Прескочи до съдържание

Искам да попитам...


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Темата е за общи въпроси, несвързани с пътешествията. Ако имате пътешественически въпрос, използвайте останалата част от форума :)

Препоръчани мнения

Аха, преди две (или три - не помня вече 😉 ) години колегите финландци с голяма гордост ни показаха новата сграда на библиотеката в Хелсинки, която била съвременна и предоставяла унисекс тоалетни.

Щях да им кажа, че в нашата сграда от над 20 години тоалетните са унисекс, но реших да ги оставя на гордостта им. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 11
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 2 часа, Duke каза:

Е, тук нещата се развиват в обратна посока. На места по европейските летища вече тоалетните са общи, а не разделни...

Забелязах. Не само там. Не ми харесва! На едно място имаше някакво спокойствие, сега и това отнемат на човека! На къде отива този свят!?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Някой плащал ли е фиш за превишена скорост през сайта e-uslugi.mvr.bg ? Вчера получих един фиш издаден преди 3 години, ама нещо не го намирам в системата и не знам как да го платя.

Връзка към коментар
преди 7 минути , Velyana каза:

Някой плащал ли е фиш за превишена скорост през сайта e-uslugi.mvr.bg ? Вчера получих един фиш издаден преди 3 години, ама нещо не го намирам в системата и не знам как да го платя.

Не би ли трябвало да е погасен по давност?

Връзка към коментар
преди 9 минути , funny каза:

Не би ли трябвало да е погасен по давност?

На идея си нямам, аз мислех че е 5 години давността.  И незнам от кога започва да тече тази давност - от момента на връчване или от издаването.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Velyana каза:

На идея си нямам, аз мислех че е 5 години давността.  И незнам от кога започва да тече тази давност - от момента на връчване или от издаването.

Нека специалисти по право се изкажат, но това което чета в гугъл е 3 години от датата на нарушението

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз съм останал с впечатлението, че не отпадат автоматично по давност, тоест то си седи, и ти отиваш и правиш заявка, че е минала давност и те го махат. Ама може и да греша де.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

При подновяването на документите със сигурност ще ти кажат, че имаш глоба или ако те спрат за проверка отново им излиза, че имаш неплатени глоби.

Също така не мисля, че се губи давността при фишовете, актове или НП, и все пак всичко е свързано в системата.

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Иван Попов каза:

При подновяването на документите със сигурност ще ти кажат, че имаш глоба или ако те спрат за проверка отново им излиза, че имаш неплатени глоби.

Също така не мисля, че се губи давността при фишовете, актове или НП, и все пак всичко е свързано в системата.

 

Аз знам за този фиш от самото начало, защото беше с рент а кар и фирмата ми беше казала, но така и не ми беше връчен. През тези три години и личната карта и паспорта си смених , влизала съм и излизала от България поне 10 пъти 😂 никой нищо не спомена 😂 

@funny ще се поразровя и аз. Аз мислех да го платя защото е 35 лева и  да ми е мирна главата, но не ми излиза никъде. Но ако му е минала давността няма да ги плащам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Velyana каза:

Аз знам за този фиш от самото начало, защото беше с рент а кар и фирмата ми беше казала, но така и не ми беше връчен. През тези три години и личната карта и паспорта си смених , влизала съм и излизала от България поне 10 пъти 😂 никой нищо не спомена 😂 

Тогава фирмата ще си го заплати и предполагам, че те ще искат от теб парите..... 

Аз си смиля, че е на твое име и за това така написах, иначе няма как ако е на теб и да не ти кажат в полицията при смяната.

Връзка към коментар
преди 8 минути , Иван Попов каза:

Тогава фирмата ще си го заплати и предполагам, че те ще искат от теб парите..... 

Аз си смиля, че е на твое име и за това така написах, иначе няма как ако е на теб и да не ти кажат в полицията при смяната.

На мое име е фиша, просто е с рент а кар , а не с личен автомобил. Фирмата е казала, че аз съм била наела колата по това време и е дала данните ми. Просто на полицията им е отнело три години за да ми го връчат.

Редактирано от Velyana
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Velyana каза:

Аз знам за този фиш от самото начало, защото беше с рент а кар и фирмата ми беше казала, но така и не ми беше връчен. През тези три години и личната карта и паспорта си смених , влизала съм и излизала от България поне 10 пъти 😂 никой нищо не спомена 😂 

@funny ще се поразровя и аз. Аз мислех да го платя защото е 35 лева и  да ми е мирна главата, но не ми излиза никъде. Но ако му е минала давността няма да ги плащам.

Ако случайно имаш ПИК на НАП - можеш да го видиш. 
Справка за задълженията > ред: Справка за задълженията, плащанията по които подлежат на разпределение от публичен изпълнител. От там можеш и да платиш по електронен път. Може и да си седи там, за вечни времена :) Изтекла е давността, но за да попадне в Справка за погасени по давност задължения и наистина да остане там завинаги, трябва ходене в НАП по постоянен адрес. По спомени - не си в БГ, а като си идваш това е последна грижа :) Няма лихви. Забрави! :)
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Мисля, че не, поне ми казаха, че в декларацията се пише името и егнто, които не се променят. Ако вместо тях пише номера на паспорта, предполагам ще трябва.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 29 минути , Marisha каза:

Не намерих тема за кола под наем в Унгария. Някой да препоръча нещо, @Topfly? Цените изобщо не ми харесват.

Никога не съм наемал кола под наем в Унгария, но знам че тези са малко по евтини от големите международни компании. https://schillerrent.hu/en/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Topfly каза:

Никога не съм наемал кола под наем в Унгария, но знам че тези са малко по евтини от големите международни компании. https://schillerrent.hu/en/

Благодаря.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Marisha каза:

Не намерих тема за кола под наем в Унгария. Някой да препоръча нещо, @Topfly? Цените изобщо не ми харесват.

Може да вземеш от тези, ако цената е значително по-ниска от другите фирми. В Унгария цените на рентакарите бяха неоснователно високи и с най-големия депозит, който съм виждал:

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Lindt каза:

Много ми се иска да си купувам домашни яйца от някъде, по възможност с доставка. Някой друг пазарува ли си яйца и дали може да ми препоръча търговец?

Аз от тук поръчвам https://fermagurmazovo.com/product/яйца-от-свободни-кокошки/ , има ги и в ебаг. Не знам с колко качествена храна ги хранят , но яйцата са хубави и вкусни, а аз съм опитвал доста и от мн места. Другите дето много харесвам са на Хармоника https://harmonica.bg/products/yaitza/ , имат ги пак в ебаг или си ги взимам от Фантастико, пак са мнго вкусни 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.