Прескочи до съдържание

ОАЕ - бързи въпроси


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с ОАЕ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Дубай?

- Може ли да шофираме в Дубай с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да разпределим времето между Дубай и Абу Даби?

- Заслужава ли си да посетим Шаржа?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 9 минути , Kamen каза:

Wizz на кой терминал в Дубай кацат/не съм си потвърждавал промените/? И има метро спирка до него? 

Терминал 2, няма метро станция там.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Kamen каза:

Wizz на кой терминал в Дубай кацат/не съм си потвърждавал промените/? И има ли метро спирка до него? 

Няма нито метро нито шатъл до останалите терминали от където тръгва метрото. Или хващаш такси до някой от терминалите 1 или 3 и на двата има метро /ама излиза около 50 дирхама, че са далечко/ или има спирка на градски траспорт на пристигащи точно и хващаш автобус до някоя спирка на метрото ама ако нямаш карта не може да се качиш в автобуса, че с кеш не се плаща освен нелегално. Аз не видях никъде кабинка за градски траснпорт да се купуват билети на пристигащи.

Връзка към коментар
преди 35 минути , Ivko каза:

Няма нито метро нито шатъл до останалите терминали от където тръгва метрото. Или хващаш такси до някой от терминалите 1 или 3 и на двата има метро /ама излиза около 50 дирхама, че са далечко/ или има спирка на градски траспорт на пристигащи точно и хващаш автобус до някоя спирка на метрото ама ако нямаш карта не може да се качиш в автобуса, че с кеш не се плаща освен нелегално. Аз не видях никъде кабинка за градски траснпорт да се купуват билети на пристигащи.

Имам карта от предишно ходене преди 2-3 години/сребриста/ - дали мога да я заредя някъде на Терминал 2, ако е валидна де.

Гледам, че до спирка на метрото има 20 минути пеш/1.7км/ 

Връзка към коментар
преди 16 минути , Kamen каза:

Имам карта от предишно ходене преди 2-3 години/сребриста/ - дали мога да я заредя някъде на Терминал 2, ако е валидна де.

Гледам, че до спирка на метрото има 20 минути пеш/1.7км/ 

Ако не бъркам картите са с валидност 5г. и можеш да провериш валидноста й и колко пари има в нея в сайта им за транспорт, като въведеш номера на картата. Там може и да я заредиш онлайн аз го правих последно преди месец.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Ivko каза:

Ако не бъркам картите са с валидност 5г. и можеш да провериш валидноста й и колко пари има в нея в сайта им за транспорт, като въведеш номера на картата. Там може и да я заредиш онлайн аз го правих последно преди месец.

1. Как ставаше маркирането през различните зони, маркираш картата на вход и изход ли?

2. Имаш право на безплатна смяна метро - бус/трамвай до 30 минути след като си напуснал метрото?

3. Седмично зареждане правил ли си за една, две или три зони? Как става ако имаш информация де?

 

Product Type SILVER GOLD STUDENT SENIOR
1 Zone 2 Zones All Zones 1 Zone 2 Zones All Zones 1 Zone 2 Zones All Zones 1 Zone 2 Zones All Zones
7 Days 50 80 110 100 160 220 25 40 55 25 40 55
Връзка към коментар
преди 18 минути , Kamen каза:

1. Как ставаше маркирането през различните зони, маркираш картата на вход и изход ли?

2. Имаш право на безплатна смяна метро - бус/трамвай до 30 минути след като си напуснал метрото?

3. Седмично зареждане правил ли си за една, две или три зони? Как става ако имаш информация де?

1.При всяко качване и слизане се маркираш без значение от превозното средство защото ако не се маркираш на слизане при следващо маркиране ще ти вземе максиманлата такса за пътуване, която е 7.5 дирхама.

2. Това не съм сигурен как действа не съм обръщал внимание дали ми взема някакви пари, а съм сменял доста често автобус и метро в рамките на 5-10мин

3. Седмичното зареждане става на машините в метро станциите и на гишетата, но трябва да имаш минимум 7.5 дирхама в картата винаги за да започнеш пътуване. Аз ако съм за 7 дена винаги си зареждам за всички зони 110 дирхама и не мисля къде ходя и колко сменям

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Или се придвижваш до някой от другите терминала и от там си вземаш карта и хващаш метрото. Ако имат гише някъде на градска мобилност из терминала поне аз не видях. Той този терминал е мега зле няма нищо на него на пристигащи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, Цвете каза:

В случай, че нямам карта и кацам вечерта, да разбирам, че няма от къде да си купя и единственият ми вариант е такси до хотела ли?

Подарявам две след 5 март, или мога да услужа до 24-25 февруари. Кога сте там?

Връзка към коментар
преди 2 часа, Kamen каза:

Подарявам две след 5 март, или мога да услужа до 24-25 февруари. Кога сте там?

Аз съм от 8 март, може да ги взема с връщане.

Връзка към коментар

Колегите, които мислят да си правят пср тест на място в Дубай за посещение на Абу Даби, може би е идея да си вземат билет за Експото/май са ги намалили, сега е 11.50е за ден/ и да си направят безплатен тест/в сайта на Експото са обявени местата където правят/, като се обявят за неваксинирани. От Експото има и безплатни автобуси до Абу Даби.   

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 41 минути , Kamen каза:

Колегите, които мислят да си правят пср тест на място в Дубай за посещение на Абу Даби, може би е идея да си вземат билет за Експото/май са ги намалили, сега е 11.50е за ден/ и да си направят безплатен тест/в сайта на Експото са обявени местата където правят/, като се обявят за неваксинирани. От Експото има и безплатни автобуси до Абу Даби.   

Може ли линк към сайта за билетите, моля!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , Дани Магелани каза:

Може ли линк към сайта за билетите, моля!

Билети:

https://www.expo2020dubai.com/en/tickets-and-merchandise/tickets

 

Безплатни тестове:

https://www.expo2020dubai.com/-/media/expo2020/2021/pdfs/211018-expo-2020-pcr-redemption.pdf

 

Безплатни автобуси:

https://gulfnews.com/expo-2020/visit-the-expo/your-guide-to-free-expo-rider-buses--all-you-need-to-know-1.1637837650136 

 

Само да вметна, никой не съветвам там/или където и да е другаде извън България/ да прави пср.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 3.02.2022 г. в 16:08, Kamen каза:

2. Имаш право на безплатна смяна метро - бус/трамвай до 30 минути след като си напуснал метрото?

Dubai map is divided into 7 zones. Each zone contains Metro stations, Bus stations, Tram stations, and Water bus stations. Your journey can be made using different modes of transport which are located in different zones. At the end of your journey, you will be charged according the total number of zones you have passed. Enabling complete end-to-end journeys, transfers across different modes of transport have been made possible, however travelling between two different modes of transport must be done within 30 minutes. You can travel on metro then take a bus to reach your final destination. After you check-out from the metro station, you will have 30 minutes to check-in on a bus. Having done this on time, your metro and bus trips will be charged as a single journey (you will be charged based on the total number of zones passed in the 2 trips combined).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , Kamen каза:

По спомен, преди месец цените бяха около 28 - 29е и нагоре, доста са ги намалили

Цените са си били такива за Експото. Ходих декември и бяха по 45 дирхама/11 евро за един ден билет. Зависи каква категория билети си гледал.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Ivko каза:

Цените са си били такива за Експото. Ходих декември и бяха по 45 дирхама за един ден билет. Зависи каква категория билети си гледал.

Моя грешка. Сега проверих точната дата е 30 ноември, заради подарени билети от магеланец/през сайта/ проверих и цената си беше тази която съм посочил, както и да е. 

Връзка към коментар

Ами случайно някой ако има билети до Дубай и са му променени и не е действал още и мисли да ги канселира да ми пише, че ми трябва един билет ще му го платя 😃 че ми трябва за конкретна дата, а сега цените са....

Връзка към коментар
преди 46 минути , Ivko каза:

Ами случайно някой ако има билети до Дубай и са му променени и не е действал още и мисли да ги канселира да ми пише, че ми трябва един билет ще му го платя 😃 че ми трябва за конкретна дата, а сега цените са....

На 28 март има много подозрителен полет с цена 28.99лв, като се има предвид, че предния ден 27 март пак има полет.

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , Kamen каза:

На 28 март има много подозрителен полет с цена 28.99лв, като се има предвид, че предния ден 27 март пак има полет.

Има на 26-ти и 27-ми полет и това е така защото се застъпва зимното и лятното разписание и сменят летищата и най-вероятно ще си ги и двата полета.

Връзка към коментар
преди 3 минути , Ivko каза:

Има на 26-ти и 27-ми полет и това е така защото се застъпва зимното и лятното разписание и сменят летищата

Не е това. Местят полетите от вторник и събота на сряда и неделя

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Kamen каза:

Не е това. Местят полетите от вторник и събота на сряда и неделя

Ами същото де зимно и лятно разписание за това се сменят и дните. За Дубай недей да спориш с мен следя ги редовно 😆

  • Смея се 7
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.