Прескочи до съдържание

Няколко дни около Пиза (или пък варианти за Портофино?)


stormbringer

Препоръчани мнения

Според мен не е малко разстоянието. Но аз съм го минавала с кола. Портофино е прелестно малко градче.2- 3 часа максимум за него.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Колко като време е пеш от Санта Маргарита до Портофино? И колко време да му отделим?

Малко повече от час, но зависи колко се моткате за снимки и пр. :) А, за Портофино - зависи, ще ядете ли там, ще се разхождате ли до фара, ще ходите ли на крепостта, по колко време ще отделите в църквите ... Може и за по-малко от час да се разгледа, аз препоръчвам 3-4 часа за пълна програма, без да се бърза

Връзка към мнение

Още един въпрос. Хотелът ще ни е по-близо до гара С.Росоре, някой ползвал ли я е ? Няма проблем от нея да се качим за Специя, нали? Има ли гишета или само автомати за билети?

Връзка към мнение

В Пиза съм букнала Гранд хотел Бонанно, че в един момент имаше голямо намаление, а и е близо до Кулата.И по причина, че ми трябва и паркинг.И сега гледам и не вярвам - нямало интернет в хотела.

Някой бил ли е в този хотел и наистина ли е така, че да го сменям , докато е време.

Връзка към мнение

В Пиза съм букнала Гранд хотел Бонанно, че в един момент имаше голямо намаление, а и е близо до Кулата.И по причина, че ми трябва и паркинг.И сега гледам и не вярвам - нямало интернет в хотела.

Някой бил ли е в този хотел и наистина ли е така, че да го сменям , докато е време.

Не съм била в хотела и дано се включи някой, който го е посещавал.

Погледнах го на сайта му и там пише, че има: 

Free Wi-Fi internet available throughout our hotel

 

Погледнах и отзивите в Букинг има няколко, че е слаб нета, но няма такива, че няма wi-fi.

Ако нямаше нет в хотела, във всеки отзив щеше да бъде споменато.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм била в хотела и дано се включи някой, който го е посещавал.

Погледнах го на сайта му и там пише, че има: 

Погледнах и отзивите в Букинг има няколко, че е слаб нета, но няма такива, че няма wi-fi.

Ако нямаше нет в хотела, във всеки отзив щеше да бъде споменато.

Във версията на български най- отдолу, където са изброени удобството в хотела, пише това:

 

 

Интернет

  • Не е наличен достъп до интернет..

Паркинг
  • Безплатно! Безплатен обществен паркинг е достъпен на място (резервация не е необходима).

Рецепция

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

 

Във версията на български най- отдолу, където са изброени удобството в хотела, пише това:

 

 

Интернет

  • Не е наличен достъп до интернет..

Паркинг
  • Безплатно! Безплатен обществен паркинг е достъпен на място (резервация не е необходима).

Рецепция

 

Пиши им един мейл за да бъдеш сигурна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пиши им един мейл за да бъдеш сигурна.

Благодаря ти, в къщи стигнахме до консенсус, че ще пием повече вино вечер, ако няма нет. ;) ;) ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря ти, в къщи стигнахме до консенсус, че ще пием повече вино вечер, ако няма нет. ;) ;) ;)

 

Срещат се двама приятели. Единият нещо не е в настроение:

- Ще се развеждам. Не се разбираме нещо с жената...

Минало време. Срещат се пак. Оня вече весел:

- Какво стана? Разведе ли се?

- А, не. Повреди се компютъра. Седнахме с жената, пийнахме, поприказвахме... тя не била лош човек.

 

194593-No-Wifi-Talk-To-Each-Other.jpg?2

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Малко оф-топик към поста на Заро, който, както винаги е много хубав и точно на място :) :

На последното пътуване, имаше с нас млади хора - дали семейство, дали приятели все още - не стана ясно. Бяхме на круиз по разни близки острови - всеки от двойката си хванал тИлИфонЯ и се вторачил в него  - спира, само, за си направи селфи или да щракне нещо от пейзажа. Аме не заедно, ми всеки поотделно. :unsure:  Същото на закуска,  същото на плажа, същото  в бара... Просто ми беше чудно тези млади хора защо бяха дошли, като не си приказват, не се радват на романтиката наоколо :rolleyes:

Давам един пример, но не беше само той. :rolleyes: Като че ли, всичко е само следващо ниво от компютърната игра.

И си дадох сметка, колко моето поколение сме били щастливи, че сме живяли във времето без телефони, без компютри, общувахме си реално и  се пишеха, и  се получаваха писма по пощата. :)

Извинете за лиричното отклонение. :) :)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Малко оф-топик към поста на Заро, който, както винаги е много хубав и точно на място :) :

Да сложа и аз един офтопик - това с говоренето, вместо да се гледа телефона, започна да ми става банално (между другото - точно в РиоМаджоре преди 3 години, за пръв път видях такава табела). Преди телефоните, хората са чели вестници, книги и списания (някои още четем), не са си плямпали през цялото време (тук добавям, че аз съм голямо плямпало), че разсеях се - преди 2 месеца, в Любляна, видях надпис "We DО have WI-FI, so DON'T have to talk to each other" ;) много ми допанда

Редактирано от stormbringer
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Няколко въпроса и от мен за нашата програма...

Поради грешка букнахме хотел в La Spezia без анулация и сега, искаме - не искаме, ще спим 4 вечери там. Първоначалната идея - Cinque Terre и Portofino, осем човека, без кола....

Пристигаме в Pisa в 19:55 и с влак в 21:01 - към La Spezia. Надяваме се всичко със самолета да е ок, ако не - следващия влак и доплащане за късен check in.

 

I ден:

първото корабче към Monterosso (ако позволява времето, ако не - влак).Мисля да пешеходстваме само между Vernazza и Corniglia, другите отсечки - с влак. Четох, че от Monterosso до Vernazza е много стръмен маршрута, а най - красивата отсечка е затворена.Не знам дали ще успеем да минем и петте селца, при положение че корабчето пристига в 11:20. Докъдето стигнем, в краен случай или без Riomaggiore , или ще се върнем да си доразгледаме на другия ден..

 

II ден:

С влак до Santa Margherita Ligure Portofino, пеша до градчето, навръщане  - с автобуса (882) до гарата и към Sestri Levante. Не знам дали ще има време и за Rapallo преди Sestri Levante...Кое от двете градчета да изберем?

 

III ден:

Някой беше предложил La Spezia - Lerici - Portovenere - La Spezia - това си е един ден, предполагам? Нещо друго може ли в този ден или свободното време да остане за плаж?

 

IV ден:

Около 9:30 - 10 с влак към Pisa. Ако успеем да се споразумеем за по - ранен check out ще е по - добре ( някакви странни  и тесни времеви пояси за check in и check out има в La Spezia). И тук се чудя - оставяме багажа на Pisa Centrale и с бус до Площада на Чудесата за бърза разходка, връщаме се , вземаме куфарите и към летището...Или да слезем на гарата, която е близо до Площада (коя е тя - Pisa S. Rossore?, Pisa S.Rossore T.?) с куфарите, и оттам с с автобус до гарата? Ще имаме около  час, най - много час  половина в Pisa, към 12:30 - 13 трябва да сме на летището...

Връзка към мнение

Да, при обявен check in 14 - 16ч. ни поискаха 35 евро за check in в 22ч. И изобщо всички хотели, които проверих в La Spezia бяха с някакви странни часове - check in - 17 - 19, check out - 9 - 9:30 и т.н...Това през Booking и Airbnb....

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

II ден:

С влак до Santa Margherita Ligure Portofino, пеша до градчето, навръщане  - с автобуса (882) до гарата и към Sestri Levante. Не знам дали ще има време и за Rapallo преди Sestri Levante...Кое от двете градчета да изберем?

 

III ден:

Някой беше предложил La Spezia - Lerici - Portovenere - La Spezia - това си е един ден, предполагам? Нещо друго може ли в този ден или свободното време да остане за плаж?

 

Аз го бях предложила маршрута, според мен спокойно може да го направите и за по-малко от ден и след това да се върнете в някое от селата, които сте пропуснали (в самата Ла Специя няма какво толкова да се види, освен пристанището). Проблемът с плажа е, че в Портовенере няма такъв - има камъни и бетон, върху които си лежат местните и едно много малко пясъчно плажче в другия край, но не знам дали е платено или не (не това, където спират лодките, а по-нататък). Относно ден 2 - не знам защо сте решили точно Sestri Levante или Rapallo, но погледнете и Camogli - старо рибарско селище, има си крепост, малък плаж, пристанище, абе много е хубаво, ето снимки:

 

img_20150612_122825.jpg

 

img_20150612_124001.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

не знам защо сте решили точно Sestri Levante или Rapallo, но погледнете и Camogli - старо рибарско селище, има си крепост, малък плаж, пристанище, абе много е хубаво.

 

 

Защото бях прочела , че са приятни градчета...Мерси много за съветите, ще включим Camogli, плажът ще остане май за друг път...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Първо за селата - аз бих препоръчала да се откажете от Риомаджоре или Манарола в полза на Корнилия - една идея по-различно е от останалите и си заслужава, а и няма да ви отнеме толкова много време, има бусче, което ще ви качи от гарата срещу 1.60 евро в посока.

 

 

 

За корабче мога да ти предложа друг вариант (изпробван и доста живописен) - от Ла Специя хващате автобус "L" за Леричи (билетите са 2,50 евро в посока, купете си предварително от някой павилион за вестници, в автобуса също може, но е хубаво да имате точни пари). Средно се пътува 30 минути, разглеждате градчето и от там хващате корабче за Портовенере - струва 7 евро и за 20 минути се стига, с уникална гледка към островчетата наоколо и към самия залив. В Портовенере трябва повече време за разглеждане, а след това се качвате на автобус "P" и се връщате в Ла Специя пак за около половин час.

 

 

Откъде тръгват тези автобуси "L"  и P" от Ла Специя - от гарата или да ги търсим около пристанището?

Връзка към мнение

Ние пътувахме с "Р", около пристанището е спирката, но не точно там, където е обичайното им място /в края на юни т.г./  ;)

Хазяинът ни беше достатъчно любезен да ни заведе до спирката, но дори и той беше изненадан от промяна на спирката - на обичайното място имаше табели, указваща промяната.

Знам, че това едва ли е полезна информация, но просто имай предвид, че и местните не са много наясно и са възможни изненади. Автобусът е начесто и съветът ми е да питате на място.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Откъде тръгват тези автобуси "L"  и P" от Ла Специя - от гарата или да ги търсим около пристанището?

Ние ги хващахме от спирка до хотела, но не беше много близо до гарата, най-добре е да се пита на място, нас ни ориентираха на рецепцията. За Camogli няма да съжалявате ;-)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От Ла Специя до Портовенере може да се отиде и с корабче. 

Ние ходихме с автобус до там, но се върнахме с корабче. След това пътя между пристанището и жп гарата е много приятен и се минава по главната улица на града. Беше неделя и навсякъде се провеждаха мероприятия - танцуваха, имаше сергии със местни специалитети и наредени маси, правеха анимация и поне за нас беше приятна разходка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Без никакви планове , съвсем импулсивно се сдобихме с билети до Пиза.Цените бяха толкова атрактивни, че нямаше как да се пропуснат.В крайна сметка има 5 нощувки за планиране,а местата които искам да видим са май повече от възможностите.И така, моля за помощ с идеи за планирането им и логистиката.В задължителните са Флоренция,Лука,Пиза и Чинкуе Тере и сие.За повече май е излишно да си мечтая, но ако изпадне нещо пътьом не отказваме.Всъщност ако не съм в правилната тема ще си преместя питането.

Редактирано от Kabi
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Ние ще сме в Пиза и околностите в периода 20-24 октомври, като пристигаме късно вечерта и си тръгваме рано сутринта, т.е. имаме 3 пълни дни. Намерението ни е да отделим по един на Пиза, Чинкуе терре и Лука, като всички нощувки са резервирани в Пиза, но са с право на отмяна. И въпросът сега е къде да сме на 21 октомври, когато е стачката. Най-логично ми се струва това да е денят за Пиза, но дали ще работи тогава Наклонената кула? Че в Гърция ми се е случвало и криптата на църквата "Св. Димитър" в Солун да стачкува...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.