Прескочи до съдържание

Лондон - бързи въпроси


Препоръчани мнения

както писах и в другата си тема за разходката ни, възхитена съм от организацията на транспорта в Лондон, а удобството на безконтактните карти е незаменимо - ние бяхме с три карти - една кредитна MC, дебитна МС и Маестро /и трите от ПИБ/ - никаква засечка никъде, две от тях бях ги регистрирала в сайта на TFL, третата - не, защото не е оторизирана за действия през интернет; таксуването мина различно - при две от картите /кредитна МС и Маестрото/ при първото чекиране за деня блокират 1 лира, а през нощта пускат оторизацията за дневния capping, при дебитната МС - първо блокират по 20 лири, а през нощта връщат разликата до capping-а, общо-взето до 2-3 дни след пътуването всички транспортни разходи вече бяха осчетоводени в банковите извлечения по сметките към картите

 

на трансферите с EasyBus към Лутън, които не започват от началната спирка /Victoria/, не може да се разчита много, бяхме свидетели на няколко разправии на междинните спирки, при които шофьорът даде абсолютно безапелационно предимство на хора с билети от National Express за сметка на хора с билети за същия час, купени през EasyBus, като вторите изобщо не ги качи - само им даде customer service телефона на Easybus, за да се оплакват на тях - може би си имат договорка за някаква точно определена бройка места, които се продават през тях, защото още при качването на Victoria, шофьорът мина през всички и си записа кои са през NE и кои през EasyBus - аз лично, след това което видях, не бих рискувала да чакам на друга спирка с тенденция да не ме вземат изобщо въпреки купения билет

 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
преди 31 минути , Rainy каза:

...предавано директно по BBC :)

Мързелана! xD

Само писането на пътепис може да те оправдае!

Редактирано от Mary
  • Смея се 3
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Имам няколко въпросчета по темата :)

Четох, четох и не мога да реша кой  транспорт, ще бъде най-удачен и сигурен от и за летище Лутън.
1. Сутринта кацаме в 7ч часа, връщането е в 21ч т.е поне 19ч трябва да сме на летище ЛУТЪН. Заминаването е неделя и четох, че може да си заложа и 3 часа по-ранно тръгване към летището, нали така?
2. За easybuss чета много лоши коментари(triadvisor и форуми) , грешни адреси, нямало ги на стоянката и т.н. National express и green line, заедно с easybuss се обслужват от National express,  ама цената е понякога тройно по-висока при National Expeess например. Както е написала по-горе antea се е случвало  обаче ако буса е пълен и имаш билет за изибъс да качат всички с билети за National express и ако няма места тези с билети на др. компании да останат да чакат, но това само за спирки различни от началната спирка /Victoria/ ли се случва?
по това време на денонощието (7 сутринта кацане и 18 часа за тръгване към летището за излизате )предполагам има градски транспорт и четох, че от летището има автобус безплатно до  гара Летище лутън. там евентуално  Сигурен транспорт са влаковете, но къде спират те, на Виктория ли?

3. Най-голямата чуденка е за хотела. Търсим бюджетно пътуване. По възможност хотел със закуска, не повече от 400 лв за 2 нощувки. Да търся около гара Виктория , за да ми е удобно с транспорта? Искаме да идем и до Стоунхендж. Гледах екскурзии, понеже мислим да ходим 02.03-04.03 и почти няма екскурзии в комбинация в Bath например. Има половин дневна само до Стоунхендж https://www.tripadvisor.com/AttractionProductDetail?product=3858EE009&d=188527&partner=Viator, пише тръгване от Departure Point Central London, сигурно е от Виктория, ще се интересувам допълнително. За това искам хотела да бъде покрай тази спирка, предвид малкото време за престой в Лондон.

ето няколко идей от букинг за хотели, нисък рейтинг, но мястото е добро и ще е само за спане все пак.

рейтинг 6.3

рейтинг 7.6

рейтинг 6.8

рейтинг 7.1

Редактирано от Denittta
Връзка към коментар

Само да потвърдя, че влаковете (освен ако няма стачка) са най-сигурният транспорт за което и да е летище на Лондон. Всякакви четириколесни, особено зимата - не препоръчвам, че като паднат 5 см сняг и настава бъркотия.

 

ПП: Има "бързи влакове", които спират само на няколко спирки преди летище Лутън, има и други, с които може да си пътувате близо час преди летището. Миналата година цените бяха едни и същи. Така че, гледайте на кой влак ще се качите, да не пътувате "9 дена, 8 часа" ;) до летището.

 

Редактирано от Lyubina
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Имам полет с WizzAir в началото на февруари до Лутън, който каца в 23.00 ч. (петък вечер). Въпросите са ми следните:

 

  1. Ще имам ли достатъчно време да хвана някой от последните автобуси на EasyBus до Victoria Station, които са в 23:25 и 23:55 ч.? Последното съм бил на това летище преди няколко години и нямам спомен дали беше голямо и колко време отнема от слизане от самолета до автобусната спирка. Възможно ли е ако си букна билет за 23:55 ч., а стигна навреме в 23:25 ч. да се кача на по-ранния автобус?
  2. В случай, че изпусна автобусите - летището денонощно ли е и може ли да се остане там до сутринта?
  3. Някъде четох, че метрото в петък и събота е денонощно, но ме интересува всички линии ли са така или само определени?
Връзка към коментар
33 minutes ago, Guinness said:

Имам полет с WizzAir в началото на февруари до Лутън, който каца в 23.00 ч. (петък вечер). Въпросите са ми следните:

 

  1. Ще имам ли достатъчно време да хвана някой от последните автобуси на EasyBus до Victoria Station, които са в 23:25 и 23:55 ч.? Последното съм бил на това летище преди няколко години и нямам спомен дали беше голямо и колко време отнема от слизане от самолета до автобусната спирка. Възможно ли е ако си букна билет за 23:55 ч., а стигна навреме в 23:25 ч. да се кача на по-ранния автобус?
  2. В случай, че изпусна автобусите - летището денонощно ли е и може ли да се остане там до сутринта?
  3. Някъде четох, че метрото в петък и събота е денонощно, но ме интересува всички линии ли са така или само определени?

На първия ти въпрос според мен е малко индивидуално. Вчера самолетът на Уиз сутринта е чакал 15 минити за стълба, за да слезнат пътниците. Като цяло летището се разраства бързо, но не мисля, че ще ти отнеме много време. Един лесен трик е да си вземеш паспорта. Ако е от новите с чип, то можеш директно да минеш през машинките, а не да чакаш заедно с всички останали с лични карти. Аз така правя и минавам много бързо. 

На втория въпрос, не съм много сигурен, мисля че е денонощно, но няма много условия като други големи летища. Или ще изкараш нощта на пейка, или на земята.

На третия въпрос, не всички линии са денонощни на метрото. Ето карта на денонощните :) 

BBD65406-7BB7-4861-8E18-0AD25D0AFE5C.gif

Редактирано от t_petkov
Връзка към коментар
преди 34 минути , Guinness каза:

Ще имам ли достатъчно време да хвана някой от последните автобуси на EasyBus до Victoria Station, които са в 23:25 и 23:55 ч.?

Ако полета кацне по разписание, по-вероятно е да хванеш втория автобус. Ако се засичате с друг полет при кацането, стават опашки.

 

преди 35 минути , Guinness каза:

Възможно ли е ако си букна билет за 23:55 ч., а стигна навреме в 23:25 ч. да се кача на по-ранния автобус?

Възможно е. Ще трябва да изчакаш да се качат тези, които имат билети за точния час и ако има места ще се качиш и ти.

 

Летището не знам дали е денонощно, но не е подходящо за дълъг престой, особено пристигащи.

Връзка към коментар
преди 45 минути , Guinness каза:

Имам полет с WizzAir в началото на февруари до Лутън, който каца в 23.00 ч. (петък вечер). Въпросите са ми следните:

 

Ще имам ли достатъчно време да хвана някой от последните автобуси на EasyBus до Victoria Station, които са в 23:25 и 23:55 ч.? Последното съм бил на това летище преди няколко години и нямам спомен дали беше голямо и колко време отнема от слизане от самолета до автобусната спирка. Възможно ли е ако си букна билет за 23:55 ч., а стигна навреме в 23:25 ч. да се кача на по-ранния автобус?

Моят отговор е същият като на @Mary.

 

преди 51 минути , Guinness каза:

В случай, че изпусна автобусите - летището денонощно ли е и може ли да се остане там до сутринта?

 

Аз нямам представа колко струва точно автобусният билет, но не виждам никакъв смисъл да се остава на летището, при положение, че има денонощни влакове за £15.70, пътуващи до London Blackfriars - освен по бюджетни причини и искаш да избегнеш плащане на нощувка в Лондон.

 

преди 52 минути , Guinness каза:

Някъде четох, че метрото в петък и събота е денонощно, но ме интересува всички линии ли са така или само определени?

@t_petkov ти е отговорил точно, но не само нощното метро е решение. Ако ми дадеш адреса, ще ти покажа алтернатива с нощни автобуси - основен начин за предвижване в Лондон след партита :) 

Връзка към коментар
преди 59 минути , Rainy каза:

Аз нямам представа колко струва точно автобусният билет, но не виждам никакъв смисъл да се остава на летището, при положение, че има денонощни влакове за £15.70, пътуващи до London Blackfriars - освен по бюджетни причини и искаш да избегнеш плащане на нощувка в Лондон.

 

Предполагам, че не е нужно да си купувам предварително билет за влак, ако има машинки за продажба или ... ? В случая мисля да си букна един билет за автобус в 23.55 ч., а ако го изпусна да се кача на влака.

Връзка към коментар
преди 3 минути , Guinness каза:

 

Предполагам, че не е нужно да си купувам предварително билет за влак, ако има машинки за продажба или ... ? В случая мисля да си букна един билет за автобус в 23.55 ч., а ако го изпусна да се кача на влака.

Това е най-правилната стратегия :) Машинки на гарата има, няма нужда от предварително закупуване. 

Връзка към коментар

Здравейте! Прегледах темата ,като основно ме интересуваше oyster  картата . Мога ли да получа актуална информация за няколко въпроса , на които търсих отговор и много се обърках ..

1.Много се обърках с този факт че ако заредя 8 паунда мога да се возя във всички зони цял ден ,но машинката не може да ми вземе повече от 8 паунда на ден това било тавана , както тук 4.00 лв е дневна карта за метрото ?!. Правилно ли съм разбрала ? 

2.Имали такива дневни седмични карти за автобусите и ако сте запознати може ли и инфо за цената?

3.Ойстера валиден ли е за корабчетата по Темза и знаете ли тяхните цени за билети ?

Връзка към коментар
В момента, wenelonka каза:

1.Много се обърках с този факт че ако заредя 8 паунда мога да се возя във всички зони цял ден ,но машинката не може да ми вземе повече от 8 паунда на ден това било тавана , както тук 4.00 лв е дневна карта за метрото ?!. Правилно ли съм разбрала ? 

Всички зони (1-6) за един ден е 12.85 паунда, а не 8. 8 паунда е за зона 1 до 3.

преди 1 минута , wenelonka каза:

2.Имали такива дневни седмични карти за автобусите и ако сте запознати може ли и инфо за цената?

 

Също с Oyster. Ако ползваш само автобуси, дневният Cap е 4,50 паунда. Като се качиш и на метро, дневният Cap ще се увеличи до максималния за съответната най-далечна зона. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Георги Василев
преди 29 минути , wenelonka каза:

 

1.Много се обърках с този факт че ако заредя 8 паунда мога да се возя във всички зони цял ден ,но машинката не може да ми вземе повече от 8 паунда на

Привет. За 1 зона трябва да имаш заредени около 10 паунда в Ойстера. В момента в който достигнеш сумата от 6.50 (може и да е малко над) Ойстера ще спре да те таксува и имаш колкото си искаш возения в метрото в зоната + всички автобуси (Daily Cap). Най-икономично е 2 пъти с метро и 1 път с рейс. Ще те таксува 2.40 + 2.40 + 1.70 = 6.50....от там насетне си пей сърце :) Важи от 04:00 сутринта до 04:00 сутринта на следващия ден :) Бъди внимателна, трябва хубаво да се чекваш и на влизане и на излизане. Ако по някаква причина цикълът не се затвори, то пропускната машина на излизане автоматично ще те глоби със 7 паунда. Играх го вече, кофти момент :)

Редактирано от Георги Василев
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Трик за транспорта в Лондон - бяхме с две безконтактни карти - дебитна Виза и на Револют МастърКард-а.

Първата минаваше без проблем, но Револютската играе като бъг в системата им - блокираше всеки един четец за картите в автобусите, като поне още 5 пътника след това имаха проблем да се маркират и шофьорите бяха принудени да ги пускат гратис :biggrin:

Та, ако не ви се плаща за транспорта и искате да направите услуга на още няколко пътника, ползвайте Револют безконтактна :lol:

Връзка към коментар
На ‎04‎.‎01‎.‎2018‎ г. в 18:52, Георги Василев каза:

 :) Бъди внимателна, трябва хубаво да се чекваш и на влизане и на излизане. Ако по някаква причина цикълът не се затвори, то пропускната машина на излизане автоматично ще те глоби със 7 паунда. Играх го вече, кофти момент :)

В автобусите се чекваш само на влизане. При слизане от автобусите не е необходимо да се поставя ойстер картата на четеца.

 

Връзка към коментар
преди 6 часа, Боби каза:

Трик за транспорта в Лондон - бяхме с две безконтактни карти - дебитна Виза и на Револют МастърКард-а.

Първата минаваше без проблем, но Револютската играе като бъг в системата им - блокираше всеки един четец за картите в автобусите, като поне още 5 пътника след това имаха проблем да се маркират и шофьорите бяха принудени да ги пускат гратис :biggrin:

Та, ако не ви се плаща за транспорта и искате да направите услуга на още няколко пътника, ползвайте Револют безконтактна :lol:

Имахме същия проблем с Revolut, и нас ни пускаха гратис.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 1/22/2018 в 7:42, Боби каза:

но Револютската играе като бъг в системата им - блокираше всеки един четец за картите в автобусите,

Да не би от Security на приложението да е било забранено плащането с NFC? :lol:

Връзка към коментар
преди 17 минути , chandni каза:

Да не би от Security на приложението да е било забранено плащането с NFC? :lol:

Голяма патка съм, сега погледнах, забранила сър плащане с Рауpass:)

  • Смея се 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Много благодаря за отзоваването ! Пътешествието наближава (9.02) . Подробно прочетох темите за да съм подготвена , но вече се пренастроих на вълна "к'вото стане " нали съм тръгнала да разпускам а се "спуках" от притеснение хаха.. След като се прибера ще пусна някоя друга шантава снимка хихи . И за тези които са фенове на Челси .. Yeaah най-важно ми е живи и здрави на 12 съм на Стамфорд бридж първа линия :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.