Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

Малко (разхвърляни) снимки от ежедневието на Сал, Кабо Верде.

 

Трябваше ли ти виза предварително или си я плати на летището? Ще се радвам като имаш време да драснеш няколко реда за острова.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Трябваше ли ти виза предварително или си я плати на летището? Ще се радвам като имаш време да драснеш няколко реда за острова.

Взех "виза" (обикновен входен печат в паспорта) при пристигане на място, процедурата отнема под 1 минута и е изцяло проформа само за пари. Задължително се плаща с карта, иначе те прецакват с курса. Цената е 2500 CVE (около 22 евро).

 

Накратко за острова. Постоянно топличко, огромни и чисти плажове без досадни продавачи, добре развита туристическа инфраструктура, китни семейни хотелчета, напълно прилични цени, голям избор от ресторанти/барове и свръх дружелюбни местни.

 

Мотото на острова е NO STRESS и наистина е пълен релакс :) Останах много доволен.

  • Харесвам 40
Връзка към коментар

Мотото на острова е NO STRESS и наистина е пълен релакс :) Останах много доволен.

Това е туристическо мото на цялата островна група, не само на Сал. Същото мото има и Боа Виста.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Дядо Коледа е супер автентичен и тематичан :lol:

Моля разкажи после кое как си организирал. Гамбия само преходна ли беше или поостана и там. Какво беше нужно за там-ваксини, визи, с какво летя изобщо. Африка ми е мечта, а май не ми е писано- колкото пъти тръгна все нещо става и си оставам тук.

Редактирано от EliDion
Връзка към коментар

Малко (разхвърляни) снимки от ежедневието на Сал, Кабо Верде.

 

Я! Играят на ластик! :)

Ема-есаса-есаса-пипиа... M-i-s-s-i-s-s-i-p-p-i :)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Я! Играят на ластик! :)

Ема-есаса-есаса-пипиа... M-i-s-s-i-s-s-i-p-p-i :)

Уау, a ти от къде знаеш за това. Вече никой не играе...

Дядо Коледа е супер автентичен и тематичан :lol:

Моля разкажи после кое как си организирал. Гамбия само преходна ли беше или поостана и там. Какво беше нужно за там-ваксини, визи, с какво летя изобщо. Африка ми е мечта, а май не ми е писано- колкото пъти тръгна все нещо става и си оставам тук.

И аз ще съм благодарна ако споделиш малко повече информация. Изглежда страхотно.
Връзка към коментар

Я! Играят на ластик! :)

Ема-есаса-есаса-пипиа... M-i-s-s-i-s-s-i-p-p-i :)

Помня колко впечатлена бях, когато разшифровах какво е седяло зад това ема-есаса-есаса-пипия, и много гордо разпространявах придобитото знание.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Армения. Български арменец съм и винаги ми е било мечта да посетя тази страна, откъдето са се преместили едно време моите деди. Природата тук е зашеметителна, а местните са изключително гостоприемни. Много мога да напиша относно впечатленията ми, но не знам дали това е правилната тема. След близо три месеца работа като волтонтьор, безброи екскурзии и приключения в тази разкошна страна идва време за новата ми дестинация съвсем скоро (все още чакам визата за там - дай боже да я получа в следващите няколко дни). 

  • Харесвам 22
Връзка към коментар

Армения. Български арменец съм и винаги ми е било мечта да посетя тази страна, откъдето са се преместили едно време моите деди. Природата тук е зашеметителна, а местните са изключително гостоприемни. Много мога да напиша относно впечатленията ми, но не знам дали това е правилната тема. След близо три месеца работа като волтонтьор, безброи екскурзии и приключения в тази разкошна страна идва време за новата ми дестинация съвсем скоро (все още чакам визата за там - дай боже да я получа в следващите няколко дни). 

 

Пускаш си тема ей тук и почваш: http://magelanci.com/forum/33-%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B0/

 

Било то за практически съвети (цени, транспорт и т.н.), било то за снимки от забележителности, било то за хората и общуването, ма съвсем каквото ти е на сърце :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Помня колко впечатлена бях, когато разшифровах какво е седяло зад това ема-есаса-есаса-пипия, и много гордо разпространявах придобитото знание.

 

Аз още не знам. Кажи, че да се свърши тая мъка :P

На прима виста- Ема е това или тук .......

Редактирано от Diant
Връзка към коментар

Аз още не знам. Кажи, че да се свърши тая мъка :P

На прима виста- Ема е това или тук .......

Всъщност е спелуване на Мисисипи -  Mississippi /ем-ай-ес-ес-ай-ес-ес-ай-пи-пи-ай/

:P

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   4 магеланци

    • jorocontrola
    • zory
    • muchachote
    • Teodg
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.