Прескочи до съдържание

Амалфи - колко дни оптимално да предвидя?


Гост

Препоръчани мнения

Предполагам, че темата за Наполи и Амалфитана ще продължи да бъде актуална, защото тази част от Италия е просто магическа. Не познавам човек, който да я е посетил и да не e искал да се върне пак. А Соренто е не току така най-възпяваното градче на Амалфитана. Славата му е огромна и то по целия свят.  От отдавна американци и англичани мрат за него и идват да му се радват при всяка възможност, а в последно време и напливът на руски туристи е велик. Всъщност първото впечатление е доста семпло и човек даже си мисли, че всичко е просто една грандиозна реклама на туристическия бизнес. Да, ама не. И това го разбират онези, които остават в Соренто поне няколко нощувки с програма "макс", т.е. трябва да опитат храната, виното, лимончелото, да видят Капри, Позитано, Равело. Поне. Ако останат толкова време, че да имат време и да "обришат" и цялата Амалфитана (мисля, че една пълна седмица може и да стигне, но само за Костиера Амалфитана, никакъв Помпей, никакъв Наполи, Помпей, Казерта), да се качи на Монте Фаито и да види Позитано отгоре, да се спусне после по козите пътеки и хилядите стъпала до морския бряг и с треперещи колене да приседне направо на улицата (oт стъпала!), наслаждавайки се на освежаващо джелато-лимоне, да се отбие към залез в Маса Лубренсе на рибка и винце в "рИсторанте ди пеше" /рибен ресторант/ до пристана, да топне дупе в кристалната вода на някой от фиордите край Праяно, да се снима на стълбите на катедралата в Амалфи (ама след като я е разгледал от край до край), да пие едно вино на някоя от терасите на х-л Белведере при Конка дей Марини, като романтичен герои от стар американски филм... Многократно да прекоси Соренто във всички посоки и всяка вечер да вечеря в различни ресторантчета из стария град - някъде на жива музика, някъде на стари шлагери, някъде на романтик пиано... И когато си тръгне от Соренто, ще се зарече, че някой ден пак ще дойде. И горещо ще се моли за това. Защото Сурриенто, както му казват местните, е както казах по-горе, един съвсем обикновен град на пръв поглед, но всъщност в него има някаква неочаквана, обсебваща и невероятна магия. Не мога да определя защо. Просто я има..
За всички настоящи и бъдещи почитатели на Наполи и Костиера Амалфитана, специален поздрав от мен с "химна" на района:

https://www.youtube.com/watch?v=lw3c5d3aBSE

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

надявам се че Рейни няма има нищо против едно питане от мене, свързано с Амалфийското крайбрежие... :rolleyes:

 

Пътувалите из него с автобуси биха ли споделили цената на билетчето и дали няма нещо като еднодневни карти... Благодаря предварително за съдействието :sungum:

Връзка към мнение

надявам се че Рейни няма има нищо против едно питане от мене, свързано с Амалфийското крайбрежие... :rolleyes:

 

Пътувалите из него с автобуси биха ли споделили цената на билетчето и дали няма нещо като еднодневни карти... Благодаря предварително за съдействието :sungum:

Има, 6  евро мисля беше.

Връзка към мнение

Много ти благодаря!

Да, ще се базирам в Соренто за четири вечери. Ето това е адреса:

Bella 'Mbriana

Via Parsano 6b, Sorrento, 80067

Голям зор да си намериш хубаво място, без непременно да се разориш :)

Бих препоръчала Hotel Mignon Meuble в Соренто. В центъра е , наблизо има паркинг, за който има отстъпка за клиенти на хотела, главната улица е на 1 мин. , а пристанището е на пешеходно разстояние около 10 имн.... , а да отбележа и закуската, която беше многооооо богата. По спомен март месец нощувката беше около 60 евро.

Връзка към мнение

Ако имате възможност отидете до о. Прочида и о.Иския, като фериботите за там тръгват от пристанището на Неапол и от едно малко градче на 20км от Неапол -казва се Pozzuoli. Доколкото имам някакъв спомен и метрото на Неапол стигаше някъде близо до центъра , но не съм сигурна и трябва да се провери. Атмосферата е страхотна, за храната да не говорим. Ако имам време по-късно ще кача снимки.

Страхотна панорама се открива от крепостта- Кастел Сант Елмо към целия Неапол и особено на залез е много красиво.

:).

Редактирано от liliya
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Има, 6  евро мисля беше.

Взехме Hop on Hop off bus от Амалфи до Соренто за 10Е и обратен курс за 6 Е( ако пожелаете). Слезнахме на Позитано и не използвахме остъка от пътуването до Соренто, за което не съжаляваме. Т.е има и вариант 10Е в едната посока и 6Е обратно. Не е типичен hop on & hop off bus, слезете ли губите правото да продължите. Ние предпочетохме да се върнем в Салерно ( там ни беше базата) с корабче.

Връзка към мнение

А за корабчетата на място ли е по добре да се купуват билети или през нета, че попаднах на сайтове с доста дебела такса за on-line покупка...и съм в размисъл

Връзка към мнение

Ние купихме на място . Билетите за корабчетата и фериботите са скъпи. За 3 двупосочни билета от Соренто до до Капри - 2 възрастни и едно дете мисля , че цената беше към 85 Евро. Скъпо както и на самия остров, но според мен си заслужава. За мен всичко в Италия си заслужава :) и ми е слабост и любима дестинация.

Редактирано от liliya
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А за корабчетата на място ли е по добре да се купуват билети или през нета, че попаднах на сайтове с доста дебела такса за on-line покупка...и съм в размисъл

На място. Особено, ако времето се очаква да е променливо.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Преди 3 седмици цената на автобус, който се хваща от гарата в Соренто и спира на Позитано, Амалфи, Равело...... беше 8 евро, като може да се слезе и качи на всяко от градчетата, билета се валидира при всяко качване на машинката при шофьора. Билет за Капри според мен няма смисъл да се купува онлайн, двупосочен билет беше 34 евро 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има една карта за музеи и др. обекти campania artecard, която включва безплатен транспорт за цялата област Кампания (само тридневния вариант, едноседмичният е без включен транспорт), включително и градския транспорт. Фериботи и корабчета не се включват, както и транспортът на остров Капри. Мисля, че не се включваха и автобусчетата до Везувий. Освен това включва и два безплатни обекта (а те са обектите са доста. Единият задължително трябва да е Помпей - там входът беше 11 евро, поне в началото на тази година. Също толкова е и за Херкулан, а 12 евро е за двореца и градините в Касерта, което на мене ми е най-любимото място в Кампания, но ако сте на Амалфитанския бряг, е твърде далеч). След втория, останалите обекти, включени в картата (а те са някъде към 80 общо в Кампания) са с 50% намаление. Ако обикаляте в района, картата е изключително добра инвестиция. Мисля, че на летището в Неапол нямаше откъде да се вземе, ние си я взехме от туристическата информация на гарата.

Цената на тридневната карта е 32 евро.

http://www.campaniartecard.it/en/artecard_Regione.cfm

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За Везувий градските автобуси тръгват от гарата на Помпей и бяха по 9 Евро. А с автобус , както и с кола се стига до бариерата на парка и после пеша. Там отново има вход по 10 евро на човек и по 3 Евро на кола. Март времето беше перфектно за изкачване на вулкана и до горе е около 30 мин. За Помпей входа беше 12 и толкова за Еркулано. Картата може би е подходяща ако влизаш на вътре в Кампания и се придвижваш с градски транспорт. Само за крайбрежието не знам дали е оправдано и особено ако си с рент а кар.

Връзка към мнение

От гарата на Помпей има и организиран тур, 20Е. С малък автобус до входа на парка. От там с високопроходим камион, който е много удобен, до началото на пътеката до вулкана. След това имате 2 часа да се качите, разгледате вулкана и слезете пак там. Горе има включен екскурзовод /английски и италиански/. Времето е изчислено много добре. Горе има сергийка от където може да си купите вино и сувенири.

post-98-0-35477200-1478956221_thumb.jpg това е високопроходимия камион.

Връзка към мнение

Автобусът по същия маршрут е 9 Евро, а цената на билета за вход за Вулкана ти включва и гид. Плащането на скъпи турове е част от туристическите капани в Помпей.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Да събудя малко темата! :)

Може ли някой да ми препоръча район за нощувките в Неапол - безопасен, комуникативен, в близост до забележителностите или до транспорт. Може и направо хотел, приемам препоръки. Още съм в чуденка, след като изчетох всички предупреждения за безопасност къде да са ни нощувките. Да не е хостел и по възможност със закуска.

Връзка към мнение

Да събудя малко темата! :)

Може ли някой да ми препоръча район за нощувките в Неапол - безопасен, комуникативен, в близост до забележителностите или до транспорт. Може и направо хотел, приемам препоръки. Още съм в чуденка, след като изчетох всички предупреждения за безопасност къде да са ни нощувките. Да не е хостел и по възможност със закуска.

 

ние спахме до метростанция Толедо в Испанския квартал , всичко беше наред :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние спахме до Piazza Giovanni Bovio на Corso Umberto I и нямахме абсолютно никакви проблеми. Транспортни връзки до всяко място в Неапол, светло и спокойно вечер. Хотелът беше със закуска - I Racconti di Partenope B&B.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте :) 

След като с ваша помощ съставих маршрута - и си купих самолетни билети, щото щях за малко да зарежа всичко заради ужасните цени (от Англия) - започвам с някои конкретни въпроси и ще се радвам на съвети.  Един ден съм предвидила Капри. Моля, дайте ми инструкции каккво да правя там, щото съм наясно само, че ще хвана най-ранния ферибот и до там! :) Дайте от вашите чудни инструкции - хващаш тази и тази улица, посещаваш това и това, хапваш там и там, качаваш се на последния ферибот за Соренто... Защото Капри ми е пълна мъгла. 

Благодаря! :) 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Гост каза:

... Защото Капри ми е пълна мъгла. 

 

Опасявам се, че след Цикладите ще имаш високи и подобни очаквания. Запомнящото се от Капри за мен е по-скоро настръхващите пейзажни гледки по високото отколкото нещо друго по-впечатляващо. За това и не влизам в конкретика, но може би други са го усетили по друг начин и ще споделят, че Капри е нещо повече от посещаването на двете села (Капри и Анакапри) и марината - места, които няма как да пропуснеш, защото всички пътища водят към тях :)

Връзка към мнение
На ‎16‎.‎01‎.‎2017 в 10:24, Mamas каза:

Да събудя малко темата! :)

Може ли някой да ми препоръча район за нощувките в Неапол - безопасен, комуникативен, в близост до забележителностите или до транспорт. Може и направо хотел, приемам препоръки. Още съм в чуденка, след като изчетох всички предупреждения за безопасност къде да са ни нощувките. Да не е хостел и по възможност със закуска.

Бих предложила  Пуцоли, където в близост има спирка на метро(линия 5) и влак ,а от пристанището се хващат фериботите за островите Иския и Прочида. Намира се на около 20 км от Неапол. Ако сте с кола, паркирането е значително по-лесно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.