Прескочи до съдържание

бързи въпроси ОАЕ - бързи въпроси


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с ОАЕ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Дубай?

- Може ли да шофираме в Дубай с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да разпределим времето между Дубай и Абу Даби?

- Заслужава ли си да посетим Шаржа?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 1 час, Ivko каза:

Летище Ал Мактум приема ли мобилни бордни, че като се чекирах сега за полета дубай-софия и ми дава да ги сваля само, а никъде не ми ги дава в приложението, като мобилни и ми пише да ги принтирам, а не съм забелязал да ми дава така за полета софия-дубай?!

 

As you have checked-in online, you'll need to print your own boarding card. Alternatively, you may use the digital copy available in the Wizzair mobile app 

 

То не приемало мобилни.. А сега като ги имам на пдф дали ще мине баркода от телефона или трябва на хартия?

На това летище задължително трябва да минеш чекиране на гише и да ти издадат бордна карта 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
On 1/29/2019 at 6:12 PM, Ivko said:

Да докладвам и аз за пристигането с Уиз вчера всичко беше наред. Полета кацна на време и точно преди изхода видяхме гишето силно казано на RTA и си заредихме карти и хвамахме автобуса в 21:30 по разписание, който тръгваше и след 40мин бяхме на Ibn Battuta. Днес се метнахме до Дубай Марина на плаж и мога да потвърдя влизането във водата въпреки, че не е като април, но с повече желание след 1 минута всичко е ок, а и за 28 градуса нямаше как да не влезна, а само са гледам 😁

 

 

24F60851-BAC1-4679-B67A-C9DE19714C0A.jpeg

Виждам че пътуваш с уиз от къде летиш ако не е тайна?

Връзка към мнение

@Ivko ние за полета София - Дубай минахме с мобилни бордни картни, но на връщане се мъчихме доста време и така и не успяхме да свалим и да отворим бордните карти в приложението на wizz. На края помолихме от хотела да ни ги принтират. Но независимо, че си се чекирал online, то, както е казал и Roje по-горе, на това летище задължително отиваш на гише check - in  да ти издадaт бордна карта.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Извинявам се, ако вече е коментирано и не съм дочела! Ама от снощи съм тук с двете си малки внучета, на 2 и 5 години и родителите им ще ми извадят душата да се чуем. Има ли някаква причина да можем да си пишем в Месинджър и Вайбър, но да не можем да се свържем, за да се чуем?

 

 

Връзка към мнение

Да, VOIP обажданията са блокирани в Емирствата. Има начин като се смени местното IP, някой по-вещ, ако може да обясни най-лесният начин за смяната му.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Най лесния начин е с vpn. Ако не е против правилата на форума мога да публикувам румънски vpn порвайдър от който съм супер доволен вече трета година. Цената е USD56 на година. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, fxtrader каза:

Най лесния начин е с vpn. Ако не е против правилата на форума мога да публикувам румънски vpn порвайдър от който съм супер доволен вече трета година. Цената е USD56 на година. 

Моля, ако нарушава правилата, да ми пишете на лични. Въпреки, че мисля ще е полезно и за други хора... Благодаря!

 

Връзка към мнение

Не нарушава правилата, нищо незаконно няма във VPN услугите. По-скоро да се намери нещо стабилно с месечна тарифа обаче или дори с безплатен trial. 56 долара ми се виждат много. Ей за тия май бях чувал добри неща: https://nordvpn.com/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам следния въпрос - тъй като подготвям пътуване към Азия (че не съм ходил скоро ) , с кратък престой в Абу Даби 4,30-5ч вечерта, бих искал да попитам дали е възможно този престой да се комбинира с посещение на джамията Шейх Зайед??

От сайта  https://www.szgmc.gov.ae/en/getting-to-the-mosque  оставам с впечатлението , че е възможно, и затова бих искал някой който е ходил да ми потвърди това. 

Ако не стане, ще остане за някой следващ път.

 

Благодаря предварително.

Връзка към мнение
преди 13 часа, si111 каза:

Извинявам се, ако вече е коментирано и не съм дочела! Ама от снощи съм тук с двете си малки внучета, на 2 и 5 години и родителите им ще ми извадят душата да се чуем. Има ли някаква причина да можем да си пишем в Месинджър и Вайбър, но да не можем да се свържем, за да се чуем?

 

Странно е, защото ние се върнахме преди няколко седмици от Дубай и не сме имали проблеми с разговорите през viber. Лично говорих с майка ми два пъти.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По-принцип става, но много накъсва и през вайбър и през фейсбук, а и отделно аз където бях отседнал самия доставчик на нет ми блокираше снимките от вайбър и не можех да получава и изпращам, но като се вържех навън ставаше.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 20 часа, Roberto Baggio каза:

Странно е, защото ние се върнахме преди няколко седмици от Дубай и не сме имали проблеми с разговорите през viber. Лично говорих с майка ми два пъти.

 

преди 19 часа, Ivko каза:

По-принцип става, но много накъсва и през вайбър и през фейсбук, а и отделно аз където бях отседнал самия доставчик на нет ми блокираше снимките от вайбър и не можех да получава и изпращам, но като се вържех навън ставаше.

Благодаря, ще пробвам.

 

Връзка към мнение
На 5.02.2019 г. в 8:49, Георги каза:

Ей за тия май бях чувал добри неща

Аз също.

 

В момента (остават 9 часа и половина) имат изключително добра оферта за $2.99 / месец за 3-годишен план (плащат се накуп $107.55 вместо $430.20, добавят и 20% ДДС като избереш България). Цената наистина е добра (освен ако не ползваш собствен VPN 🙂). Тогава ти излиза безплатно 🙂  

Връзка към мнение
На 5.02.2019 г. в 8:49, Георги каза:

Не нарушава правилата, нищо незаконно няма във VPN услугите. По-скоро да се намери нещо стабилно с месечна тарифа обаче или дори с безплатен trial. 56 долара ми се виждат много. Ей за тия май бях чувал добри неща: https://nordvpn.com/

Аз съм с Nord VPN и съм много доволен, като го ползвам на компа, телефона и таблета.

На 7.02.2019 г. в 14:37, chandni каза:

Аз също.

 

В момента (остават 9 часа и половина) имат изключително добра оферта за $2.99 / месец за 3-годишен план (плащат се накуп $107.55 вместо $430.20, добавят и 20% ДДС като избереш България). Цената наистина е добра (освен ако не ползваш собствен VPN 🙂). Тогава ти излиза безплатно 🙂  

през topcashback излиза още по-изгодно -- 60 % кешбек 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,

декември месец, когато си планирах програмата за Дубай прочетох, че ползвате това приложение " dubai metro" на finoit tech.

Инсталирах си го още тогава на телефона, разгледах го .... тествах го,  харесва ми и смятам, че ще се оправим лесно с метрото.

След няколко дни ще тръгваме и реших, че е добре да го инсталирам и на телефона на мъжа, за всеки случай. Телефоните са ни един и същи модел, но не става. Дава, че това приложение е само за  Apple ☹️

Хубавото е, че в момента приложението продължава да работи на моя телефон андроид, Но се притеснявам да не стане фал на място  😀  и искам да се подсигуря и с друго изпробвано. Инсталирах няколко.... разглеждах ги, но не ми харесват. 

 

Много моля, някой да ми каже приложение за андроид за метрото на Дубай, което е използвал там и е доволен.

Връзка към мнение

А защо ти трябва приложение точно за метрото?! Не виждам нещо сложно в тези две линии, че чак приложение да трябва. Има си карта има си и разписания на всяка станция.

https://www.dubai-online.com/transport/metro/

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
53 minutes ago, Ivko said:

А защо ти трябва приложение точно за метрото?! Не виждам нещо сложно в тези две линии, че чак приложение да трябва. Има си карта има си и разписания на всяка станция.

https://www.dubai-online.com/transport/metro/

Ама че работа, добре че е форума да разбера че има метро в дубай. Колко пари потроших по тия таксита не е истина вече. 

  • Смея се 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Ivko каза:

А защо ти трябва приложение точно за метрото?! Не виждам нещо сложно в тези две линии, че чак приложение да трябва. Има си карта има си и разписания на всяка станция.

https://www.dubai-online.com/transport/metro/

Мии.. не зная защо ми трябва😀 смятам да ползваме метрото.  Не сме били в Дубай, първи полет ми е и искам да съм подготвена 😉

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Роси 777 каза:

Мии.. не зная защо ми трябва😀 смятам да ползваме метрото.  Не сме били в Дубай, първи полет ми е и искам да съм подготвена 😉

Просто се подготви предварително и няма да ти трябва приложение.

Свали си една карта в pdf на телефона и винаги можеш да я погледнеш.

Но наистина е толкова лесно и само с две линии, че притесненията са излишни.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Надя Воденичарова

1. може ли да отидем в Милакъл гардън в Дубай и от там да си купим билети. Знаете ли каква е цената?

2. За джамията Шейх Зайед в Абу даби чака ли се на голяма опашка за да влезеш? Знаете ли какво е работното време?

Връзка към мнение
преди 53 минути , Надя Воденичарова каза:

1. може ли да отидем в Милакъл гардън в Дубай и от там да си купим билети. Знаете ли каква е цената?

2. За джамията Шейх Зайед в Абу даби чака ли се на голяма опашка за да влезеш? Знаете ли какво е работното време?

1. Да.   50AED - Инфо.

2. Ако сте с облекло, каквото изискват - няма какво да чакате. Забавянето е, ако трябва да се обличате там. Сайт с информация за работното време.

Аз съм влизала там с тур на английски и ми беше интересно - разказват подробности за джамията и се влиза в зона, в която не пускат всички останали, не че е нещо различно, но има по-малко хора там. Трябва предварителна резервация за тура.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 24.02.2019 г. в 11:34, fxtrader каза:

Ама че работа, добре че е форума да разбера че има метро в дубай. Колко пари потроших по тия таксита не е истина вече. 

Хаха, да, има. Ама не е като европейското, много места не са покрити. Айриш вилидж например не е, не може да се насвяткаш и да се прибереш с метро.

Връзка към мнение
Надя Воденичарова

аз как разбирам, че парите в нол картата са ми на привършване и трябва да заредя? В метрото къде се чекираш във влака или някъде отвън?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.