Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси: 25.10.2013 - 27.01.2016


Препоръчани мнения

Е, все пак по-високото налягане, по-големите и затъмняващи се прозорци са точно елементи, които не зависят от това как авиокомпанита ще си обзаведе салона. ;)

 

 

Да, за това и ги споменах, като какви са предимствата за пътниците от новите самолети. Но по мнения на пътували, разлика не намират или поне не е нещо, което да си заслужава да избереш самолет А пред самолет Б. Естествено, не говорим за фрийкове като нас, аз бих летял на всичко по-различно, независимо дали е Дриймлайнер или 20 годишен MD-80 :)

Гледах Букурещ - Мадрид за средата на април за двама 153 евро с включена 3 евро такса за плащане  с кредитна карта.

 Дали има  и  други такси ?  Как мислите добра ли е цената? Нещо не се ориентирам в сайта им.

 

75€ на човек за двупосочен при по-малко от месец до полета си е ок. Едва ли ще стане по-евтино. 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Тъкмо чекирах и изкарах бордните карти през апликацията им за телефони.

Първият полет е след 2 дни, а втория след 7. Безплатно ми дадоха три места едно до друго на отиване на 7-и ред и на 19-ти на връщане. Най-накрая и те пуснаха апликация и няма нужда от принтиране на бордни карти!

Връзка към коментар

Апликация имат от доста време, миналия Септември я тествах в Испания. А покрай информацията,че Wizz пускат поименни места. Някой знае ли как е при Ryan, ако не се плати, а се вземат безплатните места. - двама души слагат ли ги един до друг ако са взети на една резервация или е на random принцип?

Връзка към коментар

Апликация имат от доста време, миналия Септември я тествах в Испания. А покрай информацията,че Wizz пускат поименни места. Някой знае ли как е при Ryan, ако не се плати, а се вземат безплатните места. - двама души слагат ли ги един до друг ако са взети на една резервация или е на random принцип?

Миналия месец пътувахме с Ryan и ни сложиха един до друг, билетите бяха на една резервация без да сме платили за избор на места.

Връзка към коментар

А аз винаги се чекирам в последния момент. Пътували сме двама или трима и никога не сме били разделени, като при това няколко пъти сме получавали priority, без да сме ги искали или плащали - предполагам, че обикновените са се свършили до тоя момент.

Връзка към коментар

След като изкарах тази бордна карта на телефона за полета от Солун до Крит

image.jpg

на влизане към изходите ми връчиха това листче

 

image.jpg

Интересно решение от гръцка страна..

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

 

Alexander минаваха ли хора с втори багаж ?

 

Ето какво пише в сайта на Ryan :

 

"Due to cabin space limitations only 90 large cabin bags (55 x 40 x 20 cms) can be carried in the cabin, any remainder will be carried free of charge in the aircraft hold. Passengers who have purchased Priority Boarding will not be asked to place their cabin bag in the aircraft hold, unless necessary due to operational reasons." 

 

И още един линк по темата, който видях : http://www.dailymail.co.uk/travel/article-2632742/Ryanairs-second-carry-bag-promise-fire-passengers-forced-check-extra-luggage-causing-delays.html

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, не съм писала във форума, но непрекъснато ви чета и съм благодарна на всички, които споделят полезна информация за всички нас. Въпреки опита които имам и аз допуснах грешка при резервация с Rayan. При закупуване на билета до Маракеш съм чекнала че детето е на 12 години. Детето е на 10 години и сега при чекирането не мога да избера правилната дата на раждане. Писах на мейла, опитах да се свържа по чата, но явно е неделя и до този момент нямам отговор. Не открих телефон на, с който да се свържа. Имате ли опит с подобна грешка?

Връзка към коментар

След цял ден дебнене някой да се появи в чата, успях да се свържа и коригираха грешката. Да наистина поискаха номера на резервацията, e-mail адрес и телефона, който е посочен при резериране на билета За корекцията не изискаха допълнителни такси. Сега вече нямаше проблем с чекирането.

 

Искам да благодаря на създателя на форума и на всички, които пишат и споделят в него толкова ценна информация, Сигурна съм, че много хора като мен основно четат, но вашите постове помагат на много повече хора от колкото предполагате. Информацията, която съм ползвала винаги е била точно така както е описана.

 

Това, което ме доближава до всички вас е страстта към пътешествията. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Бихте ли ме ориентирали винаги ли теглят багажа при ryanair и кога точно правят това? В размерите съм 100%, но имам тук едни 200 грама над 8-те кг, които ме притесняват на кантара в къщи.

Връзка към коментар

Бихте ли ме ориентирали винаги ли теглят багажа при ryanair и кога точно правят това? В размерите съм 100%, но имам тук едни 200 грама над 8-те кг, които ме притесняват на кантара в къщи.

Досега (4-5 полета с Ryan) не съм виждал да теглят багажа на някого, а точно пък за едно 200гр. силно се съмнявам да стане някакъв проблем, пък и винаги можеш да си сложиш по джобовете нещо, което тежи толкова малко. ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Бихте ли ме ориентирали винаги ли теглят багажа при ryanair и кога точно правят това? В размерите съм 100%, но имам тук едни 200 грама над 8-те кг, които ме притесняват на кантара в къщи.

А, защо 8 кг? Аз чета : Оne cabin bag weighing up to 10 kg with maximum dimensions of 55cm x 40cm x 20cm, plus 1 small bag up to 35 x 20 x 20 cms may be carried per passenger*.

Пропуснала ли съм нещо?

Връзка към коментар

А, защо 8 кг? Аз чета : Оne cabin bag weighing up to 10 kg with maximum dimensions of 55cm x 40cm x 20cm, plus 1 small bag up to 35 x 20 x 20 cms may be carried per passenger*.

Пропуснала ли съм нещо?

Доказатвлство, че повече мозъци мислят по-добре :)

Всъщност излиза, че не ryanair ми е проблем, а нормалните авиокомпании преди това, при тях ръчния багаж е 8 кг.

Значи правя извод, че щом куфарът не е претъпкан да се набива на очи и си е в стандартите няма да имам драма.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Леле хора вкарах се в ебати филма :) Преди 30-40 мин тръгнах да си правя online check in-a и да си изкарам бордната карта за полет на 1 Май. И пробвам и трите начина за вадене, не,не и не - error и почнах да си късам нервите, пробвах през приложението и пак не :) После понеже си бях купил билета още Февруари и не помнех детайли си влязох в мейла и видях, че всъщност нямам потвърждаващ мейл и се притесних много сериозно. Видях си и извлечението на картата, че парите са дръпнати веднага, но плащането бях направил през PayPal понеже сайта им не ми приемаше картата. И си помислих, че може би това е проблема. И затова реших да последвам съвета за online chat-a им и да ги питам какво става. Почаках към 15-20 мин докато успея да се свържа с тях. Очарован съм от любезността на Lilla :) Момичето ми съдейства много адекватно и се оказа, че ми дава error понеже си вкарвам стандартния и-мейл, а по някаква причина не помня каква съм направил резервацията с втория ми мейл, който не ползвам от години. И така накрая се получи и си отдъхнах, но пак да потвърдя и похваля, че online chat-a им е много добър .

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Сю_ само съм чел , че понякога теглят ако наистина се набива много на очи , но не ми се е случвало с нормална АК. Със сигурност вероятността да направят проблем е доста по-ниска отколкото при нискотарифните.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.