Прескочи до съдържание

Колко страни ще посетите през живота си? :)


Препоръчани мнения

но тук е мястото за онзи лаф: "Един мъж не може да спи с всички жени по света, но може да опита." ....

 

За един мъж е прекрасно, ако половинката му го разбира така добре. :biggrin:

 

Това че си на диета, не означава, че не може да разгледаш менюто. -_-

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Като човек яхнал вятъра ми дай път и бензин разбира се ... не знам точно в колко държави съм бил но всичките са само в Европата, та на мен ми е мерак да излезна от стария континент ....имам си няколко държави в който още не съм бил а мерака е голям и силно се надявам някой ден да имам финансовата възможност да ги посетя защото са от другата страна на света....а иначе гледам поне една нова дестинация на година да има за тази година е Италиянско ....след няма и месец ще видя малка част от нея макар и да не ми е кой знае колко приоритетна ( поради стара любов която отиде да живее там с друг )

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Никога не съм си задавал въпроса - Колко държави ще посетя в живота си! Ами, колкото толкова, или като един Мечо Пух бих добавил - Колкото повече, толкова повече. Иначе имам мечта, да направя околосветско пътешествие, посещавайки поне по една страна от всеки континент. :) Надявам се някога да стане.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Травеолани

Не знам, не мога да кажа колко държави ще успея да посетя. Колкото повече, толкова по-добре. Засега са 26, не ми е фикс идея да трупам държави само като брой, просто искам да пътувам до нови континенти и култури.

 

Реалистично, пътуването до държавите, които страшно много искам да посетя, няма как да стане в близките няколко години и малко съм изгубила вдъхновение за други места, на които вече съм била. И трябва да се задоволявам с пътувания до САЩ или Мексико...

Редактирано от Травеолани
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз нямам търсена цифра, нито знам колко съм посетил до сега, ако не ги преброя. Със сигурност и аз съм с девиза, колкото повече, по-добре, но не ми е фикс идея да трупам бройки.

 

От друга страна, както казаха и други, за мен е по-важно да видя добре някоя държава и да повторя и потретя, ако има какво да се гледа още.

Има огромни държави, където едно ходене или две са нищо, като САЩ, Русия, Канада и други от този ранг.

Дори в Европа има държави, където от единият край до другия няма нищо общо, като Италия, Испания, Португалия, а като се добавят и прилежащите им острови съвсем сложно става. Какво общо има Майорка, Мадрид, Сан Себастиян и Севия, ами това са си все едно 4 различни държави, даже езика им е различен..

 

До преди няколко години имах голям мерак да посетя три държави-бяха ми като заветни цели, дори едното е място от държава в която бях ходил не един път.

 

Това бяха Япония, Куба и Азорските острови, като за последните бях слушал още като малък от един съсед-моряк, приятел на баща ми и оттогава ми се запечатаха в главата.

В момента ми остана само Куба и ще трябва да добавя нови бройки.

 

Със сигурност не ме влече пътуване из Африка с много малки изключения, но всеки си има вкус.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Аз си имам таргет листа за места, които искам да видя и гледам да го изпълнявам. В кои държави са, колко държави ще отметна не ме вълнува толкова. Единствената цел, която съм си поставила е да стъпя на всеки един континент и мисля, че е реално постижима. Живот и здраве да е само! 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Като човек яхнал вятъра ми дай път и бензин разбира се ... не знам точно в колко държави съм бил но всичките са само в Европата, та на мен ми е мерак да излезна от стария континент ....имам си няколко държави в който още не съм бил а мерака е голям и силно се надявам някой ден да имам финансовата възможност да ги посетя защото са от другата страна на света....а иначе гледам поне една нова дестинация на година да има за тази година е Италиянско ....след няма и месец ще видя малка част от нея макар и да не ми е кой знае колко приоритетна ( поради стара любов която отиде да живее там с друг )

Абе, старата любов не я мисли, щом стъпиш в Италия, тутакси ще се сдобиеш с нова - самата прекрасна Италия и ще забравиш старата.Обещавам ти го.:)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ангкор, Гиза, Петра.....ако правилно налучквам ще кажеш ли кои са 4-тото и 5-тото ;)

 

Палмира и Помпей. И точно на най-лесното, Помпей, не съм ходил, все се случваше да не мога да стигна до Южна Италия. Решил съм тази година да направя всичко възможно да отида, дори има възможност още за Великден. :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Палмира и Помпей. И точно на най-лесното, Помпей, не съм ходил, все се случваше да не мога да стигна до Южна Италия. Решил съм тази година да направя всичко възможно да отида, дори има възможност още за Великден. :)

Важното е, че си отметнал Гиза и особено Палмира, че нещата хич,хич не са добре.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не знам колко държави съм посетила и бройката не ме вълнува. Моята цел е да видя всичко уникално по света като природа. Много интересна ми е и културата на различните етноси, особено тези запазили самобитния си начин на живот.  Това ме обогатява и впечатлява, а бройката е само суха статистика, която нищо не значи. Да си бил в една държава, да си я разглеждал и видял са три различни неща. :)

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Палмира и Помпей. И точно на най-лесното, Помпей, не съм ходил, все се случваше да не мога да стигна до Южна Италия. Решил съм тази година да направя всичко възможно да отида, дори има възможност още за Великден. :)

Твоят топ 5 е изпълнен! Добре, че сме ходили в Палмира, когато му беше времето. Приятно в Помпей за Великден!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз, както Теди, никога не съм имал цел да посетя колкото се може повече страни по света, само заради бройката и само, за да постна във фейсбук статус, че съм бил там.

Мога да се връщам в град или държава, които ми харесват десетки пъти и пътувам, за да създавам удоволствия за мен и човека, с когото пътешествам, а не за това колко държави, полети или хотели има на сметката ми :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Един мъж не може да спи с всички жени на света, но поне може да опита. ;)

Така съм аз с държавите! Може и да не успея да ги посетя всичките, но ще опитам :) В обозримо бъдеще планирам да станат 100 :)

 

И аз искам всичките, защото всяка нова държава е ново удоволствие.

Topfly, за държавите иде реч в темата, не за жените. Какви са тия 100!? :P

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нямам за цел определен брой държави, по-скоро искам да посетя местата, които ме интересуват и са ми интересни. Твърде много страни изобщо не ме привличат и нямам желание да губя времето си там. От друга страна, има толксва места, които бих посещавала много пъти и всеки път намирам там нещо различно. 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Обожавам да пътувам и да се докосвам до красива природа, да опознавам различни култури, това ме обогатява много.

Мечта ми е да стъпя на всеки континент, но това дали ще стане само Господ знае. Но ще продължавам да пътувам колкото мога, здрави да сме, щастлива съм за това,което съм могла да обиколя до момента, защото преди няколко години това за мен бяха само мечти.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

аз си броя държавите и искам да посетя колкото може повече! Имам си и Топ 20 и мноооого бавно отмятам по някоя. Доста често повтарям местата, където съм ходила поради ред причини, но също си имам и любими места, където искам да се връщам! 

Напоследък си давам сметка, че посещавайки един град в една държава далеч не ми дава правото да смятам, че тази държава е "посетена".

Имам си любими региони и такива (особено под английско и северно влияние), които не искам да посетя, ама ако се наложи ще се прежаля :)))!

България също ми е приоритетна! Това е най-вълшебната страна на света!!!

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

И аз искам да посетя всички но със скромната ми бройка от 33 до момента не виждам шанс да успея :) Затова си имам топ 5 и когато някоя от целите там е постигната, веднага се замества с нова. Обичам да видя хората как живеят, природата им, да пообиколя и не толкова туристичски места, а не просто да си направя 'селфи' пред най голямата им забележителност или да препускам с цел  от рода 10 държави за 10 дни :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз съм на етап правене на подробни планове и слагане във фризера за после :)  Такива са обстоятелствата около мен за сега. Безкрайно удовлетворение ми носи факта, че домакинствам на волни пътешественици и светът ми идва на крака, като не мога аз да отида при него :P  Но един ден....охооо! Първо ще си купя един кемпър и ще обиколя с него цяла Япония. После ще мина по транссибирската от Владивосток до Лондон! После с едно приятелско семейство ще си купим партия една яхта, не голяма - като на malkia :)  и ще обиколим всичкото остров разпиляно из Пасифика без да подбираме! ;)  И още много от сорта!

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 24
Връзка към мнение

И аз съм малко като samuraika - в "чекмеджето" имам планове за поне 7-8 дестинации (и мерак за транссибирската, ама в обратна посока - към Владивосток, както и за Ориент Експрес) :). Все си казвам, че ще идем на еди-кое си пътуване като порасна и забогатея... само дето засега само порасвам :lol:.

За момента изследваме главно европейските страни, както и отделяме подобаващо внимание на непознатите ни досега райони на Франция.

Пък за останалото, да сме живи и здрави, все ще попътуваме някой ден докъдето можем.

Редактирано от Роца
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.