Прескочи до съдържание

С дете до 2 години в самолета..


Препоръчани мнения

Задължително трябва да се носи освен декларацията оригинал (нотариално заверена) и копие на декларацията и копие от акта за раждане. Копието от декларацията остава в гранична полиция.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Това е от страницата на МВР:

 

https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&ved=0CD8QFjAD&url=http%3A%2F%2Fwww.nsgp.mvr.bg%2FNR%2Frdonlyres%2F8509CE3A-7E08-4D04-BD1A-3083D572715F%2F0%2FINFO_patuvane_deca.doc&ei=ROYkVaLWMYK6ygOK3oHwDw&usg=AFQjCNHfj4a-BIiGfvRxhXYiIEcfP3OXKA&sig2=6a7uhWdeObXtsx_yB4Y6UA&bvm=bv.90237346,d.bGQ&cad=rja

 

Описано е много подробно.

 

Ето и още информация по темата - направо от страницата на ГД „Гранична полиция“:

 

http://www.nsgp.mvr.bg/Guide/tr_persons.htm

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря ви! Основната им грешка с бащата е, че са се обърнали към агента, издаващ билета, както и към БГ Еър, търсили са информация на страницата на летището, а не се потърсили други източници. Очаквали са, че обслужващите ги са на ясно с процедурите, след като правилата са агент да издава подобен билет. И така е дошло разминаването, явно не са подготвили всичко необходимо.

Редактирано от Сю_
Връзка към мнение

Благодаря ви! Основната им грешка с бащата е, че са се обърнали към агента, издаващ билета, както и към БГ Еър, търсили са информация на страницата на летището, а не се потърсили други източници. Очаквали са, че обслужващите ги са на ясно с процедурите, след като правилата са агент да издава подобен билет. И така е дошло разминаването, явно не са подготвили всичко необходимо.

 

магеланциточкаком е мястото, така им кажи :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Планираме пътуване до далечен континент с бебе на 7-8 месеца. Има две опции за пътуването: два дълги полета с време за прикачвне от 3 до 6 часа между тях или да останем за една-две нощувки в междинната държава между тези два дълги полета.

 

Кой от двата варианта е по-добър и щадящ за детето според тези от вас с подобен опит?

Връзка към мнение

Планираме пътуване до далечен континент с бебе на 7-8 месеца. Има две опции за пътуването: два дълги полета с време за прикачвне от 3 до 6 часа между тях или да останем за една-две нощувки в междинната държава между тези два дълги полета.

 

Кой от двата варианта е по-добър и щадящ за детето според тези от вас с подобен опит?

Аз, като отдавна пътуваща между континенти с дете, съм за прекъсване на пътуването. Моят син понася по-леко пътуванията   с преспиване в междинната държава.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз, като отдавна пътуваща между континенти с дете, съм за прекъсване на пътуването. Моят син понася по-леко пътуванията   с преспиване в междинната държава.

И аз смятам като Ива... Особено, ако детето не е "тествано" до сега как ще му понесе :) А и още повече имате тази възможност да го направите...

Редактирано от violeta
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние пътувахме без дете през март, 2 дълги полета(6 часа и 10 часа) с 3 часа за прекачване и на мен ми дойде малко в повече. Все пак полетите са уморителни не само за детето, така че направете 1-2 дни престой, щом имате тази възможност. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние с мъжа ми нямаме проблем с два дълги полета един сред друг - правили сме го, но при децата е различно, за това се замислихме дали да не включим почивка този път. Благодаря за отговорите.

Връзка към мнение
Травеолани

Планираме пътуване до далечен континент с бебе на 7-8 месеца. Има две опции за пътуването: два дълги полета с време за прикачвне от 3 до 6 часа между тях или да останем за една-две нощувки в междинната държава между тези два дълги полета.

 

Кой от двата варианта е по-добър и щадящ за детето според тези от вас с подобен опит?

Съвет от мен - изберете вариант с нощувка в междинната държава и по-малко полети, доколкото е възможно. Първия презокеански на голямата ми дъщеря включваше 3 полета, два от тях в Европа и 5 часа на летището в Париж (огромна грешка от моя страна да купя такъв билет...). Та през този престой бебето плака през цялото време, заспиваше за няколко минути и после се стряскаше от най-малкия шум и пак рев).
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Планираме пътуване до далечен континент с бебе на 7-8 месеца. Има две опции за пътуването: два дълги полета с време за прикачвне от 3 до 6 часа между тях или да останем за една-две нощувки в междинната държава между тези два дълги полета.

 

Кой от двата варианта е по-добър и щадящ за детето според тези от вас с подобен опит?

 

Ние миналата година с бебе на 9 месеца пътувахме: с автобус: Пловдив--Истанбул (нощувка)--със самолет: Истанбул--Амстердам (7 часа престой, разходка из града)--Джакарта--Сурабая. От врата до врата ни излезе три денонощия без пет часа.

Виж какво, дай да си говорим честно! След подобно ужасяващо пътуване на бебето му няма нищо, но родителите са каталясали до смърт :) Бебето - какво? Носят го, хранят го, поят го, спи по часовник или спи както си знае - негова си работа. Часовите зони абсолютно не го бъркат.

Мисли го от гледна точка на родителите :)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Капитане, и аз това четох по други форуми и блогове - че на тази малка възраст е важно да им осигуриш спане и храна, докато са на път, и те са доволни. За това и се решихме на такова пътуване, въпреки коментарите на познати, че е "още малък".

Иначе допълнително смятаме най-дългият полет да е нощен - да съвпада с периода на най-дългият сън, да носим възможно по-малко багаж, а детето в ергономична раничка, за да сме със свободни ръце и мобилни на летищата. Пък в самолета ще сме на смяна кой да носи/се грижи за бебо.

Редактирано от Masmiya
Връзка към мнение

Иначе допълнително смятаме най-дългият полет да е нощен - да съвпада с периода на най-дългият сън...

Това е правилно, но да се има предвид, че бебето си кара по неговия часовник, а не местния. Т.е. ако първо летите до Катар да речем и после имате нощен полет, бебето няма да се е адаптирало по местното време, а ще спи по времето в мястото на тръгване. Като цяло аз лично мисля, че една-две нощувки в междинното летище имат смисъл ако вие има какво да правите там (или вие да си починете, като не правите нищо), на бебето му е все едно.
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

С жена ми прилагахме дребни хватки, които според мен се оказаха ефективни. Първо, стараехме се да държим малкия буден до настаняването в самолета и даже до излитането, след което вече го оставяхме да заспи спокойно и непробудно :) Второ - свързано с първото, но по отношение на храненето. До качването в самолета го залъгвахме, за да не се сеща, че е гладен, а истинското хранене (кърмене) започваше по време на рулирането на самолета. Така при излитането туширахме и проблема с промяната на атмосферното налягане :)

Тези дейности, разбира се, не ги правехме просто така, а си имаха подготвителна работа - например в последното денонощие преди пътуването жена ми лееекичко да размести режима на хранене и на спане на бебето, така че храненето и спането да се окажат във въздуха :)

Миналата година малкият направи 10+ полета - ранни, късни, трансконтинентални, поредни, нискотарифни - всякакви. Държа се като герой :) При вас очаквам да е същото :)

 

Ако ще носите бебето в кенгуру, предвидете някакво чадърче за слънцезащита, за да не се окажете в неприятна ситуация :)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Истината е, че децата са различни. Но е много важно и самите родители да са спокойни, децата са повече зависими от тяхното настроение, особено на майката, от колкото от многото външни фактори. 

С моя син съм летяла предимно сама (над 10 полета за първите 2 години) и не съм имала особени проблеми. Но при последния полет от Хамбург към Тенерифе(6 часа) вечерта, аз си мислех, а ще заспи веднага, но човекът беше решил, че му се скача и играе и ни направи скромно казано "луди" тези 6 часа. 

Колкото за това, че детето е малко... Не слушайте такива съвети по-добре. Тук (в Германия) моят детски лекар каза, че детото, 5 часа след раждането, може да пътува със самолет. Така, че...Всеки знае за себе си най-добре.

Преди да имам собствено дете и аз съм си позволявала изказвания, но сега се въздържам. ;)

Редактирано от БраниB
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Здравейте ,

След 2 дни ми предстой първо пътуване с малкия на 1.6 г със самолет. Пътуваме с Уиз към 3 часа полет. Интересуваме главно каква храна мога да вземе за него. Бебешка вода за инстантно мляко дали ще мине секюрити проверката и пюрета на 100 мл ?

Връзка към мнение
преди 7 минути , Capitan Morgan каза:

Здравейте ,

След 2 дни ми предстой първо пътуване с малкия на 1.6 г със самолет. Пътуваме с Уиз към 3 часа полет. Интересуваме главно каква храна мога да вземе за него. Бебешка вода за инстантно мляко дали ще мине секюрити проверката и пюрета на 100 мл ?

Здравей, ние пътувахме преди месец с wizz. Носехме вода, пюре, банан и бисквити за детето и не сме имали проблеми и на двете проверки ( отиване и връщане). И водата и пюрето бяха повече от 100 мл. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Принципно с дете на летищата позволяват да се носи почти всичко. Ние редовно носим бутилка 1.5л въпреки че шерката е на 4.5 години и какво ли още не. На някои места просто може да ви помолят да отпието от водата или да опитате храната пред тях, като доказателство че не нещо друго.

Не забравяйте, че с детето имате гарантиран приорити бординг, така че не чакайте на опашката. 

Връзка към мнение
На 18.05.2019 г. в 8:07, Shlosera каза:

Принципно с дете на летищата позволяват да се носи почти всичко. Ние редовно носим бутилка 1.5л въпреки че шерката е на 4.5 години и какво ли още не. На някои места просто може да ви помолят да отпието от водата или да опитате храната пред тях, като доказателство че не нещо друго.

Не забравяйте, че с детето имате гарантиран приорити бординг, така че не чакайте на опашката. 

В Брюксел минахме без проблеми. Хората навсякъде бяха дружелюбни и усмихнати , дори и тези с автоматите 🙂 На софийското летище се почна със заяждането. Ще го къпете ли това дете с тая вода  , колко вода ще изпие за този полет , за къде летите , директен или с прекачване 🤨  Та чак жена ми дето е супер спокоен човек се изнерви и им се изрепчи и ни оставиха на мира .

  • Харесвам 1
  • Шок 2
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 14 часа, Capitan Morgan каза:

В Брюксел минахме без проблеми. Хората навсякъде бяха дружелюбни и усмихнати , дори и тези с автоматите 🙂 На софийското летище се почна със заяждането. Ще го къпете ли това дете с тая вода  , колко вода ще изпие за този полет , за къде летите , директен или с прекачване 🤨  Та чак жена ми дето е супер спокоен човек се изнерви и им се изрепчи и ни оставиха на мира .

Даааа, на софийското летище винаги имат с какво да те изненадат.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.