Прескочи до съдържание

Няколко дни около Пиза (или пък варианти за Портофино?)


stormbringer

Препоръчани мнения

Намерението ни е да отделим по един на Пиза, Чинкуе терре и Лука, като всички нощувки са резервирани в Пиза

 

Не знам каква е стачката, но на "Площада на чудесата" гробището е неземно. Това ще е големият пропуск ако не е отворено.

 

Подобна ми беше моята програма, но в деня на Пиза включих Ливорно. А в деня на Лука - Пистоя. Пистоя е хубав град за 3-4 часа - все едно е Лука в по-малък размер и без стени. В деня на Чинкуе Тере включих и Порто Венере, който според мен е по-красиво селище от петте земи.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Това което успях да намеря е, че влаковете на 21 ви няма да се движат от 9 до 17 часа. Не видях информация за затворени забележителности, нямат ли мейл да ги питате?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не намирам имейл, но на http://www.opapisa.it/en/, което мисля, че е официалната страница за Площада на чудесата, пише ден по ден работното време и за 21 октомври засега дават Наклонената кула отворена... Ще следя. Но и щом от 9 до 17 часа няма да има влакове, Чинкуе Терре отпада за тоя ден, а за Лука не знам, ще зависи от кулата.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Върнах се от Пиза. Да докладвам, че стачката ни донесе късмет - кулата си работеше, но явно много хора бяха отложили посещението си, защото имаше много свободни места и влязохме веднага. Не предполагах, че ще съм толкова впечатлена от наклона, когато се изправи пред очите ми. Винаги съм мислила, че на снимките има фотографски трик, но на живо просто ме порази. post-860-0-77225700-1477377731_thumb.jpgБяхме на камбанарията малко преди залез и можахме да посетим още само катедралата. Замотахме се толкова, защото си изгубих телефона сутринта и това усложни логистиката. Обаче се намери! Иска ми се да мисля, че италианците са добри и честни хора, а не че телефонът ми е скапан и никой не го иска...Тя е бонус към билета за кулата и беше естественият избор  :lol: . Баптистерият и гробището остават за следващия път.

В събота ходихме в Лука с автобус от летището.Видяхме красотите, които са описали и снимали другите магеланци. Бяхме разбрали, че градчето е известно в кулинарията с приготвянето на шкембе, та опитахме и него. :P Аз не съм най-голямата любителка на това ястие, но мъжката част от компанията каза, че българската шкембе чорба била по-хубава.

В неделя бяхме в Чинкуе Терре. Доверихме се на уикитравъл, че билетът с влак между отделните градчета бил 2 евро и излизало по-евтино, отколкото с пас. Не е вярно! 4 евро е, така че си купете Чинкуе Терре Пас и няма да съжалявате.

Редактирано от maybe
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не предполагах, че ще съм толкова впечатлена от наклона, когато се изправи пред очите ми. Винаги съм мислила, че на снимките има фотографски трик, но на живо просто ме порази

Такава беше и моята реакция, когато видях Кулата за първи път преди години. Казвах: Ама вярно е много наклонена!  :)

А как беше тълпата по Чинкуе Терре? Този септември избягах с мръсна газ на корабче след Монтеросо ал маре и Варнаца. Беше нужно да разбутвам с лакти, за да се движа по улицата....

Редактирано от Цвете
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.