Прескочи до съдържание

бързи въпроси Лондон - бързи въпроси


Препоръчани мнения

По отношение на Изи бъс: За четири дни в Лондон, не видях микробус на Изи бъс. Летище Лутън се обслужваше от Нешънъл експрес, това са големи луксозни автобуси - бели, имат големи надписи и се виждат от далече. На автобуса с по-малки букви е изписано и Изи бъс. Пътниците закупили билети  за Изи бъс се качваха на Нешънъл експрес, нямаше проблем. Бяха точни. Шофьорът на всяка спирка слиза, проверява билета, откъсва отрязъкът, който е за него, отваря багажника и така. Обслужването беше луксозно. Слагат се и колани. Най-много се впечатлих от осветената магистрала Лондон-Лутън и по-нататък до където ми стигне погледа от самолета, след като излетяхме. Беше още тъмно 5,30 часа тяхно време.

По отношение на по-бързото излизане от летище Лутън: Ако нямате чекиран багаж, и паспортната проверка я направите на опашката за електронна идентификация, която е различна от тази с гишетата, излизането от летището става за около 30 мин. Така се случи при нас. Не забелязахме къде е опашката за електронна проверка, /това става ако имате само международни червени паспорти с биометрични данни/, и се наредихме на гишетата, където чакаха 200 човека. Но като разбрахме, че има машинки за проверка на паспортите, попитахме един служите може ли да се преместим, и той след като видя паспортите ни, ни разреши да минем под лентите. Иначе със сигурност щяхме да изпуснем автобуса с нашия час, защото самолета ни имаше закъснение от един час. Дори успяхме да се качим на по-ранен автобус. Автобусите стоят на стоянка, на около 25 м. пред изхода. Виждат се отдалече. Стоянките са няколко и са означени с букви.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

NicoleV

И аз цял месец март чаках да активират календара за месец април, но така и не се случи до последния ден на месец март. И на 31 март видях календара за месец април, като имаше само няколко дати от 12 април до 17, 18 някъде беше. Много бързо се изчерпаха първите дати. Сега не съм проверявала.

Връзка към мнение

NicoleV

И аз цял месец март чаках да активират календара за месец април, но така и не се случи до последния ден на месец март. И на 31 март видях календара за месец април, като имаше само няколко дати от 12 април до 17, 18 някъде беше. Много бързо се изчерпаха първите дати. Сега не съм проверявала.

пускаха ги за април през време (можеби през седмица) първо пуснаха от три до 14-ти като съботно-неделните изчезнаха за един ден, после чак когато се изчерпаха пуснаха от 15 до 21 като 15 и 16 изчезнаха веднага, сега останаха 19-21 та всеки момент ще пуснат и от 21 до края на месеца - просто трябва да се дебне, защото някой дни изчезват веднага щом ги пуснат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може и така да е, не съм забелязала. Но ние видяхме от високо Лондон и от лондонското око и от катедралата Св. Павел /Сейнт Пол/. Беше достатъчно.

Редактирано от rdd
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да ви попитам - има ли отделение за багаж на Gatwick и Luton? Имаме повечко часа престой в Лондон и не искаме да мъкнем раниците до центъра и обратно.

Връзка към мнение

Да ви попитам - има ли отделение за багаж на Gatwick и Luton? Имаме повечко часа престой в Лондон и не искаме да мъкнем раниците до центъра и обратно.

Ето инфото за Gatwick. За Лутън не знам, а и в сайта не видях.

Ако все пак отидете до Лондон с багаж ето полезен сайт.

И още едно допълнение на автогара Виктория е по-ниска цената, отколкото на гарата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За пръв път пътувам от Виктория към Лутън. Имайте предвид , че трансферът на EasyBus се изпълнява от National Express и се спазва точен час на резервацията.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Имам следната драма. Кацаме на Лутън и имаме 7 часа престой в Лондон, за което време моята приятелка много иска да отидем до London Eye. До сега на това летище не съм кацала и не съм ползвала EasyBus, та имам следните въпроси:

- кацаме в 14:10 и сме само с ръчен багаж, а в 14:55 има един удобен EasyBus - ако полета ни няма закъснение, има ли шанс да хванем автобуса?

- ако все пак взема билет за по-късен автобус, има ли шанс да ни качат на по-ранен, при положение, че автобусите отиват до различни места (единият е до Bakers street, а другият - до Golders Green)

- като цяло за 7 часа престой възможно ли е да се качим на Окото и да се върнем на летището, при положение, че може да има опашки, пълното завъртане е 30 мин. и все пак трябва да се върнем на летището 2 часа по-рано за полета?

Връзка към мнение

Имам следната драма. Кацаме на Лутън и имаме 7 часа престой в Лондон, за което време моята приятелка много иска да отидем до London Eye. До сега на това летище не съм кацала и не съм ползвала EasyBus, та имам следните въпроси:

- кацаме в 14:10 и сме само с ръчен багаж, а в 14:55 има един удобен EasyBus - ако полета ни няма закъснение, има ли шанс да хванем автобуса?

- ако все пак взема билет за по-късен автобус, има ли шанс да ни качат на по-ранен, при положение, че автобусите отиват до различни места (единият е до Bakers street, а другият - до Golders Green)

- като цяло за 7 часа престой възможно ли е да се качим на Окото и да се върнем на летището, при положение, че може да има опашки, пълното завъртане е 30 мин. и все пак трябва да се върнем на летището 2 часа по-рано за полета?

Няма да те убеждавам, че е по-добре да пропуснете колелото. :)

За какъв ден от седмицата говорим?

7 часа вероятно ще ви стигнат да отидете и да се върнете. Вземете си паспортите, защото може да има по-малко хора на опашката за биометрични паспорти.

 

Аз бих взела автобус до Виктория - оставям там раницата на гардероб, после пеша за около 30-40 минути отивам до Окото и ако обстоятелствата и опашката позволяват - возя се, ако ли не - пропускам. Преди можеше да се закупи и билет с бързо влизане - беше по-скъп от обикновения билет.

 По обратния път се връщам на автогара Виктория и предвиждам достатъчно време за шатъла към летището. Често се случва там да качват хора само за точно закупения час!!!

От летището качват и с различен час, но зависи от натовареността на конкретния автобус.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма да те убеждавам, че е по-добре да пропуснете колелото. :)

За какъв ден от седмицата говорим?

7 часа вероятно ще ви стигнат да отидете и да се върнете. Вземете си паспортите, защото може да има по-малко хора на опашката за биометрични паспорти.

 

Аз бих взела автобус до Виктория - оставям там раницата на гардероб, после пеша за около 30-40 минути отивам до Окото и ако обстоятелствата и опашката позволяват - возя се, ако ли не - пропускам. Преди можеше да се закупи и билет с бързо влизане - беше по-скъп от обикновения билет.

 По обратния път се връщам на автогара Виктория и предвиждам достатъчно време за шатъла към летището. Често се случва там да качват хора само за точно закупения час!!!

От летището качват и с различен час, но зависи от натовареността на конкретния автобус.

Благодаря ти много, Mary.

За четвъртък става дума. Все още ги има тези билети за бързо влизане, бая са скъпички, ама май това е най-надеждния вариант.

От гледна точка на времето, което ще ни е особено скъпо, мислех да взема EasyBus до Baker Street Tube или до Golders Green Tube (в зависимост от това кой от двата автобуса успеем да хванем) и от там с метрото до Waterloo. Не съм ходила в Лондон от 7 години и при наличието на ограничено време, ще гледам да го спестя с метрото.

Сори за тъпия въпрос - но от летището, ако качват с различен час, има ли значение дали билетът ни е за същата спирка или това не се гледа?

Много ти благодаря за навременното включване :)

Връзка към мнение

Благодаря ти много, Mary.

За четвъртък става дума. Все още ги има тези билети за бързо влизане, бая са скъпички, ама май това е най-надеждния вариант.

От гледна точка на времето, което ще ни е особено скъпо, мислех да взема EasyBus до Baker Street Tube или до Golders Green Tube (в зависимост от това кой от двата автобуса успеем да хванем) и от там с метрото до Waterloo. Не съм ходила в Лондон от 7 години и при наличието на ограничено време, ще гледам да го спестя с метрото.

Сори за тъпия въпрос - но от летището, ако качват с различен час, има ли значение дали билетът ни е за същата спирка или това не се гледа?

Много ти благодаря за навременното включване :)

Идеята да спестиш време с метрото е добра.

Вероятността да те качат с билет за друга спирка според мен е малка. 

Не си спомням добре, но за част от маршрутите имат собствен превоз, докато за друга част са в сътрудничество - например до Виктория са с National Express. 

Допълвам, че ако спирките са от една линия е възможно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз също няма да те разубеждавам за Лондон Ай, но бих те посъветвал все пак да провериш евентуалната прогноза за времето на сайта на ББС. Да се качиш на Лондон Ай след толкова усилия в мрачно време е най-малкото безсмислено... ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Идеята да спестиш време с метрото е добра.

Вероятността да те качат с билет за друга спирка според мен е малка. 

Не си спомням добре, но за част от маршрутите имат собствен превоз, докато за друга част са в сътрудничество - например до Виктория са с National Express. 

Допълвам, че ако спирките са от една линия е възможно.

Много ти благодаря, информацията беше много полезна :)

Аз също няма да те разубеждавам за Лондон Ай, но бих те посъветвал все пак да провериш евентуалната прогноза за времето на сайта на ББС. Да се качиш на Лондон Ай след толкова усилия в мрачно време е най-малкото безсмислено... ;)

И това е вярно. Целият зор е заради моята приятелка, която много иска да се качи. На мен лично ми е достатъчен спомена отпреди 7 години. Ще се опитам да я зарадвам, доколкото нещата зависят от мен ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Яничка, по-горе в темата съм обяснила как се случи при нас излизането от летище Лутън и за колко време. За лондонското око трябва да слезете на Victoria Coach Stn. - тази спирка е най-близо. В сайта на  EasyBus, има означени  час на тръгване и час на пристигане, например:  тръгване 14:55 Luton Airport - пристигане Victoria Coach Stn16:15. Така ще прецените колко време ви трябва за път, в едната и в другата посока.  Купуването на билетите става по интернет в сайта на EasyBus. Автобусите са големи и на тях пише National Express, вероятно към момента е така. За да намалите времето за чакане на лондонското око, задължително е да си закупите резервация по интернет, за предполагаемия час, отново по преценка. Като че ли пешеходното разстояние от  Victoria Coach Stn до Лондонското око е около 2 -3 км., за около 40 мин /по Гугъл мапс, определяне на маршрути/. Или ще намерите друг по-бърз вариант, такси например. Преди качването на колелото е необходимо да влезете в една масивна сграда, непосредствена до колелото, има асистентите на всяка крачка, обозначени с баджове. Нареждате се на опашката, която води до гишета за активиране на резервацията, покажете принтираните такива на асистентите.  След получаването на истинските билети за вход към колелото има и една прожекция 4D, и ако нямате време може да я пропуснете. Интересна е, но вероятно знаете какво представлява - Изгледи от Лондон, от високо и т.н., трае около 15 мин., но има чакане преди да влезете в салона. Сигурно е възможно да я пропуснете, като  помолите  асистентите да Ви упътят. След това е истинското чакане пред колелото. Ние извадихме късмет - имаше няколко ръкава с чакащи, и може би след половин час чакане, отвориха точно пред нас загражденията. И така се качихме след половин час чакане, като опашката беше за около 1 час.  Но те си знаят, имат си ред и организация. Ние бяхме в Лондон по време на пролетната ученическата ваканция и имаше много екскурзианти. Може да не е така в останалото време. Успех!

Редактирано от rdd
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Яничка, по-горе в темата съм обяснила как се случи при нас излизането от летище Лутън и за колко време. За лондонското око трябва да слезете на Victoria Coach Stn. - тази спирка е най-близо. В сайта на  EasyBus, има означени  час на тръгване и час на пристигане, например:  тръгване 14:55 Luton Airport - пристигане Victoria Coach Stn16:15. Така ще прецените колко време при трябва за път, в едната и в другата посока. Купуването на билетите става по интернет в сайта на EasyBus. Автобусите са големи и на тях пише National Express, вероятно към момента е така. За да намалите времето за чакане на лондонското око, задължително е да си закупите резервация по интернет, за предполагаемия час, отново по преценка. Като че ли пешеходното разстояние от  Victoria Coach Stn до Лондонското око е около 2 -3 км., за около 40 мин /по Гугъл мапс, определяне на маршрути/.  Преди качването на колелото е необходимо да влезете в една масивна сграда, непосредствена до колелото, има асистентите на всяка крачка, обозначени с баджове. Нареждате се на опашката, която води до гишета за активиране на резервацията, покажете принтираните такива на асистентите.  След получаването на истинските билети за вход към колелото има и една прожекция 4D, и ако нямате време може да я пропуснете. Интересна е, но вероятно знаете какво представлява - Изгледи от Лондон, от високо и т.н., трае около 15 мин., но има чакане преди да влезете в салона. Сигурно е възможно да я пропуснете, като  помолите  асистентите да Ви упътят. След това е истинското чакане пред колелото. Ние извадихме късмет - имаше няколко ръкава с чакащи, и може би след половин час чакане, отвориха точно пред нас загражденията. И така се качихме след половин час чакане, като опашката беше за около 1 час.  Но те си знаят, имат си ред и организация. Ние бяхме в Лондон по време на пролетната ученическата ваканция и имаше много екскурзианти. Може да не е така в останалото време. Успех!

Много ти благодаря. Сега ще разровя в темата по-горе, вярно че беше писано някъде...

Връзка към мнение

По отношение на Изи бъс: За четири дни в Лондон, не видях микробус на Изи бъс. Летище Лутън се обслужваше от Нешънъл експрес, това са големи луксозни автобуси - бели, имат големи надписи и се виждат от далече. На автобуса с по-малки букви е изписано и Изи бъс. Пътниците закупили билети  за Изи бъс се качваха на Нешънъл експрес, нямаше проблем. Бяха точни. Шофьорът на всяка спирка слиза, проверява билета, откъсва отрязъкът, който е за него, отваря багажника и така. Обслужването беше луксозно. Слагат се и колани. Най-много се впечатлих от осветената магистрала Лондон-Лутън и по-нататък до където ми стигне погледа от самолета, след като излетяхме. Беше още тъмно 5,30 часа тяхно време.

По отношение на по-бързото излизане от летище Лутън: Ако нямате чекиран багаж, и паспортната проверка я направите на опашката за електронна идентификация, която е различна от тази с гишетата, излизането от летището става за около 30 мин. Така се случи при нас. Не забелязахме къде е опашката за електронна проверка, /това става ако имате само международни червени паспорти с биометрични данни/, и се наредихме на гишетата, където чакаха 200 човека. Но като разбрахме, че има машинки за проверка на паспортите, попитахме един служите може ли да се преместим, и той след като видя паспортите ни, ни разреши да минем под лентите. Иначе със сигурност щяхме да изпуснем автобуса с нашия час, защото самолета ни имаше закъснение от един час. Дори успяхме да се качим на по-ранен автобус. Автобусите стоят на стоянка, на около 25 м. пред изхода. Виждат се отдалече. Стоянките са няколко и са означени с букви.

Много полезно, благодаря ;)

Връзка към мнение

Тоя път и аз не видях оранжевите автобуси на EasyBus , a само на National Express . Това и на Лутън и на Станстед. Да не би easy да са спрели собствения превоз ?

 

Същите автобуси на National Express обслужват и трансферите на Wizz и Teravision , както и собствената си търговска марка разбира се. Та независимо какъв трансфер купиш все си на тоя автобус. Най-изгодно е през EasyBus.

Отказват обаче да качват пътници в друг час дори да имаше много празни места. Това конкретно от Victoria.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Тоя път и аз не видях оранжевите автобуси на EasyBus , a само на National Express . Това и на Лутън и на Станстед. Да не би easy да са спрели собствения превоз ?

Ако се вярва на тази графика на сайта, не са спрели собствения превоз, тук се вижда кои маршрути се правят от тях и кои от National Express и Autostradale:

post-1179-0-26556100-1462211885_thumb.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Полезна графика , не бях я виждал. Предплагам от сайта на easyBus , явно не съм много наблюдателен :)

Да, тук: http://www.easybus.com/en/about-us/our-bus-routes

То и аз случайно я открих, докато търсех нещо съвсем друго :)

Връзка към мнение

И аз като разглеждах сайта на Easy Bus, почти денонощно, графиката беше такава. Но на място беше друго. Няма да има изненади, купете си билети от сайта на Easy Bus, защото цените са по-евтини, а ще се возите на който автобус ви качат. През целият ни престой не видях нито един микробус на Easy Bus. Те са малки бели микробусчета, всъщност видях едно, паркирано в страни на летище Лутън. Но на стоянката Лутън-Лондон имаше голям автобус на National Express, и ни качиха по-рано от посочения час, които беше  изписан на билетите. И връщането беше с National Express. Нашата крайна и първа спирка беше Марбъл арч, и не знам как е от Виктория стейшън.

 Аз мога да кажа от собствен опит, че когато купувах билетите онлайн, си правих сухи тренировки преди да финализирам покупката и при всяко следващо отваряне на сайта, цените се покачваха, двойно и тройно за едни и същи часове и дати. Но докато не се показаха най-евтините цени не се отказах. Промяната на цените се въртеше, например през половин час, но е необходимо през това време да не влизаш в сайта им. Пътувах в началото на април, а билетите купих, в края на февруари, тази година.

Само да спомена, че преди качването в кабинката на Лондонското око, се прави проверка на багажа, почти отгоре - отгоре, но се прави.

Редактирано от rdd
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз мога да кажа от собствен опит, че когато купувах билетите онлайн, си правих сухи тренировки преди да финализирам покупката и при всяко следващо отваряне на сайта, цените се покачваха, двойно и тройно за едни и същи часове и дати. Но докато не се показаха най-евтините цени не се отказах. Промяната на цените се въртеше, например през половин час, но е необходимо през това време да не влизаш в сайта им. Пътувах в началото на април, а билетите купих, в края на февруари, тази година.

Както се казва в един стар виц - "аналогичен случай". Влизах няколко пъти да видя цените на билетите на easybus от Станстед до Викториа Коуч и до преди седмица бяха точно по 2 паунда на човек в посока. Защо не ги купих тогава, не мога да дам логичен отговор. От тази седмица - изненада. Цените вече са по 6 паунда на човек в посока и колкото и да ги въртях и мъчих, не намаляват. След като ги купих, за нашите часове цената вече стана по 10 паунда. Само от това сме вътре 40 лв., ама който много му мисли така се получава. Здраве да е, взех си поука вече. Та да имате предвид, че ако ще купувате билети за easybus, купувайте ги отрано!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Катя мравката

Тоя път и аз не видях оранжевите автобуси на EasyBus , a само на National Express . Това и на Лутън и на Станстед. Да не би easy да са спрели собствения превоз ?

 

Същите автобуси на National Express обслужват и трансферите на Wizz и Teravision , както и собствената си търговска марка разбира се. Та независимо какъв трансфер купиш все си на тоя автобус. Най-изгодно е през EasyBus.

Отказват обаче да качват пътници в друг час дори да имаше много празни места. Това конкретно от Victoria.

В сайта на Изибъс пише че микробусчетата са от Лутън до спирка Ливерпул. Аз по погрешка си взех такъв билет вместо до Виктория. Но ще се оправиме някак оттам защото намерих едно много хубаво приложение за транспорт Citymapper, май става и за други столици, без София. Има различни маршрути от място до място, карта, цена на транспорта, и даже при дъжд какво да се изполва. Става и офлайн. Препоръчвам го горещо.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.