Прескочи до съдържание

бързи въпроси Лондон - бързи въпроси


Препоръчани мнения

Аз това за детските седалки не го бях и чувала, само веднъж сме се возили - с national express - и въобще не ни и погледнаха (с 2-годишно). Това, естествено, нищо не значи, предполагам си запазват правото да ви откажат да се качите, ние нямахме проблем (имаше и други деца, нямаха столчета)...

Редактирано от searus
Връзка към мнение

На всичкото отгоре багажното на Виктория Коуч Стейшън е значително по-евтино от това на самата гара...

На сто места го прочетох това, но открих само , че на гарата е 6 паунда на брой, а на автогарата 5 паунда. Това не ми се струва много значително. Продължавам да умувам.

Връзка към мнение

Сякаш навремето разликата беше по-голяма. Имаше и нещо свързано с улесненото оставяне на багаж на автогарата в сравнение с ж.п. гарата, но вече съм забравил подробностите. Добре е да разучиш подробно...

Връзка към мнение

Защо не си вземете влака към Гатуик, ойстъра важи (плаща се допълнително, не е в дневната карта) и предполагам децата са безплатно или наполовина.

Връзка към мнение

Само да предупредя, че във връзка с лошото време много авиокомпании започват да канселират полетите си за утре и може би в някои следващи дни. Ако летите насам, имайте нагласи за неочаквани промени - надявам се да не се случи, но са напълно възможни.

 

По-миналата година точно на Станстед в края на януари ме е валял драматично силен сняг. В такива ситуации Кралството блокира. Просто да го имате предвид, ако имате полети насам... 

 

http://www.bbc.co.uk/news/uk-38594739

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Аууу, лошо. Ние летим другата седмица на 21ви и се прибираме на 23ти. Дано да нямаме проблеми.

 

Принципно тук не се задържат снегове и прочие зимности. Просто всичко блокира от 1 см. Вярвам всичко да е наред, но проверявайте ситуацията, за да сте подготвени. Поздрави :)

Връзка към мнение

Защо не си вземете влака към Гатуик, ойстъра важи (плаща се допълнително, не е в дневната карта) и предполагам децата са безплатно или наполовина.

Не знаех, че има такъв влак. Мерси за идеята. Ще проверя разписание и цена.

Връзка към мнение

Цената с ойстъра е малко по-ниска от редовната. На сайта на TFL я има, и тук също, може би в пътеводителя. С телефон съм и ми е трудно да намеря линка. Има Гатуик експрес, който е по-скъп и обикновен влак, който е 10тина минути по-бавен.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Понеже смятам да закупя от тук билети за Мадам Тюсо и Тауър бридж http://www.discount-london.com/madame-tussauds-tower-bridge ползвали ли сте ги?

Аз гледах този сайт

 

https://www.goldentours.com/london-attraction-tickets

 

Ние ще сме от 2.03 до 5.03

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Имам един бърз въпрос. Както вече многократно е дискутирано във форума, най-добрият начин за заплащане на транспорта в Лондон е ползването на Oyster карта. Този извод отнася ли се и за деца, имам предвид между 14 и 18 години?

Връзка към мнение

Ами не, най-добрия начин е с безконтактна банкова карта. Но за деца не става, или по-точно става, но няма намаление и трябва по карта на човек. За 14 и 15 години пак е най-добре с ойстър, като му се прави young visitor discount на място. 16 и 17 им трябва zip oyster photocard, иначе са с пълната тарифа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Zip oyster photocard се оказа нова информация за мен. И изключително полезна, за което благодаря. Влязох и изчетох всичко, което намерих, за онлайн кандидатстването, начина на ползване и предимствата. Това, което не разбрах, обаче е как ще получа картата, ако съм одобрена? Имам предвид, децата, де. Само по пощата ли? И мога ли да посоча адрес в Англия, който не е мой. 

Връзка към мнение

Ами не, най-добрия начин е с безконтактна банкова карта. Но за деца не става, или по-точно става, но няма намаление и трябва по карта на човек. За 14 и 15 години пак е най-добре с ойстър, като му се прави young visitor discount на място. 16 и 17 им трябва zip oyster photocard, иначе са с пълната тарифа.

За тези 17-годишни , ние ще сме за три дни, снимка от България ли да си носим? И какъв размер е?

 

А безконтактните карти някъде четох, че е валидно само за английски карти, дебитна българска не можело!?

Връзка към мнение

Предишният ми въпрос беше на грешното място. Съжалявам, Rainy.

1. Сега да задам още един на правилното. Някои неща съм питала по-рано, но не съм съвсем сигурна в отговора, затова пак ще питам. Ако се повтарям, извинете, но върху мен лежи организацията на семейното пътуване, при това първо пътуване до Острова, та не искам да създавам хаос.

Ще кацнем на Лутън в 7,30 ч. с Уиз. Целта е да пътуваме до Оксфорд. Възможностите с автобус са главно две - едната хипотетична /в 8 ч./, отречена от Rainy, и то с основание и другата в 8,30 ч., надявам се реална. Следващият автобус е след 50 минути. Сега стигаме до същността на въпроса. Чуденката ми е дали да купя предварително билети за автобуса в 8,30 ч. или да взема на място. Защото ако Уиз закъснеят, е възможно да изтървем и този автобус и в следващия да не искат да ни качат с тези билети. От друга страна, ако има много хора, ще се качат тези с предварително закупени билети, а ние ще останем.

2. Другият ми въпрос е за нещо странно, което открих. Благодарение на форума разбрах, че от Оксфорд за Лондон пътува megabus, чиито билети са значително по-евтини. В момента все още не се продават билети за нашите дати, но за предишни дни видях, че ако купя 1 билет, той ще струва 1 лира, 2 билета - 6, 3 билета - 11 и 4 билета - 16. Тоест колкото повече билети купувам, цената им се увеличава. Това нормално ли е? И мога ли да купувам билетите един по един на едно име и/или от една карта?

3. Така или иначе съм започнала да питам, да поставя отново въпросът за zip oyster photocard. Видях, че се поръчва онлайн, не намерих данни за цена, а как се получава - само по пощата ли - и в какъв срок? Чудя се дали да се занимавам с това, но освен това пътуване, за което питам, планираме през лятото още едно и ако с тази карта едното дете ще пътува безплатно в автобусите, а другото - с 50 % намаление, може би си струва да го направя. Така че, ако някой има преки наблюдения, моля да сподели!

Връзка към мнение

За момента мога да ти отговоря само на въпроса за цената на megabus. Имат само по един билет на автобус на цена от 1 паунд, следващият е на по- висока цена. На практика няма значение как ще купуваш билетите за повече хора- дали поединично така че първият да купи за 1 паунд, вторият за 3 примерно и т.н. или ще купуваш едновременно за всички- цена е същата /смятат ти първия билет по най-ниската налична тарифа, останалите-съответно на следващата/. Установено от опит с проба на различни комбинации.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Предишният ми въпрос беше на грешното място. Съжалявам, Rainy.

1. ...

2. ...

3. ...

1. Купи си билета, който те устройва като час и цена. Автобусите дават толеранс от +- 1 час.

В каква посока ще хващаш автобус?

2. lyusi прекрасно го е обяснила. И с други автобусни фирми съм пробвала да купувам на части и не става - просто заложената цена е за определен брой билети и ти ги сумира от най-ниския и т.н.

3. Изобщо не съм сигурна, че туристи могат да се възползват от тази карта, но не съм и чела подробно. Ако ми остане време ще прочета и ще пиша.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вижте в сайта на Transport for London, там трябва да е написано за zip картите. Мисля, че не бяха за туристи, може и да бъркам.

За тези 17-годишни , ние ще сме за три дни, снимка от България ли да си носим? И какъв размер е?

А безконтактните карти някъде четох, че е валидно само за английски карти, дебитна българска не можело!?

Може и с други карти, и според сайта им, и според разкази във форума. Аз лично не съм пробвал.

Връзка към мнение

Вижте в сайта на Transport for London, там трябва да е написано за zip картите. Мисля, че не бяха за туристи, може и да бъркам.

 

Може и с други карти, и според сайта им, и според разкази във форума. Аз лично не съм пробвал.

Благодаря!

Връзка към мнение

Искам да благодаря на всички, които се отзоваха на въпроса ми. Сега нещата като че ли са ми с една идея по-ясни.

Когато пътуваме, аз по принцип избягвам да купувам билети предварително за шатълите от летището до града, защото винаги има опасност самолетът да закъснее /или да дойде по-рано, да му се не надяваш/, а и защото не бързаме за никъде в деня на пристигането.

Този път обаче ще бъде различно. От Лутън ще трябва да пътуваме за Оксфорд за конкретно мероприятие и ако пристигнем твърде късно, пътуването ще бъде в голяма степен безсмислено. Така че вероятно ще купя онлайн билетите и ще разчитаме всичко да протече по график.

Що се отнася до zip oyster photocard, след като попрочетох, установих, че няма ограничение само за хора, живеещи във Великобритания. Дори напротив - изрично трябва да посочиш дали живееш в Лондон, във Великобритания или извън нея. Изискването, освен другите документи, е да платиш административна такса от 15 паунда /за картата 11-15 години/ и 20 паунда /за 16-18 години/ и да кандидатстваш поне 4 седмици по-рано. След това картата се получава от избран от теб туристически център. Предполагам по тази причина туристите нямат интерес от нея, но е възможно да се снабдиш, ако ти е икономически изгодно. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

Предстой ни пътуване в Лондон през март месец, за 7 дни  и днес случайно попаднах на сериозно намаление на London pass.

https://www.londonpass.com/london-attractions/

 Не съм убедена дали си заслужава .Някой ползвал ли я или е загуба на средства ?

 

Благодаря предварително !


Аз гледах този сайт

https://www.goldentours.com/london-attraction-tickets

Ние ще сме от 2.03 до 5.03

Здравейте, ние сме от 02.03 до 07.03, направихте ли си предварителни резервации за по интересните места или смятате на място да купувате билети.

Връзка към мнение

Здравейте,

Предстой ни пътуване в Лондон през март месец, за 7 дни  и днес случайно попаднах на сериозно намаление на London pass.

https://www.londonpass.com/london-attractions/

 Не съм убедена дали си заслужава .Някой ползвал ли я или е загуба на средства ?

 

Ако я купиш и не влезеш никъде определено е загуба на средства. Ако я купиш и се скъсаш от атракции определено ще спести пари :) Мисълта ми е, събери цените на нормалните входове на всички места, които искаш да посетиш и виж как се сравняват с цената на паса. Не забравяй 2for1 бонусите, понеже пишеш в множествено число, прегледай тук: https://www.daysoutguide.co.uk/2for1-london

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

 

Здравейте,

Предстой ни пътуване в Лондон през март месец, за 7 дни  и днес случайно попаднах на сериозно намаление на London pass.

https://www.londonpa...on-attractions/

Не съм убедена дали си заслужава .Някой ползвал ли я или е загуба на средства ?

Аз съм ползвала такъв пас, но беше преди 7-8 години и спомените ми за детайлите вече са поизбледнели :) С две думи - останахме изключително доволни, т.к. посетихме повечето атракции и спестихме много пари. Бяхме си купили най-дългия пас, т.к. бяхме за 12 дни и го използвахме максимално, но без да препускаме от едно място на друго. Както е писал и Георги, задължително сравнете цените с/без пас и преценете дали покупката си заслужава според вашите интереси и темпо на разходки. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.