Прескочи до съдържание

Лондон - бързи въпроси


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

 

Здравейте, ние сме от 02.03 до 07.03, направихте ли си предварителни резервации за по интересните места или смятате на място да купувате билети.

Здравей, нищо предварително не сме купили, на място според времето ще решаваме къде да влизаме, иначе единственото, което ще купим са билети за биг бус. Ще сме с дете на 5 год. и няма да влизаме много по атракции.
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, пиша тук, защото не намерих друга тема. Когато се вземат билети за easybus , то шофьорът сканира ли ги или само им хвърля по един поглед? Много пъти съм пътувал, но не ми се е налагало да обръщам внимание.

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

привет, искам да питам хората с поглед върху дестинацията полетите Лондон-София през юли традиционно скъпи ли са, или просто още сега е много рано да се гледа за цени? проверих и Wizz, и Ryan и EasyJet  - отиването е нормално, има цени и по 25 евро, но връщането е около и над 100 евро, мисля си да не е заради завръщащите се студенти към България по това време? нямам фиксирани дати, просто кратко пътуване за 2-3 дни след 14 юли

Връзка към коментар

привет, искам да питам хората с поглед върху дестинацията полетите Лондон-София през юли традиционно скъпи ли са, или просто още сега е много рано да се гледа за цени? проверих и Wizz, и Ryan и EasyJet  - отиването е нормално, има цени и по 25 евро, но връщането е около и над 100 евро, мисля си да не е заради завръщащите се студенти към България по това време? нямам фиксирани дати, просто кратко пътуване за 2-3 дни след 14 юли

EasyJet май имат някаква промоция сега и при тях цената не става по-ниска(поне по моите наблюдения).

Иначе - правилни са разсъжденията ти за завръщането на студентите(и не само те) към България.

Мисля, че ще има и по-ниски цени от 120-130 евро за двете посоки, но няма да има цени 30-50 евро.

Всичко това е лично мое мнение и купуването или не купуването на билети и в ръцете на търсещия. :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да попитам и аз нещо относно London pass - може ли да се закупи и заплати на място в Лондон или задължително трябва да се поръча и плати online. Предварително се извинявам, ако има отговор вече на този въпрос.

Връзка към коментар
преди 23 минути , Roberto Baggio каза:

Да попитам и аз нещо относно London pass - може ли да се закупи и заплати на място в Лондон или задължително трябва да се поръча и плати online. Предварително се извинявам, ако има отговор вече на този въпрос.

Може и в Лондон да се купи, но картата за градски транспорт не е включена, за това се препоръчва онлайн. Само в централата може да се вземе и с картата за градски транспорт(Redemption Centre).

 

https://www.londonpass.com/contact-london-pass/?affid=855

Редактирано от БраниB
Връзка към коментар
Преди 1 час, Roberto Baggio каза:

Да попитам и аз нещо относно London pass - може ли да се закупи и заплати на място в Лондон или задължително трябва да се поръча и плати online. Предварително се извинявам, ако има отговор вече на този въпрос.

Лондон пас не винаги е на сметка.

Особено, ако е първо ходене. Има много безплатни места за посещение в Лондон. :) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 36 минути , Mary каза:

Лондон пас не винаги е на сметка.

Особено, ако е първо ходене. Има много безплатни места за посещение в Лондон. :) 

Да, първо е и имаме 5 пълни дена, чудя се дали ще успеем да ги запълним, ако не вземем London pass ? Знам, че има доста безплатни места за посещение, така че не сме взели крайно решение, може би ще  преценяваме на място, според зависи :dancing:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , Roberto Baggio каза:

Да, първо е и имаме 5 пълни дена, чудя се дали ще успеем да ги запълним, ако не вземем London pass ? Знам, че има доста безплатни места за посещение, така че не сме взели крайно решение, може би ще  преценяваме на място, според зависи :dancing:

Препоръчвам еднодневен тур Уиндзор-Бат-Стоунхендж (https://www.londontoolkit.com/tours/premium_windsor_stonehenge_bath.htm). Реално цената не е висока, защото има транспорт, включени вход за Уиндзор и Стоунхендж, както и обяд (обикновено е fish&chips). Отделно влизаш навсякъде приоритетно и не губиш време. Аз като го смятах самостоятелно да го правя този тур излезе малко по-евтино, но с огромна загуба на време по трансфери, опашки и т.н.

Редактирано от Oldkozel
Забравих линка :-)
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 52 минути , Roberto Baggio каза:

Да, първо е и имаме 5 пълни дена, чудя се дали ще успеем да ги запълним, ако не вземем London pass ? Знам, че има доста безплатни места за посещение, така че не сме взели крайно решение, може би ще  преценяваме на място, според зависи :dancing:

Мое лично мнение е, да не пренасищате тези дни.

Направете план кое искате да видите най-много.

После преценете дали си струва паса.

Един ден извън Лондон е прекрасна идея, ако ви дойде много обикалянето в града.

 

Като набележите какво искате да видите, дай плана да го разгледаме, да си дадем напътствията, а ти после ще напишеш един пътепис, защото имаш чуден изказ! :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Всъщност освен линка забравих и да предложа да направите разходката на третия ден. По този начин краката ви ще починат малко от разходките през първите 2 дни и ще сте готови за оставащите 2 дни, защото голяма част от екскурзията е пътуване с автобуса и се възстановяваш значително.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, Roberto Baggio каза:

Да, първо е и имаме 5 пълни дена, чудя се дали ще успеем да ги запълним, ако не вземем London pass ? Знам, че има доста безплатни места за посещение, така че не сме взели крайно решение, може би ще  преценяваме на място, според зависи :dancing:

Моето мнение е,че Лондон пас си заслужава на 100% и сега ще се аргументирам:

Ние бяхме в Лондон 14 дни но това е без значение защото паса ни бе валиден шест дни/такъв бяхме закупили/.Реално си дадохме зор през тези 6 дни и след това си почивахме и правихме разходки до Солсбъри,Оксфорд и др.

 

За тези 6 дни посетихме следните забележителности включени в паса:

 

-London Bridge Experience and The London Tombs-страхотен атракцион,който препоръчвам силно

-HMS Belfast-лично аз бях впечатлен от бойният кораб

-Shakespeares Globe Theatre Tour

-London Zoo-компактен и впечатляващ зоо-парк

-Kew Gardens-топ попадение

-Apsley House

-The Banqueting House

-Jewel Tower

-Kensington Palace and The Orangery

-The Monument-страхотна гледка и сертификат за изкачването

-Royal Albert Hall

-The Royal Mews

-Southwark Cathedral

-Tower of London-съкровищницата е без аналог/уникална/

-St Pauls  Cathedral-галерията на шепота и гледките от златната галерия

-Tower Bridge Exhibition-поглед към града от към Темза

-Wellington Arch

-Westminster Abbey-думите тук са излишни

-Hampton Court Palace-топ забележителност

-Windsor Castle-и тук няма нужда от думи

-Churchill War Rooms

-Household Cavalry Museum

-National Maritime Museum

-The National Gallery

-Tate Britain

-Tate Modern

-City Cruises Thames River Cruise

 

Много ме хвана яд,че не ни остана време за Royal Air Force Museum,Lords Cricket Ground Tours,Wembley Stadium и Wimbledon Tour Experience.

Затова е много важно какво искате да видите и да си подредите програмата така,че да не кръстосвате града безразборно,  а да покриете максимално много обекти с минимални преходи.

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
На 3/28/2017 в 15:01, antea каза:

привет, искам да питам хората с поглед върху дестинацията полетите Лондон-София през юли традиционно скъпи ли са, или просто още сега е много рано да се гледа за цени? проверих и Wizz, и Ryan и EasyJet  - отиването е нормално, има цени и по 25 евро, но връщането е около и над 100 евро, мисля си да не е заради завръщащите се студенти към България по това време? нямам фиксирани дати, просто кратко пътуване за 2-3 дни след 14 юли

Лято е и цените се вдигат. Аз бих се ровил още макс. 3-4 седмици и бих пристъпил към купуване на билети, ако не излезе нищо. Все пак до Лондон има седмично над 50 полета от София и при тази конкуренция явно това са реалните цени.

Връзка към коментар

@krasen_denev, да разбирам ли, че след първите шест натоварени дни и пълноценно използване на паса, през следващите седем дни не сте посетили най-интересните безплатни забележителности на Лондон? 

Впрочем, последните изброени от теб забележителности с изключение на речния круиз, са напълно безплатни и за тях не ти трябва пас...

Връзка към коментар
преди 57 минути , Duke каза:

 да разбирам ли, че след първите шест натоварени дни и пълноценно използване на паса, през следващите седем дни не сте посетили най-интересните безплатни забележителности на Лондон? 

Впрочем, последните изброени от теб забележителности с изключение на речния круиз, са напълно безплатни и за тях не ти трябва пас...

 

Ние използвахме паса по средата.Първите няколко дни обиколихме безплатните забележителности,след това активирахме паса и след това се отдадохме на пътувания извън Лондон.

Абсолютно си прав за последните забележителности,че са безплатни,но в Националната Галерия аудио гида струваше 3,50 паунда,а в Tate Modern и Tate Britain мултимедията е по 4 паунда, а с паса, тези удобни за всеки турист джаджи са безплатни.;)

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

На първия въпрос-да. Обаче не пречи да си носиш паспорта-с него можеш да минеш през машинките за паспортен контрол без да чакаш на гише.

За еднодневни разходи вариантите са много - на прима виста Стоунхендж например.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, Евгени Димитров каза:

Все още ли пътуваме до Англия САМО с лична карта? 

Моля, дайте предложения за еднодневни разходки извън Лондон? 

Предполагам, че си минал през тези две теми и искаш алчно още :-D : Великобритания извън и освен Лондон и Еднодневна екскурзия извън Лондон

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.