Прескочи до съдържание

бързи въпроси ОАЕ - бързи въпроси


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с ОАЕ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Дубай?

- Може ли да шофираме в Дубай с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да разпределим времето между Дубай и Абу Даби?

- Заслужава ли си да посетим Шаржа?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Дани Магелани
преди 6 часа, Contest каза:

Може и от метростанцията да пробваме, ще видим на място, благодаря на всички за информацията

 

През този вход съм влизала не веднъж. Няма да имате проблеми да стигнете до аквариума. Достъпно е за туристи.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

От Дубай до къде може да се стигне/отиде на някое близко, хубаво, достъпно и не толкова скъпо откъм транспорт местенце да може да става и за плаж, но без Абу Даби 🙂  Musandam Peninsula или Оман?

Връзка към мнение
На 22.09.2019 г. в 15:24, ines4002 каза:

Здравейте,

 

на кой терминал за пристигащи каца Wizz Air в Дубай /DWC/?

Мисля, че там все още си е само един терминал. Освен ако нещо не се е променило с годините, но специално за пътнически полети летището е все още второстепенно. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
  • 5 седмици по-късно ...

Точно преди изхода от летището на пристигащи има бутка от където се купуват/зареждат карти ние сме плащали кеш за пост терминал не знам. Според мен както аз правя обмени си от тук едни 100-200 дирхама или колкото трябват било то и за карта само и останалото си смени там, а за чейнжа не знам аз съм сменял винаги в дубай мол. От тук купувам долари защото дирхама им е вързан за него и излиза най-изгодно, но ако няма да си с много пари нямаше кой зна каква разлика дали ще си взема направо от тук дирхами или долари. Може да видиш курсовете как са.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Някой да знае дали дали Wizz Air предлагат он лайн чек ин от Дубай. Първия ми полет си го чекирам от БГ, но от там насам приемат ли мобилна бордна карта или трябва да принтвам някъде. Някъде четох, че на летището било безплатно.

Връзка към мнение
преди 8 минути , paduan123 каза:

Някой да знае дали дали Wizz Air предлагат он лайн чек ин от Дубай. Първия ми полет си го чекирам от БГ, но от там насам приемат ли мобилна бордна карта или трябва да принтвам някъде. Някъде четох, че на летището било безплатно.

 Не не приема летището ще трябва да си разпечатате някъде, а това не съм чувал за безплатно на летището.

Връзка към мнение
преди 3 минути , Ivko каза:

 Не не приема летището ще трябва да си разпечатате някъде, а това не съм чувал за безплатно на летището.

От сайта на Wizz:

 

Ако онлайн чекиране все още не се предлага за летището, от което излитате, чекирането на летището ще бъде безплатно, докато услугата стане налична.

Списък на летищата, където онлайн чекирането не се предлага и чекирането на летището е безплатно:

  • Дубай (само до Будапеща)
  • Корфу
  • Палма де Майорка
  • Тирана (само до Будапеща)
  • Сарагоса
  • Москва
  • Летище Маракеш Менара

 

 

Връзка към мнение
преди 2 минути , Ivko каза:

 Не не приема летището ще трябва да си разпечатате някъде, а това не съм чувал за безплатно на летището.

В сайта на Уиз пише, че само до Будапеща нямат он лайн и в този случай им е безплатно на летището. Явно за нас има он лайн и трябва да принтвам някъде

Връзка към мнение
преди 36 минути , paduan123 каза:

В сайта на Уиз пише, че само до Будапеща нямат он лайн и в този случай им е безплатно на летището. Явно за нас има он лайн и трябва да принтвам някъде

Точно така,  и аз съм в същото положение. 

Връзка към мнение
Намерих това в един форум. Добре звучи. Ама знае ли човек.
 
3. Re: Dubai to Sofia via Wizz Air
12 Jul 2019, 1:47 PM
Save
Hi thanks for the replies. Just an update, I successfully did my Balkan trip and it was awesome. As for my experience, there is really no need to pay for airport check-in during booking with Wizz Air arriving in Sofia from Dubai (DWC airport). It is free.I did not check in online as well. Also, they did not seem to care the handcarry luggage size they did not even take a look at it. They just ask me if I have for check in which I didn't have.
Връзка към мнение

Здравейте,как от дубаъ марина най лесно до стигнем до атлантис само зо снимки,  имо ли близка метроснанция и до fairmont beach boardwalk  дали вече е готово. Благодаря. Извините за грешките, пиша от телефона.

 

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 34 минути , Contest каза:

Здравейте,как от дубаъ марина най лесно до стигнем до атлантис само зо снимки,  имо ли близка метроснанция и до fairmont beach boardwalk  дали вече е готово. Благодаря. Извините за грешките, пиша от телефона.

 

Вземаш трамвай от марината до началната станция на влакчето, което върви по стъблото на палмата, до последната станция. Не е далеч и с такси излиза еднакво. Поне в едната посока е добре да се ползва влака, че панорамата е страхотна. Влизаш в Атлантис през страничния вход от към влака. През другите е само за гости на хотела. Имате и опция да резервирате места в заведение.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 1 минута , Contest каза:

Влакчето с нол карта ли се плаща или на гише, пак благодаря.

 

Мисля, че не става. Дават  ти карта на първата, прибират си я на последната спирка. Но може да са променили нещо.

Снимайте се и от към морето, където е най-подходящо за целта.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 10 минути , Contest каза:

Дани, много ти благодаря. Утре сме там. Поздрави.

За мен е удоволствие! Дубай ми е много любим, и то не заради заведения и магазини. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте,

 

Бих искал да попитам при посещение на Дубай съм наясно, че българските граждани са с виза на място. Но, ако спътника е лице, за което се изисква виза каква е процедурата, за да не се купуват скъпи билети на FlyDubai. 

Идеята е да се купят с УззЕър, едното лице е български гражданин, а другото има само разрешение за постоянно пребиваване. При проверка в полоството на Дубай у нас, казаха да се закупят билети с тяхна авиокомпания и оттам да се надидатства за виза или туроператор, но целта не е организирано пътуване.

 

Моля за съвет за официален сайт за е-виза за Дубай или нещо подобно, където е описано как се издава виза за граждани на страни, за които се изисква.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 38 минути , slujitel каза:

Здравейте,  да питам носите ли лекарства? И има ли някакви особености?

Винаги нося несесер с лекарства и електронен апарат за кръвно в ръчния багаж. Не съм имала проблеми. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И аз винаги си нося лекарства в раницата, досега не съм имал никакъв проблем! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.