Прескочи до съдържание

Искам да попитам...


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Темата е за общи въпроси, несвързани с пътешествията. Ако имате пътешественически въпрос, използвайте останалата част от форума :)

Препоръчани мнения

преди 4 часа, era123 каза:

Някой може ли да препоръча адвокат за консултация? Специалист по социални/трудови права между БГ и ЕС/ЮК след брекзит.

най-вероятно те интересува приложението на регламентите за социална сигурност при трансгранични ситуации - смяна на пребиваване и работа в различни държави, може да пробваш с консултация тук, знам, че управителят е специалист в материята

Връзка към мнение
Граф Вронски

Кое мобилно приложение използвате за градския транспорт в София?

 

От години използвах Софбус 24, но от седмица спря да дава информация. Онзи ден инсталирах и Градски Транспорт София. Даваше данни, и от вчера и той дава няма информация.

Връзка към мнение

Moovit се справя отлично при зададен маршрут от точка А до точка Б. Но понякога има разминаване с точното разписание. Затова ползвам и сайта на София трафик:

https://schedules.sofiatraffic.bg/autobus/72

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Граф Вронски каза:

Кое мобилно приложение използвате за градския транспорт в София?

 

От години използвах Софбус 24, но от седмица спря да дава информация. Онзи ден инсталирах и Градски Транспорт София. Даваше данни, и от вчера и той дава няма информация.

От 2-3 дни виртуалните табла не работят.  😞 

 

 

Спойлер

VT.jpg

 

преди 3 часа, iMari каза:

Moovit се справя отлично

Има разлика между другото между Moovit и виртуалните табла. Не знам на какво се дължи, но я има.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , stebal каза:

Искам да попитам днес форума няма ли рожден ден или нещо бъркам ?

Има рожден ден 🙂

 

@Георги, честит празник и ти благодаря за всички усилия 😘

  • Харесвам 15
  • Браво 4
Връзка към мнение
Граф Вронски
преди 1 час, Lindt каза:

Има рожден ден 🙂

 

@Георги, честит празник и ти благодаря за всички усилия 😘

Йеее, партиии!
Честит ни празник! Благодаря на всички от форума за пътешествията, които споделяме! 🎉🎉🎉

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
Иван Попов

Честит ни празник на всички Магеланци! 🥂

Благодаря и на всички от форума за пътешествията, които споделяме и за изградените приятелства! 😊 

@Георги Благодаря ти за всички усилия! 

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към мнение

Той толкова дърт стана тоя форум, че е оня досаден приятел, който те мързи дори да му честитиш като ти излезне известие във фейса 🙂

  • Харесвам 1
  • Благодаря 8
  • Смея се 13
Връзка към мнение

Честит ни рожден ден, Магеланци! 
Вече от толкова години сме в този форум, че сякаш цял живот е с нас и почнахме да не забелязваме празниците. А, толкова много и интересни пътувания направихме покрай него, с толкова цветни хора се запознах пак благодарение на него, такива приятелства създадох, с хора, които вероятно без него не бих срещнала, че мога да кажа само: Огромно благодаря, @Георги !
Благодаря и на всички вас, с които споделяме това невероятно пространство, пътувания и моменти на сбирките! 

  • Харесвам 19
  • Браво 3
Връзка към мнение

Нямах представа кога е рожденият ден на Магеланци, но съм много благодарен на @Георги , че е направил този форум.

Този форум и приятелите, които ме светнаха за него са причината да обикалям по света и да си намеря хобито, което преди ми беше електронни игри и загуба на време 😄 

Наздраве на всички и благодаря за споделянето и помощта, която винаги получваме във форума! 🙂 

  • Харесвам 17
Връзка към мнение

Трябва да препиша едно старо писмо на Word,текста е много не четлив и не искам просто да го ксерографирам.

Трябва ми програма или през Word , но през телефона, да го прочета, а то да се запише като текст.

Някой има ли идея как?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Някакви предложения за прахосмукачки роботи за около 1000лв.?
Вашите от къде са купувани? В чужбина са доста по-евтини, но така като гледам няма начин да им признаят гаранция в България в случай на повреда....

Връзка към мнение

От 10 години ползваме iRobot 620. Определено вдигна с много нивото на хигиената у нас. Личеше и личи по дрешките на внуците, които са непрекъснато на пода от корк и решават своите проблеми и игри. Купихме робота от БГ. Консумативи - филтри, и четки съм поръчвал от Китай. Батерии - веднъж от UK и веднъж от Благоевград. Но машинката лека полека взе да остарява и като че ли влоши качеството на работа. Използвайки РД на скъпоценната и незаменима съпруга поръчах нова домашна помощница - iRobot i5. Моментът на поръчката и доставка от Полша съвпадна с някакъв празник на марката у нас, и уцелих някаква промоция. Още нищо не  мога да кажа за качествата на новия уред, защото връчването ще е ден преди Великден,и ден след кацането ни от Шарм.  Покупката е от самата фирма iRobot и независимо, че пратката е от чужбина си имаме съответната гаранция. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 10 часа, tch каза:

Някакви предложения за прахосмукачки роботи за около 1000лв.?
Вашите от къде са купувани? В чужбина са доста по-евтини, но така като гледам няма начин да им признаят гаранция в България в случай на повреда....

И аз съм с iRobot от 8 години насам, не е мръднала и аз като дядо Пепи сменям четки и филтри с такива от aliexpress. Батерия не съм сменял досега, но я пускам в апартамент 60кв 3 пъти седмично, което хич не е малко според мен 🙂

Имам приятели които си взеха преди 2-3 години различни варианти на xiaomi, като цената е много по-евтина, но за сметка на това имат и мокро почистване.

Според мен iRobot са мерцедесите на прахосмукачките робот.

А xiaomi са най-доброто, което се намира за средна и ниска цена.

Доста важно е робота да има навигационна система, защото моя примерно няма и се блъска в стените, после се завърта на произволна страна и продължава...така може да останат непочистени места в стаята.

Купувам си техниката от България, точно заради гаранцията. Бих си взел от чужбина, само ако е много по-евтино, но засега не съм намирал нещо чак толкова евтино, че да си заслужава да пренебрегнеш гаранцията.

Тия дни има акции пак, май на TBI бяха в техномаркет/технополис, на изплащане с 0лв.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Преди две години и половина купихме един Roborock S7 за нашия син. В мой стил тогава направих детайлно проучване на пазара и специално този модел се водеше за най-добрия в съотношение цена/качество. Спомням си, че не го открихме никъде в Нидерландия и го купихме от един Saturn на път за Хамбург. Струваше около 700-800 евро, вече не помня колко точно. Гаранцията е международна и не би трябвало да бъде отказана поправка в оторизиран сервиз на територията на ЕС. Въпросният уред чисти около 80 кв.м. мансарда с различни зони и препятствия. Справя се много прилично, като особено ценен е вибриращия микрофибърен моп с капково оросяване, който буквално пере килимите. Сега сигурно има и по-нови модели, но определено този е много добър...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Първо кажи какво точно търсиш - прахосмучене, моп, и двете. Каква ти е настилката също - паркет, ламинат, теракот, килими ниски, килими високи и т.н. Искаш ли да има възможност за автоматично изпразване и презареждане или не. Притесняваш ли се от камера вкъщи и би ли жертвал част от предимствата, ако не искаш камера. С две думи - въпросът ти не е толкова прост.

 

В общия случай iRobot нямат иновации от много време и карат на стари лаври, мисля че и като компания са доста позакъсали и са аут ако не ги спаси Амазон. Roborock са най-големите иноватори в последните години. Личното ми мнение е, че сферата е в много активно развитие последните години и всяка следваща година излизат нови и сериозни подобрения - било то в автоматизацията, било и във базовата функционалност. Това е, което ме задържа да не купя робот сега, може би ще почакам още 2-3 години за да може технологиите малко да се успокоят и да съм сигурен, че няма сериозни иновации, които бих пропуснал ако купя днес.

 

Иначе преди десетина години купихме робот, вършеше работа, но често се оплиташе в ресните на килима или се запушваше в някой стол, почистването не беше лесно...да, чисти сам, ама преди всяко чистене 5 мин подготовка на стаята ,след всяко чистене още 5 минути почистване и трябваше да съм в стаята за да го отблокирам при нужда. Общо взето отнемаше същото време като нормална прахосмукачка, а силата на този уред е да си прави всичко сам и да не те занимава. От тогава обаче нещата напреднаха доста и вече роботите почти са стигнали да са тотално независими и самостоятелни, има още тук-там как да се подобряват и за това ще почакам още някоя и друга годинка.

 

Ако не си на зор, изчакай поне черните петъци, защото роботите прахосмукачки са един от артикулите, които подлежат на най-сериозни разпродажби...пак е свързано с това, че моделите остаряват сериозно на годишна база.

 

За повече може да следиш vaccuum wars в ютуб, фен съм и на тоя пич, всичките му ревюта са инженерно изпипани и неповлияни от инфлуенсърска болест:

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Според мен този тип уреди са създадени за ползване от ергени/студенти и въобще от несемейни хора. Без да искам да навлизам в подробности, но поне на този етап качеството на почистване с конвенционални методи е несравнимо по-добро. Изброените от Георги по-горе неудобства допълнително усложняват процеса на почистване с роботизиран уред. Най-изнервяща е необходимостта от предварително обезопасяване на кабели в различните помещения. Съпругата ми, например, категорично отказва да купим за вкъщи и продължаваме да почистваме по конвенционалния начин - стандартна прахосмукачка, кофа с вода и моп. Но, всеки сам си преценя...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.