Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

Какви жилетки дават,с тези които не можеш да потънеш нали(спасителните)?

Да, от тези са. С тях ще ти е спокойно.

post-1179-0-62444200-1485510545.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Яничка, от този коментар имах нужда! Идваме акули, дръжте се! Ако имаш подръка снимка, ще се радвам да видя.

 

Присъединяваме се (аз и жена ми), ама тихо, че ще се изплашат. :)

 

...

Тази е от момента, в който слязохме от лодката и тръгнахме към рифа.

attachicon.gif1.jpg

...

 

И ние ще сме толкова фешън с точно такива маски :)  ;)

 

Абе, тоя риф да не е близо до това зеленкото в далечината. Егати плуването ще падне - ще взема да отслабна. :)

 

Това с акулите звучи много интересно :)

Какви жилетки дават,с тези които не можеш да потънеш нали(спасителните)?Че аз който ме знае на Малдивите отивам,а не мога да плувам,но ако съм с такава  жилетка мога да си плацикам около лодката  :dance:

 

Жилетките са специални. Влияят на обонянието на акулите, та да им се привлече вниманието. Обострят им апетита, така да се каже. :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Абе, тоя риф да не е близо до това зеленкото в далечината. Егати плуването ще падне - ще взема да отслабна. :)

Въобще не разбрах къде е рифа. На мен сърцето ми беше в петите и само се оглеждах за врага :) Плувахме доста, но да знаеш, че съм много basic плувец, така че става за всеки.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Изключително полезно ми беше всичко изписано в темата!

Пристигаме другата седмица на 09.02.на Маафуши за 9 дни и имаме много малко време да се възползваме от безплатната анулация на хотел Seashore Beach 3*/понеже в х-л Арена нямаше места, той е непосредствено до него/: https://www.booking.com/hotel/mv/seashore-beach-inn.html?aid=368032;label=booking-name-MAwwjickQVoQNs4vmbOhyQS36078172758%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2856%2C000%3Aac%3Aap1t1%3Anes%3Afi%3Atikwd-65526620%3Alp1001464%3Ali%3Adec%3Adm;sid=4f92d1456fdf89237e6e1cf750dceca0&from_list=1;checkin=2017-02-09;checkout=2017-02-18;group_rooms=1;group_adults=2;group_children=0;;label=booking-name-MAwwjickQVoQNs4vmbOhyQS36078172758:pl:ta:p1:p2856,000:ac:ap1t1:nes:fi:tikwd-65526620:lp1001464:li:dec:dm

 

Хотелът е на първа линия - двойна стая с тераса с изглед към океана и е сравнително нов. Има ли някой информация или впечатления за този хотел.

Връзка към мнение

Апропо мъжът ми на своя глава е запазил и това хотелче:

 

Boutique Beach All Inclusive Diving на  Dhigurah,

 

https://www.booking.com/hotel/mv/boutique-beach-all-inclusive-diving.bg.html?aid=368032;label=3351_sd-banner_heading_v2-;sid=91eed588e6766f8c8e3c3be7bb14adc4;checkin=2017-02-09&checkout=2017-02-18&dist=0&from_list=1&group_adults=2&group_children=0&group_rooms=1&sb_price_type=total&type=totalmap_closed

 

 

 

Предлагат ни отстъпка и за трансфера -50 долара на човек посока със спийд боут.

 

Та аз искам Маафуши, понеже някак ми е по-сигурно, но той е изкушен да грабне "дивотията"....

 

 

Трябва да вземем решение днес.

Връзка към мнение

Според мен трябва да прецените съобразно, това какво търсите и какво искате да правите по време на почивката си. Както се е споменавало многократно Маафуши е най-добра изходна точка за посещение на различни екскурзии и резорти. Аз не мога да дам конкретен съвет без да са ясни вашите предпочитание, според мен вие трябва да вземете това решение. Защо пък да не посетите и двете места? :) Разликата в цената на двата хотела (от това, което виждам) е няколко пъти. За мен това също не е без значение. Успех с избора и очакваме отзиви :)

Връзка към мнение

Добре де, толкова народ замина за Малдивско :unsure: Що не пишете и не давате отчет, кое - да, кое-не?Не съм чула някоя акулка да се похвали с екзотична храна. ;) ;) ;)

Нека има нова информация и за следващите :),

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Апропо мъжът ми на своя глава е запазил и това хотелче:

 

Boutique Beach All Inclusive Diving на  Dhigurah,

 

https://www.booking.com/hotel/mv/boutique-beach-all-inclusive-diving.bg.html?aid=368032;label=3351_sd-banner_heading_v2-;sid=91eed588e6766f8c8e3c3be7bb14adc4;checkin=2017-02-09&checkout=2017-02-18&dist=0&from_list=1&group_adults=2&group_children=0&group_rooms=1&sb_price_type=total&type=totalmap_closed

 

 

 

Предлагат ни отстъпка и за трансфера -50 долара на човек посока със спийд боут.

 

Та аз искам Маафуши, понеже някак ми е по-сигурно, но той е изкушен да грабне "дивотията"....

 

 

Трябва да вземем решение днес.

За 9 дни спокойно може да бъдете и на двата острова. Като гледам цената на хотела в Dhigurah ми се струва, че гонят цените на някой резорт :), но пък заради китовите акули си струва да останете 3 - 4 дни . 

Ето този Резорт https://www.booking.com/hotel/mv/ranveli-island-resort.bg.html?aid=368032;label=3351_sd-banner_heading_v2-;sid=9d69c3dc6017d6603bd8e4438e4a1744;checkin=2017-02-09;checkout=2017-02-18;ucfs=1;aer=1;highlighted_blocks=27177902_91104054_0_21_0;all_sr_blocks=27177902_91104054_0_21_0;room1=A,A;hpos=4;dest_type=city;dest_id=900053759;srfid=ab896e8e7417bbe2e7ef9cd889c76ba5be8ea266X4;highlight_room=;spdest=ci/900053759;spdist=3.0#map_closed е почти на същата цена и се намира на не повече от 2 км от Dhigurah.

Редактирано от Ametist
Връзка към мнение

За 9 дни спокойно може да бъдете и на двата острова. Като гледам цената на хотела в Dhigurah ми се струва, че гонят цените на някой резорт :), но пък заради китовите акули си струва да останете 3 - 4 дни . 

Ето този Резорт https://www.booking.com/hotel/mv/ranveli-island-resort.bg.html?aid=368032;label=3351_sd-banner_heading_v2-;sid=9d69c3dc6017d6603bd8e4438e4a1744;checkin=2017-02-09;checkout=2017-02-18;ucfs=1;aer=1;highlighted_blocks=27177902_91104054_0_21_0;all_sr_blocks=27177902_91104054_0_21_0;room1=A,A;hpos=4;dest_type=city;dest_id=900053759;srfid=ab896e8e7417bbe2e7ef9cd889c76ba5be8ea266X4;highlight_room=;spdest=ci/900053759;spdist=3.0#map_closed е почти на същата цена и се намира на не повече от 2 км от Dhigurah.

Мда, този също го гледахме. Не ми харесаха отзивите, обаче. Цените са идентични иначе, знам. Особено тези, които се оплакваха, че на фул борд цена не се полагат абсолютно никакви напитки!  Т.е освен цената посочена в Букинга, всяко кафенце и водичка се заплащат отделно на ризортски цени! Айде, без него! За мен е абсурдно да пресмятам пари и за вода на такова място!

В Бутик хотела такова нещо няма. Всички напитки, без алкохол, както знаем, е неограничено на това място. За мен това е важно- хубава храна и добра хидратация на такова място, особено след температурният шок, който ще претърпим сега, идвайки от замръзнала София - -14-/-9 градуса.

Редактирано от kopche
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Според мен трябва да прецените съобразно, това какво търсите и какво искате да правите по време на почивката си. Както се е споменавало многократно Маафуши е най-добра изходна точка за посещение на различни екскурзии и резорти. Аз не мога да дам конкретен съвет без да са ясни вашите предпочитание, според мен вие трябва да вземете това решение. Защо пък да не посетите и двете места? :) Разликата в цената на двата хотела (от това, което виждам) е няколко пъти. За мен това също не е без значение. Успех с избора и очакваме отзиви :)

Мен също ме блазни мисълта за съчетаване на двете места, но това с местенето на багажа ми е супер неприятно... B)

Лошото е, че след падане на ледовете преди 10тина дни се сдобих ...да не ви занимавам подробно... със ...шина на дясната ръка :( та, няма да съм първа гмуркачка на пистата, това е ясно.

Остава ми да се радвам на пътуването и красивата природа!

Отзиви ще има със сигурност! :)

Връзка към мнение

Добре де, толкова народ замина за Малдивско :unsure: Що не пишете и не давате отчет, кое - да, кое-не?Не съм чула някоя акулка да се похвали с екзотична храна. ;) ;) ;)

Нека има нова информация и за следващите :),

Присъединявам се и призовавам да споделите впечатленията си от Малдивите :) Какво ви хареса? Какво не ви хареса? Разочаровахте ли се или напротив ??? През Януари минаха повече от 20 човека през Маафуши, а разбрахме само, че са се прибрали и са си изкарали страхотно. Моля не се крийте, а споделяйте !

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Кратко инфо от мен. Подчертавам, че споделям лична гледна точка и не ангажирам с нея .

По  направлението бюджет/Малдиви най-добрия вариант е местен остров и изготвяне на ежедневни програми спрямо това, кой какво предпочита.

1 много по евтино е

2 на един и същ резорт омръзва за ден до максимум два

3 Малдивите изобщо не е само ризортите

С изключително приятно мнение останах за риболова, посещението на различни рифове около Маафуши, Ризорите (Олиавели, Центара и Раналхи) и подводницата.

На Маафуши се разраства доста мащабно така, че ще видите доста строежи и работници по тях. Хотел Шадоу Палм - избягвайте не ства.

Препоръчвам контакта с Аметист ( изключително огромни благодарства) . Насока и помощ винаги е готова да даде.

Аз не ям риба и въпреки това, качих 3 кг, така че не мисля,че има какъвто и да е проблем от гледна точка на изхранването.

За Мале повече от половин ден е абсолютно излишно.

Алкохол си пренесохме 3 л. , няма проблем и за това. Тук желая да се извиня на Аметист , че не успя да получи от безценната течност ,но изключително "умния" камериер изхвърли бутилката от "минерална вода".

Успех на всички , който им предстои пътуване , а за тези който го мислят още им казвам не се колебайите ама въобще !!!

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Здравей Аметист,

Попаднахме на твоята тема като си купихме билети за Малдивите и ни предстоеше организиране на престоя.
Благодарим ти за всичката споделена информация,  благодарим и на магеланците, допълвали темата.
Остров Маафуши, такъв какъвто го "видяхме" през вашите очи, напълно отговори на нашите искания и желания.
Направихме резервация за 10 дневен престой на острова от 2 март в Salt Beach Hotel.Нашите приятели ще пристигнат на 3 март и все още избират хотел. Най-верятно ще се свържат с теб за съвет.
С удоволствие ще те потърсим да се запознаем, да изкараме приятни часове заедно, да си организираме престоя с твоето съдействие и желание.
Ако имаш някакви поръчки от България, не се притеснявай да пишеш. Радост ще е за нас да се отзовем. Ние сме група от 4 човека, мечтали да видят и усетят Малдивите, както ти ги описваш.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Здравей Аметист,

Попаднахме на твоята тема като си купихме билети за Малдивите и ни предстоеше организиране на престоя.

Благодарим ти за всичката споделена информация,  благодарим и на магеланците, допълвали темата.

Остров Маафуши, такъв какъвто го "видяхме" през вашите очи, напълно отговори на нашите искания и желания.

Направихме резервация за 10 дневен престой на острова от 2 март в Salt Beach Hotel.Нашите приятели ще пристигнат на 3 март и все още избират хотел. Най-верятно ще се свържат с теб за съвет.

С удоволствие ще те потърсим да се запознаем, да изкараме приятни часове заедно, да си организираме престоя с твоето съдействие и желание.

Ако имаш някакви поръчки от България, не се притеснявай да пишеш. Радост ще е за нас да се отзовем. Ние сме група от 4 човека, мечтали да видят и усетят Малдивите, както ти ги описваш.

Здравей Ирина, 
много ми е приятно и ще се радвам да се видим. Няма проблем, с каквото мога ще помогна.:)
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Присъединявам се и призовавам да споделите впечатленията си от Малдивите :) Какво ви хареса? Какво не ви хареса? Разочаровахте ли се или напротив ??? През Януари минаха повече от 20 човека през Маафуши, а разбрахме само, че са се прибрали и са си изкарали страхотно. Моля не се крийте, а споделяйте !

Не се крием и най-малко! :wink3: Разачорование в ни най -малка доза. Всичко беше супер. Най-вече това, че морето е като аквариум- безброй и най-различни риби.

Питайте, ако мога да бъда полезен с нещо. ТешкаР28 го е казал в общи линии. Само една препоръка от мен избягвайте Maafushi View, строхотно е местенцето и евтино ама менаджерът бая си послъгва и дублира букингите

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да се отчетем и ние. Върнахме се (едва ли, май още не) по живо, по здраво. Повече красота за по-малко време никога не съм виждала - под водата, над водата, навсякъде. Запознахме се лично с Аметист - най-слънчевото и гостоприемно момиче. Благодаря е малко да се каже за вниманието, което проявява към всеки, който я е потърсил. Мястото, където работи стана естествен център за мини магелански срещи почти всяка вечер. Запознахме се и обменяхме впечатления с Ven62, TeshkaR28, vanq, Bledo, peter118, koulov. На мен лично всичко ми хареса и подкрепям с две ръце всеки тръгнал за Маафуши. Видяхме акули, костенурки, скатове и много, много риби. На плажа на Маафуши също има риф, който е толкова красив, както и всички останали. Във всяка къща за гости/хотел дават маска, шнорхел, плавници. Чувствам се специална, защото бях там.

  • Харесвам 19
Връзка към мнение

Здравейте,
Другата седмица аз и мои приятели пристигаме на Малдивите, като половината от нашия престой ще бъде на Маафуши. Имаме едно сериозно чудене - съхранението на парите. Всичките ни резервации са без предварително плащане, което означава, че трябва да ходим с не малко пари кеш. Съответно ми изглежда малко рисково да ги държим из хотела или да ги разнасяме с нас. Можеш ли да ни препоръчате как да постъпим - да носим всичко кеш, или пък има банкомати на Мале/Маафуши от където можем да си теглим на части нужните пари?

 

Аметистче, ние пристигаме в събота сутринта и ще сме на Маафуши до сряда, така че ще се радвам да се видим някой от дните :)

Редактирано от mpetkov91
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте,

Другата седмица аз и мои приятели пристигаме на Малдивите, като половината от нашия престой ще бъде на Маафуши. Имаме едно сериозно чудене - съхранението на парите. Всичките ни резервации са без предварително плащане, което означава, че трябва да ходим с не малко пари кеш. Съответно ми изглежда малко рисково да ги държим из хотела или да ги разнасяме с нас. Можеш ли да ни препоръчате как да постъпим - да носим всичко кеш, или пък има банкомати на Мале/Маафуши от където можем да си теглим на части нужните пари?

 

Аметистче, ние пристигаме в събота сутринта и ще сме на Маафуши до сряда, така че ще се радвам да се видим някой от дните :)

Ние носихме всичко в кеш. Нямаше проблеми. Можеш да се чувстваш много спокоен на острова. Но все пак има и банка с банкомат на 20тина метра от хотела на Аматист.

Връзка към мнение

Здравейте,

 

Върнахме се от Малдивите.

 

Извинявам се за закъснението от 2-3 дни, но имам малко проблеми и доста работа…

 

Сега ще резюмирам най-важното, а по-късно, обещавам, подробен пътепис:

 

Първо – огромни благодарности на Аметист за неоценимата помощ, която ни оказваше преди и по време на цялата ни почивка. Екскурзии, ресорти, вечери, настанявания, практични съвети от всякакво естество – интернет, плаж, магазинчета на Маафуши, … … всичко, на практика, няма тема, по която да не може да помогне и най-важното - реално го прави.

Много благодаря, Аметист, специални поздрави и от жена ми.

 

И така…

 

Ние бяхме за 13 пълни дни – 6 на Маафуши и 7 на ресорт – Embudu.

 

Настаняването ни на Маафуши – Venturu. Това е къща за гости. Стайте са 7-8 или 9 и са разположени на приземния етаж (друг етаж няма, освен една тераса на по-горно ниво  с 1-2 маси и столове) В средата на цялото приземно пространство е рецепцията и масите, на които се закусва и вечеря. Стаите са големи, с климатик, телевизор, баня. Нищо специално, но същевременно напълно достатъчно за няколко бюджетни нощувки. Така или иначе, човек отишъл на Малдивите не стои в стаята си.

 

Дните на Маафуши ги използвахме предимно за екскурзии (шнорхелинг и дневни посещения на ресорти). Благодарение на Аметист ходихме два пъти на шнорхелинг  и на два ресорта – Olhuveli и Centara (Centara Ras Fushi Resort & Spa Maldives)

Една от вечерите (около 5 часа) отидохме на нощен (вечерен) риболов. Тополска се бяха записали и ние се присъединихме. Рибите, които хванахме т.е. хванаха останалите „рибари“, после ни ги сготвиха. Тополска и аз не хванахме нито една рибка (0, zero) :mad:  . Слава богу, че жена ми защити семейната чест с цели 8 риби. :lol:  Тополска ходи на поправителен – още един вечерен риболов. ;)  Аз така и не преминах теста… Остана ми утехата, че на този риболов видяхме светещ планктон. Е, не и в количествата по снимките в Интернет, а отделни светещи точки или групичка от точки около лодката, … като светулки, които плуват. :lol:

Два дни отделихме и на местния плаж и шматкане по Маафуши. Плажа на Маафуши не е нищо особено, възможно е и аз да съм малко по-придирчив към плажове, но така или иначе – няколко палми, няколко шезлонга, кокосови орехи за по няколко долара, които  ги пробиват за да изпиеш течността.

На седмия ден се преместихме от Маафуши на ресорта. Ембуду е малък остров – ресорт 150 м. на 250 м. Има водни бунгала и такива на сушата. Предварително го бях букнал – 3 дни във водно бунгало и три дни в бунгало на пясъка. Е,е, няма такъв кеф. Усещането във водното бунгало е страхотно. Терасата е на 5-10- метра от рифа, прозрачно дъно, открита баня, изобщо … без забележки.

Рифа на този остров е уникален. Най-много и като брой и като разнообразие на видове рибки имаше тук. Акули, скатове, костенурки - също. На Маафуши ходихме на шнорхелинг на 6 различни рифа, ако броим и този на плажа на Маафуши – общо 7 рифа бяхме видели преди Ембуду, така че имаме някаква база за сравнение. Категорично, рифа на Ембуду е най-красивия от всички, които ние видяхме на Малдивите.

За съжаление дните се изтърколиха много бързо.

Шнорхелинг – 25 $ - три рифа и обяд на пясъчен остров

Вечерен риболов – само по 18 $ благодарение на дружните ни усилия с мъжа на Тополска.

Това, което ние не успяхме:

  • Плуване с китови акули. Шанса да се срещнат при тази екскурзия с лодка бил около 50% (според Ametist) и ние преценихме, че е твърде малък за да рискуваме. Все пак малко съжалявам – можело е пък да имаме късмет.
  • Даивинг.  Отказахме се, след като изслушахме компетентното мнение на Bledo.  След няколко часовото обучение щяха да ни топнат на 2-3-4 метра. Удоволствието едва ли щяхме да го изпитаме, предвид, че ще е първи път, изцяло друга среда, свикването с цялото това оборудване, налягане и  съобразяване с всичките техники по теб. Та за дайвинга не съжаляваме – кефа от шнорхелинга ни беше достатъчен.

 

А и да не забравя – който не си е купил маска и няма и не иска да има никакви специални умения в шнорхелинга – да тича в Декатлон и да си взима. Тези маски са страхотни. Стоиш си с тях на повърхността, дишаш си спокойно, буквално забравяш, че си във водата. Прекарвах часове в това състояние, гледайки подводния свят под мен. Прелестно.

 

Ето и малко доказателства за страхотните емоции, които се причинихме:

 

Видео

 

https://youtu.be/WBmOdhswJeM

 

 

Снимки:

post-3709-0-29154300-1487159994_thumb.jpg

post-3709-0-39279700-1487159995_thumb.jpg

post-3709-0-64269200-1487159996_thumb.jpg

post-3709-0-32546000-1487159998_thumb.jpg

post-3709-0-65977300-1487159999_thumb.jpg

post-3709-0-25777800-1487160001_thumb.jpg

post-3709-0-75655900-1487160002_thumb.jpg

post-3709-0-33099900-1487160004_thumb.jpg

post-3709-0-17161600-1487160064_thumb.jpg

post-3709-0-89257900-1487160065_thumb.jpg

 

 

 

Подводните снимки и видео са благодарение и на christuff , който ми предложи да ползвам неговата подводна камерка SJ5000. Благодаря christuff !

 

 

  


Още снимки:

 

post-3709-0-16894100-1487160351_thumb.jpg

post-3709-0-34785400-1487160350_thumb.jpg

post-3709-0-45405100-1487160353_thumb.jpg

post-3709-0-34380500-1487160352_thumb.jpgpost-3709-0-74734000-1487160349_thumb.jpg

post-3709-0-56817200-1487160348_thumb.jpg

post-3709-0-65680400-1487160347_thumb.jpg

post-3709-0-43631400-1487160345_thumb.jpg

post-3709-0-31173800-1487160342_thumb.jpg

post-3709-0-93004500-1487160339_thumb.jpg


post-3709-0-39416200-1487160499_thumb.jpg

post-3709-0-79751100-1487160499_thumb.jpg

post-3709-0-81872700-1487160498_thumb.jpg

post-3709-0-66203100-1487160497_thumb.jpg

post-3709-0-46277900-1487160496_thumb.jpg

post-3709-0-99097700-1487160494_thumb.jpg

post-3709-0-59068200-1487160493_thumb.jpg

post-3709-0-45521900-1487160492_thumb.jpg

post-3709-0-45413500-1487160490_thumb.jpg

post-3709-0-64311700-1487160488_thumb.jpg


post-3709-0-78151700-1487160597_thumb.jpg


post-3709-0-96205500-1487160773_thumb.jpgpost-3709-0-69987700-1487160775_thumb.jpgpost-3709-0-18382700-1487160777_thumb.jpg

  • Харесвам 41
Връзка към мнение

Ех, че красивооо. Благодаря ти за тези чудесни снимки. А тези маски от Декатлон кои точно са, имат ли марка? Че се чудех какви точно да купуваме, които да свършат работа на начинаещи като нас :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ех, че красивооо. Благодаря ти за тези чудесни снимки. А тези маски от Декатлон кои точно са, имат ли марка? Че се чудех какви точно да купуваме, които да свършат работа на начинаещи като нас :)

Маска за шнорхелинг.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

Подводните снимки и видео са благодарение и на christuff , който ми предложи да ползвам неговата подводна камерка SJ5000. Благодаря christuff !

 

Прекрасни снимки(не сано подводните). :)

Аз пък благодаря за маските-страхотни са.

Може би във форума трябва да се направи раздел бартер :P  - нашият съвместен такъв със сигурност направи изживяването на нас,а вярвам и на вас много по-приятно.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Ех, че красивооо. Благодаря ти за тези чудесни снимки. А тези маски от Декатлон кои точно са, имат ли марка? Че се чудех какви точно да купуваме, които да свършат работа на начинаещи като нас :)

То няма други - само един вид са. Гледай да си уцелиш размера.

 

Аз като ги купувахме - я пробвах, жена ми запуши отгоре отвора за шнорхела и аз не можех да дишам. Жена ми пусна маската чак като почнах да се гърча. :)  ;)

Прекрасни снимки(не сано подводните). :)

Аз пък благодаря за маските-страхотни са.

Може би във форума трябва да се направи раздел бартер :P  - нашият съвместен такъв със сигурност направи изживяването на нас,а вярвам и на вас много по-приятно.

 

Тихо, че Георги ще иска процент . :)  :lol:  :lol:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.