Прескочи до съдържание

ОАЕ - бързи въпроси


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с ОАЕ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Дубай?

- Може ли да шофираме в Дубай с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да разпределим времето между Дубай и Абу Даби?

- Заслужава ли си да посетим Шаржа?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Някой знае ли дали наемането на кола е възможно с българска шофьорска книжка, или трябва международна ? Доколкото прочетох има подписан меморандум 2018 за двустранно признаване на шофьорските книжки между ОАЕ и България, но  в сайта на Авис в условията за наемане ясно са изредени държавите и България не е част от списъка. Та се чудя дали да рискувам или по-добре да си изкарам международната от СБА за всеки случай...

 

Цитат

 

All non-UAE residents wishing to rent, are required to hold a valid International Driving License along with their National Driving License, except drivers holding driver’s license from the following countries:

GCC countries - Kingdom of Saudi Arabia, Qatar, Oman, Bahrain, Kuwait

European Countries - Germany, Italy, Switzerland, Poland, Slovakia, Finland, Spain, Netherlands,Greece, Sweden, Belgium, Ireland, Turkey, Denmark, Portugal, Austria, France, United Kingdom,

Norway, Romania, Luxemburg, Latvia, Serbia, Lithuania

North American Countries - United States of America, Canada

East Asian Countries - Japan, Australia, Singapore, People's Republic of China, South Korea,

New Zealand, Hong Kong

Africa States - South Africa                                                                                       

Note that the original license should be from the same country as the passport issuing country.

All UAE residents with an employment visa should have a UAE Driving License.

All UAE permanent residents should have a UAE Driving License.

 

 

Връзка към коментар
На 9.02.2022 г. в 12:50, П.Кръстев каза:

Някой знае ли дали наемането на кола е възможно с българска шофьорска книжка, или трябва международна ? Доколкото прочетох има подписан меморандум 2018 за двустранно признаване на шофьорските книжки между ОАЕ и България, но  в сайта на Авис в условията за наемане ясно са изредени държавите и България не е част от списъка. Та се чудя дали да рискувам или по-добре да си изкарам международната от СБА за всеки случай...

 

 

Вече може, ако си с новите документи. Два пъти съм наемал кола в Дубай. Първият път преди 7 години. Още тогава можеше и без тази простотия на СБА, но не беше стигнало до всички. На мене на летището тогава ми отказаха кола. После в хотела изкопаха една раздрънкана королка, която ни свърши работа. Вторият път беше преди година и на летището не ми искаха този документ. Смисълът на този документ е да ти преведе книжката, но в новите книжки цялата информация я има дублирана и на латиница. Все пак не съм адвокат, така че е добре да си направите собствена проверка. Най-добре пиши до рентал-а. Те ще ти кажат най-точно.

Връзка към коментар
На 7.02.2022 г. в 10:53, Kamen каза:

Колегите, които мислят да си правят пср тест на място в Дубай за посещение на Абу Даби, може би е идея да си вземат билет за Експото/май са ги намалили, сега е 11.50е за ден/ и да си направят безплатен тест/в сайта на Експото са обявени местата където правят/, като се обявят за неваксинирани. От Експото има и безплатни автобуси до Абу Даби.   

Безплатните тестове, които се предлагат от Експото са само за неваксинирани. Ако си ваксиниран нямаш право на безплатен тест, така пише на сайта им.

Връзка към коментар
преди 6 минути , П.Кръстев каза:

Безплатните тестове, които се предлагат от Експото са само за неваксинирани. Ако си ваксиниран нямаш право на безплатен тест, така пише на сайта им.

Видях го, но как ще разберат дали си ваксиниран?

Повтарям се, това е само за колегите които искаха да си правят пср тест в Дубай с цел Абу Даби, има такива на предните страници, аз никой не съветвам да си прави тест извън България, положителните тестове се движат над 24%/на 4 един е положителен, ако сте двама процента скача на 50/ от всички тествани, поне тук е така.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой успявал ли с резервация за AURA SKY POOL. Нечовешки мъки полагам и след три плащания все изписва едно и също Sorry! That time is no longer available.

Защо избщо ми изписва избор на гледка и линия, след като не са свободни?! 

Връзка към коментар
преди 8 минути , Росина каза:

Някой успявал ли с резервация за AURA SKY POOL. Нечовешки мъки полагам и след три плащания все изписва едно и също Sorry! That time is no longer available.

Защо избщо ми изписва избор на гледка и линия, след като не са свободни?! 

С Mastercard без никакви проблеми. Най-вероятно някой преди теб е селектирал избраните и от теб билети, има 5 минути да приключи и се блокират. Проверявай през 10-15 минути дали са се освободили или са платени. 

Връзка към коментар

Не са ми дръпнали пари от картата ( и аз с Mastercard), не отговарят нито на мейл , нито на wahatsapp 🤪 Местата за моята дата на 1ва линия вече не ми ги дава свободни, пробвам с втора линия- пак същата история 🙄

Връзка към коментар

 

На 7.02.2022 г. в 15:50, Ivko каза:

Има на 26-ти и 27-ми полет и това е така защото се застъпва зимното и лятното разписание и сменят летищата и най-вероятно ще си ги и двата полета.

На 7.02.2022 г. в 15:56, Ivko каза:

Ами същото де зимно и лятно разписание за това се сменят и дните. За Дубай недей да спориш с мен следя ги редовно 😆

На 7.02.2022 г. в 15:39, Kamen каза:

На 27 март има много подозрителен полет с цена 28.99лв, като се има предвид, че предния ден 26 март пак има полет.

Полетът е отменен. Дано твоите познати не са те послушали тоя път и са закупили евтините билети.

  • Смея се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Kamen каза:

Полетът е отменен. Дано твоите познати не са те послушали тоя път и са закупили евтините билети.

Не ама точно сутринта го гледах и мислих да взема и ей ме изпуснах. Но аз ми трябваше връщане. Миналата година също така бе станало с два полета един до друг дни.

Връзка към коментар
преди 8 часа, Росина каза:

Някой успявал ли с резервация за AURA SKY POOL. Нечовешки мъки полагам и след три плащания все изписва едно и също Sorry! That time is no longer available.

Защо избщо ми изписва избор на гледка и линия, след като не са свободни?! 

Аз запазвах и нямах никакви проблеми с резервация или плащане. Това обаче беше преди Роналдо да си прасне снимка там, та не знам сега как е с натовареността 😄 

Връзка към коментар
преди 16 часа, Росина каза:

Някой успявал ли с резервация за AURA SKY POOL. Нечовешки мъки полагам и след три плащания все изписва едно и също Sorry! That time is no longer available.

Защо избщо ми изписва избор на гледка и линия, след като не са свободни?! 

И ние имахме същия проблем и днес им писах мейл. Почти веднага ми отговориха, като се оказа, че има свободни легла на първа линия с гледка към Палмата, а в сайта имаше свободни само за втори ред. Избрахме си местата и те ни изпратиха линк за плащане. След като платихме пристигна мейл с резервацията.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Знаете ли освен PCR тест има ли някакви други изискванията за влизане в Дубай?  Задължителна здравна застраховка включваща Covid, попълнени health declaration forms или нещо друго ?

Връзка към коментар
преди 17 минути , П.Кръстев каза:

Знаете ли освен PCR тест има ли някакви други изискванията за влизане в Дубай?  Задължителна здравна застраховка включваща Covid, попълнени health declaration forms или нещо друго ?

Тази тяхната форма е много зле приложението не работи аз два пъти не успях да го попълтя. Уиз пращат форма там два листа аз я попълних сега като ходих, но само аз май я имах друг никой и никъде не го искаха нито тук нито там. Застраховка си правя вече с ковид, когато летя и нея никой не я потърси.

Връзка към коментар
преди 8 минути , Ivko каза:

Тази тяхната форма е много зле приложението не работи аз два пъти не успях да го попълтя. Уиз пращат форма там два листа аз я попълних сега като ходих, но само аз май я имах друг никой и никъде не го искаха нито тук нито там. Застраховка си правя вече с ковид, когато летя и нея никой не я потърси.

За Al Hosn аpp ли говориш? 

А тези двете неоходими ли са или ги раздават в самолета? Цък, цък

Връзка към коментар
преди 12 минути , П.Кръстев каза:

За Al Hosn аpp ли говориш? 

А тези двете неоходими ли са или ги раздават в самолета? Цък, цък

Това приложение мисля, че е за Абу Даби само, а за Дубай е COVID19 – DXB Smart App, но никой не го искаше април, като ходих то някакъ бъг даваше и се отказах. Сега декември, като ходих изобщо не съм го свалял, че го изтрих. Иначе само първата форма пращат Уиз на мейл аз от там я свалих и попълних. На борда не видях да раздават и някой да попълва.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.