на резервацията

 

това, което плащам за 4-ма на вечер през букинг общо взето варира между 80-100 евро на вечер (обикновено със закуска) като гледам места с отлична локация и рейтинг над 8,5 да речем, струва ми се нормално...

Редактирано от logist13
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Наистина голяма част от местата (дори чисти апартаменти) ги има на 100 места, че даже и в Букинг. Аз общо взето гледам отзивите и къде крайната цена ми е най ОК. Изобщо нямам скрупули да букна апартамент от Букинг, ако това ще ми е по-изгодно. Сигурността ми е все еднаква - дали ще е Букинг или airbnb. Даже в airbnb се чувствам една идея по-сигурна, защото хоста си получава парите едва след настаняване и няма достъуп до картата. 

 

Не съм компетентна дали в aibnb дали е по-сигурно или не, откровено казано. За мен е безкрайно тромава система, за безплатно канселиране да не говорим - моите впечатления са негативни, като платформа ме е изгубила генерално - единственото ми букване беше чрез homeaway по изключение. Аз обичам да взимам светкавично решения, а това дали ще ме одобри хоста или не ме хвърля в потрес като клиент... 

 

Което не означава, че обичам хотелите - както неведнъж споменах. Ама хич не ги долюбвам...Когато къщите за гости ми осигуряват резервация и свобода както при хотелите - и да не живея в една стая с хазяина, аз съм винаги техен клиент.  

Връзка към мнение

Серендипити - от любопитство погледнах за твоя конкретен случай и веднага си харесах 2 неща - едното е в града, а другото е в селце наблизо, но много ми хареса. И двете са с безплатен паркинг.  Хотели не искам да търся, защото не съм хотелски спец, има хора, които биха се справили по-добре.

 

Lindt - за теб си харесах това. Не е на плажа, но има безплатен трансфер от Thong Sala и хоста помага с организация на транспорт до плажовете, има и басейн. И това като бюджетна парти дестинация с елемент на изненада. :)

Аз.. ами благодаря. Истината е, че в събота бях особено ядосана на Ао Нанг, Краби, защото изглежда като град и хотелите са някакви блокове. Никак не са скъпи, изглеждат чисти, обаче това не е моята представа за настаняване. По нищо не се разбираше дали стаята е в Азия или в Македония примерно. И бях готова да си прережа вените вече, та отворих airbnb.  Все пак сме 4, можеше някой западен тип да дава интересна вила с басейн и да пробвам тази услуга в Азия. 

Оказа се, че предложенията са някакви странни комплекси, а разликата между тях и тези в агода е, че няма рецепция и не чистят. Пак стерилни, пак без грам идея (гледах предложения до 100$ на ден). 

В неделя вече се бях успокоила и си намерих в букинг чудесно хотелче, което е с гледка, ниски постройки,  дива растителност в голяма градина и много интересен басейн. Но докато четях темата продължавах да се чудя какви са спецификите в Югоизточна Азия и какво е приложението на airbnb в области с евтина работна ръка и настаняване. 

За Европа на мен ми е ясно - искам да спя във ферма, мелница, лозе, лодка и тн, защото ми изглежда забавно. В Япония да приемем, че също е идея. В Южна Корея, на моя остров Jeju сигурно ще погледна airbnb, както и за стария град в Сплит. Обаче в Африка/Южна Азия, Латинска Америка. Там какво е?

Връзка към мнение

Не съм компетентна дали в aibnb дали е по-сигурно или не, откровено казано. За мен е безкрайно тромава система, за безплатно канселиране да не говорим - моите впечатления са негативни, като платформа ме е изгубила генерално - единственото ми букване беше чрез homeaway по изключение. Аз обичам да взимам светкавично решения, а това дали ще ме одобри хоста или не ме хвърля в потрес като клиент... 

 

Което не означава, че обичам хотелите - както неведнъж споменах. Ама хич не ги долюбвам...Когато къщите за гости ми осигуряват резервация и свобода както при хотелите - и да не живея в една стая с хазяина, аз съм винаги техен клиент.

 

Абе това дали ще те одобри хоста е по-скоро формалност мисля. Най-много да не обича хора с деца (заради счупвания пр.) или нещо подобно. Ясно, че никой не пише "ние сме компания от 6тима младежи и идваме да се напием и оповръщаме всичко", та да ги отхвърли на тази база.

За мен B&B и pousadas са си хотели, все пак имат едни 5-10 стаи и са си бизнеси. Просто скалата варира от една до 5000 стаи и съответното ниво на персонализация и личен контакт.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

От Airbnb не са ме одобрявали, когато се опитах да запазя стая в НЙ седем - осем месеца преди пътуването. Мисля че три хоста ми писаха, че резервацията е прекалено рано за тях и за това ми отказват.

В градове като Маями и Форт Майърс потвърдиха резервациите веднага.

Връзка към мнение

За Европа на мен ми е ясно - искам да спя във ферма, мелница, лозе, лодка и тн, защото ми изглежда забавно. В Япония да приемем, че също е идея. В Южна Корея, на моя остров Jeju сигурно ще погледна airbnb, както и за стария град в Сплит. Обаче в Африка/Южна Азия, Латинска Америка. Там какво е?

Ами примерно много хора от средната класа са си накупили ваканционни къщи (вили) по морето и за да не стои 90% от времето празно (докато се плаща хич не евтина поддръжка), собственика го дава под наем. Или имат наследствена къща/ апартамент.

Тия ваканционни къщи в много случаи са комплекси по 20-30 еднотипни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Точно в Airbnb съм виждал примерно много приятна къща за гости с бунгала и хубава градина, която я няма в букинг или друго място, но това си е практически хотел. Или да се дава под наем яхта в Parati, в два варианта (различни цени естествено) - акостирала или с капитан, който те разкарва по плажовете. Или къща в село, където няма ток, съответно ТВ, мобилен обхват и пр., (но има печки, топъл душ и хладилници на газ) и се стига само с лодка или пеша. Просто платформата позволява гъвкавост и тези хора няма да си правят собствен сайт или да се занимават с маркетинг и подобни...

Това всичкото в Парати, Бразилия.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз съм ползвала Airbnb, само в Европа и съм много доволна.

В Париж примерно,за студиото което наехме в последния момент, до Пантеона, в Латинския квартал /това е предпочитаното от мен място за настаняване в Париж/, платихме 368 евро за 4 нощувки за 2-ма човека. Предложенията в този район, за хотел започваха от 160 евро на вечер, а стаите на тази цена бяха супер малки, със супер малка баня.

Не готвихме, но в замяна на това пихме много кафета и чайове, които даже ни бяха предоставени от хоста, с предложение даползваме всичко от кухнята което ни е необходимо. Имаше и пералня и сушилня и миялна за съдове, дневна част с огромен телевизор и Netflix, малка кръгла масичка с два стола.

Пиехме сутришното си кафе до отворен френски прозорец, беше чаровно.

Та се присъединявам към мнението, че зависи от случая и предложенията на пазара в момента, като зе големите еропейски градове, и за повече хора клоня към апартаментите.

Голям минус, спрямо букинг или друг подобен, и според мен е липсата на безплатна отмяна на резервацията.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Аз.. ами благодаря. Истината е, че в събота бях особено ядосана на Ао Нанг, Краби, защото изглежда като град и хотелите са някакви блокове. Никак не са скъпи, изглеждат чисти, обаче това не е моята представа за настаняване. По нищо не се разбираше дали стаята е в Азия или в Македония примерно. И бях готова да си прережа вените вече, та отворих airbnb.  Все пак сме 4, можеше някой западен тип да дава интересна вила с басейн и да пробвам тази услуга в Азия. 

Оказа се, че предложенията са някакви странни комплекси, а разликата между тях и тези в агода е, че няма рецепция и не чистят. Пак стерилни, пак без грам идея (гледах предложения до 100$ на ден). 

В неделя вече се бях успокоила и си намерих в букинг чудесно хотелче, което е с гледка, ниски постройки,  дива растителност в голяма градина и много интересен басейн. Но докато четях темата продължавах да се чудя какви са спецификите в Югоизточна Азия и какво е приложението на airbnb в области с евтина работна ръка и настаняване. 

За Европа на мен ми е ясно - искам да спя във ферма, мелница, лозе, лодка и тн, защото ми изглежда забавно. В Япония да приемем, че също е идея. В Южна Корея, на моя остров Jeju сигурно ще погледна airbnb, както и за стария град в Сплит. Обаче в Африка/Южна Азия, Латинска Америка. Там какво е?

 

Да не би там, където си търсила да е нещо като Слънчев Бряг? Там трудно ще намериш местни хора, които да си дават жилището, като цяло сигурно са компании за ваканционни имоти, които просто ползват друг канал за промотиране. Прегледай vrbo.com и homeaway.com евентуално за някакво разнообразие. 

 

Абе това дали ще те одобри хоста е по-скоро формалност мисля. Най-много да не обича хора с деца (заради счупвания пр.) или нещо подобно. Ясно, че никой не пише "ние сме компания от 6тима младежи и идваме да се напием и оповръщаме всичко", та да ги отхвърли на тази база.

За мен B&B и pousadas са си хотели, все пак имат едни 5-10 стаи и са си бизнеси. Просто скалата варира от една до 5000 стаи и съответното ниво на персонализация и личен контакт.

 

Формалност е, но си е занимавка. Календарите на много хора не се обновяват често и доста от тях поглеждат дали твоите дати са им удобни чак след като пуснеш запитване. Та не е, че не те харесват и за това ти отказват, а по чисто други причини :) Случвало ми се е и на мен отказ заради това, че опитвам да резервирам много напред във времето. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да не би там, където си търсила да е нещо като Слънчев Бряг? Там трудно ще намериш местни хора, които да си дават жилището, като цяло сигурно са компании за ваканционни имоти, които просто ползват друг канал за промотиране. Прегледай vrbo.com и homeaway.com евентуално за някакво разнообразие. 

 

 

 

Хм, не съм ходила на нашето море от 8 години, а на Слънчев бряг от 16. Но да, някакво такова е, ако съдя по снимките на хотелите. Обаче е удобно за екскурзии и ако се позиционираш малко извън лудницата, може да имаш такъв тип настаняване, на пръв поглед по мой вкус. След 2 месеца ще кажа дали идеята е била добра  :blush:

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.