Прескочи до съдържание

Амалфи - колко дни оптимално да предвидя?


Гост

Препоръчани мнения

В момента, Гост каза:

Благодаря! Вярвам ще ме пуснат с нея на самолета :)

Това не знам дали ще стане. Пътувахме с кола и подобни проблеми не сме имали. Имай предвид, че става дума за буркан затворен с винтова капачка. Буквално тия баби на онази отбивка ме върнаха в соца. Доста беше скъпа рибата, ако не се лъжа платихме към 15 евро преди десет години за среден буркан с маринована аличе, но си заслужаваше! Можеш просто да я хапнеш докато си в района с вино или пък да намериш начин да ти я вакуумират в някой магазин за пренасяне със самолет. Аз това последното го правя при посещение на Истанбул и от пазара на подправките си нося вакуумиран кашкавал на конци, мариновани пълнени червени чушлета със сирене, локум и т.н...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 43 минути , Гост каза:

@Carrie, Не съм взела никакви билети, дори не знам дали не е глупаво питането, но като не познавам фериботите... :) Да, с автобус първата отсечка е добра идея, тъкмо ще мога да тръгна по-рано. После може да продължа с корабче. Благодаря! :) 

Ние си купихме билети за корабчетата Позитано-Амалфи и Амалфи-Салерно на място от павилиончета на фирмите-превозвачи на кея. Нямаше проблем за места през август. От водата гледката също е много красива. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
4 minutes ago, Дани Магелани said:

Ние си купихме билети за корабчетата Позитано-Амалфи и Амалфи-Салерно на място от павилиончета на фирмите-превозвачи на кея. Нямаше проблем за места през август. От водата гледката също е много красива. 

Супер - и това ме интересуваше, за да не се обвързвам с детайлен план! Непременно ще гледам и от водата :) 

Връзка към мнение
преди 31 минути , Гост каза:

Специално ще потърся, макар че както казваш, там всичко е mirador-и :) По-скоро ме интересуваше дали са маркирани по пътя, ама явно надежди празни храня...

Аз късно се усетих, че имаш предвид табелки на място. Май нямаше, то и места удобни за спиране няма много, та като видиш - спирай и се разходи наоколо.

Ние спахме в хотел Due Torri, гледката от балкона беше върха, но не знам от пътя как е. Също имам спомен, че ми хареса Furore, не сме влизали в самото село, а като гледка от пътя. Също пътчетата, които се качват в планината може да са по-лесни като намиране място за спиране и да има гледки оттам. 

Аз имах намерение да гледам и като видя нещо интересно да спрем да снимам, но това съвсем не се оказа лесно, накрая се оказа, че съм снимал предимно от градчетата, където сме паркирали, не по пътя.

ПП. Брат ми също е ходил там и беше взел Смарт кабрио от Сикст, но ти вече си намерила кола, доколкото разбирам.

Връзка към мнение
1 minute ago, neuromancer said:

Аз късно се усетих, че имаш предвид табелки на място. Май нямаше, то и места удобни за спиране няма много, та като видиш - спирай и се разходи наоколо.

Ние спахме в хотел Due Torri, гледката от балкона беше върха, но не знам от пътя как е. Също имам спомен, че ми хареса Furore, не сме влизали в самото село, а като гледка от пътя. Също пътчетата, които се качват в планината може да са по-лесни като намиране място за спиране и да има гледки оттам. 

Аз имах намерение да гледам и като видя нещо интересно да спрем да снимам, но това съвсем не се оказа лесно, накрая се оказа, че съм снимал предимно от градчетата, където сме паркирали, не по пътя.

Точно за такива детайли питам! За пътчета с гледки, за подсказки - нямам проблеми да се юрна да ги правя... 

3 minutes ago, neuromancer said:

ПП. Брат ми също е ходил там и беше взел Смарт кабрио от Сикст, но ти вече си намерила кола, доколкото разбирам.

И аз си взех Смарт Кабрио! :) Мечта ми е да шофирам Кабрио по Амалфийското крайбрежие и смятам да си угодя на каприза... Беше най-евтиното кабрио. Лошото е, че не правят пълна застраховка на кабрио автомобили, а директно excess - но аз вече претръпнах покрай Сицилия и съм си взела excess застраховка от добър доставчик. Късмет си пожелавам отново!

Връзка към мнение
преди 8 минути , Гост каза:

@iaia_mama, как да се кача до там, дай ми жокери, моля? :)

Ако ме питаш за мястото, откъдето е снимана тази снимка:
Каза, че ще имаш кола, нали така? Значи, от Кастеламаре ди Стабия хващаш път SS366. Минававаш през Gragnano и после, де факто, караш през Parco Regionale dei Monti Lattari - минаваш през Franche, Pimonte и Resicco, следват около 4-5км постепенно изкачване, тунела Palombella - дълъг е към 1км, веднага след тунела следва Pianillo. Пътят продължава през San Michele и Furore, после над Conca dei Marini и се спуска и слива с крайбрежния път Сан Пиетро - Салерно. Но, за да се качиш на мястото от снимката, можеш с колата да стигнеш до къща за гости Casa Pendola над Pianillo. От "казата" имаш 3км изкачване в планината по един много тесен път, като алея, уширение за гледки и по-нататък още малко е алея и след около 300-400м може би, преминава в пътека и нататък е все козя пътека и задължително трябва да не си сама, защото си е планина. Уж не е чак толкова висока, но често, особено сутрин към 8-9ч до към обед 12-13ч., може да е покрита с облаци/мъгла. И всъщност е доста красиво (за мен) да гледам как се влачи и стеле тази снежнобяла мъгла/облаци по и покрай върховете на скалите. И както в Алпите, като нищо може да попревали на няколко пъти за по няколко минутки. Ако пък няма облаци, пече и изгаря направо зловещо, ако не си екипиран подобаващо.

Друг вариант:

От Кастеламаре ди Стабия с лифта се качваш на Монте Фаито. Хващаш пътя през Villaggio Monte Faito и след около 2,5км е разклона за Santuario di S.Michele наляво, а напред се върви малко над 3км като последните около 800м си е сериозно изкачване. При хубаво време, обаче, отгоре се разкрива целия полуостров Амалфитана, даже и Капри, може да се види и частично Неаполитанския залив и Везувий (и много добре пък от Santuario di S.Michele), а гледката към градчетата долу, и най-вече Позитано, е просто зашеметяваща. 

61136575.jpg

94417884.jpg

12798236.jpg

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

@iaia_mama, Path of the God, нали? 

 

https://www.google.co.uk/search?q=path+of+the+gods&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjPqpa5zcXTAhVlCsAKHX6TDkoQ_AUICigB&biw=1366&bih=672#imgrc=AUr5KWUcr-czmM:

 

Ако първия ден хвана автобусче по-рано и за един ден направя Позитано, Praiano и Амалфи - по твоя план - и се върна с ферибот, то за другия ден с колата ще остане комбинирам Vietri Sul Mare, Равело и Pinolli с Path of the God. 

Много благодаря наистина!

Връзка към мнение
преди 19 минути , Гост каза:

@iaia_mama, Path of the God, нали? 

 

https://www.google.co.uk/search?q=path+of+the+gods&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjPqpa5zcXTAhVlCsAKHX6TDkoQ_AUICigB&biw=1366&bih=672#imgrc=AUr5KWUcr-czmM:

 

Ако първия ден хвана автобусче по-рано и за един ден направя Позитано, Praiano и Амалфи - по твоя план - и се върна с ферибот, то за другия ден с колата ще остане комбинирам Vietri Sul Mare, Равело и Pinolli с Path of the God. 

Много благодаря наистина!

Да, това можеш да го осъществиш.

Връзка към мнение

Rainy, всъщност ще можеш да го осъществиш за градчетата на 100%, но за Path of the God няма да имаш достатъчно време, та евентуално него само частично може да стане. Мисля, че Равело ще успее да те удовлетвори донякъде като гледки от високо. А за Path of the God е много препоръчително да си с още някой и да отделиш цял ден (с дреха, храна и вода в раницата, и зареден телефон).

Връзка към мнение
7 hours ago, iaia_mama said:

Rainy, всъщност ще можеш да го осъществиш за градчетата на 100%, но за Path of the God няма да имаш достатъчно време, та евентуално него само частично може да стане. Мисля, че Равело ще успее да те удовлетвори донякъде като гледки от високо. А за Path of the God е много препоръчително да си с още някой и да отделиш цял ден (с дреха, храна и вода в раницата, и зареден телефон).

Нямам възможност за последната препоръка - просто ще съм сама, но ще се съобразя максимално с останалото. Дори да бъде само частично обикаляне, тоест не до края на пътеката, но което пак ще е чудесно!. Много благодаря! Ето това  това е една от идеите, които търсех :) 

Връзка към мнение
преди 12 часа, Гост каза:

И аз си взех Смарт Кабрио! :)

Щом си с ръчна чанта, защо въобще разпитваш за движението?:O

 

Аз карах там със Шкода Октавия Комби и се забавлявах, а какво остава за Смарт...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Just now, Duke said:

Щом си с ръчна чанта, защо въобще разпитваш за движението?:O

 

Аз карах там със Шкода Октавия Комби и се забавлявах, а какво остава за Смарт...

 

Ръчна чанта... хахахаахахахаахххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххх... На глас се хиля! 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

И така, обещаният репортаж :) Няма да е пространен - или поне така си мисля, но ще дам моите 5 стотинки - с благодарност към тези, които дадоха на мен.

 

Значи, всички бяха прави за всичко, но ми се иска да започна с @mililia - която перфектно описа с едно изречение състоянието, което ми се случи: наслаждавай се на атмосферата и да не ти пука за забележителностите. Или от сорта беше :) Защото точно това се случи... Толкова да не ми е пукало дали ще видя каквото и да е - Помпей, Момпей, и всичко в контекста - отдавна не се е случвало.

 

Като започнах с Неапол - където директно се букнах на бяло вино, пица и безвремие...

 

IMG_0074.thumb.JPG.9e20c44d1504a3523ef1f2660f508b34.JPG

 


продължа със Соренто - у н и к а л н о местенце! 

 

IMG_0136.thumb.JPG.055954dcd2a9f7c45c0c466ff9a36fb4.JPG

 

...а после с Позитано, Амалфи...

 

IMG_0325.thumb.JPG.0070a5d1316142e66f0c5594de01704a.JPG

 

 

Сега да кажа - ползвах всички съвети!

 

Автобус: @iaia_mama- както и останалите девойки - беше абсолютно права: автобусът дава голяма свобода, плюс толкова подробно бяха описани маршрутите, че това беше началото на скитането ми. Чудно начало! Видях за какъв маршрут иде реч :) И се върнах с лодка от Амалфи. Никакво бързане нито правене на сметки, съвършено размазване...

 

IMG_0550.thumb.JPG.85e19cc3064f2a082041e16e04606bc3.JPG

 

А вечерта на пристанището - в Trattoria da Emilia - не ми омръзна там да вечерям!

 

IMG_0587.thumb.JPG.bc2f95fde3e5148070527d9b4d5581c6.JPG

 

 

На следващия ден - остров Капри. Ходенето пеша беше забележително :) Гледките - изумителни... 

 

IMG_0617.thumb.JPG.a19d6e1110de6fc922931db1f6cc2ff4.JPG

 

Третия ден - оново Амалфийското крайбрежие - така, както го исках най-много: с открита кола. Моя мечта... Която беше абсолютно изумитела!

 

Най-красивото ми шофиране в живота! Таварищ @Duke, много ти благодаря, че (неволно) ме окуражи да си изпълня намисленото. Защото (почти) всички ме разубеждаваха. За пореден път се убеждаам, че хората не бива да се разубеждават от желанията им. Да се даде мнение - да. Да се каже - ама не го прави, защото... - не бива.

 

И отново. Най-красивото шофиране в живота ми. Най-най-най! Размазах се, сериозно... Сега - имаше моменти, когато се изправях на нокти - особено когато един автобус срещу мен даде мръсна газ в един тунел на 3 см от мен и аз се спекох :biggrin:, но нито за момент не беше с ужас, а с някакъв мазохизъм, който ме караше да крякам от удовоствие. Абе оргазъм!

 

IMG_0850.thumb.JPG.067c3ddd2e80724ac1d4c44f68518819.JPG

 

Не успях да направя Пътеката на Господ - @iaia_mama беше права - иска си един ден, а аз се заплеснах по пътя, после Равело, а накрая прецапурках планината и се спуснах към Соренто откъм Неапол. Беше чудо... И никой, никой не ми се разсвири - защо си спряла така бе, кифлоооо :) Прекрасно отношение (от моя страна също). 

 

IMG_0997.thumb.JPG.5fc5fc7fe61eda03fa3a0a54b218ff1d.JPG

 

Ще е учудване ли, ако кажа, че и последния ден се мотах като за световно? Гледки, храна, храна, гледки...

 

Амалфийското крайбрежие е магия! Съвършена магия. Съвършена...

 

IMG_0335.thumb.JPG.81946d6fad323c9cbce5b1d90701088c.JPG

 

 

IMG_0989[1].JPG

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 9 часа, Гост каза:

Най-красивото ми шофиране в живота! Таварищ @Duke, много ти благодаря, че (неволно) ме окуражи да си изпълня намисленото.

Бях сигурен, че ще ти хареса! Още повече с тази "въшка". Аз бях със Skoda Octavia Combi и удоволствието от шофирането беше още по-голямо, защото като цяло бях най-голямата кола на пътя след автобусите...:lol:

 

преди 9 часа, Гост каза:

 

А вечерта на пристанището - в Trattoria da Emilia - не ми омръзна там да вечерям!

 

IMG_0587.thumb.JPG.bc2f95fde3e5148070527d9b4d5581c6.JPG

 

 

 

IMG_0989[1].JPG

Аз като говоря не приказвам...-_-

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

@Rainy, спира ли на Furore - преди/след моста/тунела. Ако Да - къде точно.

Че аз като гледам google maps-а ми се струва "мисията невъзможна".

 

Мислех да те питам и за туристически корабчета от Соренто до Амалфи през Позитано, но като чета - разбирам, че си ползвала стандартните фериботи.

Аз намерих само това: http://www.marineclub.it/index.php?option=com_content&view=article&id=79&Itemid=528&lang=en

Дали е необходима предварителна резервация.

 

Плажовете в Позитано, Амалфи, ...  имат ли душове, кабини, публични ли са,  или човек си продължава обиколката на крайбрежието мокър и солен?

Ресторантчета всякакви ме интересуват - от Позитано до Виетри?

Конкретни паркинги с висока степен на вероятност за успешно паркиране?

 

Редактирано от ven62
Връзка към мнение
преди 47 минути , ven62 каза:

@Rainy, спира ли на Furore - преди/след моста/тунела. Ако Да - къде точно.

Че аз като гледам google maps-а ми се струва "мисията невъзможна".

Спирах на НЯКОЛКО, по-точно на МНОГО места - но не мога да ти ги дефинирам... Мисията е абсолютно възможна.

Вероятно съм пропуснала немалко места - по-точно знам, че съм, ама аз бях като ошашавена от гледките... хах... И си бях дала пълен релакс, тоест не гонех задължително това, което бях си намислила. Освен това не е проблем ако си заплюеш някое местенце, да врътнеш после и да потърсиш къде да спреш. 

преди 55 минути , ven62 каза:

Мислех да те питам и за туристически корабчета от Соренто до Амалфи през Позитано, но като чета - разбирам, че си ползвала стандартните фериботи.

Аз намерих само това: http://www.marineclub.it/index.php?option=com_content&view=article&id=79&Itemid=528&lang=en

Дали е необходима предварителна резервация.

Круизи - зарежи тази работа! Подбираш си фериботи и си правиш собствен маршрут. Билети бол на място, 20 минути преди лодката е добре да го купиш.

 

преди 55 минути , ven62 каза:

Плажовете в Позитано, Амалфи, ...  имат ли душове, кабини, публични ли са,  или човек си продължава обиколката на крайбрежието мокър и солен?

Ресторантчета всякакви ме интересуват - от Позитано до Виетри?

Плажовете са публични. Мярнаха ми се кабинки - по асоциация със Соренто, но аз не се бях фокусирала в плажовете... Много са хубави, обаче! 

 

Ресторантчета - караш на интуиция. Мога категорично за Соренто да кажа, където специално ходих основно и само на пристанището, за останалите места - оставях на случването...

 

преди 58 минути , ven62 каза:

Конкретни паркинги с висока степен на вероятност за успешно паркиране?

Паркинги - на място се оправях. Сега - в Позитано и Амалфи -ходих с автобус и лодка на връщане и не се шашках за паркиране. С колата основния паркинг беше на Равело - следиш за надписи. Изчаквахме да се освободи мато и тогава се напъхваха колите от опашката. Изчаках около 15-тина минутки. 

 

А иначе по маршрута - никой не ти кряка защо си спрял, много са толерантни. Е, ако прилагаш някакъв мозък все пак - което вярвам ще се случи :) 

 

Толкова, толкова е хубаво там... Направооооо! 

Връзка към мнение
преди 16 минути , Гост каза:

...

Круизи - зарежи тази работа! Подбираш си фериботи и си правиш собствен маршрут. Билети бол на място, 20 минути преди лодката е добре да го купиш.

...

Толкова, толкова е хубаво там... Направооооо! 

10x.

Гледам круизите, защото:

- се надявам да плуват идея по-близо до крайбрежието т.е. да е по-подходящо за снимки от водата;

- като че ли спират не само в Позитано и Амалфи. (В смисъл - плажовете и къпането също са ми важни :) ) Не успях от сайта да се ориентирам със сигурност - но, предполагам, един телефон ще свърши работа;

- а и в двете посоки ще сме по море.

Редактирано от ven62
Връзка към мнение
преди 25 минути , Гост каза:

... Е, ако прилагаш някакъв мозък все пак - което вярвам ще се случи :) 

...

Блажени са вярващите.   :):lol:

Редактирано от ven62
Връзка към мнение
преди 14 минути , ven62 каза:

10x.

Гледам круизите, защото:

- се надявам да плуват идея по-близо до крайбрежието т.е. да е по-подходящо за снимки от водата;

- като че ли спират не само в Позитано и Амалфи. (В смисъл - плажовете и къпането също са ми важни :) ) Не успях от сайта да се ориентирам със сигурност - но, предполагам, един телефон ще свърши работа;

- а и в двете посоки ще сме по море.

И аз смятах в двете посоки  да е по море, но впоследствие разбрах, че идеята не е чак токова велика - в смисъл, с автобус мога да слизам в началото на Позитано и да се спусна лежерно надолу, иначе като се изсипеш на пристанището, е съвсем друга историята :) 

 

Ако ти харесва повече круиза, естествено че ще идеш. Нямам идея къде другаде биха спирали, при положение че пристанищата са само в Позитано и Амалфи (извън Соренто, разбира се). 

Връзка към мнение

Току-що ги разпитах по телефона.

Преди са правили два круиза - единия спирал на скалите Faraglioni до Капри и после Позитано (опционално) и Амалфи.

Но сега имат само втория дето си ходи до Позитано и Амалфи.

Ако не намеря нещо друго - ще си ползвам стандартните ферита.

Връзка към мнение
преди 4 часа, Гост каза:

И аз смятах в двете посоки  да е по море, но впоследствие разбрах, че идеята не е чак токова велика - в смисъл, с автобус мога да слизам в началото на Позитано и да се спусна лежерно надолу, иначе като се изсипеш на пристанището, е съвсем друга историята :) 

 

Ако ти харесва повече круиза, естествено че ще идеш. Нямам идея къде другаде биха спирали, при положение че пристанищата са само в Позитано и Амалфи (извън Соренто, разбира се). 

Ама то част от големия чар на Позитано е точно в спускането по уличките/стълби от горе надолу и тук-там кефене на гледките от поредната тераска.
 

 

преди 3 часа, ven62 каза:

Току-що ги разпитах по телефона.

Преди са правили два круиза - единия спирал на скалите Faraglioni до Капри и после Позитано (опционално) и Амалфи.

Но сега имат само втория дето си ходи до Позитано и Амалфи.

Ако не намеря нещо друго - ще си ползвам стандартните ферита.

Феритата ти вършат идеална работа, но ги комбинирай и с наземен транспорт, иначе няма да си усетил добре Амалфитана :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, iaia_mama каза:

Ама то част от големия чар на Позитано е точно в спускането по уличките/стълби от горе надолу и тук-там кефене на гледките от поредната тераска.

Абсолютно... Нали затова питам :) Да се вслушвам... иначе защо да питам :)

Изпълних всичко аз - капучино на една тераса в Позитано - безценно! Пардон, 4.50 евро :biggrin:

 

Преди 1 час, iaia_mama каза:

Феритата ти вършат идеална работа, но ги комбинирай и с наземен транспорт, иначе няма да си усетил добре Амалфитана :) 

Потвърждавам! В едната посока фери - от Амалфи по-точно, който маршрут включва и Позитано, беше достатъчно...

 

П.П. @iaia_mama, обаче за колата не беше права... хахаха... Беше изумителна емоция!

 

П.П.П. Беше права за едно - там направо си оставих сърцето. И много неща пропуснах, но сърце не ми даде да бързам. Смятам да се върна, дано ми се даде път натам...

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 1 час, Гост каза:

Абсолютно... Нали затова питам :) Да се вслушвам... иначе защо да питам :)

Изпълних всичко аз - капучино на една тераса в Позитано - безценно! Пардон, 4.50 евро :biggrin:

 

Потвърждавам! В едната посока фери - от Амалфи по-точно, който маршрут включва и Позитано, беше достатъчно...

 

П.П. @iaia_mama, обаче за колата не беше права... хахаха... Беше изумителна емоция!

 

П.П.П. Беше права за едно - там направо си оставих сърцето. И много неща пропуснах, но сърце не ми даде да бързам. Смятам да се върна, дано ми се даде път натам...

Ооо, ще се върнеш там, знам!  :) 
 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.