Прескочи до съдържание

Български Банки - кратки въпроси и дискусии


Препоръчани мнения

от приложението на ПИБ можеш всеки месец да си избираш подходящ пакет, примерно от известно време ние ползваме Digital Light, който е 2.99 лв, и е с безплатно теглене на ПИБ-ски банкомати, безплатни вътрешни преводи и 1 включен външен (като физическо лице ми се налага изключително рядко да превеждам пари на някой с нормален банков превод), ако примерно знаеш, че ще пътуваш и ще ти трябва безплатно теглене в ЕИП, или повече банкови преводи, минаваш на Моят избор Онлайн и тн, за хора до 23 и/или до 30 години, си има други пакети Digital Me /без никаква месечна такса - синът ми го ползва 5 години вече/, или Digital Me Plus с 3 лв месечна такса, вместо предстоящите 6.85 лв, просто разгледай опциите, @Надя

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

antea, има хора, които държат да ползват тези два пакета (имам таква колежка - пазарувала си много в Алиекспрес и така избягвала 0,25% превалутиране) и затова го пуснах.

Надявам се да не променят и Digital Light, че тъкмо се успокоих след простотиите с ОББ (след като купиха RBB)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Само първо попитайте в заведението дали им работи ПОС терминала. Защото на 1-ви април хапваме в един ресторант и си правя сметката, че ще платя с картата, за да получа кешбек. Да, ама не. Сервираха ми, че не им работел ПОС терминала :)

 

П.С. Минаха вече 10 дни след приключване на отчетният период на КК от ПИБ, удържаха си годишната такса, но кешбек от оборот ниенте.

  • Шок 1
Връзка към коментар

Ха интересно, аз като се регистрирах преди месец /по препоръка на колега то този форум/ предложението беше за :

"кешбек в размер от 10% за всички Ваши кулинарни покупки в ресторант, бар, кафене и сладкарница".

Сега да не би да са отпаднали кафенета и сладкарниците ??😄

Връзка към коментар

Кампанията си е в сила, но за да има кеш бек трябва ПОС терминала на съответното заведение да е настроен на такъв тип обект. Излишно е да казвам, че повечето не са.

Връзка към коментар

Напротив, настроени са. Единствено терминали втора употреба, каквито често дават от банките, може да не са пренастроени. Преди години имаше подобна кампания и само една покупка от Dominos не ми беше отчетена коректно. Терминалът се водеше на магазин във Велико Търново, въпреки че се използва от пицария в София.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам въпрос относно възстановяването на суми по КК на ПИБ. Днес получих нотификации от приложението за два рифънда - една в ранни зори и втора около обяд. Все още по никакъв начин не са отразени в наличността на картата. Колко време отнема за да се случи това?

Връзка към коментар

Преди време бях питала за картите на Алианц банк. В интернет попаднах на оферта за 10% лихва ако има депозит или вноска в Доброволен Пенсионен Фонд Алианц България

https://www.allianz.bg/bg_BG/individuals/banking/bank-cards/credit-cards.html

10-те процента важат само ако картата е в EUR или USD. За лева е 12%.

Валутните курсовете са на Mastercard. Има застраховка при пътуване.

Според мен не е лоша карта за плащане в чуждестранни валути. ПИБ не ми харесват заради таксата превалутиране. Мислих си за ЦКБ, но не стигнах до техен офис и се отказах.

Пуснах си документи за кредитна карта и се надявам да нямам проблеми с ползването й.

Връзка към коментар

Не е много изгодна кредитната на Алианц - имат годишна такса, по-висока такса за рефънд на пари по картата, такса за зареждане на дигитални портфейли.. ПИБ са без годишна такса, имат кешбек, който покрива таксата за превалутиране..

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Гледам тарифата на ПИБ. Лихвата е 18%, а в Алианц е 12%. Под такса за зареждане на дигитални портфейли включват ли се транзакциите с Paypal и Curve или по-скоро Revolut?

Ако в Алианц се активира пакет Алианц Старт++ годишната такса на картата е 50%. Ще поискам и дебитна карта и ще преценя коя да използвам.

Връзка към коментар

Не мисля че лихвата е от значение за повечето потребители тук.Това е възможно най-скъпият кредит след шмекерите с бързите кредити.Аз поне за 17 години съм платил точно два пъти лихва и то когато още нямаше онлайн банкиране (и възможност да се погаси задължение , ако си извън България и нямаш човек да ти ги внесе по сметката)

 

Revolut не е дигитален портфейл.Няма такса за зареждане от картите на ПИБ към Revolut.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ако се гледа лихвата - да, Алианц е по-добре. Аз лично винаги погасявам цялата сума и досега не съм им плащал и 1 стотинка лихва на кредитната на ПИБ.

Алианц взимат такса за зареждане на Револют със сигурност, за Пейпал и Curve не съм сигурен.

Връзка към коментар

Мрън:
сметки на един и същ титутяр, в една и съща банка, просто превръщане на една универсална сметка в депозитна, без внасяне/теглене или каквито и да са други операции - 12 подписа, около 40 (загубих им бройката) хартиени листа, 34 мин от най-(без)ценния ресурс, който имаме на тоя свят - времето. При това девойчето на гишето беше доста чевръсто и наясно с тая велика процедура и кимаше разбиращо и съчувстващо при всяка моя въздишка на всеки следващ подпис ... 
Да живее цифровизацията, компютризацията, автоматизацията, оптимизацията, изкуственият интелект, зелената сделка и  международното положение!:clapping: 

 

1099882196_dajiveemejdunarodnotopolojenie_nn.jpg.8fa9abc4508f1000c45d55b256f997ed.jpg

  • Шок 1
  • Браво 2
  • Смея се 14
Връзка към коментар
преди 12 часа, Jorro каза:

В момента кои КК дават кеш бек? ОББ нямат май само ПИБ и ДСК останаха или се бъркам.

Преди няколко дена излезе статия в Капитал по темата Кешбекът в България: ограничен избор и много условия

 

Слагам само тяхната сравнителна табличка:
Банка
Кредитна карта
Вид кешбек
Доходност
Изплащане или срок
Годишна такса
Максимум сума
Минимум разходи
Пощенска банка Всички видове + дебитна Mastercard World точки Между 0.5 и 2 т. за лв.; 0.4 т. за лв. с дебит (до 4%) срок до 2 години От 100 до 169 лв. 42 400 т. срещу 500 лв. За 2900 т. срещу 25 лв.
ПИБ Mastercard и Visa, Gold & Platinum точки 1 т. за всеки лев; Gold 100 т. = 0.75 лв.; Platinum 100 т. = 1 лв. (до 1%) срок и изплащане на всеки 6 месеца От 49 до 150 лв. До 500 лв. годишно За от 6000 т. до 12 000 т.
Уникредит Различни видове дебитни и кредитни карти точки От 1 до 3 т. за лв.; всяка точка = 1 ст. (до 3%) срок до 5 години От 50 до 200 лв. - -
ДСК Galaxy, Златна и Infinity паричен 1% веднъж годишно през декември От 50 до 550 лв. До 200 лв. годишно -
Инвестбанк Standart и Gold паричен 0.50% два пъти годишно От 48 до 108 лв. До 400 лв. годишно Минимум 2000 лв. разходи
БАКБ Classic и Gold паричен 0.50% четири пъти годишно От 40 до 100 лв До 300 лв. годишно Между 1500 и 3000 лв. разходи
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

И аз от седмица в челен сблъсък с банки на гише. Най- се вбесих от безумни такси за безумни неща. 5лв за проверка на нотариално заверено пълномощно. Въпреки че изрично ходих да питам какво трябва да съдържа, никой не ми каза, че може направо при тях без нотариус за същата такса. Прехвърляне от депозит в сметка на едно лице в една банка, не на падеж, 5-6лв в зависимост от банката.

Това в Пощенска,ПИБ, Дбанк в ОББ я нямаше служ. която проверява, та да съм отидела друг ден.🤬

Онлайн банкиране с пълномощно не може никъде. 

И накрая за капак майка ми реши, че не познавала тези банки дето дават лихви и да съм оставела нещата както са си.  🥺🥴😤🤬 🤣(През тези душевни състояния преминах в този момент)

Връзка към коментар

ПИБ са си зле и ще си останат зле.

Вчера прехвърлях карти и приложения на новия телефон, всички банки и карти се прехвърлиха дори на ДСК, ама при ПИБ не е така.

Уж приложението се активира на новия телефон, ама картите не може да се добавят.

Хайде звънене на оператор, той вика ааа трябва да чакаш 24 часа след активирането на аппа на новия телефон! Луда работа, ама днес е събота и ме съмнява да стане, след малко ще минат тези 24 часа, току виж станат 72.

 

А преводите понякога се бавят с дни, не мога ги разбера тези хора в кой свят живеят.

Преди 10 дни направих превод от Револют към ДСК да си покрия КК. Преводът беше направен в петък сутринта и изписа, че ще  стигне в банката ДСК в понеделник! Ама чак вторник следобед се появи.. дори звънях да питам колко дни им трябват,  за да се отрази.

В апа на Револют пишеше, че превода е сигнал до ДСК в събота сутринта, ама се появи вторник в 17 часа.. това са точни три работни дни, плюс събота и неделя стават 5 дни!

 

 

Връзка към коментар

Няколко въпроса за ОББ и тяхна дебитна карта:

- въобще ли нямат такса за теглене от техен банкомат или няма такава до определена сума? Вчера теглих 600 лв. и не виждам да е отчетена такса.

- в мобилното приложение гледам, че лимитът ми е 0.00 лв. Може ли да се слага лимит оттам или не, или трябва посещение на гише, или е достатъчно да се ползва функцията за блокиране?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Deskar
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.