Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси: 25.10.2013 - 27.01.2016


Препоръчани мнения

Така, запазих едни билети за Мароко от Брюксел и стана един гаф. Понеже запазвах за 6 човека, едно от момичетата не му смених пред името Mr. с Ms. Кажете сега доколко е фатално и как е най-безболезнения начин да се оправи това недоразумение. Резервирах през друг сайт, за да смъкна цената и там си стояха отбелязани отметките, а не беше празно, което да попълниш като титла пред името. 

Връзка към коментар

И престилките са нови. Между другото, униформата е избрана от самите кебин крю - предложили са им 3 варианта и те са гласували най-много за тази.

 

Повече календари няма да има  :rolleyes:

Връзка към коментар

Така, запазих едни билети за Мароко от Брюксел и стана един гаф. Понеже запазвах за 6 човека, едно от момичетата не му смених пред името Mr. с Ms. Кажете сега доколко е фатално и как е най-безболезнения начин да се оправи това недоразумение. Резервирах през друг сайт, за да смъкна цената и там си стояха отбелязани отметките, а не беше празно, което да попълниш като титла пред името. 

Аз в акаунта ми на Wizz от 5 години съм "мистър" и няма никакво значение. Не вярвам и те да придирят.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Крумов, за да ти е спокойно, пиши бързо на чата в сайта на Раян. Преди 2 месеца имах изпусната буква в името на мъжа ми. Писах и го оправиха безплатно. Трябва да цитираш и мейла от резервацията. Аз бях купила през румбо.ес.

Редактирано от clete
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря за съветите и препоръките на всички. Свързах се с чата. Стана сравнително бързо и Мухамад ми каза че няма никакъв проблем и на бордните карти не фигурирала "титлата". Предполагам може и да се смени, но по-добре да се спести. Иначе има услуга до 24 часа след резервацията да се правят безплатно някои промени, ако има "незначителни" грешки. Предполагам става въпрос за нещо като в моя случай или по погрешка отбелязан голям салонен вместо малък и такива неща. Ако някой се забатачи нещо, да го има в предвид.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Първите полети Букурещ-Болоня тръгват края на октомври и цените са много интересни.

Двупосочен се продава за под 30евро на сайта им за първите полети, а когато се прекара през jetcost.com - Bravofly.fr и се плати с Маестро става 11евро на човек за двупосочен. Днес братовчедка ми се снабди с 2 билета по тази схема.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Някой има ли идея Ryan колко стриктно гледат/мерят ръчния багаж (и по-конкретно на летището в Дъблин)?

 

В килограмите влизам, но куфарът ми е малко по-голям от позволените размери - 56 x 45 x 25 см вместо 55 x 40 x 20 см.

 

Има ли шанс да мина метър или да прежалвам 30 евро и да взимам чекиран куфар отсега, че иначе после на летището е двойна цена.

Връзка към коментар

Поне това, което аз съм виждал и чел, платформите в които си поставяш багажа за да провериш дали отговарят размерите му са с малко по-големи размери от обявените на сайта.
На самите платформи е написано също , че размерите са завишени.
Не зная по каква причина е направено точно това, размерите да са по-големи - вероятно за да не се образуват опашки от желаещи да се самопроверят.
Ако ги бяха направили с точните размери , голямо бутане, тикане , тъпкане и измъване ще пада..пъшкането отделно.

Не съм допирал до тези платформи, понеже пътувам с мека чанта, но и не съм виждал да правят проблем на пътник за размери - шанс имаш, според мен и не се притеснявай.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Правят ги малко по-големи за да няма мрънкане - чантата ми е точно 50см, ама сега с един мм не влиза, че се е надула малко, дай да извадя нещо...

Т.е. щом не влиза, значи със сигурност е доста по-голяма.

Връзка към коментар

Някой има ли идея Ryan колко стриктно гледат/мерят ръчния багаж (и по-конкретно на летището в Дъблин)?

 

В килограмите влизам, но куфарът ми е малко по-голям от позволените размери - 56 x 45 x 25 см вместо 55 x 40 x 20 см.

 

Има ли шанс да мина метър или да прежалвам 30 евро и да взимам чекиран куфар отсега, че иначе после на летището е двойна цена.

 

През юли си имаше проверки на размерите точно с Ryan. Мереха килограмите и размера на Гетуик, в Дъблин - не.

И аз се чудих дали ще минат двата сантиметра над обявеното. В крайна сметка си зарязах багажа в хотела на Гетуик и до Дъблин само с малка чантичка.

Връзка към коментар

Ще правя сефтето с Раян след 2-3 седмици. Въпрос:
Как стоят нещата с онлайн чек-ина? Сериозно ли трябва да изчакам всички да си накупят места, и на случаен принцип, 7 дни преди полета, да ме разпредели някъде, където не е заето?

Връзка към коментар

Да, така е с местата. Първия полет бяхме 28 ред. На вториаявториая - 21. И двата пъти тримата от една резервация бяхме на един ред. Чекирах на 7 ден, и съответно на 5 ден преди полет. Спецовете ще кажат има ли значение.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.