Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

Аз пък да кажа за Анантара да следите за промоции на официалния им сайт и ако намерите цена за около 1000,00 лв. за нощувка с включена закуска и вечеря няма да съжалявате и можете да ги прежалите, разбира се . Иначе, ако не се лъжа  входа за ден е по 185$ на човек.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мисля, че Rihiveli by Castaway си заслужава повече от еднодневно посещение, особено за хора търсещи спокойствие и подводни красоти. Освен плуване в красивите лагуни, до прекрасните малки островчета отсреща може да се стигне пеша или с кану. Включен е шнорхелинг два пъти на ден, плуване с делфини, нощен риболов (уловихме малка акула), катамаран. А в западната лагуна може да си плувате със скатове и акули. Освен това и кухнята е отлична, посетителите са французи и италианци.

 

post-2239-0-00455300-1482331051_thumb.jpg

 

post-2239-0-38539800-1482331076_thumb.jpg

 

post-2239-0-04598000-1482331099_thumb.jpg

 

post-2239-0-86247600-1482331120_thumb.jpg

 

post-2239-0-11332200-1482331143_thumb.jpg

 

post-2239-0-38765800-1482331172_thumb.jpg

 

post-2239-0-48962400-1482331194_thumb.jpg

 

 

  • Харесвам 20
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Честита Нова Година

Да си пожелаем да сме живи и здрави! Много нови пътешествия и щастливи моменти!

 

Присъединявам се и аз към темата след цялостно прочитане. 

И веднага с едно въпросче. Четох, че на Малдивите има манти. Могат ли да се видят край Маафуши? 

Връзка към мнение

Честита Нова Година

Да си пожелаем да сме живи и здрави! Много нови пътешествия и щастливи моменти!

 

Присъединявам се и аз към темата след цялостно прочитане. 

И веднага с едно въпросче. Четох, че на Малдивите има манти. Могат ли да се видят край Маафуши? 

 

Според един от местните дайв-центрове (Maafushi Dive) може юли, август и евентуално септември.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, и на мен ми предстои пътуване до там - бих искал да попитам дали най-изгоден е варианта със спане на Маафуши и пътуване до ризортите всеки ден?

Връзка към мнение

Здравейте, и на мен ми предстои пътуване до там - бих искал да попитам дали най-изгоден е варианта със спане на Маафуши и пътуване до ризортите всеки ден?

Да, ако сте избрали ризорти, които са в близост до Маафуши. Плюс това шнорхелинг туровете от Маафуши са по-евтини.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Как гледат местните на татуси - цял ръкав и други отделни по тялото?

Няма проблем ако имаш татуировка. :) 

 Четох, че на Малдивите има манти. Могат ли да се видят край Маафуши? 

Могат да се видят, но са рядкост. Зависи дали е сезона, какви са теченията.... Има няколко места/рифа в близост до Маафуши. 

Връзка към мнение

 

Могат да се видят, но са рядкост. Зависи дали е сезона, какви са теченията.... Има няколко места/рифа в близост до Маафуши. 

Аз най-вече за нашия период последната седмица на януари. Дали имаме шанс да видим манти тогава? А ще имаме ли шанс да видим и някои полускъпоценни камъни по това време ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравей, Аметист! Искам да попитам възможно ли е да се организира подводницата в деня, в който пристигаме. Полета ни каца 7.10 сутринта и искаме хванем ферибота за Маафуши следобед в 3.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравей, Аметист! Искам да попитам възможно ли е да се организира подводницата в деня, в който пристигаме. Полета ни каца 7.10 сутринта и искаме хванем ферибота за Маафуши следобед в 3.

Възможно е. Трябва да резервираме 1 ден предварително. От 10:00 до 12:30 часа е посещението в което се включва и трансфера от Мале до подводницата.  Вие кога пристигате? 

Редактирано от Ametist
Връзка към мнение

Кацаме на 30-ти. Ако искаш нещо от БГ, имаш време да помислиш (подаръците не се броят :) ). Плащането на място ли е? От къде тръгва лодката и багажа ще могат ли да съхраняват по време на тура?

Връзка към мнение

Кацаме на 30-ти.  Плащането на място ли е? От къде тръгва лодката и багажа ще могат ли да съхраняват по време на тура?

Напомни ми 2 дни преди да тръгнете, за да резервирам. Плаща се на място. Багажа може да го оставите на ферибота за Маафуши. Подробностите ще ги знам по-късно. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте на всички!От две години я чакам тази 2017 година за Малдивите  :) 

Ametist моля те кажи ми, наистина ли времето там през октомри е толкова дъждовно и ужасно(поне така го описват в нета)Ще празнуваме 10тата си годишнина от сватбата и  ми си искаше да е максимално близо до датата(29.09.)но не ми се дават толкова много пари ако по цял ден вали дъжд  :wacko: 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте на всички!От две години я чакам тази 2017 година за Малдивите  :)

Ametist моля те кажи ми, наистина ли времето там през октомри е толкова дъждовно и ужасно(поне така го описват в нета)Ще празнуваме 10тата си годишнина от сватбата и  ми си искаше да е максимално близо до датата(29.09.)но не ми се дават толкова много пари ако по цял ден вали дъжд  :wacko: 

Здравей,
по принцип не само Октомври, но и Ноември вали, но не непрекъснато. Никой не може да предвиди времето. Понякога вали и през високия сезон. По-ветровито е и морето е бурно. 
Не вали по цял ден, но ако вали е облачно, после изгрява слънце, после пак вали.....Въпрос на късмет. 
Ако не ви се рискува, по-добре през високия сезон.
Редактирано от Ametist
Връзка към мнение

Здравей, Аметист! Искам да попитам възможно ли е да се организира подводницата в деня, в който пристигаме. Полета ни каца 7.10 сутринта и искаме хванем ферибота за Маафуши следобед в 3.

Направих резервация за подводницата и в отговора, който ми върнаха пише, че работят всеки ден с изключение на петък и понеделник. Сега проверих, че деня в който пристигате 30.01.2017 e понеделник :(.

Аз най-вече за нашия период последната седмица на януари. Дали имаме шанс да видим манти тогава? А ще имаме ли шанс да видим и някои полускъпоценни камъни по това време ;)

За мантите не мога да гарантирам, но за камъните със сигурност :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Живот и здраве края на ноември ще сме на Маафуши!Сега сядам да ви изчета(имам страшно много въпроси,но сигурно на повечето вече има отговор в темата)

Планираме първите 2 нощувки от почивката ни да са в резорт,засега е този http://www.hurawalhi.com/(още не сме букнали) и следващите 4 на Маафуши.

Много ми трябва на първо време агенция на Маафуши или от самия хотел(който още не сме избрали)организиране на сватбена церемония на плажа, за да планирам това перо от бюджета(единствено това остана недоуточнено)

Ametist Благодаря ти, че пишеш и споделяш  :yahoo:  Редактирано от Росина
Връзка към мнение

Благодаря ти, Аметист. Явно не ни било писано на идване да се качим на подводница. Можем пък на връщане да пробваме, но това ще уточняваме на място, като дойдем. Вече нямаме търпение :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте, планувам обиколка на Виетнам, Камбоджа и накрая малко релакс на Малдиви. Колебая се за Малдиви, тъй като това ще се случи в края на ноември месец и ме притеснява какво ще бъде времето, има ли някой друг който да е ходил там през ноември месец? Мерси предварително!

Връзка към мнение

Здравейте, планувам обиколка на Виетнам, Камбоджа и накрая малко релакс на Малдиви. Колебая се за Малдиви, тъй като това ще се случи в края на ноември месец и ме притеснява какво ще бъде времето, има ли някой друг който да е ходил там през ноември месец? Мерси предварително!

 

Четири поста напред  Аметист е писала за времето през ноември.

Връзка към мнение

Колебая се за Малдиви, тъй като това ще се случи в края на ноември месец и ме притеснява какво ще бъде времето, има ли някой друг който да е ходил там през ноември месец? Мерси предварително!

Ние бяхме средата на ноември за 5 дни - имахме 4 дни прекрасно време, на петият последен ден се смрачи и се изля един дъжд. Беше късмет, че това се случи точно, когато си взехме трансфера от ризорта до летището. Та всичко е късмет...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мисля, че Rihiveli by Castaway си заслужава повече от еднодневно посещение, особено за хора търсещи спокойствие и подводни красоти. Освен плуване в красивите лагуни, до прекрасните малки островчета отсреща може да се стигне пеша или с кану. Включен е шнорхелинг два пъти на ден, плуване с делфини, нощен риболов (уловихме малка акула), катамаран. А в западната лагуна може да си плувате със скатове и акули. Освен това и кухнята е отлична, посетителите са французи и италианци.

 

attachicon.gifm27.jpg

 

attachicon.gifm16.jpg

 

attachicon.gifp13.jpg

 

attachicon.gifp16.jpg

 

attachicon.gifp17.jpg

 

attachicon.gif20161219_092354.jpg

 

attachicon.gif20161219_092746.jpg

Здравей, само да попитам всичкото изброено включено ли е в еднодневно посещени или кое не е ? Предполагам нощния риболов не е?

Редактирано от peter118
Връзка към мнение

Подводницата в Мале вече е на линия за посетители :) Цената за възрастен е 75 $, а за деца 38 $. Под водата сте 45 минути, на 45 метра дълбочина. 

 

Каква е процедурата по запазване на места в подводницата ? Сайта им не се отваря.

Благодаря предварително. И много снежни поздрави от замръзнала България

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.