Прескочи до съдържание

Български Банки - кратки въпроси и дискусии


Препоръчани мнения

преди 1 час, ДиянаВ каза:

Няколко въпроса за ОББ и тяхна дебитна карта:

- въобще ли нямат такса за теглене от техен банкомат или няма такава до определена сума? Вчера теглих 600 лв. и не виждам да е отчетена такса.

- в мобилното приложение гледам, че лимитът ми е 0.00 лв. Може ли да се слага лимит оттам или не, или трябва посещение на гише, или е достатъчно да се ползва функцията за блокиране?

Имат такса 0,30 лв, ако си със стандартна сметка. Пакетите нямат такса за теглене

Мобилното им приложение е ужасно - непрекъснато забива, бъгва, изчезват транзакции, наличности, карти... каквото се сетиш, после се появяват. И непрекъснато го обновяват и "ремонтират".

Не знам дали може да се задава лимит вече, защото приключих с тях точно заради приложението и нервите, които ми докарваше. Не използвай функцията за блокиране, че после ще трябва в офис да ходиш, че и да си платиш да я разблокират. Ако вече им "работи" замразяването на карта, него ползвай

Връзка към коментар

Аз имам дебитна карта на ОББ и съм доволна от работата с приложението . Това ми е основната карта. Блокирам и я активирам често и безпроблемно,никога не ми се е налагало да ходя в офис. Само веднъж ме предаде-да не успея да я отблокирам ,но след час се оправи.

Не съм доволна от обслужването в офисите им обаче. Преди сливането ,служителите си бяха от ОББ и бяха компетентни,сега явно ги разместиха по клоновете и имах големи проблеми с новите,поне в този офис,който ползвам.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 16.05.2024 г. в 9:25, venceremos каза:

Преди няколко дена излезе статия в Капитал по темата Кешбекът в България: ограничен избор и много условия

 

Слагам само тяхната сравнителна табличка:
Банка
 
Кредитна карта
 
Вид кешбек
 
Доходност
 
Изплащане или срок
 
Годишна такса
 
Максимум сума
 
Минимум разходи
 
Пощенска банка Всички видове + дебитна Mastercard World точки Между 0.5 и 2 т. за лв.; 0.4 т. за лв. с дебит (до 4%) срок до 2 години От 100 до 169 лв. 42 400 т. срещу 500 лв. За 2900 т. срещу 25 лв.
ПИБ Mastercard и Visa, Gold & Platinum точки 1 т. за всеки лев; Gold 100 т. = 0.75 лв.; Platinum 100 т. = 1 лв. (до 1%) срок и изплащане на всеки 6 месеца От 49 до 150 лв. До 500 лв. годишно За от 6000 т. до 12 000 т.
Уникредит Различни видове дебитни и кредитни карти точки От 1 до 3 т. за лв.; всяка точка = 1 ст. (до 3%) срок до 5 години От 50 до 200 лв. - -
ДСК Galaxy, Златна и Infinity паричен 1% веднъж годишно през декември От 50 до 550 лв. До 200 лв. годишно -
Инвестбанк Standart и Gold паричен 0.50% два пъти годишно От 48 до 108 лв. До 400 лв. годишно Минимум 2000 лв. разходи
БАКБ Classic и Gold паричен 0.50% четири пъти годишно От 40 до 100 лв До 300 лв. годишно Между 1500 и 3000 лв. разходи

С две думи положението е отчайващо....Май и финтех няма някой, който да раздава щедро кеш бек, ще трябва пак да почна да проучвам опциите за кредитна карта от друга държава с по-добри условия, ако изобщо това е възможно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Има ли някоя с подобни на ТБАй условия? Аз не намирам. А в револют не ми се ще да държа повече от нужното. Търсих и чужбински банки, но пък там искат да си данъчно лице в страната. Идеи? "Батетата", как имат сметки тук таме по света?

Като че ли само Прокредит е с добри лихви за депозити и сметка без такса, като не е за постоянно ползване, че таксите са височки, за трансакции и теглене.

Връзка към коментар
преди 5 часа, Jorro каза:

С две думи положението е отчайващо....Май и финтех няма някой, който да раздава щедро кеш бек, ще трябва пак да почна да проучвам опциите за кредитна карта от друга държава с по-добри условия, ако изобщо това е възможно.

Банките в целия ЕС имат наложен таван на таксите, което могат да прибират за всяка транзакция от търговеца. Затова и не могат да дават добър кешбек както американските.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 часа, blueriver каза:

Аз имам дебитна карта на ОББ и съм доволна от работата с приложението . Това ми е основната карта. Блокирам и я активирам често и безпроблемно,никога не ми се е налагало да ходя в офис. Само веднъж ме предаде-да не успея да я отблокирам ,но след час се оправи.

Не съм доволна от обслужването в офисите им обаче. Преди сливането ,служителите си бяха от ОББ и бяха компетентни,сега явно ги разместиха по клоновете и имах големи проблеми с новите,поне в този офис,който ползвам.

И аз блокирах и активирах два пъти вчера тестово. Нямаше проблеми. Нямах време да отговоря по-рано днес, че ме чакаха за селски активен туризъм🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На мен ОББ ми върши работа за нещата, от които имам нужда. След сливането с Райфайзен миналата година масово читавите служители, особено тези на фронт офис, не преглътнаха егото и напуснаха. Все пак бяха от страната на 'булката'. ОББ реши, че ще вземе напълно безопитни хора, буквално ги събираше от нивите, които да обучи и да им даде хляб в офис среда на минимална заплата. Ще мине време докато станат професионалисти, ама то и с тази конкуренция...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Моите сметки са от страна на бившата Райфайзенбанк/KBC и бях доволна от услугите им. За ОББ чувам само лоши отзиви, особено за картите им, които имат проблем извън България. Засега съм доволна от услугите. Даже ми харесва приложението им, тъй като много лесно правя преводи. Не съм сигурна за курсовете им във валути различни от евро и лева дали няма такса превалутиране.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Stryper каза:

Моите сметки са от страна на бившата Райфайзенбанк/KBC и бях доволна от услугите им. За ОББ чувам само лоши отзиви, особено за картите им, които имат проблем извън България. Засега съм доволна от услугите. Даже ми харесва приложението им, тъй като много лесно правя преводи. Не съм сигурна за курсовете им във валути различни от евро и лева дали няма такса превалутиране.

От години съм на ОББ (дойдох от Сибанк). Проблеми с картите не съм имала никога.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Stryper каза:

Моите сметки са от страна на бившата Райфайзенбанк/KBC и бях доволна от услугите им. За ОББ чувам само лоши отзиви, особено за картите им, които имат проблем извън България. Засега съм доволна от услугите. Даже ми харесва приложението им, тъй като много лесно правя преводи. Не съм сигурна за курсовете им във валути различни от евро и лева дали няма такса превалутиране.

Никакви проблеми няма с картите им в чужбина,поне в Европа. Плащам навсякъде с тази карта ,имам я от 2017г

Единственият проблем,който съм забелязала е,че освобождават блокирана сума чак след един месец. Имах такава,блокирана от хотел,който канселирах и си чаках месец . Затова вече запазвам хотели с Револут,където държа съвсем малко пари,а после на място си плащам с картата на ОББ!

 

Връзка към коментар
преди 10 часа, Ilian359 каза:

Понастоящем единствено TBI и DBank имат по-човешки условия. Но първите са отчайващи откъм обслужване. 

Кое на DBank наричаш "по-човешки условия", защото за всичко имат такси и то не по-различни от на другите банки?

 

Връзка към коментар
5 hours ago, adreno said:

ПИБ е на тзгяха - кандидатите са Пощенска и Уникредит

 

Това (може би) обяснява и закриването на Дайнърс.

Е сега ни **ха майката.Точно тия куци коне ли ...

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.