Прескочи до съдържание

ОАЕ - бързи въпроси


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с ОАЕ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Дубай?

- Може ли да шофираме в Дубай с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да разпределим времето между Дубай и Абу Даби?

- Заслужава ли си да посетим Шаржа?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 14 минути , Иван Попов каза:

На мен на гишето ме питаха дали искам златна или сребрна...  много странно сега както ми казваш чак интересно ми стана, но не споря, може и да си прав. 🙂

Не съм 😂😂 сега видях, че има златни и за туристи на същата цена, но таксува двойно

 

A8D01183-5F9E-4F77-9C6A-9D683CF51DDC.jpeg

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
На 5.01.2020 г. в 23:22, Ivko каза:

Не съм 😂😂 сега видях, че има златни и за туристи на същата цена, но таксува двойно

Наитина е до по-скъпо за нас 🤩 ама нали знаеш като искаш да се возиш в лукс 🙂 ще плащаш! 

Мился, че беше около 40% по-скъпо от сребърната карта, но сега дали е така не знам. 😉

Връзка към коментар
преди 2 часа, Иван Попов каза:

Наитина е до по-скъпо за нас 🤩 ама нали знаеш като искаш да се возиш в лукс 🙂 ще плащаш! 

Мился, че беше около 40% по-скъпо от сребърната карта, но сега дали е така не знам. 😉

Щом са ти я предложили, усетили са, че си баровец!😋

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте

на детето му предстои 6 месеца в Дубай. Може ли да ми кажете каква сим карта ще е подходяща да си вземе? С план ли са или може предплатена?

 

http://jj-tours.ru/articles/UAE/uae-free-sim.html

попаднах на това

 

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, 

много се извинявам, ако го има назад в темата, но не можах да го видя.

Искам да попитам за съвет, понеже ми предстой пътуване до Дубай. Как е добре да направя да си сменя долари и от там дирхами, като знам че долара и дирхама са вързани или направо да си взема дирхами от тавекс, за да не превалутирам 2 пъти ? И дали за Дубай за 6 дена ще ми са достатъчни 1000 дирхама, като почти всички забележителности ми са включени в пакета за пътуване, ще ми трябват за храна и посещение на още 2-3 обекта. Моля за съвет

Благодаря предварително.

Връзка към коментар
14 hours ago, todpreg said:

Здравейте, 

много се извинявам, ако го има назад в темата, но не можах да го видя.

Искам да попитам за съвет, понеже ми предстой пътуване до Дубай. Как е добре да направя да си сменя долари и от там дирхами, като знам че долара и дирхама са вързани или направо да си взема дирхами от тавекс, за да не превалутирам 2 пъти ? И дали за Дубай за 6 дена ще ми са достатъчни 1000 дирхама, като почти всички забележителности ми са включени в пакета за пътуване, ще ми трябват за храна и посещение на още 2-3 обекта. Моля за съвет

Благодаря предварително.

Лично мен ако питаш смени си ги в Дубай. Там курса е фиксиран докато по света може да варира в различните обменни бюра. 1000 драхми за 6 дни ми се струват малко честно да си призная едно такси обикновенно ми е 60 драхми. Но ако имаш долари така или иначе вземи ги и си прецени колко да смениш. 

Връзка към коментар

Аз пък съм ходил три пъти и винаги повече от 500лв не съм харчил. Като включват се джобни в тия пари и разходи по транспорт и на някой антракции, но при всеки е различно. Последно като ходих си взех дирхами направо от бг защото сметнах че с някакви 12лв разлика няма смисъл само да сменям защото по-предния път обмених там и ми натресоха комисионна и даже се набутах

Връзка към коментар

Курса не е фиксиран в Дубай,  има разлика от летището,  моловете и спирките на метрото. Колко ще изхарчи някой е абсолютно индивидуално,  там съвет никой не може да даде. Аз си нося долари винаги в такива държави и сменям на място колкото ми е необходимо,  другите си ги връщам за следващия път.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, 

На 03.03. Пътуваме и ме интересува :

1.полета на Wizz на кой терминал пристига /от хотела питат заради таксито което ще изпратят/?

2.с карта или в брой е по - добрия начин за разплащане? /с карта дали има доп. Такса? 

3.предложете  фирма за сафари

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

1. От хотела Ви питат за терминал ако кацате на националното летище,но Вие кацате на другото Ал Мактум и там си е един терминал и уведомете хотела за това

2. Най-добре в брой защото с карта има такси и превалутирането е малко кофти зависи от картата. Вземете си долари най-добре от БГ и там сменяйте, но гледайте да няма комисионна защото на някой места има

3. Последно като бях ползвахме тази фирма и другия месец също ще ходя и пак тях ще ползвам, доволен съм.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, poliral каза:

3.предложете  фирма за сафари

Струва ми се няколко пъти съм споменавал тук - ако искате малко по-различно от "конфекцията" сафари (макар и по-скъпо, но според мен си заслужава) - 

DUBAI DESERT CONSERVATION RESERVE

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 20.02.2020 г. в 4:53, Ivko каза:

Аз пък съм ходил три пъти и винаги повече от 500лв не съм харчил. 

Какво те мотивира да отидеш три или дори четири пъти до Дубай, би ли споделил? Предполагам , ще е интересно и за други..

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 11 часа, stanislavpp каза:

Какво те мотивира да отидеш три или дори четири пъти до Дубай, би ли споделил? Предполагам , ще е интересно и за други..

Ами за мен Дубай е много вълнуващо място и не е само високи згради и един хотел. Има си своя чар ако щеш традиции не знам различно място е за мен и ваеки път като ходя и все едно за първи път отново са ми интересни нещата където съм посетил и местата, където съм отишал. Мисля,че който не е бил ако мисли по един начин за там и си вика “защо да ходя” ще си промени мнението 🙃

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 4 часа, Ivko каза:

Ами за мен Дубай е много вълнуващо място и не е само високи згради и един хотел. Има си своя чар ако щеш традиции не знам различно място е за мен и ваеки път като ходя и все едно за първи път отново са ми интересни нещата където съм посетил и местата, където съм отишал. Мисля,че който не е бил ако мисли по един начин за там и си вика “защо да ходя” ще си промени мнението 🙃

Аз съм от тези, които точно така направиха. Не харесвах Дубай, отидох заради сина, че му беше голяма мечта, и мъжа ми взе да вика, че искал да отиде и аз взех билети. Нямах никакви очаквания, но много ми хареса и пак бих отишла.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
5 hours ago, Ivko said:

Ами за мен Дубай е много вълнуващо място и не е само високи згради и един хотел. Има си своя чар ако щеш традиции не знам различно място е за мен и ваеки път като ходя и все едно за първи път отново са ми интересни нещата където съм посетил и местата, където съм отишал. Мисля,че който не е бил ако мисли по един начин за там и си вика “защо да ходя” ще си промени мнението 🙃

Странно, в Дубай съм бил поне 6 пъти за последните две години. Може би защото донякъде е свързано с работа, ама да ида там на почивка сигурно ще е последното място на което бих отишъл.

Връзка към коментар
преди 36 минути , fxtrader каза:

Странно, в Дубай съм бил поне 6 пъти за последните две години. Може би защото донякъде е свързано с работа, ама да ида там на почивка сигурно ще е последното място на което бих отишъл.

Аз пък, ако имах времето и парите,  защото Дубай не е евтина дестинация,  с голям кеф бих изкарала една 10 дневна почивка.  През деня на плаж, а надвечер разходки по красотите. Ще ми е чудно хубаво и най вече няма да скучая, защото не съм много по плажовете и има с какво да си уплътня времето. 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар

Еми не знам ходил съм три пъти май като се замисля всяка година до сега и другия месец съм пак там, но този път майка ми ще водя и ще ги мина още веднъж нещата, които съм правил ама никога не ми омръзват..сафари, абу даби и.т.н.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Каква карта и на какъв оператор ще препоръчате за Дубай за една седмица, като ми трябва предимно за интернет само. Ако може като параметри и цена. Или по-добрия и евтин вариант до колкото четох е някакво TEP portable wifi device.

Иначе това сравнение успях да извадя на двата оператора, като за туристи по-добрия оператор за предплатени карти бил Du Dubai:

 

Du Dubai sim card prices

The Du Dubai prepaid sim card prices at their shops around the Dubai malls are the same as at the airport. They offer 3 UAE prepaid sim cards for tourists:

55 AED ($15) = 500 MB + 20 minutes - valid for 7 days.

75 AED ($20) = 2 GB + 40 minutes - valid for 14 days.

110 AED ($30) = 3.5 GB + 50 minutes - valid for 14 days.

 

Etisalat Dubai sim card prices

At any Etisalat shop in Dubai you can buy the following UAE prepaid sim cards for tourists:

105 AED ($29) = 1 GB data only - valid for 14 days

105 AED ($29) = 700 MB data + 40 minutes + 40 sms. - valid for 14 days

 

 

Virgin Mobile Dubai prepaid sim card for tourists

 

Virgin Mobile Dubai operates on the Du network and are a fresh wind into the fairly closed Dubai mobile internet market. They offer much better value for money! These are the available Dubai data sim cards:

125 AED ($34) = 6 GB data + 50 minutes

171 AED ($47) = 10 GB data + 50 minutes

263 AED ($72) = 20 GB data + 50 minutes

339 AED ($92) = 30 GB data + 50 minutes

 

Връзка към коментар
  • 10 месеца по-късно ...

И аз да попитам нещо, което е за Дубай, а не за Малдиви, но се надявам, че някой ще може да ми отговори. Билет за метрото в Дубай може ли да се купи с кредитна или дебитна карта или трябва да си вземем от тук дирхами?

Връзка към коментар
преди 21 минути , borislavpetkov84 каза:

И аз да попитам нещо, което е за Дубай, а не за Малдиви, но се надявам, че някой ще може да ми отговори. Билет за метрото в Дубай може ли да се купи с кредитна или дебитна карта или трябва да си вземем от тук дирхами?

Има си цял раздел за Дубай тук, а и вероятно отговор на въпроса

Връзка към коментар
Преди 1 час, borislavpetkov84 каза:

И аз да попитам нещо, което е за Дубай, а не за Малдиви, но се надявам, че някой ще може да ми отговори. Билет за метрото в Дубай може ли да се купи с кредитна или дебитна карта или трябва да си вземем от тук дирхами?

Може. На всяка станция има гишета, където се плаща с карта и на машините също може. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.