Прескочи до съдържание

ОАЕ - бързи въпроси


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с ОАЕ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Дубай?

- Може ли да шофираме в Дубай с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да разпределим времето между Дубай и Абу Даби?

- Заслужава ли си да посетим Шаржа?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 9 минути , bonboneva каза:

Отпаднала ли е вече карантината за Абу Даби?

Не е и скоро няма да отпадне и най-вероятно от септември ще летят отново до Дубай

 

На 11.07.2021 г. в 11:45, Plamsi каза:

Здравейте, 

 

Тъй като гледам, че полетите на Уиз са до Абу Даби, знаете ли кой е най-удобният вариант за предвижване до Дубай? 

 

https://magelanci.com/forums/topic/15653-ограничения-при-пътувания-свързани-с-covid-19/?do=findComment&comment=513756

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не виждам много разлика в досегашите условия.. правиш си пср и карантина без значение ваксиниран или не. Даже и само транзитно да си пак е същата работа.

 

- Ако се пътува през Абу Даби като турист до Дубай или друго емирство, входната виза трябва да бъде издадена в Абу Даби.  Туристически визи издадени в Дубай или други емирства ще се приемат само ако пътникът е с произход от „зелена държава“. Пътуването  до друго емирство  се извършва само с  шофьор на Etihad, автобус на Etihad Express или летищно такси.
- При пътувате от друго емирство до летището в  Абу Даби на влизане в емирството трябва да се представи отрицателен тест за COVID-19.  Тестът трябва да е валиден в рамките на 48 часа. Този тест не освобождава/замества теста, който е необходим за полета.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 36 минути , Ivko каза:

Не виждам много разлика в досегашите условия.. правиш си пср и карантина без значение ваксиниран или не. Даже и само транзитно да си пак е същата работа.

 

- Ако се пътува през Абу Даби като турист до Дубай или друго емирство, входната виза трябва да бъде издадена в Абу Даби.  Туристически визи издадени в Дубай или други емирства ще се приемат само ако пътникът е с произход от „зелена държава“. Пътуването  до друго емирство  се извършва само с  шофьор на Etihad, автобус на Etihad Express или летищно такси.
- При пътувате от друго емирство до летището в  Абу Даби на влизане в емирството трябва да се представи отрицателен тест за COVID-19.  Тестът трябва да е валиден в рамките на 48 часа. Този тест не освобождава/замества теста, който е необходим за полета.

2.    Наличие на задължителна карантина за български граждани.
Пътуващият се самоизолира в домашни условия или хотел до получаване на резултата от извършения PCR-тест при пристигане на летището.
При отрицателен резултат самоизолацията се прекратява, но на 6-ия и 12 –ия ден от престоя се правят задължително нови PCR-тестове. Деца под 12 г. са освободени от теста, в случай че нямат симптоми на заразяване.

Връзка към коментар
преди 20 минути , Ivko каза:

Ами това са същите условия от май месец още...карантина и още повече, че ние даже не сме зелена зона за тях.

но можеш да се освободиш, ако тестът ти е отрицателен...

Връзка към коментар
преди 4 минути , bonboneva каза:

но можеш да се освободиш, ако тестът ти е отрицателен...

Ами да но се правят още два теста след това и не виждам смисъл ако не си за под 6 дена там и като цяло не го виждам това с Абу Даби

Връзка към коментар
преди 1 минута , Ivko каза:

Ами да но се правят още два теста след това и не виждам смисъл ако не си за под 6 дена там и като цяло не го виждам това с Абу Даби

нови тестове, ако останеш до шести и дванадесети ден...

 

имам време до ноември... ще го мисля....

Връзка към коментар
преди 9 минути , bonboneva каза:

но можеш да се освободиш, ако тестът ти е отрицателен...

..., ако тестът е положителен следва карантина със строги изисквания за падането и, при развиване на болестни симптоми мисля, че фантазията ми е бедна за време на престой и необходими финанси ...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 3 минути , bonboneva каза:

нови тестове, ако останеш до шести и дванадесети ден...

 

имам време до ноември... ще го мисля....

Най-вероятно полетите ще бъдат пак до Дубай /там за сега се влиза само с пср/ ако това остане защото имам приятел, който живее в Абу Даби и казва, че и за него /а той е ваксиниран/ са много тегави условията.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
преди 3 минути , Ivko каза:

Някой ходил ли е средата на октомври в Дубай да каже дали ще се варим във водата, че гледам я дават 30 градуса, а за въздуха не знам 🙄

Била съм в края на октомври и водата беше топ. А относно това дали е топло е топло, но е поносимо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 59 минути , Ivko каза:

Някой ходил ли е средата на октомври в Дубай да каже дали ще се варим във водата, че гледам я дават 30 градуса, а за въздуха не знам 🙄

Как сме за ходене там? Само с пср и без карантина ли?

Гледам точно октомври билетите са Ок 

Връзка към коментар
преди 32 минути , Mistela каза:

Как сме за ходене там? Само с пср и без карантина ли?

Гледам точно октомври билетите са Ок 

Влиза се с пср 72ч. преди това правен, ваксини не признават, карантина няма. Аз съм 10-17 окт. 😄 айде вземай и спане изгодно намерих и на хубаво място.

Редактирано от Ivko
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 42 минути , Ivko каза:

Влиза се с пср 72ч. преди това правен, ваксини не признават, карантина няма. Аз съм 10-17 окт. 😄 айде вземай и спане изгодно намерих и на хубаво място.

Wizz летят ли вече до Дубай или са още до Абу Даби?

Връзка към коментар
преди 28 минути , Plamsi каза:

Wizz летят ли вече до Дубай или са още до Абу Даби?

До края на октомври ги преместиха до Дубай и след това са си до Абу Даби, но може да преместят пак всичко до Дубай според ограниченията им въпреки, че вече сме уж в зеления им списък та може и да си останат така.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Ivko каза:

Влиза се с пср 72ч. преди това правен, ваксини не признават, карантина няма. Аз съм 10-17 окт. 😄 айде вземай и спане изгодно намерих и на хубаво място.

Точно това гледам, че детето иска да отиде за РД си ден там. Изкара половин година стаж там и е завързала приятелства, та за това питах.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 12.08.2021 г. в 18:30, Mistela каза:

Точно това гледам, че детето иска да отиде за РД си ден там. Изкара половин година стаж там и е завързала приятелства, та за това питах.

Днес с намалението се намират за по 60лв двупосочно за октомври и смених за след средатата на месеца.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Ivko каза:

Днес с намалението се намират за по 60лв двупосочно за октомври и смених за след средатата на месеца.

Снощи купих, излязоха с около 40 лв отгоре, ама откъде да знам че ще пуснат 20 оф 🤪

 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Mistela каза:

Снощи купих, излязоха с около 40 лв отгоре, ама откъде да знам че ще пуснат 20 оф 🤪

 

Линк към експото, започва точно октомври, за който ще пътува

https://www.expo2020dubai.com/en/experiences

деца до 17г, студенти и лица над 60+ влизат безплатно

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, Mistela каза:

Линк към експото, започва точно октомври, за който ще пътува

https://www.expo2020dubai.com/en/experiences

деца до 17г, студенти и лица над 60+ влизат безплатно

Ти за кога купи билети?

Да иначе за един ден входа е 40лв и аз мисля да се възползвам, че ми е интересно един цял ден да убия там, който едва ли ще ми стигне.

Кой е взел билети или мисли да ходи октомври в Дубай да вдигне ръка? 😀😀

Аз съм 17-24-ти.
Въпреки Експото цените на нощувките са си нормални за този сезон поне според мойте наблюдения и опит.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , Ivko каза:

Ти за кога купи билети?

Да иначе за един ден входа е 40лв и аз мисля да се възползвам, че ми е интересно един цял ден да убия там, който едва ли ще ми стигне.

Кой е взел билети или мисли да ходи октомври в Дубай да вдигне ръка?

Аз съм 17-24-ти.
Въпреки Експото цените на нощувките са си нормални за този сезон поне според мойте наблюдения и опит.

 

Вдигам ръка,аз също съм на 17-24 октомври заедно с половинката.Ако искаш може да комбинираме нещо за там.😀

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 37 минути , valpet каза:

Вдигам ръка,аз също съм на 17-24 октомври заедно с половинката.Ако искаш може да комбинираме нещо за там.😀

Ами аз вече съм запазил спане, НО мога да споделя места /за който има нужда и се чуди, къде да гледа/отседне/, които знам на добра локация в близост до метро спирки предимно около Ал Барша и Теком.

 

http://www.booking.com/Share-JyTAwQ

http://www.booking.com/Share-qTe9EQs

http://www.booking.com/Share-jUDbkCe

http://www.booking.com/Share-QdM7Ql

http://www.booking.com/Share-Vo1juh

Ние букнахме този

http://www.booking.com/Share-mWAhUJ

http://www.booking.com/Share-wnF8jw

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.