Прескочи до съдържание

Хумор - архив 2014г.


Еmilia

Препоръчани мнения

DC-10_American.jpg

DC-10 се приземява леко загрял и поради тази причина прави доста дълго спиране на пистата.
Кула Сан Хосе: “Американ 751, направете остър десен завой на края на пистата ако можете.
Ако не можете, хванете изхода за Гуадалупе на магистрала 101, направете десен завой на светофарите и се върнете на летището.”

Редактирано от Костов
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Стар виц, който не знам още как не се е появил тук: 

 

Майор Михов - виден държавен герой, посещава един ден класа на Ванчо. Учителката, страшно поласкана, дава следната задача на дечицата:
- Деца, нека всеки да напише кратко съчинение, където да фигурира името на Майор Михов и всички думи в изречението да започват с "м"!
Започнали да творят децата и след малко започнали да вдигат ръчички за участие.
- Кажи, моето момиче! - казала учителката на най-напористата девойка.
Момиченцето се изправило и започнало:
- Москва! Манифестации! Майор Михов минава с много медали!
Майор Михов бил страшно поласкан, а учителката похвалила детето. Друг напорист ученик бил вдигнат и започнал:
- Милано! Мафията моли майор Михов за милост! Милост, майор Михов, милост!
Майор Михов направо изпаднал в екстаз! И други дечица казали своите творения, но учителката така и не искала да посочи Ванката, който бил не по-малко напорист от останалите. Накрая майор Михов казал:
- Вдигнете го, моля ви, и това момче, нека да го чуем!
Станал Ванката и започнал:
- Мизия! Мараня! Минарета! Малък миндер, много мухи! Майор Михов млящи мазен минет на Манаф Мустафа ,Манаф Мустафа мърмори: Машалла, майор Михов, машалла!
 
 
И още един: 
 
Мъж се прибира след среща с приятели в кръчмата. Пред него на тъмната улица - секси мацка потропва еротично с токчета по плочките. Не се сдържал мъжът, проговорил ловецът в него и я подгонил. Изпищяло момичето, но видяло, че няма да смогне да избяга и решило да се предаде без бой: 
- Остави ме, ще ти направя свирка. 
Минала същинската част. Изправила се, извадила цигара, но се оказало, че няма огънче. Поискала си, мъжът естествено, като истински кавалер и да запалка. 
Запалило момичето цигарата, а пламъкът нежно осветил лицето и. 
Мъжът възкликнал: 
- Радке!
- Татко!....
След секунда мълчание
- Ти що пушиш ма!
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Надявам се да няма сърдити. Видях го в една социална мрежа:

 

ДИСКУСИЯ ВЪВ ВРАЧАНСКО УЧИЛИЩЕ:

- Иванчо, какво ни дава кокошката?
- Еченца.
- Браво! А какво още?
- Още еченца.
- Добре, ами ти на какво спиш?
- На земята.
- А под главата, какво слагаш?
- Шъпите.
- Хм... Да опитаме по друг начин - татко ти на какво ляга?
- На мама.
- А когато мама я няма?
- На комшийката.
- Ами ако и съседката я няма?
- Тогава и татко го нема.
- Бре... да сменим подхода - дядо ти на какво спи?
- На кревато.
- А под главата си какво слага?
- Уазглавница.
- И ако ударим възглавницата, какво ще получим?
- Прах!
- Ами ако силно-силно я ударим?
- Блъи!
- Ами ако вземеш нож и разпориш възглавницата, какво ще получиш?
- Як песник от дедо!
- Добре де, изял си песника, какво още?
- Перушина.
- Е-е-е, най-накрая! И така, какво ни дава кокошката?
- Е къ кво?!? Еченца..

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

"Пътувам си в метрото, а срещу мен седи едно момче, чете книга, но от време на време вдига поглед към мен и ме гледа изпитателно. Хубаво момче, идва неговата спирка и той става. Тогава виждам книгата, която чете: "Как да разпознаем вещиците" !!!...

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Един македонец емигрирал в Америка. Огладнял много, но имал само 1 долар. Видял той някаква будка и там пишело "hot-dog - $1".
Гледа оня в речника: "hot" - горещ, "dog" - куче, и си вика:"Е па кат нема паре за друго, пес че йедем." Поръчал си, дали му лебо с кренвиршо, той разтваря лебецо, гледа кренвиршо и вика:
-П*чка му... матерна! От целио пес, баш к*реца ми се паднало!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Зрителите в цирка бяха шокирани, когато дресираната мечка на мотоциклет внезапно спря, запали цигара и с думите: "Мамка му, пак ли!?!" започна да разглобява карбуратора.
 
...
 
Световен конгрес на гинеколозите. Акцент - проблемите на специалността. На трибуната излиза професор-гинеколог и започва:
- Колеги, къде бъркаме?
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Един млад мъж се явява на изпит за полицай. Вечерта се прибира вкъщи радостен.
- Тате, тате, приеха ме. Вече съм полицай.
- Чудесно, моето момче. Трябва да го отпразнуваме.
Седнали на масата да празнуват.
- Какъв беше въпросът на изпита, сине? - попитал бащата.
- Колко е 3 по 7? И аз отговорих 20.
- Но, сине, 3 по 7 е 21.
- Може и така да е, тате, но аз бях най-близо до верния отговор.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пернишка библиотека за ученика:
- Феродо мравката
- Хондата и Звяра
- Чичо тунингованата колиба
- Малката винеткопродавачка
- Трансмисията невъзможна
- Бентли татко, Трабант татко
- Пипи Дългото пикапче
- Тир по време на чума
- Братя КараМАЗови
- Пътеводител на галактическия катаджия
- КамаЗ Сутра
- Карлсон, който живее под москвича
- Аладин и вълшебната ламбда сонда
- Хари Потър и огненият колянов вал
- Хари Потър и Астън Мартинът от Азкабан
- Записки по българските автосервизи
- Полуоско Африкански
- Мечо аусПух
- Карбуратино
- Реглаж на Мостовете на Медисън
- Алиса в страната на буталата
- Храбрият безоловен войник
- Али баба и 40–те джигита
- Снежанка и седемте Поршета

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Рангел се буди след едногодишна кома. До леглото седи обляната в сълзи Мара, която и за миг не изоставила съпруга си по време на комата! Той й хванал ръката и започнал:
- Маро, помниш ли как едно време, като загубих всичките си пари на покер и всички ми се смяха, ти бе до мен?
- Помня, скъпи!
- А, помниш ли как, когато катастрофирахме и един месец бях на легло, ти пак бе до мен?
- Помня, любими!
- А, помниш ли как, като започнах частен бизнес и после фалирах, ти пак бе до мен?
- Помня, Рангeле!
- И сега, като 1 година бях в кома, ти пак си до мен...
- Да, скъпи.
- Знаеш ли какво си мисля, Маро... Мара умилена:
- Какво, любов моя?
- Aми, страшен карък ми носиш, ма, Маро!

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Поздрав за Фичо ;) с един малко по-различен прочит на Бърнс:

 

- Кой лопа тъй посряд нущя?
- Яз лопам - речи Фил.
- Въри си. Яз ни съм такваз!
- Ни си ли!? - речи Фил.
- Си чул ти някуй уйдурма...
- Съм чул ми! - речи Фил.
- Възгеч бе! Въх, чи срамута...
- Ми... срам ма й! - речи Фил.
- Да зема ся да дода вън...
- Ила, де - речи Фил.
- На портата сидиш кат пън.
- Кат пън съм - речи Фил.
- Да флезиш, ама де да знам...
- Да фляза - речи Фил.
- Ши гръмни целия мигдан!
- Ши гръмни - речи Фил.
- Виднъш да скочиш тос дувар...
- Ши скоча! - речи Фил.
- Шта праа дармадан пужар.
- Напрай ма! - речи Фил.
- Шта пусна, ама глей сига...
- Пусни ма! - речи Фил
- Шми висниш утре сигур пак...
- Шти висна! - речи Фил.
- Пък утпудир да си мълчиш!
- Ш' мълча, ми! - речи Фил.
- Оф, ши стисна май учи...
- Стисни ги - речи Фил.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Бисери на пътниците, преминаващи през Летище София:


Самолета на Италия за Барселона?


….значи Air France са на другата квартира


Извинете, тук съм пристигала, но незнам от къде излизат пътниците


От тука ли е за Лакарна?


Кои са най-хубавите места в самолета?


- Кога каца самолета от Лондон? - 16:00ч - Е то сега е 4 без 1 минути????


Но колич (без колички)


Чакам за изпращането на пристигането


Извинете тази сграда работи ли?


Сега съм пристигнала на новия терминал, къде е вратата за стария?


Терминал 2 означава, че трябва да бъдем на каса 2 ли?

- В колко часа е полета за Париж? - 19:30ч - Ама това сутринта или вечерта е?


За Кипър ли е летището, къде трябва да чакам?


Чартърна информация къде има?


От колко е мача България – Албания?


Промоцията от 19 евро за тая събота важи ли за другата събота?


Това ли е термин 2?


На терминал 1 само за вътрешността ли е?


Самолета от Истанбул каца в 18:45ч ама по новото или по старото време?


Полета от Дъблин във Варна или Бургас каца?


  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Днес - нови вицове за колекцията ми:

 

Телефонът в туроператорска агенция звъни: 
- Добър ден, за Египет продавате ли билети? 
- Разбира се. 
- А за кои курорти? 
- Хургада, Шарм-ал-шейх, Таба, Нувейба… 
- Точно така, Нувейба става! 
- Кога ще летите? 
- Да летя ли?! Не бе, решавам кръстословица…

 

Алберт Айнщайн умира и отива на небето. Посреща го самият Господ. 
- Добре дошъл, Алберт! За нас е чест, такъв велик учен, такава велики формули измислил! 
Айнщайн казва: 
- Остави ги моите формули. Аз цял живот чакам този миг, та да видя твоята формула – онази, по която направи човека. 
Господ се дърпа: 
- Това са стари работи, нищо интересно няма, какво толкова… 
След дълго настояване Господ дава на Айнщайн едно смачкано листче. Ученият чете внимателно, по едно време се сепва и казва: 
- Но, Господи, тук има грешка?! 
- Е, да де…

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

:)  Малко цитати...за спорта, събрани от един приятел и изговорени от ЕДИН ЕДИНСТВЕН ЧОВЕК!!!

Из дневниците на един лингвистър
 

За медалите от Лондон

„Числата нямат значение. Погледът назад не е част от работещата перспектива."

 

За базите в София

„Спортната инфраструктура на София и втория по големина руски град е сходна като обем, капацитет на залите и стадионите и интерес от страна на любителите на спорта.”

 

"Общината си го е харесала (стадион Юнак), сякаш смятат, че е в процес на притулване и затихване. Но да забравят, че ще продадем интересите на спорта. Това място ще попадне в нашия фокус на политиката за развитие на масовия спорт. Искаме мястото да има водеща позиция в тази община."

 

"Срам ме е, въпреки че съм държелива, от състоянието на "Червено знаме" и "Къро" (на 4-и километър). Но за шест месеца не мога стопя парливите картофи. Искам през 2014 г. двата комплекса да са различни, а не да са руини на старата слава и да не представляват спортна археология. Положението е гротескно."

 

За елитния спорт

"Не би трябвало да тръпнем за химна и издигането на знамето без да имаме почва за развитието му."

 

За масовия спорт

"Ще покажем действителна политика в областта на масовия спорт. Защото, ако имаме сочен, деятелен, жив масов спорт, това ще даде тласък и дух на всички мъже на спорта!"

 

За ските

Забелязах много млади хора, които бяха запълнили следобед пистите по Пирин планина. Явно ските са увлекателно занимание за различните поколения.”

 

За кадровата политика в министерството

"Искам търговските дружества да ми партнират в една прозрачна политика с последователност, а не с тук-там, оверлога, лява ръка едно - дясна друго...и затова ги смених!" 

 

"Инкасото! Тук-там. Тука има, тук няма. Покаже се, скрий се. Без знак и без след. Всеки си е свободен електрон, сам си е вожд, сам индианец. Пълен конфиденс!"

 

"И не съм се запознала с всички ужаси, защото си признавам, че внимавам да се дозирам. Защото, ако съвсем се подтисна, сигурно минимум една седмица ще изпадна в интровертност на духа, а нямам отпуск за медитиране, защото трябва да се работи. Държавният лев не може да се прикрие със симпатично мастило. Държавната стотинка не може да се инкриминира!"

 

"Няма нищо лично, няма политическа чистка. С примадони, които са с голямо его за сметка на спорта, разбира се, че се разделяме. Аз нямам его, всичко е в името на младежта и спорта. Доказателството е двойната смяна в "Академика".

 

За 100 дни управление

"Работим в правилната посока и имам право да се нарека спокойна. Ще се държа внимателно, скромно, но не изцяло, защото смятам, че кабинетът има интегративен подход, има нова политика в областта на спорта. Досега се работеше отгоре – за глазурата, а вътре няма нищо– куха, измамна политика в спорта. Отдолу нищо не работи. Доволна е много категорично състояние и предполага завършек. За 100 дни човек не може да бъде доволен в областта на политиката за младежта и спорта. Мисля, че успяхме да покажем на обществото видими неща."

 

"Не останах доволна от 45-дневното управление на новия шеф на "Академика" и заради преследване на това състояние на духа ми да съм доволна, трябва да се работи. За мен съм наследила нонсенс."

 

"Философия е да се обнови, актуализира и възстанови естествената диалектическа взаимовръзка по хоризонтала и вертикала между субектите на спорта – държава, общини, федерации, клубове, състезатели и треньорите като един ключов субект в тази политика".

 

За Отчета

"Ще започна може би от ключови моменти, около които по маниера на концентричните кръгове ще добавям, ще наслагвам, ще прибавям всичко, което сме свършили."

 

"Отчет. Отчет. Отчет. Не мисля, че може да бъде инкорпориран във въпросно-отговорното единство като единица на пресконференцията - категориална и основна, работеща и работна единица. Отчет! Няма как! Просто аз не лимитирам време. Съжалявам, ако вие лимитирате вашето време за мен, тук вече наистина се съдържа проблемът на нашия контакт днес."

 

За себе си

„Използвах думата „комфорт”, за да успокоя спортната общност заради напрежението, че не им принадлежа като житейски избор.”

 

„Това ме окуражава да не излизам от опущението в мазохизъм. Винаги съм в равновесие със себе си. Избирам „Вход забранен“ вместо „Изход няма“.

 

"Не се щадя, когато говоря откровено, това ми е дефект."

 

"Опазих се от интровертност на духа. 2014 ще бъде по-добра за българския спорт, преди всичко за масовия."

 

„Изпаднах неколкократно в конфуз.”

 

"Беше вторник, между 15 и 15.15 часа, когато дойде при мен. От обясненията му се умалих, разтресох се!"

 

"Не съм толкова променлива, нито толкова експанзивна. Експанзивна съм в друг план - на вземане на курсове."

 

"Принципът на ветрилото е дебалансиран принцип на резултативна политика. Това е моето верую. Така смятам аз."

 

"Всеки ден работим в посока на създаване на условия за добър спорт, за масов спорт, за успехи на спорта, които да покажат, че между масовия спорт и спорта за високи постижения крачката е много малка, но тя задължително минава точно между тези две плоскости в спорта. Днешният маратон показва как може  спортът за високи постижения да увеличава броя на участниците и ентусиазма на всички граждани да спортуват - в свободното време, на работното място, да бъдат пример за децата, или децата за родителите, че спортът е култура, която калява духа и която предполага успехи във всяко едно занимание."

 

За федерацията по стрелба

"Имало е някаква тлееща компликация.Това са взаимоотношения между субекти, които са предпазливо отдалечени от изпълнителната власт като намеса и прочие, но няма какво да бягаме ототговорност - естествено, че като не могат сами да излязат от някакъв казус, трябва да се оплачат на държавата. Това е естествено намерение."

 

За командировките

"Спортните връзки между София и Букурещ имат дълга история, подпечатана с постижения от световна класа в спорта."

 

„Пребиваването на Лазурния бряг ме кара да се чувствам горда, че съм българка.

За мен е особено удоволствие да видя в тази алея името на един от най-достойните българи – нашия Христо Стоичков. Неговото "присъствие" тук редом с такива знаменитости като Раймонд Копа, Алфредо ди Стефано, Зинедин Зидан, Дино Дзоф (неговите отпечатъци са от ръцете) и други световни футболни величия ме направи тук, на Лазурния бряг, горда, че съм българка."

 

"Останах очарована от плочата с отпечатъците на един от най-знаменитите българи - Христо Стоичков"

 

"Това мое първо участие в качеството ми на спортен министър в съвета ще допринесе за по-добрата синхронизация на националната ни спортна политика с тази на европейските ни партньори. Това, че една от дискусиите ще бъде приносът на спорта за икономиката на Европейския съюз, е показател за движещата сила и роля на тази сфера от нашия живот."

 

"Много е важно да се търси и стимулира икономическият ефект от дадено спортно събитие – домакинство на голям шампионат, спортен конгрес или мероприятие под егидата на МОК. Търсенето на дивиденти от едно спортно домакинство на дадена федерация улеснява финансовата политика на спортното министерство."

 

За студентската окупация

"Изместен е фокусът на гражданската енергия на студентите. След като свалиха окупацията предишния път, не се е случило нищо, което да ги притесни с непремерена политика. Напротив - направени са много стъпки, които бележат добра политика. Енергията на младите хора е някак си под наем на други цели. Политиката на парламента е в правилната посока."

 

За Григор Димитров

"Когато в края на миналата година Гришо се възкачи на върха на изпитанията в Стокхолм, ние изразихме възторга си с 20 хил. лева награда и със 100 хил лева за подготовка. Те са незначителна част, но все пак са част."

 

"Това, че имаме вече за пръв път български тенисист на четвъртфинал на турнир от Големия шлем, показа втзможностите на Гришо и добрия синхрон между Министерството на младежта и спорта и Българската федерация по тенис."

 

"Трябва да бъдем коректни. Държавата заслуга не може да има, когато става въпрос за едно занимание, каквото е спортът, където на първо място е талантът, а след това вървят качествата на личността, която се занимава упорито и се бори. Държавата може да бъде съпричастна, доколкото са ѝ възможностите.Тя участва във финансовото подпомагане. Сега сме в орбитата на постиженията на Гришо и на Цвети Пиронкова, както вие мотивирахте въпроса. Държавата иска да участва като подкрепа, не като заслуга и това може да се признае. Уточнението е важно заради хигиената на комуникацията. Може би нещо не е разбрано или е посрещнато емоционално от публиката."

 

"Втората ти титла е твоят безспорен капитал в битката за престижно място в класацията на АТП!"

 

За финансирането

"Акумулирах веднага самостоятелно и го споделих с екипа си, че ген. Владимир Стойчев е емблема, история, памет на олимпизма в България. Това е уважение към паметта му. Аз мога да си позволя да прибавя и традиция, и история, корени, философия. Дошли сме на коне на тази земя."

 

"Не трябва да бъдем измамно щедри в подкрепата за спорта." 

 

"Федерациите сигурно ще плачат. Но на тях през годините им е правена измамна услуга и дори водещи федерации са изпаднали в тази неприятна роля. Но аз вярвам, че ще се справят."

 

„Приоритет и категоризацията на спортовете. Тя трябва от ябълка на раздора да се превърне в ябълка на познанието."

 

"Така говорим - в бъдеще време. Нужни са промени в закона за спорта, за да можем да вървим в тази посока. Законът е минал първо четене в парламента. Ако се приеме разпоредбата, ние сме в такава воля."

 

„Ние сме в посока да удържим обещанията си. Пари за масов спорт има в бюджета. По-скоро чувствам своята отговорност с определена тежест във философията за използването на тези пари.”

 

"ММС има механизмите да се работи в тази посока, а и има възможностите да обезпечи нещата с резултат. Нека да бъда скромна и да не кажа "Да, това ще се случи", защото сме в разговори и защото съм оптимист."

 

"Не решавам аз кои спортове да се финансират. Няма да загърбим категорично и веднага останалите федерации. Това не означава, че зачертаваме останалите видове спорт."

 

"Естествено ще има диференцирано финансиране на различните групи спорт, но искаме взаимен контрол. Държавна политика в спорта е имало, има и ще има. Наличната база, с която разполагаме, удовлетворява в приемливи граници изискванията на федерациите."

 

"България ще финансира категорично 20 вида спорт. Определянето на тази група се обосновава както с традициите в българския спорт, така и с паралелизма колективни – индивидуални спортове.Това поражда и диалектическата връзка със стимулиране и развитие на ученическия и масовия спорт."

 

"Финансирането трябва да бъде повече и ще бъде. Не ни е това проблемът, това е най-лесното."

 

"Не мога да кажа в момента (колко ще струва). Сигурно, лаишки, отиваме на сериозен ангажимент към над 100 млн. евро, грубо, по мои заключения."

 

За Александра Жекова

"Всички ние на 16-ти видяхме, че спускането на Саня Жекова доказва спортно майсторство, което я държеше в почти безусловна или не толкова спорна трета позиция."

 

"Онова, което попречи тя да финализира и на финалната права да си потвърди третата позиция, не беше въпрос на спортно майсторство. Неспортно майсторство й попречи да не завърши в тази категорична и много детайлно ясна трета позиция."

 

„На следващо място - Саня Жекова ни накара да не се чувстваме толкова малки, толкова недобре, толкова неудобни. Това е факт. Нейното представяне, участие, постижение беше много категорично, за да можем да се хванем за него и да кажем, че като цяло се чувстваме прилично, поносимо и не сме чак толкова засрамени. Но една Саня Жекова не можем да я припознаем, преди това да я натоварим да ни изнесе на правилното трасе.” 

 

За методиката

„Предизвикателно. С логика, която само визуално е елементарна. Старая се със спортистите заедно да изградим алгоритъм на работа, който да преодолее вакуума на безотговорността. От мен се иска и малко мазохизъм, за да покажа знаците към равновесието между държавата и общините в политиката - реконструкция и модернизация на материално-техническата база, приоритети във финансирането на спортове, респективно федерации, правилен език между спортната научна мисъл и спортистите като методика на тренировъчния и състезателен процес. Дълбочината на спортната научна мисъл ще издигне най-бързо спортиста до високите постижения!”

 

„Спортът е култура, своеобразно образование иначин на живот. В него биха се разполагали прилежно и образованието, и науката. Спортът е тренирана функционалност, която е предпочитана съвместимост.  За спорта, е дефицит на вкус. Да не инвестираме в спорта, е неосъзнато пилеене на средства.”

 

„Проблемите са диалектически, във взаимовръзка. Искам да не нападам и да не говоря непремерено. Това, което казах в блиц извода - сбъркана методика, това е ключово обяснение. Има какво да се прави за следващата олимпийска подготовка и като го върнем назад в отчета за четирите години, значи нещо не е правено. Имената нямат значение. Фактите са много важни и ако тях подреждаме правилно.” 

„Аз като внимавам, говоря бавно или премълчавам не е в мой интерес, а е от моя отговорност да щадя федерациите, защото както се казва те са консумирали вина, ама не е самостоятелна.”

„Сбъркана методика - режим на подготовка, начин на подготовка, поведение на треньора, поведение на състезателя, контрол на поведението между треньор и състезател, само че това не е прехвърляне на територията на състезателя и треньора ами, защото трябва да има и база, за да се развиват тези взаимоотношения правомерно като една резултативна подготовка. Няма да скрия, че самоцелно даване на пари не е оправдано.” 

„Аз им казах: "Ще подписваме договори...новото финансиране ще бъде в тази концептуална рамка на политиката на министерството - категоризация и европейски стандарти. Досещате се, нали? Позволете ми по ръба да говоря". 

 

Оценка за представянето ни в Сочи

„Аз не мога да провидя. Каквото трябваше като министър го правя и финансово, и административно, и организационно.”

 

"Скромна съм"

 

"Аз мисля, че вече имам някакъв портрет във вашите очи. Не мога да бъда обвинявана в едни розови очила или пък в щадящи действия и щадящ изказ. Но обичам конструктивизма с критика, самокритика, плюса и минуса. 88 нации, 26 са медалисти - първо. Второ положение - 18 квоти, казах го и в Сочи - квотите също са успех. Някои от тях са случайност, защото всичко е в съотношение. Но някои не са толкова лесни и достъпни, нали? Не всички. Да вървим по балансирания поглед - и с бялото, и с черното.”

 

„Не през цялата година България има даденостите за подготовка. В тези осем месеца, откакто съм министър, а те са финалните в четиригодишната подготовка - ние направихме, каквото трябваше."

 

 "Не съм привърженик на тези действия в аванс или по-скоро ангажирането на действията в плана на хипотезата. Ние сме начело в света по премиране на медалистите и това някак си стои свръх на фона на възможностите ни. Даже се прокрадваше ирония, че държавата нещо не е премерила добре или че това е в плана на хипотезата и е една излишна парадност."

 

За победите на Лудогорец

"Мачът ще се играе на националния стадион "Васил Левски" - факт, който не отрича, а потвърждава необходимостта от специализирано министерство, особено когато то, както в този случай, води адекватна политика в най-добрия интерес на родния спорт."

 

"Споделям гнева на българския шампион "Лудогорец" и на спортната общественост в България заради риска първият ни футболен тим, класирал се за такава фаза на Шампионската лига от2006 г. насам, да не играе на родна земя и пред родна публика. Проблемът е наследен от предишното ръководство, а не е породен от настоящото, за да бъде то обект на некоректни, нихилистични внушения."

 

„Правителството обича футбола. Ние се радвахме с успехите на "Лудогорец", но страдахме, че"Лудогорец" е сам!”

 

„Влогът на държавата в успеха на"Лудогорец" са дадените 3 млн. лева за стадиона на клуба.”

 

За Зимния дворец

"Защо не искате да остойностите тази специфика, защото категорично е с по-друга себестойност. Това е обект от национално значение за зимни спортове, където съоръженията за обезпечаване на спецификата и за осигуряване на безспорната функционалност са в други измерения, други плоскости и други параметри."

 

"Петдесетте милиона не са гвоздеят на 4000-те хиляди места като носеща конструкция за остойностяването. Процедурата ще бъде открита по ЗОП. Това е предостатъчната превенция на риска априори, в частност разбира се и на притесненията - мои, ваши, на обществото, защото аз съм обявила, че държавният лев трябва да бъде законосъобразно и целесъобразно инвестиран."

 

За Арена Армеец

"Що се касае до този акцент, който изваждате пред скоби, че при "Арена Армеец" даже са икономисани средства, ще ви кажа, че "Арена Армеец" няма безспорни функционални паспортни характеристики за спортно съоръжение. Техническите характеристики на това съоръжение са категорично извън орбитата на изискванията на многофункционална спортна зала."

 

"Един вреден и кратък детайл -покривната конструкция е непригодна да се домакинства и да се ползва залата за различни спортни състезания на отделни видове спорт. Заради икономията. Извинете - ново доказателство за популизъм, за дезинформация или поне за подмяна на информация на общественото мнение."

"Не разбирам това съоръжение просто от мегаломания ли е изградено и просто за фасада, за брошка в екстериора на столицата ли е или е правено като грижа за спорта? Ето това е една куха политика, уж политика. Ето това е използване на спорта за параван. За незаконосъобразно и нецелесъобразно инвестиране на държавния лев!"

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Кличко казал:

- Путин внимавай, можем да сглобим атомна бомба и да я взривим в Москва...
Путин отвърнал:

- Виталий, ще се притесня, само ако успееш да сглобиш пъзел от 16 части. :rofl:

Редактирано от но нейм
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.