Прескочи до съдържание

ОАЕ - бързи въпроси


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с ОАЕ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Дубай?

- Може ли да шофираме в Дубай с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да разпределим времето между Дубай и Абу Даби?

- Заслужава ли си да посетим Шаржа?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Здравейте,

Ще пътувам скоро към Дубай, обаче изчетох куп информация относно приложенията  Viber, Messenger и Whatsapp, че са забранени за видеораговори, а на мен ще ми бъде нужно да се свързвам с България, чрез видеораговор. Какви приложения си изтеглихте ? Аз съм с iPhone, прочетох по-назад в темата, че някой хора са нямали проблем с Вайбъра за разговори.
Може ли някой да ми помогне с някаква информация ? 
Благодаря 

Връзка към коментар

АКо не ползваш VPN (което се наказва със затвор от 1 година и глоба) - Teams и Meet също може да се ползват.

Botim вече е платен, Totok го спряха.

 

Всичко останало ако работи е по случайност. Покрай старта на експото имаше слухове, че ще разрешат временно Whatsapp и Viber

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, adreno каза:

АКо не ползваш VPN (което се наказва със затвор от 1 година и глоба) - Teams и Meet също може да се ползват.

Botim вече е платен, Totok го спряха.

 

Всичко останало ако работи е по случайност. Покрай старта на експото имаше слухове, че ще разрешат временно Whatsapp и Viber

Без VPN не работи дори и обикновен разговор. Пробвано преди две седмици.

Връзка към коментар
преди 10 часа, Pepino каза:

Здравейте,

Ще пътувам скоро към Дубай, обаче изчетох куп информация относно приложенията  Viber, Messenger и Whatsapp, че са забранени за видеораговори, а на мен ще ми бъде нужно да се свързвам с България, чрез видеораговор. Какви приложения си изтеглихте ? Аз съм с iPhone, прочетох по-назад в темата, че някой хора са нямали проблем с Вайбъра за разговори.
Може ли някой да ми помогне с някаква информация ? 
Благодаря 

Най-добре си вземи карта раздават ги на летището при паспортен контрол и си зареди повече интернет и това е решение. За видео не знам, но лично аз нито един път не можах да проведа разговор по нито едно приложение, а с мен хората, които бяха си говориха без проблем

Връзка към коментар

Четох в интернет, че използват ZOOM, Botim и Teams приложения. 
Аз имам дубайска карта, последния път през 2018г. като бях си взех и помня, че беше много скъпо и се чувах с България за по 1 минута 😁.  Сега пак ще я заредя. 
Аз ги изтеглих тези приложения, но ако някой е пробвал някакво друго нека каже.

 

 

Връзка към коментар
преди 12 минути , Pepino каза:

Аз имам дубайска карта, последния път през 2018г. като бях си взех и помня, че беше много скъпо и се чувах с България за по 1 минута 😁.  Сега пак ще я заредя. 

Примерно това са пакетите мисля, че са нормални цени или аз съм ненормален 😁😁

2GB / 30 local/international minutes / Valid for 28 days  $14.00

6GB / 30 local/international minutes / Valid for 28 days  $28.00

Връзка към коментар
преди 6 минути , Ivko каза:

Примерно това са пакетите мисля, че са нормални цени или аз съм ненормален 😁😁

2GB / 30 local/international minutes / Valid for 28 days  $14.00

6GB / 30 local/international minutes / Valid for 28 days  $28.00


Само знам, че е валидна 5-6години. Ще я видя като отида…. въобще дали работи. 
Тогава бях с телефон с две сим карти и нещо беше станало и ме прехвърли на българската ми карта и си говорих в роуминг…после като дойде сметката 100 лв 😂, един скъп разговор проведох 🤣.

 

  • Смея се 1
Връзка към коментар

И още нещо да попитам, сега като тръгваме от тук си правим PCR тестове, ката пристигнем в Дубай на летището правят ли ни пак тестове ? Навсякъде ли безпроблемно се влиза без зелени паспорти ?  
Искам да отида до Абу Даби, до джамията, за там какво се изисква ? 

Връзка към коментар
преди 11 минути , Pepino каза:

И още нещо да попитам, сега като тръгваме от тук си правим PCR тестове, ката пристигнем в Дубай на летището правят ли ни пак тестове ? Навсякъде ли безпроблемно се влиза без зелени паспорти ?  
Искам да отида до Абу Даби, до джамията, за там какво се изисква ? 

 Виж горе първия коментар на страницата 😄

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,имам една питанка дали времето февруари месец е подходящо за плаж,аквапарк и такива водни неща, ясно е че ще разглеждаме, но ми се иска този инфинити басейн, а и някое плажче да направим 😛  Говоря за Дубай 🙂 Ще се радвам да ми отговорят хора, които са ходили по това време на годината 🙂

Връзка към коментар
преди 9 минути , zvezda9001 каза:

Здравейте,имам една питанка дали времето февруари месец е подходящо за плаж,аквапарк и такива водни неща, ясно е че ще разглеждаме, но ми се иска този инфинити басейн, а и някое плажче да направим 😛  Говоря за Дубай 🙂 Ще се радвам да ми отговорят хора, които са ходили по това време на годината 🙂

Аз ще ходя за НГ и ще споделя после 😃 иначе съм бил каря на януари, когато го дават най-студения период и се къпах в моерто и не само аз

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 18 минути , Ivko каза:

Аз ще ходя за НГ и ще споделя после 😃 иначе съм бил каря на януари, когато го дават най-студения период и се къпах в моерто и не само аз

На 1 януари изгорях жестоко. Водата ставаше, влизах за кратко, но аз обичам да ми е чай, така че не съм критерий. Хората се капеха. 

Спомням си, че след 16-17 ч. беше за леко яке в града.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 43 минути , zvezda9001 каза:

Здравейте,имам една питанка дали времето февруари месец е подходящо за плаж,аквапарк и такива водни неща, ясно е че ще разглеждаме, но ми се иска този инфинити басейн, а и някое плажче да направим 😛  Говоря за Дубай 🙂 Ще се радвам да ми отговорят хора, които са ходили по това време на годината 🙂

Февруари времето е супер. Нито студено, нито горещо. Вечерно време може да е леко хладно, но през деня си става спокойно за плаж.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 21 часа, zvezda9001 каза:

Здравейте,имам една питанка дали времето февруари месец е подходящо за плаж,аквапарк и такива водни неща, ясно е че ще разглеждаме, но ми се иска този инфинити басейн, а и някое плажче да направим 😛  Говоря за Дубай 🙂 Ще се радвам да ми отговорят хора, които са ходили по това време на годината 🙂

Аз съм бил в Дубай в края на март /20март/ и водата за къпане в Дубай / около 23- 24 градуса/  ставаше само на един плаж, който за съжаление не бе JBR Beach, където предполагам, че искате да плажувате, защото там е и инфинити басейна на Address Beach Resort.  Иначе времето тогава е прекрасно за плажуване със слънчеви бани. Ето температурата на водата в Дубай за последните две години. Така  ти можеш сама да си прецениш дали ще ти е приятно за къпане или не с безпристрастния език на цифрите, вместо нашите коментари, защото за всеки топлината на водата е доста относително понятие.

 

932236773_.jpg.8588a21934a2c555850e1d43ace85ccc.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 6 минути , Roje каза:

Аз съм бил в Дубай в края на март /20март/ и водата за къпане в Дубай / около 23- 24 градуса/  ставаше само на един плаж, който за съжаление не бе JBR Beach, където предполагам, че искате да плажувате, защото там е и инфинити басейна на Address Beach Resort.  Иначе времето тогава е прекрасно за плажуване със слънчеви бани. Ето температурата на водата в Дубай за последните две години. Така  ти можеш сама да си прецениш дали ще ти е приятно за къпане или не с безпристрастния език на цифрите, вместо нашите коментари, защото за всеки топлината на водата е доста относително понятие.

 

932236773_.jpg.8588a21934a2c555850e1d43ace85ccc.jpg

Ей така бях отговорил на една дама и отговорът и беше: "Е аз как да знам на колко градуса става за къпане. Мен ме интересува дали ще е топла" 😄

 

  • Смея се 8
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
На 19.11.2021 г. в 12:14, zvezda9001 каза:

Здравейте,имам една питанка дали времето февруари месец е подходящо за плаж,аквапарк и такива водни неща, ясно е че ще разглеждаме, но ми се иска този инфинити басейн, а и някое плажче да направим 😛  Говоря за Дубай 🙂 Ще се радвам да ми отговорят хора, които са ходили по това време на годината 🙂

Аз съм бил февруари месец и според мен не е за плаж, но аз съм от хората, които искат да им е по-топличко. 😉

Водата трябва да е чай, иначе не влизам в морето. Но когато бях в ОАЕ имаше слънце и времето беше много приятно, нито е студено, нито е горещо. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За февруари - водата е студена, това всъщност е месеца с най-студена вода. Доста по-добре е в края на март и в април. Ако целта ти е само море- помисли за смяна на плановете.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Значи времето в Дубай в момента е приказка за това време на годината около 25 градуса, изгаря се и водата е чудна за това време на годината без проблеми се влиза, но пак всеки според предпочитанията. И една снимка в реално време 😁

 

B745E5D9-87B7-46E9-A85F-6E34B2C71688.jpeg

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Няколко бързи въпроса 🙂

Примерни дати 13-ти - 20-ти Април 2022.

1. Цена от 300лв на човек с приорити + място ок ли е? Тези са най-евтините дати, които намерих, а бях останал с впечатление, че може и по-добри цени да се намерят.. 

2. Полетите са до Абу Даби - какви са вариантите за придвижване от там до Дубай и цената съответно? 
3. 2 нощувки в Абу Даби и 5 в Дубай добре ли ви се струват като време? 
4. Времето как е по това време на годината? Според гугъл все още няма да е започнало да става страшна жега, 33 макс мисля, че е добре като температура.

 

Благодаря! 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , Kosta Grudov каза:

Няколко бързи въпроса 🙂

Примерни дати 13-ти - 20-ти Април 2022.

1. Цена от 300лв на човек с приорити + място ок ли е? Тези са най-евтините дати, които намерих, а бях останал с впечатление, че може и по-добри цени да се намерят.. 

2. Полетите са до Абу Даби - какви са вариантите за придвижване от там до Дубай и цената съответно? 
3. 2 нощувки в Абу Даби и 5 в Дубай добре ли ви се струват като време? 
4. Времето как е по това време на годината? Според гугъл все още няма да е започнало да става страшна жега, 33 макс мисля, че е добре като температура.

 

Благодаря! 🙂

1.Ами за мен са скъпи цени на човек при положение, че аз за 4 пъти до Дубай в този период повече от 150лв не съм давал за двупосочен, но си трябва дебнене, че цените са като тото един ден така, а друг така иначе ако ти се чака да следиш по-ниски ако не вземай, един път се ходи хаха, а и ти имаш багаж и място така, че се ядват цените

2. Рента а кар може да си наемете там не са скъпи иначе има автобус за около 1ч.30мин и е около 25лв на посока в момента за минаване между тези две емирства се иска ваксина или пср, като при пристигане в Абу Даби може и с ваксина само иначе пср

3.Да нощувките са идеални така повече не Ви трябва в Аби Даби точно да видите джамията

4. Времето ще е вече на прага с жега 😄😄 бях този април в този период точно с дневни температури от 40-42 градуса и вечерни около 32-35 и вода 29-30 и страшна влага

 

Но какво ти пука нали е лято ще се потиш и това е 😄

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Ivko каза:

1.Ами за мен са скъпи цени на човек при положение, че аз за 4 пъти до Дубай в този период повече от 150лв не съм давал за двупосочен, но си трябва дебнене, че цените са като тото един ден така, а друг така

2. Рента а кар може да си наемете там не са скъпи иначе има автобус за около 1ч.30мин и е около 25лв на посока в момента за минаване между тези две емирства се иска ваксина или пср

3.Да нощувките са идеални така повече не Ви трябва в Аби Даби точно да видите джамията

4. Времето ще е вече на прага с жега 😄😄 бях този април в този период точно с дневни температури от 40-42 градуса и вечерни около 32-35 и вода 29-30 и страшна влага

 

Но какво ти пука нали е лято ще се потиш и това е 😄

Ами по принцип понасям жегите, ама 40-42 ще ми дойде множко 😄 Тъкмо се зарадвах, че гугъл даде към 33.. но май е много оптимистично 😄


Явно наистина трябва дебнене, буквално от сега до края на май не мога да намеря по-евтини цени.. явно пускат на ниски цени само определени бройки и после като се изкупят ги вдигат.. 
Рент-а-кар по-скоро не ми се занимава, но 25лв билет звучи повече от добре 🙂

За Абу Даби по-скоро се точа да разгледам пистата и увеселителния парк на Ферари 😄 Някой ако е ходил бтв, ще се радвам на мнение и снимки 🙂

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , Kosta Grudov каза:

Ами по принцип понасям жегите, ама 40-42 ще ми дойде множко 😄 Тъкмо се зарадвах, че гугъл даде към 33.. но май е много оптимистично 😄

Явно си гледал нощните температури 😄 иначе за справка само на 24-ти април...🤣 добави и носенето на маски през деня 😜

 

viber_изображение_2022-01-11_13-29-14-849.jpg

 

п.с @Kosta Grudov А гледал ли си и Флайдубай, че понякога цените им са по-добри от Уиз, но те си летят до Дубай, ако не държите толкова

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Ivko каза:

Явно си гледал нощните температури 😄 иначе за справка само на 24-ти април...🤣 добави и носенето на маски през деня 😜

 

viber_изображение_2022-01-11_13-29-14-849.jpg

 

п.с @Kosta Grudov А гледал ли си и Флайдубай, че понякога цените им са по-добри от Уиз, но те си летят до Дубай, ако не държите толкова

Сега видях, че си препоръчал ФлайДубай, не държим на Абу Даби изобщо, просто Ферари паркчето ми стори страхотна идея, най-бързото влакче в света уж било там 🙂
Сега ще ги погледна.. 

Иначе 300лв на човек става заради около 30лв места и 66лв приорити, така че реално самия билет е 200.. но без багаж няма как да стане просто 😄 Много ми падат в очите с тези приоритита Уиз, много са далеч от Райън, вчера гледах едни до дубай за 71лв в посока приорити.. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.