Прескочи до съдържание

ОАЕ - бързи въпроси


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с ОАЕ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Дубай?

- Може ли да шофираме в Дубай с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да разпределим времето между Дубай и Абу Даби?

- Заслужава ли си да посетим Шаржа?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 1 минута , Vunkara каза:

Благодаря за отговора. Сега разбирам причината за ниската цена на билетите 🙂 Предполагам ние също сме в червена зона или по-скоро предстои да сме 🙂

Не трябваше да споменаваш изобщо за нас 😄 то май цяла Европа сме за тях червена зона

 

You are exempt from quarantine if you have travelled on a direct flight from:

 • Australia • Bhutan • Brunei • China • Greenland • Hong Kong region (China) • Iceland • Mauritius • Mongolia • New Zealand • Saudi Arabia • Singapore

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, Vunkara каза:

Явно сме изпуснали момента. Доколкото виждам през месец май всички полети са до Абу Даби 🙂

До 14.04 са до Дубай, а след това всичко е до Абу Даби, а моя полет е на 18-ти и не знам дали да го местя по-напред за да кацаме в Дубай и каква е вероятноста да преместят и моя и след моя полет до Дубаи споре не знам какво вече зависи интерес или карантината в Абу Даби.

Връзка към коментар
преди 43 минути , Vunkara каза:

По-добре си го измести за 14-ти. Според мен Дубай няма да въведат карантина.

От друга страна - може пък до тогава Абу Даби да махнат карантината. 
Аз затова реших да изчакам да видя накъде отиват нещата и тогава да реша дали да се откажем и да поискаме връщане на пари, или пък да сменям дати (евентуално и летището). 
А междувременно ще се огледам за резервации за настаняване и рентакар с възможност за безплатна отмяна.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , Фил каза:

От друга страна - може пък до тогава Абу Даби да махнат карантината. 
Аз затова реших да изчакам да видя накъде отиват нещата и тогава да реша дали да се откажем и да поискаме връщане на пари, или пък да сменям дати (евентуално и летището). 
А междувременно ще се огледам за резервации за настаняване и рентакар с възможност за безплатна отмяна.

Аз за това направих днес втора резервация в същия хотел и според ситуацията ще решавам коя да оставям, а за трансфер мисля, че няма нужда от толкова рано резервация иначе мога да ти препоръчам тези са добри и като цени поне за мен.

Връзка към коментар

Преди 4 седмици нямаше полети до Дубай.Преди 2 седмици полетите до Дубай бяха до 30.03, след това до Абу Даби.

След 2 седмици нищо чудно да преместят старта на AUH за юни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, не знам за тук ли ми е въпроса, те първа влизам тук:) Та на 23.03 имам рд и ще бъдем в дубай. Искам да запазя в Бурж Ал Араб за чай 🙂 но не намирам линк, нито нищо.

може ли помощ 🙂 мерси

Връзка към коментар
преди 2 часа, Venitogo каза:

Здравейте, не знам за тук ли ми е въпроса, те първа влизам тук:) Та на 23.03 имам рд и ще бъдем в дубай. Искам да запазя в Бурж Ал Араб за чай 🙂 но не намирам линк, нито нищо.

може ли помощ 🙂 мерси

Зареждаш сайта на буржа

има няколко заведения и правиш резервация 

Ето

https://www.jumeirah.com/en/dine/dubai/burj-al-arab-sahn-eddar

това е единия, следвай стъпките

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
Валентина Атанасова

Здравейте,

някой скоро да е летял Дубай - София с уиз? Интересува ме на летището в Дубай дали правят проблем, че ще си направим теста когато се приберем в България до 24 часа, а не в Дубай ?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
Боян Димитров

В предвид, че Неделя трябва да летим, искам да запитам има ли някаква промяна за пропусквателния режим за българи в Дубай. Освен това, докъде извън Дубай можем да стигнем. Ясно е, че до Абу Даби не може да се отиде лесно, но може ли да се посещават увеселителните паркове около Дубай, примерно моушън гейт , ф1 , което май е в Абу Даби, така че едва ли, но все пак може да има отделен пропусквателен режим? Може ли да се участва в пустинно сафари и евентуално да се отиде до изоставеното пустинно село?

Връзка към коментар
На 12.03.2021 г. в 11:28, Valentina Atanasova каза:

Здравейте,

някой скоро да е летял Дубай - София с уиз? Интересува ме на летището в Дубай дали правят проблем, че ще си направим теста когато се приберем в България до 24 часа, а не в Дубай ?

Късно виждам въпроса. Ние се върнахме на 22 март с Уиз - не, в Дубай на връщане не питат за тест, на нашето летище питат.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Ние също се върнахме. За приятна изненада на връщане РЗИ не карантинира децата. Според мене шанса човек да се разболее в България е многократно по-висок, отколкото там. Глобата за ходене без маска е 1400 лв и както може да се предположи по улиците няма смели, които да се движат ебз маски. 

Иначе всичко си работи и проблем е само Абу Даби, заради карантината. Ние ходихме до Рас Ал Кайма и по-конкретно до Джебел Джейс, където е най-дългия зиплайн в света (близо 3км). После направихме плаж в това емирство. Вклакчета, аквапарковете и прочие всичко си работеше. Малко по-ограничено и с доста изчакване , заради постоянната дизинфекция, но пък за сметка на това с доста малко хора, което изцяло компенсира. Много яко забавление за малки и големи е IFly, горещо препоръчвам.

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

На връщане от Дубай и WizzAir, и FlyDubai наясно ли са, че може да влезем в България без ПСР? Въпросът ми е по-скоро качват ли пътниците, без да са предоставили ПСР или трябва да има пътуващия негативен резултат от ПСР тест?

Връзка към коментар
преди 17 минути , agenta каза:

На връщане от Дубай и WizzAir, и FlyDubai наясно ли са, че може да влезем в България без ПСР? Въпросът ми е по-скоро качват ли пътниците, без да са предоставили ПСР или трябва да има пътуващия негативен резултат от ПСР тест?

Няма проблеми за това. Проверено в март.

Връзка към коментар
На 13.04.2021 г. в 14:38, agenta каза:

На връщане от Дубай и WizzAir, и FlyDubai наясно ли са, че може да влезем в България без ПСР? Въпросът ми е по-скоро качват ли пътниците, без да са предоставили ПСР или трябва да има пътуващия негативен резултат от ПСР тест?

Можете, РЗИ ще ви постави под карантина. 

Връзка към коментар

Здравейте, предстои ми пътуване в края на май до Дубай. За отиването разбрах, че трябва да си направя ПСР тест в България 72 часа преди пристигането. Не разбрах само как стои въпроса с връщането? При положение, че сме от Варна и кацаме в София. От кога сме в карантина и може ли да отменим карантината, ако си направим ПСР? Има ли и някакви други изисквания, освен тези? Благодаря.

Връзка към коментар
преди 11 минути , Vunkara каза:

Благодаря. Не ми е ясно как се сллучва това карантиниране. Още на летището ли ? И как ще се приберем до Варна? 🙂

Прибирате се както сте решили без значение превозното средство.

На летището ще си дадете на хората от РЗИ варненският адрес, те ще ви питат.

Стоите на този адрес докато не получите СМС че сте освободени от карантина.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...
Преди 1 час, Plamsi каза:

Тъй като гледам, че полетите на Уиз са до Абу Даби, знаете ли кой е най-удобният вариант за предвижване до Дубай? 

В магеланския пътеводител има инфо - ако говорим за публичен транспорт - има редовни автобуси Е100, Е101, Е102 пътуват около 2 часа, зависи точно откъде до къде.  Ето тук повече инфо. 
Иначе по принцип в Емирствата е много удобно да се ползва рентакар - цените са изгодни - за седмица €160-180

image.png.35a314e5bc002ddcc08277da2283355e.png

 

а за най-малките коли започват от около  100-тина евро, пътищата са отлични, бензинът е евтин. 
 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 11.07.2021 г. в 11:45, Plamsi каза:

Здравейте, 

 

Тъй като гледам, че полетите на Уиз са до Абу Даби, знаете ли кой е най-удобният вариант за предвижване до Дубай? 

Отпаднала ли е вече карантината за Абу Даби?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.