Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

4 hours ago, Zlati87 said:

Здравейте, магеланци! Много полезна и интересна темичка. Ще пътуване до Маафуши през януари (21.01-29.01) 2019г. Букнала съм Arena Beach Hotel, но се чудя дали да не сменя с Kaani Beach Hotel макар, че май са единтични 🙂 Как е положението със строежите покрай тях ?

Аметистче, ти по това време там ли си, ще се радвам да се запознаем. Искам да те питам сутринта на 29.01.19г.  дали имаме шанс да си хванем speedboat , защото полета ни е В 10:15ч или най -добре е да си резервираме една нощувка в Хулхумале?

По принцип има лодка за летището в 7.00, ако не се лъжа.....единствено пронлем може да има, ако морето е бурно, ама едва ли по това време...

Връзка към мнение
На 27.10.2018 г. в 9:18, Zlati87 каза:

Здравейте, магеланци! Много полезна и интересна темичка. Ще пътуване до Маафуши през януари (21.01-29.01) 2019г. Букнала съм Arena Beach Hotel, но се чудя дали да не сменя с Kaani Beach Hotel макар, че май са единтични 🙂 Как е положението със строежите покрай тях ?

Аметистче, ти по това време там ли си, ще се радвам да се запознаем. Искам да те питам сутринта на 29.01.19г.  дали имаме шанс да си хванем speedboat , защото полета ни е В 10:15ч или най -добре е да си резервираме една нощувка в Хулхумале?

Здравей,

С 2 ръце за Арена ако трябва да ги сравнявам с Каани. Сега откриха и новата сграда на Арена, преди 10 дни. И покрай двата има строежи. Ако искаш по-ниска цена за Арена ми пиши. За полета в 10:15 има лодка, която тръгва в 07:30 от Маафуши. Няма нужда да резервирате в Хулумале.

Януари съм тук.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , Galya Pavlova каза:

Здравейте, с приятеля ми искаме да се оженим на о-в Маафуши през юни 2019. Засега нямаме билети, но съм запазила стая с гледка към океана в Salt Beach за 1168 лв за 10 нощувки с закуски и включени всички такси, която е с опция за безплатно анулиране. Не знам дали цената е добра, така че, ако някой има конкретно мнение ще се радвам да го чуя.

Моля за информация относно трансферите (даноха ми оферта 25 долара на човек в посока), как да се стигне от летището до Маафуши с публичен транспорт и ще съм ви много благодарна, ако някой може да ми даде повече информация относно сватбените церемонии 🙂

Всякаква информация относно престой, цени за настаняване, храна и трипчета ще ни бъде от полза, тъй като тепърва започваме организацията. Интересно ми е приблизително какава цена за самолетни билети е добра, приемаме и съвети относно настаняване, не ни е необходим голям лукс, алкохола не ни притеснява, по-скоро искаме хубава храна, плаж, спокойствие и комфорт и трипчета на нормални цени.

 

Здравей Галя,

В темата е описано как да се стигне с ферибот до Маафуши. Има подробно описание.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
On 10/24/2018 at 2:10 PM, theforeigner said:

Здравейте!

 

Време е да се разпиша и в темите. Следващото пътешествие е планирано за началото на март догодина, дестинация Малдиви. Приятелката ми дори още не знае, планирам това да е изненада на рождения ѝ ден 🙂

 

Спрял съм се на Маафуши, защото мисля, че е перфектната отправна точка за много (и изгодни) приключения. Впоследствие разбрах и за Аметист, надявам се да не досаждам с много въпроси. Храната не ме притеснява особено, били сме в Тайланд преди това, имам някаква представа от рибно/люто 🙂

 

Ето и някои въпроси, които изникват като за начало:

 

Някой летял ли е с Etihad и какви са му впечатленията? Взех самолетни билети през тях, защото ми се струваха най-удобни и изгодни (сравнено с катарците, които имаха престой от по 11-12 часа), около 500 евро (в момента за същите полети са по 700). Единственото неудобно нещо са двете прекачвания - едно в Атина и едно в Абу Даби, надявам се да имаме късмет и да не ни загубят багажа.

 

Пристигаме рано сутринта - в 6:00 и се чудя дали да не резервирам speedboat през icom, защото на приятелката ми малко ѝ става лошо от дълги водни преходи. Четох за ферибота, сега не знам с моста как точно ще се промени схемата, може би някакъв автобус ще трябва да се хване? И всъщност този speedboat на icom къде точно се хваща, близо ли е до летището? На сайта им пише, че е директно от летището.

 

За хотел на Маафуши резервирах Velana Blu през букинг - там ще сме 8 пълни дни. Искаше ми се място с гледка към океана и изборът ми беше между Velana и Kaani, но вторият вариант е по-скъп. Ще се радвам да прочета какво мислите за хотела, особено ако някой е бил там. Малко ме притеснява, че се плаща на място (не приемали карти, поне така пише в букинг) и трябва да носим повечко пари с нас. 

Здрасти,

аз в момента съм е Велана Блу, доста симпатично е и всички са супер мили. Разтоянието до плажа е не повече от 5мин пеша. Има доста приятна градинка с масички. Според мен е доста по-добре от Арена или Каани, защото те нямат никакъв чар. Каани е висока стъклена сграда с балкони.... 

Плажчето е спокойно, но не е кой знае какво. Едната част пред Арената има доста камъни, пред Каани е по-добре. 

 

За плащането - аз го букнах през Ryanair rooms и мина директно на кредитната карта, тук платихме само еко таксата.  

Носете си долари, защото АТМ-а тук взима около 5 евро такса за теглене. Поне на моята карта.

 

Ето малко снимки от Велана. 

 

 

 

79177D2F-C38C-4D3E-A567-D1038815FE71.jpeg

B40FC07D-CEC9-4F40-BCD4-90E27A32A8D9.jpeg

8F3696F9-471F-4CBA-B72E-3BEBA116D9F9.jpeg

02CEE7AD-5272-4A9F-98EE-09C91D442B13.jpeg

72B74744-8DCF-4A6E-B9DE-1F4BA90F0746.jpeg

Редактирано от Cvetiv
  • Харесвам 7
Връзка към мнение
МарияДимитрова

Здравейте! 

Запазихме си престой на Маафуши от 21.01.19 до 30.01.19. Искам да попитам какво се очаква да бъде времето? Гледам прогнозата и направо се плаша- дават го мрачно и дъждовно...

Искам да попитам също дали щр успеем да си запазим на място 1 нощувка във водно бунгало в някой резот? 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , МарияДимитрова каза:

Здравейте! 

Запазихме си престой на Маафуши от 21.01.19 до 30.01.19. Искам да попитам какво се очаква да бъде времето? Гледам прогнозата и направо се плаша- дават го мрачно и дъждовно...

Искам да попитам също дали щр успеем да си запазим на място 1 нощувка във водно бунгало в някой резот? 

А вие вярвате ли на прогноза за след повече от месец? 🙂 

Понякога дори и да го дава тдъждовно, то е само мрачно, но пак си е супер за плажуване.

@Ametist сигурно може да помогне с мнение и резервация за водно бунгало.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
МарияДимитрова
На 27.10.2018 г. в 7:18, Zlati87 каза:

Здравейте, магеланци! Много полезна и интересна темичка. Ще пътуване до Маафуши през януари (21.01-29.01) 2019г. Букнала съм Arena Beach Hotel, но се чудя дали да не сменя с Kaani Beach Hotel макар, че май са единтични 🙂 Как е положението със строежите покрай тях ?

Аметистче, ти по това време там ли си, ще се радвам да се запознаем. Искам да те питам сутринта на 29.01.19г.  дали имаме шанс да си хванем speedboat , защото полета ни е В 10:15ч или най -добре е да си резервираме една нощувка в Хулхумале?

Здравейте! Ние ще бъдем на Маафуши от 21.01. до 30.01. Ние запазаихме нощувки в Каани, така че ще сме наблизо 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 16.12.2018 г. в 15:59, Cvetiv каза:

Здрасти,

аз в момента съм е Велана Блу, доста симпатично е и всички са супер мили. Разтоянието до плажа е не повече от 5мин пеша. Има доста приятна градинка с масички. Според мен е доста по-добре от Арена или Каани, защото те нямат никакъв чар. Каани е висока стъклена сграда с балкони.... 

Плажчето е спокойно, но не е кой знае какво. Едната част пред Арената има доста камъни, пред Каани е по-добре. 

 

За плащането - аз го букнах през Ryanair rooms и мина директно на кредитната карта, тук платихме само еко таксата.  

Носете си долари, защото АТМ-а тук взима около 5 евро такса за теглене. Поне на моята карта.

 

Ето малко снимки от Велана. 

 

 

 

79177D2F-C38C-4D3E-A567-D1038815FE71.jpeg

B40FC07D-CEC9-4F40-BCD4-90E27A32A8D9.jpeg

8F3696F9-471F-4CBA-B72E-3BEBA116D9F9.jpeg

02CEE7AD-5272-4A9F-98EE-09C91D442B13.jpeg

72B74744-8DCF-4A6E-B9DE-1F4BA90F0746.jpeg

Супер, благодаря за актуалната информация! Колко време ще си там, може да споделиш и преживявания от някоя екскурзия, ако ти е удобно, защото предполагам няма да се задържиш само на острова. И още снимки, моля, защото в момента атмосферата тук е снежна 😀

Връзка към мнение
преди 49 минути , МарияДимитрова каза:

Здравейте! Ние ще бъдем на Маафуши от 21.01. до 30.01. Ние запазаихме нощувки в Каани, така че ще сме наблизо 🙂

Ехеее супер ще се радвам да се запознаем. Ние кацаме на 21.01 в 12.20ч и мислим с ферибота да стигнем до Маафуши.  Вие с какво ще пътувате до там?

Връзка към мнение
МарияДимитрова
преди 22 минути , Zlati87 каза:

Ехеее супер ще се радвам да се запознаем. Ние кацаме на 21.01 в 12.20ч и мислим с ферибота да стигнем до Маафуши.  Вие с какво ще пътувате до там?

Ние също с ферибота мислим, пристигаме в 15.20, а той е в 16.00. И ние ще се радваме да се запознаем. Ще обменяме опит 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, МарияДимитрова каза:

Здравейте! 

Запазихме си престой на Маафуши от 21.01.19 до 30.01.19. Искам да попитам какво се очаква да бъде времето? Гледам прогнозата и направо се плаша- дават го мрачно и дъждовно...

Искам да попитам също дали щр успеем да си запазим на място 1 нощувка във водно бунгало в някой резот? 

Аааа аз съм поръчала слънчево и хубаво време :). Ще се видим на по питие вероятно 🙂

Редактирано от liliya
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,на мен ми предстои пътуване до Малдиви,мисля че попаднах на правилтото място,за което благодаря.Бихте ли ми казали как мога да се свържа с Аметист.Ако има страница във Facebook ако може да ми я споделите.

Връзка към мнение
преди 1 минута , Кривачкова каза:

Здравейте,на мен ми предстои пътуване до Малдиви,мисля че попаднах на правилтото място,за което благодаря.Бихте ли ми казали как мога да се свържа с Аметист.Ако има страница във Facebook ако може да ми я споделите.

Аметист чете темата - питайте тук, ако е общ въпрос. 🙂 

Връзка към мнение

Мисля че на лично е по удобно, защото ще се повторя с някой въпроси и не искам да съм досадна.Става въпрос за резортите който са до Маафуши,кои два резорта та дневен трип си заслужават най много и ако има актуални цени за триповете до тях.

Връзка към мнение
преди 1 минута , Кривачкова каза:

Мисля че на лично е по удобно, защото ще се повторя с някой въпроси и не искам да съм досадна.Става въпрос за резортите който са до Маафуши,кои два резорта та дневен трип си заслужават най много и ако има актуални цени за триповете до тях.

Мисля, че ще е полезно и за другите да разберат.

Форумът е място за публично обсъждане, пък личните въпроси нека са по-натам. 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
On 12/18/2018 at 4:01 PM, theforeigner said:

Супер, благодаря за актуалната информация! Колко време ще си там, може да споделиш и преживявания от някоя екскурзия, ако ти е удобно, защото предполагам няма да се задържиш само на острова. И още снимки, моля, защото в момента атмосферата тук е снежна 😀

Здрасти, поздрави от Шри Ланка. 

Бяхме там само 4 дена, което за мен е достатъчно, а и целта беше малко почивка между луда сватба в Индия и Шри Ланка. 

Аз не съм от най шнорхел-плаж тип човек, но приятелката ми е и много й хареса (основно шнирхелинг-а, Маафуши може да бъде леко скучен, но зависи какво търсите). Ако питате нея всеки ден щяхме да ходим да плуваме с рибките, а те са много. Коралите са леко умрели, поне там където ходихме, но 1000 пъти по-добре от Белиз. 

След шнирхелинг в Белиз не мисля, че имаше какво да ме накара да го направя отново, но Малдивите ми промениха мнението. 

След кратко проучване открихме, че цените за 1/2 ден шнирхелинг са горе долу едни и същи за това решихме да го направим с Велана. Момчето, което прави туровете е супер забавен и найстина му се работи. Цената е 25$ включва всичко + вкусен обяд. Първо се плува на едно място с костенурки, после се минава през мястото с делфини - много, много делфини. По принцип ги гледаш от лодката, но младежа реши да ни даде шанс и там да се топнем. Ако си много бърз има шанс да ги видиш от близо във водата. Следва обяд на пясъчен остров и малко почивка. Крайната точка е друг риф с рибки. Изживяването е супер (дори и за мен). 

Посетихме и един резорт. След доста дебати решихме да отидем на Fihalhohi. Цената за вход all inclusive е 70$ и трансфера до там 25$, пак с Велана. Входа си плащаш на място. Острова не е лош, но не лукса, който си представях. Странното беше, че ни взеха пари за маска и шнорхел въпреки all inclusive-a, така че може да си вземете предварително от хотела в Маафуши. Пълно беше с възрастни Германци пиещи бира от сутринта. Не съм сигурна дали бих го препоръчала, по скоро може да пробвате нещо друго. 

През другото време се отидохме на почивка, та така прекарахме 4 дена на Малдивите. 

Бих препоръчала и 1 следобед в Мале. Доста ни хареса, хората са супер мили, никой не те тормози за нищо и цените са съвсем прилични за разлика от Маафуши. 

 

Малко снимки, да топлят студените вечери в България. (Клипчета не мога да кача за жалост). 

 

До скоро! 

 

FC1B26EB-6B11-4DF8-8F24-AB86705D63A5.jpeg

A6FB22EB-3644-46C1-98BA-8747D2E9C7BF.jpeg

2E064FE6-B66E-41D8-B36C-50A1224F026E.jpeg

EC1C3728-C472-4B2E-8774-A4B3E006D620.jpeg

Редактирано от Cvetiv
  • Харесвам 12
Връзка към мнение
преди 9 часа, Cvetiv каза:

Здрасти, поздрави от Шри Ланка. 

…...

Бих препоръчала и 1 следобед в Мале. Доста ни хареса, хората са супер мили, никой не те тормози за нищо и цените са съвсем прилични за разлика от Маафуши. 

 

….

 

 

 

FC1B26EB-6B11-4DF8-8F24-AB86705D63A5.jpeg

A6FB22EB-3644-46C1-98BA-8747D2E9C7BF.jpeg

2E064FE6-B66E-41D8-B36C-50A1224F026E.jpeg

EC1C3728-C472-4B2E-8774-A4B3E006D620.jpeg

За пореден път се убеждавам - колко сме различни хората.

Трябва доста пари да ми платят, за да стоя в Мале повече от 15 минути.

Това го пиша, за да не би някой да реши да се лиши от каквото и да е друго на Малдивите, за да "разгледа" Мале за половин следобед. Принудителния трансфер от една лодка на друга или от такси на лодка е напълно достатъчен за Мале.

Мале = сбирщайн от натрупани едно върху друго хора, къщи, коли...

Редактирано от ven62
  • Харесвам 7
  • Смея се 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
2 hours ago, ven62 said:

За пореден път се убеждавам - колко сме различни хората.

Трябва доста пари да ми платят, за да стоя в Мале повече от 15 минути.

Това го пиша, за да не би някой да реши да се лиши от каквото и да е друго на Малдивите, за да "разгледа" Мале за половин следобед. Принудителния трансфер от една лодка на друга или от такси на лодка е напълно достатъчен за Мале.

Мале = сбирщайн от натрупани едно върху друго хора, къщи, коли...

Да, различни сме, така е. 

Аз предпочитам да се срещна с местните хора, да чуя за историята им, какво харесват, какво ги интересува. После да изям един сладолед за по -малко от 1$, да изпия едно кафе на покрива на някоя сграда, да ми подарят манго на пазара и да ми разкажат как внасят плодове от Турция. 

 

Мале ми се стори приятно, пристигайки от Мумбай, където наистина са хора, коли и къщи една върху друга. 

Всичко е въпрос на гледна точка. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Дани Магелани
На 19.12.2018 г. в 21:15, Кривачкова каза:

Мисля че на лично е по удобно, защото ще се повторя с някой въпроси и не искам да съм досадна.Става въпрос за резортите който са до Маафуши,кои два резорта та дневен трип си заслужават най много и ако има актуални цени за триповете до тях.

По думите на съфорумци Анантара и Олхувели са от добрите. Аз бях в два от по-евтините резорти на дневен трип от Маафуши. Подробности има напред в постовете ми от август 2016 и в пътеписа ми.

Определено Мале не ми хареса и не бих си губила ценното време там. Хубавото на Малдиви е във и под вода.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Много тен кю 😉и аз се спрях на тези два резорта,смятам че за 2 години от 2016 няма да има кой знае каква промяна.Смятам да направя и два трипа отделно от резортите.Какво бихте препоръчали тъй като съм и с дете на 8год.Делфините мисля че е подходящо.

Връзка към мнение

В Анантара получавате три острова наведнъж и е много хубаво - . В края на 2016 правиха и още един, но не знам дали са го пуснали в експлоатация. Другият в който съм бил е Adaaran Prestige Vadoo. Също е хубав, макар да не може да се сравнява с Анантара. Там бяхме с преспиване и за мен си заслужаваше.

На мен в Мале ми хареса да се разходим. Ако имате повече време според мен не е грешка да отделите два три часа, но пак е до собствено усещане и е ясно, че не на всеки ще хареса. Там ядохме и най-вкусната и евтина храна на Малдиви в заведение, в което никой от персонала не знаеше английски. 🙂

 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение

Все пак няма гаранция, че Анантара и Олхувели ще допускат дневни посещения в периода, в който сте там, особено, ако е в сезона. Когато имат много постоянни гости, не допускат дневни посещения, или, ако го правят, е на много по-висока цена от обичайната. Когато бях там, февруари тази година, не се предлагаше нито един от двата за дневни посещения.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 48 минути , zhivko7 каза:

Все пак няма гаранция, че Анантара и Олхувели ще допускат дневни посещения в периода, в който сте там, особено, ако е в сезона. Когато имат много постоянни гости, не допускат дневни посещения, или, ако го правят, е на много по-висока цена от обичайната. Когато бях там, февруари тази година, не се предлагаше нито един от двата за дневни посещения.

Анантара в момента не приемат посещения. Олувели засега само в определени дни.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Това ме притесни като цяло,ако тези двата резорта не допускат дневни посещения предполагам че има и други резорти или те не си заслужават.Този Adaaran Prestige допуска ли дневни посещения.На място се запазва всичко нали,няма смисъл от България.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.