Прескочи до съдържание

Амалфи - колко дни оптимално да предвидя?


Гост

Препоръчани мнения

Искам и аз ............... ;)

 

Руми, официално си поканена! :) Гледай самолетите до и от Неапол 26 май, петък и 30 май, вторник. Ако Еми реши да се присъедини, винаги ще намерим начин :)

Връзка към мнение

Rainy, нещата вървят към ... автобус. :lol:

Още няма цени за май месец.

 

:lol: Представям си оня джип от Бари по Амалфийското крайбрежие - и общият ни чар няма да ни спаси от... любезностите  :lol:

 

Да, и моят билет не е излязъл - ще пътувам с Easyjet. Просто набелязвам какви са полетите и ще чакам цена/намаление, като междувременно съм букнала стая с право на отмяна, та ако се събере автобус, да реагирам... хахах

Връзка към мнение

Само искам да споделя, че тъкмо  открих тук една дама, която съм чела от години с разказите и за Италия. Освен, че са много информативни, са с изключителна сюжетна линия и ярко чувство за хумор. :)

iaia_mama,  добре дошла!

Надявам се да публикуваш и тук.

Връзка към мнение

Само искам да споделя, че тъкмо  открих тук една дама, която съм чела от години с разказите и за Италия. Освен, че са много информативни, са с изключителна сюжетна линия и ярко чувство за хумор. :)

iaia_mama,  добре дошла!

Надявам се да публикуваш и тук.

Благодаря :)  .... Хм, разконспирира ме  ;)

Връзка към мнение

Признавам, не съм изчела 5те страници съвети, ще кажа моето мнение набързо - с кола си е ОК, никви грижи. Неапол е прекрасен - 1 нощ, за да имаш ден и половина, ако ше жертваш нещо - Везувий с "2 ръце", база Соренто - перфектно; Салерно-пълна загуба на време, Помпей и Ерколано - в един ден се връзват, Капри - 1 ден, Амалф. п-в - 2 дни мнооого лежерно. Мога да ти препоръчам апартамент в Соренто - центъра, паркиране фри ъф чардж, а в Неапол до Дуомото - B&B


а и още нещо, преди Соренто нацелих една изба, та и подегустирахме доволно :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря :)  .... Хм, разконспирира ме   ;)

 

И то съвсем :) Очарователни разкази! И аз поисках един Анджело  :lol: Какво ли е станало с него... Макар да казват, че италианците са само за любов, не и за следваща стъпка :) Ъф, къде ме отплесна с твоите неаполитански пътеписи...

...ще кажа моето мнение набързо - с кола си е ОК, никви грижи. Неапол е прекрасен - 1 нощ, за да имаш ден и половина, ако ше жертваш нещо - Везувий с "2 ръце", база Соренто - перфектно; Салерно-пълна загуба на време, Помпей и Ерколано - в един ден се връзват, Капри - 1 ден, Амалф. п-в - 2 дни мнооого лежерно. Мога да ти препоръчам апартамент в Соренто - центъра, паркиране фри ъф чардж, а в Неапол до Дуомото - B&B

а и още нещо, преди Соренто нацелих една изба, та и подегустирахме доволно :)

 

Благодаря! :)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

 И аз поисках един Анджело  :lol: Какво ли е станало с него... 

 

Интернет мълвата твърди, че все още е български зет  :P

 

Аз съм фен на Двете пинги, но нищо ново от тях няма, даже последното приключение ми се стори някак претупано и недовършено накрая. Ако iaia каже дали ще има развитие в тази насока ще съм благодарен.

Връзка към мнение

Интернет мълвата твърди, че все още е български зет  :P

 

Аз съм фен на Двете пинги, но нищо ново от тях няма, даже последното приключение ми се стори някак претупано и недовършено накрая. Ако iaia каже дали ще има развитие в тази насока ще съм благодарен.

Оф, след скоростно появилите се почти една след друга две по-по-най-очарователни "принчипесси", приоритетите ми са вече по-различни :)  Наистина от време на време успявам и да забегна набързо до някъде, ама за разказ после си трЕбе време/ Пък и муза.  Знам, че имам започнати и недовършени "серии", и мат'рял имам за нови  ;) ... бе, ще ги довърша, сигурно, в някой момент, като ми дойде "отвътре".

Благодаря за вниманието, много сте мили  :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Чак сега разбрах на кого да благодаря за няколкото невероятни дни в Неапол!  :)

Iaia_mama, толкова си сладкодумна и заразноиталианска, благодаря ти за всяка дума и ред!  :)

И целувки за принчипеските!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Оф, след скоростно появилите се почти една след друга две по-по-най-очарователни "принчипесси", приоритетите ми са вече по-различни :)  Наистина от време на време успявам и да забегна набързо до някъде, ама за разказ после си трЕбе време/ Пък и муза.  Знам, че имам започнати и недовършени "серии", и мат'рял имам за нови   ;) ... бе, ще ги довърша, сигурно, в някой момент, като ми дойде "отвътре".

Благодаря за вниманието, много сте мили   :)

 

Супер, честито!

Тъкмо онзи ден след коментара под "пътеписа" с хърватката се сетих да погледна пак блога, но всичко съм изчел. Като сътвориш нещо ново свиркай, с радост ще се чете!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това мамите сте си егати мамата... :lol:

Е , тук си в грешка. Пътеписите са в едноименния сайт на Стойчо. Няма такава забава и в същото време полезност.
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Капри е малък остров и за един ден може да се види почти всичко, стига човек да отиде на острова рано, най-късно до 9ч., а после да си замине с последния кораб за Наполи (мисля, че беше около 20-20:30ч.)
Мисля, че е по-добре да се отиде първо до Анакапри с автобусче (само бусчета вървят). В Анакапри да се разгледа първо Вила Сан Микеле, после църквата Сан Микеле, която (според мен) много си заслужава. След това с лифта до Монте Соларо, откъдето се откриват великолепни панорами над целия остров, Везувий и малките градчета насреща, Наполи в едното кьоше,  Кастеламаре ди Стабия в другото, Костиера Сорентина отпред вдясно и Иския и Прочида отзад вляво. И, разбира се, чудната гледка към прочутите Фаральони долу в морето. Всичко това за времето 9-12ч.
12-13ч. се слиза отново до Марина гранде (с бусчето), откъдето с фуникуляра се отива до Капри. Даваш си 20 мин. на Ла Пиацета за снимки и наслада от гледките, после хващаш Вия Виторио Емануеле (улицата с бутиците) и все напред. На няколко места има табели с карта с острова, където е указано мястото, на което си в момента и посоките към забележителностите. Ако продължаваш все напред, накрая стигаш до терасата над Фаральоните. Сега ако искаш можеш да слезеш по алеята със стълбите до брега долу, пред Фаральоните, а ако искаш можеш да се върнеш малко назад и да пиеш едно кафе с гледка към Марина пикола долу. Трябва да се върнеш още, повече от половината път обратно, където има табела, и от там да тръгнеш наляво, за да отидеш евентуално до манастира Чертоза ди Сан Джакомо (не си струва толкова, само ако имаш време или специален интерес), но малко след манастира са Джардини ди Аугуста -  много добре уреден, приятен парк, от който започва Вия Круп. Ако го изминеш, особено атрактивен е в участъка над морето, ще стигнеш до Марина пикола, да си пийнеш с наслада една биричка там и после - ми то станало късен следобед! Бързо на бусчето до Марина гранде и "Ариведерчи, Капри, белла белисима!"   :)
Апропо, в не силно туристическия сезон, примерно през април-май и октомври-първата половина на ноември, може да се намерят и нощувки на много приемливи цени в средната категория хотели на острова. Ако човек си вземе 2 нощувки, ще може да се любува на изгревите и залезите в тези дни, спокойно да обрише острова навсякъде, да отиде и до Синята пещера, да видите отблизо Арко Натурале, да се качи или слезе по Финикийската стълба...

Максимална информация съм дала в поредицата си за Капри:
http://patepis.com/?p=37910

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение

За мен ден на Капри е напълно недостатъчен.  :) Има доста приятни пешеходни преходи и по - скрити места с невероятни гледки, на които няма туристи. От Анакапри има директно рейсче до Капри.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За мен ден на Капри е напълно недостатъчен.  :) Има доста приятни пешеходни преходи и по - скрити места с невероятни гледки, на които няма туристи. От Анакапри има директно рейсче до Капри.

Не трябва да забравяш, че не всички са в състояние да правят преходи. Ние слязохме до Фаряльоните и обратно и бая се озорихме. За помирисване на есенцията един ден е добре. А, че ще се върна за поне една нощувка там е сигурно.

Да подсетя и друго важно- на Капри опитайте пица Капричоза. Моят мъж хапна на площада в Анакапри/това му е любимият модел пица/ и каза, че била №1. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, Магеланци! С такъв интерес и трепет ви чета...толкова изчетох за тази дестинация, че от една страна имам чувството, че всичко знам и едва ли не вече съм била там, а от друга - стоят много неизвестни и в корема ми започват да пърхат пеперуди..

Предстои ми дълго планувано, италианско пътешествие. В началото, планът беше - да е някъде в Италия. Милото остави аз да избера района :) и аз не мислих дълго...Амалфийското крайбрежие с котва в Позитано. Тъй като имаме 10 годишнина от сватбата, там ми се видя най-романтично. Та така, 6 нощувки в Позитано и една - последната в Неапол. Планът ми беше там да е отправната точка, с предпочитание за морски транспорт към всичко посочено по-горе. Изчетох всичко, относно транспорта от и до останалите градчета, но как стои въпросът с Позитано...Ще бъда благодарна, ако някой поразкаже...

Връзка към мнение

Здравейте, Магеланци! С такъв интерес и трепет ви чета...толкова изчетох за тази дестинация, че от една страна имам чувството, че всичко знам и едва ли не вече съм била там, а от друга - стоят много неизвестни и в корема ми започват да пърхат пеперуди..

Предстои ми дълго планувано, италианско пътешествие. В началото, планът беше - да е някъде в Италия. Милото остави аз да избера района :) и аз не мислих дълго...Амалфийското крайбрежие с котва в Позитано. Тъй като имаме 10 годишнина от сватбата, там ми се видя най-романтично. Та така, 6 нощувки в Позитано и една - последната в Неапол. Планът ми беше там да е отправната точка, с предпочитание за морски транспорт към всичко посочено по-горе. Изчетох всичко, относно транспорта от и до останалите градчета, но как стои въпросът с Позитано...Ще бъда благодарна, ако някой поразкаже...

 

Здравей и добре дошла! :) 

 

Чувствай се като у дома си в тази тема, но ти предлагам да отвориш нова, за да получиш най-добри съвети. Твоето пътуване е по-различно и специално. Честита годишнина! :)

Връзка към мнение

Здравейте, Магеланци! С такъв интерес и трепет ви чета...толкова изчетох за тази дестинация, че от една страна имам чувството, че всичко знам и едва ли не вече съм била там, а от друга - стоят много неизвестни и в корема ми започват да пърхат пеперуди..

Предстои ми дълго планувано, италианско пътешествие. В началото, планът беше - да е някъде в Италия. Милото остави аз да избера района :) и аз не мислих дълго...Амалфийското крайбрежие с котва в Позитано. Тъй като имаме 10 годишнина от сватбата, там ми се видя най-романтично. Та така, 6 нощувки в Позитано и една - последната в Неапол. Планът ми беше там да е отправната точка, с предпочитание за морски транспорт към всичко посочено по-горе. Изчетох всичко, относно транспорта от и до останалите градчета, но как стои въпросът с Позитано...Ще бъда благодарна, ако някой поразкаже...

Здравей и добре дошла :)

Според мен Позитано е, да, много сладко и романтично място наистина, но 6 дни са му доста. Отделно дето по отношение на цените няма съществена разлика между Позитано и Капри, примерно. На Неапол пък 1 ден му е много малко, особено ако в този ден ще трябва да се придвижите до него.

Мисля, че 5 дни в Соренто и оттам лъчево да си ходите из района + 2 дни в Наполи е по-добър вариант. Но пътешествието си е ваше и вие ще си решите.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Значи, имам още едно въпросче във връзка с тази тема... 

 

Директните полети от Лондон до Неапол са доста скъпи. Принципно, лятното разписание още не е излязло. Обмислям вариант полет до Рим с Ryan air - те са много на брой и вярвам да има и по-ниски цени, и влак до Неапол.

 

Моля ви да споделите скъпи ли са тези преходи и като време колко ще ми отнемат?

 

Благодаря!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.