Прескочи до съдържание

Искам да попитам...


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Темата е за общи въпроси, несвързани с пътешествията. Ако имате пътешественически въпрос, използвайте останалата част от форума :)

Препоръчани мнения

преди 3 часа, infectedmushroom каза:

Оки, мерси за отговорите, аз освен 2-3 пломби друго нямам спомен да съм правил през годините, вс друго е профилактични прегледи и чистене на зъбен камък и 1 избелване , няма и да го търся и да се занимавам повече 

Ако нямаш е-подпис, но имаш ПИК от НАП, можеш да влезеш на инфо. системата от НЗОК https://pis.nhif.bg/main/ Има дентална помощ и се виждат стоматологичните дейности, които са били по НЗОК, ако пломбите ти или каквото и да е са били по НЗОК (това понеже по-горе се пишеше за източване).

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Вижте какво ми излиза при опит да отворя LinkedIn:

 

image.png.e65bec1950a1bb98893cc1a03b20d0fc.png

 

Някой да знае защо? 

 

Не че ми е спешно, но направих асоциация с вчерашния срив на разни социални мрежи.

 

 

Връзка към мнение
преди 10 часа, Lyubina каза:

Вижте какво ми излиза при опит да отворя LinkedIn:

 

image.png.e65bec1950a1bb98893cc1a03b20d0fc.png

 

Някой да знае защо? 

 

Не че ми е спешно, но направих асоциация с вчерашния срив на разни социални мрежи.

 

 

И при мен беше така снощи, но вече е ок. 
Ето тук могат да следят евентуални сривове -> https://downdetector.com/status/linkedin/ показва, че е имало в определен период проблем. 

Уж се дължи на повредата в кабелите в Червено Море, но някои хора казват, че е просто случайност -> https://www.kaldata.com/it-новини/случайно-съвпадение-прерязаха-оптич-466905.html 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Здраво,

Някой може ли да препоръча добър масажист/ка в София?

За масаж на цяло тяло или/и гръб-рамене-врат. Не искам да ме галят или силов, по-скоро лечебен масаж. 

Връзка към мнение

Не знам какъв масаж точно търсиш. 

 

Имаме (в семейството) личен опит с едно място, ако не е против правилата ще го публикувам тук. Инче ти го изпращам на лични. 

Хората там се занимават със всякакви двигателни проблеми, не само масаж .... 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, era123 каза:

Здраво,

Някой може ли да препоръча добър масажист/ка в София?

За масаж на цяло тяло или/и гръб-рамене-врат. Не искам да ме галят или силов, по-скоро лечебен масаж. 

Силно препоръчвам https://o2therapy.eu/ , имат и на цяло тяло. Като нов човек съм след масаж при тях , помагат ми и много с възтановяването след интензивни периоди на трениране, знаят къде да пипат , доволен съм. 

Връзка към мнение
дядо Пепи

Здавейте! Търся свестен, работлив и можещ дърводелец в и около София. Бих искал да ми направи едни крака, с които да повдигна едно легло, за да е по- удобно за трудно подвижен човек.  За целта майсторът трябва да има съответните инстументи, пособия, или приспособления. Ще бъда много благодарен, ако познавате такъв човек. Лека и хубава вечер!    

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 1 час, дядо Пепи каза:

Здавейте! Търся свестен, работлив и можещ дърводелец в и около София. Бих искал да ми направи едни крака, с които да повдигна едно легло, за да е по- удобно за трудно подвижен човек.  За целта майсторът трябва да има съответните инстументи, пособия, или приспособления. Ще бъда много благодарен, ако познавате такъв човек. Лека и хубава вечер!    

Сложи втори матрак. Аз така направих преди смяната на тазобедрените ми стави.  Под двулицевия матрак сложих твърд еднолцев. Нямах никакви проблеми със ставането и движенията след операциите.

Връзка към мнение
дядо Пепи
преди 13 часа, Дани Магелани каза:

Сложи втори матрак

Благодаря за съвета, но предложението е неизпълнимо. Мислил съм по този вариант, но не става. Причините са обективни и повечето субективни. Почти на границата на каприза. Спирам до тук, защото казах ( написах) повече, отколкото трябваше. Продължавам с търсене на читав дърводелец. 

Връзка към мнение
преди 15 часа, дядо Пепи каза:

Здавейте! Търся свестен, работлив и можещ дърводелец в и около София. Бих искал да ми направи едни крака, с които да повдигна едно легло, за да е по- удобно за трудно подвижен човек.  За целта майсторът трябва да има съответните инстументи, пособия, или приспособления. Ще бъда много благодарен, ако познавате такъв човек. Лека и хубава вечер!    

По бързо и лесно е да се направи метална рамка, в която да стъпят краката на леглото. Боя и подходящо скриване на рамката е допълнение за естетика. 

Личен опит. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

И аз, като останалите, не познавам дърводелец, но мога да дам акъл  😉-

Това, което направих за мой родител – в магазините за продажба на дървен материал, има греди (12*12 или 15*15), като могат да ги отрежат с каквато искате дължина, спрямо габаритите на леглото. Сложих ги в горния и долния край на леглото под подматрачната рамка и стана идеално

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
дядо Пепи
преди 2 часа, deyan каза:

Сложих ги в горния и долния край на леглото

Благодаря за идеята! Моята е подобна, но малко по-така. Бих искал да се издълбаят канали в профила на парчетата, които да хвана с коларски болтове. Мисля, че има такъв инструмент, или приспособление за такива канали. В металообработката нещото се казва фингер. Тук мисля, че става въпрос за оберфреза, но не съм сигурен.

Връзка към мнение

Един навярно лаишки въпрос, но се надявам някой да помогне. Имам един външен хард, който ползвам за съхранение на снимки. Зареждам го няколко пъти в годината. Обикновено стои прибран в оригиналната си опаковка. Проблемът е, че сега го извадих и корпусът е станал мазен и лепкав. Преди години имах една флашка и беше станала по същия начин. Някой знае ли каква е причината? И всъщност това индикация ли е, че може да му приключва животеца?

Връзка към мнение

Най-вероятно просто кутията се е развалила, на мен ми се е случвало с разни пластмасови неща, от контакт с нещо. Извади диска от кутията и виж той в ред ли е

или самия диск е така? 

Връзка към мнение
преди 4 минути , stanimir каза:

Предполагам става въпрос за нещо подобно ? 

 

https://forums.tomshardware.com/threads/toshiba-portable-1tb-hdd-sticky-cover-surface.2863691/

Право в десетката! Точно това е, че даже и същата марка...

 

Въпросът е как да реагирам?! Ясно е, че не мога да пусна рекламация, защото го имам от поне 6-7 години и най-вероятно гаранцията е изтекла, ако изобщо е имала.

Връзка към мнение

Според мен на самия диск нищо му няма, само пластмасата на кутията е дефектна. Вадиш диска и всички електронни части и измиваш добре кутията. Ако не стане, хвърли кутията.

На мен ми се случи с един статив и щеки (пластмасовите части), той няма електроника и едно добро измиване и нищо му няма. Може да съм се мазал с репелент с DEET или нещо подобно и после пипал статива, или пък материала е дефектен, знам ли

Връзка към мнение

Пробвай да почистиш кутията с изопропилов алкохол /IPA/ с някаква кърпа, която не отделя власинки.

На мен ми помогна за почистването на една стара техника с подобен проблем. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 21 минути , infectedmushroom каза:

Здравейте, ако случайно има човек тук да знае добър адвокат по медицинско право - моля да препоръча, благодаря 

WWW.CZPZ.ORG

 

Отвори сайта и разгледай. 

Преди години водих дело срещу едни ункални крадци и измамници в болница Света София. 

Доктор Стойо Кацаров , който е част от ЦЗПЗ беше единствения, който успя да ми помогне в тази държава, в която всико е пропито от корпуция, шуробаджанащина и далавери. 

Дело срещо болница/доктор се води само с колкосален нервен запас , усърдие и упоритост. 

Успех!!! 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, era123 каза:

Някой може ли да препоръча адвокат за консултация? Специалист по социални/трудови права между БГ и ЕС/ЮК след брекзит.

@Eva eva @Duke ?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.