Прескочи до съдържание

бързи въпроси Лондон - бързи въпроси


Препоръчани мнения

На сайта на easybus го има обяснено и с директна връзка към картата: http://www.easybus.com/en/london-gatwick/victoria-bus-station(нищо, че пиша Gatwick, автогарата е същата и за Лутън). Може да се хване и на други спирки:

 

2016-10-08_22-41-10.png

 

В сайта на easybus има обяснения и за тях.

Връзка към мнение

Изи бъс се комбинират с Нешънъл експрес и тръгват от автогарата. Тези, които тръгват от булеварда са Green line или нещо от сорта, трансфера на Уизеър също.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Как най-бързо и евтино да стигна от летище Лутън до гара Staines

Крайната ми цел е увеселителния Thorpe park. За сега съм се ориентирал към автобусен трансфер Лутън-Хийтроу и от там с друг бус към парка, но с влаковете нещо не мога да се оправя.

Връзка към мнение

Не е гара Виктория. а автогара Виктория (Victoria Bus Station), тя е на 5 мин път от гарата. 

И даже май не беше Victoria Bus Station , а Victoria Coach Station. 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

И даже май не беше Victoria Bus Station , а Victoria Coach Station.

 

Поъвърждавам. Информацията е от днес. Автогарата е на следващата спирка след гарата, напр. на автобус 11 и 211.

Странното беше, че при почти празен автобус, не спря никъде между Виктория и летище Лутън.

Връзка към мнение

Как най-бързо и евтино да стигна от летище Лутън до гара Staines

Крайната ми цел е увеселителния Thorpe park. За сега съм се ориентирал към автобусен трансфер Лутън-Хийтроу и от там с друг бус към парка, но с влаковете нещо не мога да се оправя.

 

 

Това е най-добрата опция. С влак - през St. Pancras, Vauxhall -> Stains - също толкова бавно, но с три прехвърляния...  

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Това е най-добрата опция. С влак - през St. Pancras, Vauxhall -> Stains - също толкова бавно, но с три прехвърляния...  

Благодаря ти, Рейни! Едва ли е толкова бавно защото автобуса от Хийтроу към парка е през час, а от ЖП гарата са по-чести. Може ли линк към маршрута и купуване на билети?

Редактирано от Биксбит
Връзка към мнение

Благодаря ти, Рейни! Едва ли е толкова бавно защото автобуса от Хийтроу към парка е през час, а от ЖП гарата са по-чести. Може ли линк към маршрута и купуване на билети?

 

Разбира се.

 

http://www.nationalrail.co.uk/

 

Задай Luton Parkway - Stains. Използвай по-скъпия вариант, който ти цитирах. Има един по-евтин, но има прекъсване на линията. 

 

Но. Използвай автобуса. Много е удобен, не се лангъркаш като ахмак през Лондон с три прехвърляния. Вярвай ми :) Засечи разписанията на автобусите за всеки случай. Ако ми кажеш кога пристигате, ще ти го сметна :) 

Май стана счупен телефон. Отговорът ми е на въпроса на Какаду.

 

Ако му цитираш мнението, няма да е проблем разбирането :)

 

Тенкю за отговрите. Имам някакви спомени, че не тръгваха от самата автогара, а от спирка на булеварда срещу нея...

 
Връзка към мнение

Благодаря, Rainy, за откриването на темата. Сигурна съм, че новогодишните фойерверки по Темза са запомнящото се събитие, което тази година аз ще пропусна. Но кой знае - някой ден. Надежда винаги има.

Та след огромното си задоволство от откриване на темата искам да задам един конкретен въпрос. Първо да кажа, е прегледах всички теми, свързани с Великобритания, и не можах да открия такава с кратки въпроси и отговори


Затова ще си позволя да задам въпроса тук.

А той е: Какви са възможностите за пътуване от Лондон до Оксфорд, изключвайки тази с лек автомобил под наем. Знам, че има опция за корабче, но към момента и нея ще изключа.

Целта на посещението не е точно туристическа, а желание за присъствие на Дните на отворени врати в Университета догодина през юни, за които искам да си направя някаква предварителна сметка.

И ако мястото на въпроса не е било тук, се извинявам.

Връзка към мнение

pamela, няма проблем :) Има такава тема - май дори две - кой не си върши добре работата като модератор  :( Ще отговоря на въпроса ти след мъничко и ще преместя клончето в другата тема. 

 

Преди това би ли уточнила директно от летището ли искаш да отидеш в Оксфорд - и съответно на кое летище кацаш, или със сигурност ще си базирана в Лондон? Това ще помогне за по-точен отговор.

Връзка към мнение

Съжалявам, Rainy, че не съм намерила темата. Това съвсем не означава, че не си вършиш добре работата като модератор. Дори напротив - смятам, че вършиш чудесна работа. Благодарение на теб, Mary и още няколко човека все по-често се замислям и планирам пътувания из Великобритания. Кога ще ги осъществя, е съвсем отделна тема.

Сега на въпроса. Нямам никаква яснота по това къде ще отседнем и кога точно ще пътуваме. Единственото сигурно нещо е, че дните на отворени врати в Оксфорд са на 28.06.2017 и 29.06.2017 г., както и че ще постоим във Великобритания /а вероятно и Ирландия/ след това. Ако сме живи и здрави, разбира се. Тоест пътуването няма да бъде само по повод посещение на университета.

Едната възможност е да пристигнем рано сутринта на 28.06.2017 г. Wizzair каца на Лутън към 7,30 ч. тогава ще си оставим багажа на летището /ако е възможно/, ще пътуваме директно до Оксфорд и вечерта ще си приберем багажа и ще се настаним в Лондон. Понеже все още няма програма на отворените врати, не знам дали има смисъл да ходим двата дни до университета. Ако се налага, ще търся място за преспиване някъде наоколо.

Втората възможност е да пристигнем предишния ден, да се настаним в Лондон и на следващия ден рано да пътуваме до Оксфорд.

Видях, че има влак. Сигурно има и автобус, но аз нещо не го намирам.

Така че ще бъда благодарна на всякаква информация за двете възможности - от летище Лутън и от Лондон, а после ще мисля как да го планирам.  


Оппа, май закъснях и вече не съм за тази тема. Ще посетя и следващата тема.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

pamela, можеш да питаш спокойно в която тема си избереш, а ние можем да насочим в правилната посока, ако не си се ориентирала.  :)

Можеш да си пуснеш и собствена тема, ако ще правиш по-големи планове.

 

Аз вчера докато ровех за информация за селцата, попаднах и на транспорт до там, но за съжаление даже не го прочетох.

Ако случайно го мерна отново, че ровенето продължава, задължително ще споделя. :)

Връзка към мнение

pamela, не са проблем темите :)

 

До Оксфорд имаш много опции. Предлагам ти да зададеш въпроса в конкретика, когато ви се избистрят плановете и наближи времето, но като предварителна информация - и за да ви се избистрят идеите: 

 

От Лутън:

 

1) Имаш директни автобуси  (National Express). Цената на еднопосочен билет варира около £12.

Пример: 25/11/16 10:50 -> 13:05, 2h 15m

 

2) Имаш влакове - с прехвърляния - не ги гледай изобщо, време 2 часа, цена £40+ в делнични дни. 

 

От Лондон: 

 

1) Имаш директни автобуси от Виктория (National Express). Цената на ДВУпосочен билет варира около £20. 

Пример:
Отиване: 29/11/16 9:00 -> 11:00. 2h 0m
Връщане: 29/11/16 16:00 -> 18,20 2h 20m
 
2)  Имаш директни влакове от Падингтън. Цената на ДВУпосочен билет OFF-PICK (след 9.30 ч. или уикенд) варира около £25. 
Пример:
10:22 London Paddington [PAD]  Oxford [OXF] 11:17 55m
16:16 Oxford [OXF] London Paddington [PAD] 17:24 1h 08m
Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Бихте ли ми казали, кога запалват коледната украса в града и освен в Хайд парк, къде другаде има предколедни атракции? Може ли да се види нещо от типа "немски коледен базар"

Връзка към мнение

:) Коледните украса ще започне с Oxford Street на 6 ноември, ще се разпростре по други улици следващите дни, а на 17 ноември ще я запалят и на Regent Street. 

 

http://www.londontown.com/London/Christmas-Lights-in-London

 

Смея да твърдя, че разходката по тези две улици е разтапяща тогава... 

 

Не мога да кажа за коледните базари дали са по-добри от немските - не съм била. Тук има много места за Коледни забавление. Специално на South bank базарът е чудесен и извън Коледа, а тогава е прелест. 

 

Погледни тук :)

 

http://www.timeout.com/london/shopping/christmas-markets-and-fairs-in-london

 

https://www.google.co.uk/search?q=christmas+markets+london+south+bank&safe=strict&biw=1920&bih=974&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwibjvvCsfvPAhVEG5oKHVSDCMEQ_AUIBigB

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

От Виктория автобусите на magabus до Oxford струват 1£ еднопосочен при предварителна резервация ( + такса 0.50£)

 

http://uk.megabus.com/default.aspx?stop_mobi=yes

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

 Може ли да се види нещо от типа "немски коледен базар"

Може, да, поминалата година имаше такъв Коледен базар около London Eye

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

:) Коледните украса ще започне с Oxford Street на 6 декември, ще се разпростре по други улици следващите дни, а на 17 ноември ще я запалят и на Regent Street. 

 

Само да уточня 6 декември или ноември

 

п.п. Прочетох го- ноември!

 

Благодаря!

Редактирано от dikrasteva
Връзка към мнение

 

 

Смея да твърдя, че разходката по тези две улици е разтапяща тогава... 

 

 

Няма да се побоя да споделя, че за мен подобна "разходка" е ужасяваща! Не ми стига целогодишната навалица по двете улици, ами и в този период все някой пред теб ще реши да спре, за да снима неоновата украса на Debenhams или Selfridges. Отдавна избягваме да минаваме по Oxford Street и предпочитам сукаците през Soho, особено в този период от годината. Това, естествено, е изцяло субективно мнение, което няма за цел да ангажира когото и да е било... ;)

Може, да, поминалата година имаше такъв Коледен базар около London Eye

 

Който в интерес на истината предлагаше чудесни неща за хапване и пийване, като беше решен леко по немски образец...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма да се побоя да споделя, че за мен подобна "разходка" е ужасяваща! Не ми стига целогодишната навалица по двете улици, ами и в този период все някой пред теб ще реши да спре, за да снима неоновата украса на Debenhams или Selfridges. Отдавна избягваме да минаваме по Oxford Street и предпочитам сукаците през Soho, особено в този период от годината. Това, естествено, е изцяло субективно мнение, което няма за цел да ангажира когото и да е било... ;)

 

Не виждам и защо да се "боиш' :) Хората са различни, и това намирам за хубаво. Аз не съм shopping човек категорично - тази дейност искрено ме изнервя, но настроението по тези улици тогава е прелестно. Аз не влизам в магазините, а просто се разхождам - в едната посока на двуетажния автобус, в другата пеша. Наблюдавам хората, кефя се на бликащото Лондонско настроение. А Сохо е съвсем друга опера и голяма моя слабост.

 

И разбира се, всичко е субективно. Аз се опитвам да давам информация. Мисля може да ми е простено, ако понякога изразявам и лично отношение. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.