Прескочи до съдържание

ОАЕ - бързи въпроси


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с ОАЕ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Дубай?

- Може ли да шофираме в Дубай с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да разпределим времето между Дубай и Абу Даби?

- Заслужава ли си да посетим Шаржа?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Преди 1 час, neuromancer каза:
преди 10 минути , Ivko каза:

Може. На всяка станция има гишета, където се плаща с карта и на машините също може. 

Благодаря за отговора!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте!
Имаме 12-часов престой в Дубай. Кацаме в 21ч. Има ли хотели в близост до Т3, където да можем д аотдъхнем? А имаме ли възможност да пообиколим, с 2 деца на 8 и 5г ще сме?

Връзка към коментар
преди 23 минути , Галина Най каза:

Здравейте!
Имаме 12-часов престой в Дубай. Кацаме в 21ч. Има ли хотели в близост до Т3, където да можем д аотдъхнем? А имаме ли възможност да пообиколим, с 2 деца на 8 и 5г ще сме?

  Извинявай пак съм аз 🙂 .

 

Мисля че Т3 е основно за Emirates , и в този смисъл ако летите с тях  провери дали нямате право на безплатен хотел при престой над 10 ч . Програмата се казва Dubai Connect .  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Ivko каза:

Не знам да кацат на Т3 ФлайДубай

Имат доста полети,които са от/до Т3

 

преди 12 минути , Галина Най каза:

Флай Дубай

Premier inn,Holiday inn и двата са на 5 мин от летището и имат постоянно безплатни шатъли до там

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз мога да потвърдя, че полетът от София до Малдиви минава през терминал 3 на Дубай - пише си го на самото потвърждение на самолетите билети 🙂 През 2018 летях с тях до Непал и тогава беше на Т2....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Смятам, че спорът дали самолетът ни каца на т3 е абсолютно излишен. Зададох конкретни въпроси, благодаря за отговора за хотелите, а ще имаме ли възможност да видим нощен Дубай?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

  Спорът наистина е излишен , защото децата с техните деца са с ТА . Въпросът е дали въпросната агенция е купила билети от Емирейтс или от Флай Дубай . Ако са на Емирейтс първата отсечка  пак се изпълнява от Флай Дубай , но ако отговарят на условията им се полага безплатна нощувка и трябва да се тормози ТА да не събират само пари , а да вземат да свършат нещо . 

 Иначе @Галина Най не мисля ,  че някой би се ангажирал със съвет за нощен Дубай в настоящите условия . Колко време ще ви е излизането , колко часа  влизането обратно в момента никой не може да ти каже . Дали нещо работи през ноща . А и най вече как ще се чувстват децата . 

 Дубай е чудесен град ( звучи тъпо от някой , който не харесва градския туризъм ) и със сигурност има много забавления за много време и за малки и за големи .   

Връзка към коментар

Напротив, не сме с агенция! Билетите си ги купихме собственоръчно ние.

 

П. П. Нарекохте ни "деца", за което искрено благодаря. Накарахте ме да се усмихна! ❤️

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте, може ли някой скоро посещавал Дубай да ми каже дали когато си направихте ПСР тестовете пишеше часа на вземане на пробата и ако няма час, а само дата дали ще е проблем и дали ще приемат теста? Въпроса го задавам, защото мислим да си направим тестовете в лаборатория Лина в гр. Варна, а там пишат само датата на вземане на пробата, но не и часа.

Връзка към коментар

Здравейте 🙂 Един бърз въпрос: Какво мислите за посещение на Дубай през месец май 5-10 от гледна точка на метеорологичните условия. И към настоящия момент задължителен ли е PCR тест? Благодаря 🙂

Връзка към коментар
преди 1 час, Vunkara каза:

Здравейте 🙂 Един бърз въпрос: Какво мислите за посещение на Дубай през месец май 5-10 от гледна точка на метеорологичните условия. И към настоящия момент задължителен ли е PCR тест? Благодаря 🙂

Задължителен е, 72 часа преди кацането.

След кацане на летището, на случаен принцип тестват

и ако тестът се окаже положителен, 14 дни карантина.

От сайта на Емирейтс:

 

"Изискване за всички пътници, пристигащи в Дубай

Всички пътници, пристигащи в Дубай от която и да е точка на произход (включително страните от GCC), трябва да притежават отрицателен сертификат за тест за COVID-19 PCR за тест, направен не повече от 72 часа преди заминаването.

  • Гражданите на ОАЕ са освободени от горепосоченото, но при пристигането им на летището в Дубай ще се изисква да вземат PCR тест за COVID-19.
  • Деца на възраст под 12 години и пътници с умерена или тежка инвалидност са освободени от PCR теста COVID-19
  • Пътниците, пристигащи в Дубай от посочените по-долу държави, ще трябва да се явят на още един тест за PCR на COVID-19 при пристигане на международното летище в Дубай.
  • Пътниците, преминаващи транзитно през Дубай от посочените по-долу страни, трябва да представят отрицателен сертификат за тест за COVID-19 PCR за тест, направен не повече от 72 часа преди заминаване, както и да спазват всички изисквания, определени от крайната им дестинация.

Афганистан, Ангола, Аржентина, Бангладеш, Бразилия, Камбоджа, Чили, Хърватия, Кипър, Чехия, Джибути, Египет, Еритрея, Етиопия, Грузия, Гана, Гвинея, Унгария, Индия, Индонезия, Иран, Ирак, Израел, Кот д'Ивоар, Йордания, Кения, Ливан, Малта, Черна гора, Мароко, Мианмар, Непал, Нигерия, Пакистан, Филипини, Румъния, Руанда, Русия, Сенегал, Словакия, Сомалиленд, Южна Африка, Южен Судан, Судан, Сирия, Таджикистан, Танзания, Тунис, Туркменистан, Уганда, Украйна, Узбекистан, Виетнам, Замбия, Зимбабве."

 

 

https://www.iatatravelcentre.com/world.php

 

 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Vunkara каза:

Здравейте 🙂 Един бърз въпрос: Какво мислите за посещение на Дубай през месец май 5-10 от гледна точка на метеорологичните условия. И към настоящия момент задължителен ли е PCR тест? Благодаря 🙂

Аз най-късно съм бил 10-20 април и времето беше на границата с жегата вече, но поносимо. Градусите около 30-32, водата беше чай

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, Ivko каза:

Аз най-късно съм бил 10-20 април и времето беше на границата с жегата вече, но поносимо. Градусите около 30-35, водата беше чай

Въпрос на гледна точка. На мен ми е комфортно и идеално температура 35-36+ 
Ако им е готино на топло, значи е ок

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 12 минути , AlexandraKo каза:

Задължителен е, 72 часа преди кацането.

След кацане на летището, на случаен принцип тестват

и ако тестът се окаже положителен, 14 дни карантина.

 

https://www.iatatravelcentre.com/world.php

 

 

 

 

 

Може ли едно уточнение

72 ч преди кацане, т.е. да се вземе под внимание часовата разлика? Аз до колкото разбрах от хора които вече са си правили тестове, на самите тестове няма час!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , Mistela каза:

Може ли едно уточнение

72 ч преди кацане, т.е. да се вземе под внимание часовата разлика? Аз до колкото разбрах от хора които вече са си правили тестове, на самите тестове няма час!

Не мога да кажа, тука не сме правили ПСР тест. Правихме в Брюксел и там си имаше точен час, на вземането на пробата.

Ето ти част от сертификата:

 

533905309_Screenshot(22).png.a793bfe8b893f9eec13074360d25e92c.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 37 минути , Mistela каза:

Може ли едно уточнение

72 ч преди кацане, т.е. да се вземе под внимание часовата разлика? Аз до колкото разбрах от хора които вече са си правили тестове, на самите тестове няма час!

72 часа преди излитане е, а не преди кацане. В линка споделен от @AlexandraKo го пише. Също на страницата Emirates. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , ivailo_radev каза:

72 часа преди излитане е, а не преди кацане. В линка споделен от @AlexandraKo го пише. Също на страницата Emirates. 

Да, погледнах, пише 72 часа преди отпътуване на директният полет до Дубай.

Връзка към коментар

А има ли значение дали се каца в Абу Даби или Дувай, във връзка с теста ? Защото датите които си харесахме са с кацане и излитане от Абу Даби. И знаете ли как стои въпросът с транспорта между Абу Даби и Дубай. Мисля да си вземем кола под наем?

Връзка към коментар
преди 9 минути , Vunkara каза:

А има ли значение дали се каца в Абу Даби или Дувай, във връзка с теста ? Защото датите които си харесахме са с кацане и излитане от Абу Даби. И знаете ли как стои въпросът с транспорта между Абу Даби и Дубай. Мисля да си вземем кола под наем?

Без значение дали ще оставаш или си само транзит към друго емирство, кацаш ли в Абу Даби от червена зона за в момента имаш карантина 10 дена и два теста.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Ivko каза:

Без значение дали ще оставаш или си само транзит към друго емирство, кацаш ли в Абу Даби от червена зона за в момента имаш карантина 10 дена и два теста.

Благодаря за отговора. Сега разбирам причината за ниската цена на билетите 🙂 Предполагам ние също сме в червена зона или по-скоро предстои да сме 🙂

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.