Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

Супер! :) От София летите, нали? Още там можем да се запознаем :)

 

Магеланци, ние правим планове да посетим 3-4 острова. Единият, върху който се спряхме е Ranalhi. Доколкото разбрах ще ни стъпи на цена за двамата около 230$ (за трансфер 45$ и вход + ол инклузив 70$ на човек). Прочетох добри отзиви за него. Gulhi също смятаме да го посетим, защото е наблизо. И вече идва голямото чудене кой друг да си изберем, тъй като няма да успеем съответно да огреем навсякъде. Колебаем се между Rihiveli, Olhuveli, Adaaran Prestige Vadoo и Kandooma. Но не ни стана ясно кави са цените за тези острови. Дали някой може да помогне, за да сформираме примерен бюджет. Ще ви бъдем много благодарни :) И всъщност трябва ли да правим предварителни резервации за лодки, трансфери и т.н. за островите?

Ние имахме една нощувка в Adaaran Prestge Vadoo.Бунгалата са прекрасни.Острова също е хубав(не е много голям),но това което видяхме после в Анантара надмина доста Vadoo.Там всъщност имаш достъп три острова Dhigu ,Veli и пикник острова.Цената беше 185 долара + транспорт.От тях обаче по около 123 долара можеше да харчим.Ние не сме големи фенове на алкохола и нямахме проблеми с изхранването въпреки височките цени.Даже накрая ни приготвиха и по-една пица за вкъщи,че беше останал баланс. :) Ако ви се пие алкохол обаче сигурно няма да са достатъчни. Парите,които трябва да отделите са доста ,но мисля че това е най-доброто ,което може да видите в тази част на Малдивите.При всички положения това бяха едни добре изхарчени пари. :)

За другите най-добре Аметист да ви информира.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

Радосвета, ние сме със същия полет който каца в 8:50. Ще се радвам да се запознаем.

Имам въпрос - вие от София ли сте?

Връзка към мнение

Здравейте,

 

Аз и моята приятелка сме другата резервация от 5ти. Всъщност, вчера чакахме да ни се обадят за да потвърдим резервация на Пампорово по същото време. Докато чакахме обаждането преглеждах тази тема. Реших да видя как са и самолетните билети. Qatar имаха удобен полет на прилична цена и ей така взех два билета без да сме правили абсолютно никакви планове. Така и не ми върнаха обаждането от Пампорово.

 

Аметист, благодаря ти за изчерпателната информация в този форум. Ние сме резервирали 4 нощувки при теб, 2 на Gulhi и остават още 4 нощувки които нямам никаква идея къде ще са.

 

Радосвета, ние сме със същия полет който каца в 8:50. Ще се радвам да се запознаем.

Аз не бих прекарал 2 дни на Гули.Остова не е голям(не,че другите са големи) и май няма много какво да се прави.По добре го включете в някой дневна екскурзия както ние.За половин час се обикаля.Плажът не е нищо особено.Единствената атракция е една палма надвесена над водата. :) Има един развъдник за рибки ,които изнасят за Европа и Америка,но те се виждат и при шнорхелинг в естествена среда.Другото интересно там ми беше някой от къщите на местните изградени от корали. Но пък,ако само ви се плажува може да останете.По-спокойно е от плажът в Маафуши.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам въпрос - вие от София ли сте?

 

Не, но ще летим от София.

 

 

Аз не бих прекарал 2 дни на Гули.Остова не е голям(не,че другите са големи) и май няма много какво да се прави.По добре го включете в някой дневна екскурзия както ние.За половин час се обикаля.Плажът не е нищо особено.Единствената атракция е една палма надвесена над водата. :) Има един развъдник за рибки ,които изнасят за Европа и Америка,но те се виждат и при шнорхелинг в естествена среда.Другото интересно там ми беше някой от къщите на местните изградени от корали. Но пък,ако само ви се плажува може да останете.По-спокойно е от плажът в Маафуши.

 

Благодаря за информацията. Мога да откажа резервацията за спане там и просто да отидем за day trip. Проблема е, че не ми е останало време да разгледам къде другаде евентуално да отидем :)

Връзка към мнение

Ние имахме една нощувка в Adaaran Prestge Vadoo.Бунгалата са прекрасни.Острова също е хубав(не е много голям),но това което видяхме после в Анантара надмина доста Vadoo.Там всъщност имаш достъп три острова Dhigu ,Veli и пикник острова.Цената беше 185 долара + транспорт.От тях обаче по около 123 долара можеше да харчим.Ние не сме големи фенове на алкохола и нямахме проблеми с изхранването въпреки височките цени.Даже накрая ни приготвиха и по-една пица за вкъщи,че беше останал баланс. :) Ако ви се пие алкохол обаче сигурно няма да са достатъчни. Парите,които трябва да отделите са доста ,но мисля че това е най-доброто ,което може да видите в тази част на Малдивите.При всички положения това бяха едни добре изхарчени пари. :)

За другите най-добре Аметист да ви информира.

А всъщност тази цена от 185$ е с включената нощувка ли? А транспорта колко излиза горе-долу? По отошение на Анантара, там с нощувка ли бяхте или само в рамките на 1 ден? Там какво платихте, ако не е тайна  :)

Редактирано от Radosveta
Връзка към мнение

Другото интересно там ми беше някой от къщите на местните изградени от корали.

Имаш ли снимка на такава къща, че не сме видяли такава?

Връзка към мнение

А всъщност тази цена от 185$ е с включената нощувка ли? А транспорта колко излиза горе-долу? По отошение на Анантара, там с нощувка ли бяхте или само в рамките на 1 ден? Там какво платихте, ако не е тайна :)

Да,дневно посещение беше.185 долара вход,като от тях 123 можете да харчите.Транспорта  беше 20 долара.Близо е до Маафиши.Това като цяло май е най-скъпия от възможните ризорти за дневни посещения в района,но пък и най-хубавия според мен.

Имаш ли снимка на такава къща, че не сме видяли такава?

Ами те,ако не ти кажат може и да не разбереш.

post-1670-0-94536400-1482311876_thumb.jpg

post-1670-0-77089500-1482311981_thumb.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

 

Да,дневно посещение беше.185 долара вход,като от тях 123 можете да харчите.Транспорта  беше 20 долара.Близо е до Маафиши.Това като цяло май е най-скъпия от възможните ризорти за дневни посещения в района,но пък и най-хубавия според мен.

 

Извинявай само последно уточнение, ти за Anantara говориш тук, нали така? А понеже казваш, че сте ходили и в Adaaran Prestige Vadoo, какви бяха сумите, които трябваше да платите там?

Връзка към мнение

Извинявай само последно уточнение, ти за Anantara говориш тук, нали така? А понеже казваш, че сте ходили и в Adaaran Prestige Vadoo, какви бяха сумите, които трябваше да платите там?

В Анатара бяхме на дневно посещение,а в Adaaran имахме нощувка.Така че за Adaaran Prestige Vadoo не мога да ти кажа колко е днения трип.Върти ми се нещо от рода на 100 долара без транспорт(и е малко далеч от Маафуши),но не съм сигурен.

Връзка към мнение

В Анатара бяхме на дневно посещение,а в Adaaran имахме нощувка.Така че за Adaaran Prestige Vadoo не мога да ти кажа колко е днения трип.Върти ми се нещо от рода на 100 долара без транспорт(и е малко далеч от Маафуши),но не съм сигурен.

Ясно :) Имаш ли спомен на колко време път са 2та острова (Adaaran и Anantara) от Маафуши? И както разбирам между двата резорта ти препоръчваш Anantara :) Особено както има 3 острова там. Доколкото помня от писанията във форума, пътуванията между островите даже е безплатно.

Връзка към мнение
Дани Магелани

... за Adaaran Prestige Vadoo не мога да ти кажа колко е днения трип.Върти ми се нещо от рода на 100 долара без транспорт(и е малко далеч от Маафуши),но не съм сигурен.

Аметист ще каже, но ми се върти в главата за транспорт 45 долара и за острова - 75 долара. Аз бях чула, че е много малък остров и се отказах, но сега като гледам снимките на christuff - съжалявам, че не отидох.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Имаш ли спомен на колко време път са 2та острова (Adaaran и Anantara) от Маафуши? И както разбирам между двата резорта ти препоръчваш Anantara :) Особено както има 3 острова там. Доколкото помня от писанията във форума, пътуванията между островите даже е безплатно.

Anantara е много близо до Маафуши - буквално се вижда от плажа. Определено Anantara e най-хубавият, но и по-скъпият. Да, транспортът между 3-те ризорта на Anantara e безплатен, но в третия ризорт не пускат, той е и най-скъпият.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте,

 

Аметист, благодаря ти за изчерпателната информация в този форум. Ние сме резервирали 4 нощувки при теб, 2 на Gulhi и остават още 4 нощувки които нямам никаква идея къде ще са.

 

Радосвета, ние сме със същия полет който каца в 8:50. Ще се радвам да се запознаем.

Недейте да спите на Гули. Страшно се различава от Маафуши. В магазините няма нищо. Гули може да се посети за един ден, използвайки фериботите. 

За другите нощувки ми пишете на лични, защото те не са свързани с Маафуши :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Магеланци, ние правим планове да посетим 3-4 острова. Единият, върху който се спряхме е Ranalhi. Доколкото разбрах ще ни стъпи на цена за двамата около 230$ (за трансфер 45$ и вход + ол инклузив 70$ на човек). Прочетох добри отзиви за него. Gulhi също смятаме да го посетим, защото е наблизо. И вече идва голямото чудене кой друг да си изберем, тъй като няма да успеем съответно да огреем навсякъде. Колебаем се между Rihiveli, Olhuveli, Adaaran Prestige Vadoo и Kandooma. Но не ни стана ясно кави са цените за тези острови. Дали някой може да помогне, за да сформираме примерен бюджет. Ще ви бъдем много благодарни :) И всъщност трябва ли да правим предварителни резервации за лодки, трансфери и т.н. за островите?

Kandooma в момента е на цена 120 $ вход /преди беше 150 $/. Rihiveli -/ 56 $ вход/ ви го препоръчвам с 2 ръце и Adaraan Rannahli - / 70 $ вход / също. За Анантара стана ясно. Ако сте видели Анантара няма смисъл да посещавате други острови :) Това допълва всичко. 

Цената на трансфера е според броя на хората.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Така че за Adaaran Prestige Vadoo не мога да ти кажа колко е днения трип.Върти ми се нещо от рода на 100 долара без транспорт(и е малко далеч от Маафуши),но не съм сигурен.

75 $ вход + трансфер 

Имаш ли снимка на такава къща, че не сме видяли такава?

Яничка, то и на Маафуши сигурно има, но никой не ми е казал :))))

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

...Другото интересно там ми беше някой от къщите на местните изградени от корали....

 

Сетих се за Велинград. Чувал съм, че тротоарите са им от мрамор. :)

Връзка към мнение

Kandooma в момента е на цена 120 $ вход /преди беше 150 $/. Rihiveli -/ 56 $ вход/ ви го препоръчвам с 2 ръце и Adaraan Rannahli - / 70 $ вход / също. За Анантара стана ясно. Ако сте видели Анантара няма смисъл да посещавате други острови :) Това допълва всичко. 

Цената на трансфера е според броя на хората.

Значи вече окончателно взимаме решението да посетим Анантара.То като цяло всичките острови горе-долу едни и същи ни изглеждат. Този Rihiveli много добре изглежда за плаж и спокойствие сякаш. Там има bikini beach, нали?

Връзка към мнение

Значи вече окончателно взимаме решението да посетим Анантара.То като цяло всичките острови горе-долу едни и същи ни изглеждат. Този Rihiveli много добре изглежда за плаж и спокойствие сякаш. Там има bikini beach, нали?

На всеки един Резорт няма никакъв проблем да си по бански. Забраните са само за някои местни острови, Мале и Хулумале. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На всеки един Резорт няма никакъв проблем да си по бански. Забраните са само за някои местни острови, Мале и Хулумале. 

Идеално значи :) А тези такси за вход в повечето случаи са без all inclusive, предполагам?

Връзка към мнение

Идеално значи :) А тези такси за вход в повечето случаи са без all inclusive, предполагам?

Rihiveli -  с включен обяд, Adaraan - ол инклузив, Anantara - 120 $ за храна и напитки.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

за Adaraan платихме по 100 $ на човек all inclusive, като всъщност това включваше таксата, транспорта, напитки до 16.00 ч. и един обяд на шведска маса, това е... иначе не е никак лошо, вечерта дори залеза там хванахме и хранене на акули на брега, взеха ни обратно чак след 19.00 ч.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

за Adaraan платихме по 100 $ на човек all inclusive, като всъщност това включваше таксата, транспорта, напитки до 16.00 ч. и един обяд на шведска маса, това е... иначе не е никак лошо, вечерта дори залеза там хванахме и хранене на акули на брега, взеха ни обратно чак след 19.00 ч.

А за кой Adaaran става въпрос: Club Rannhali или Prestige Vadoo?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.