Прескочи до съдържание

ОАЕ - бързи въпроси


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с ОАЕ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Дубай?

- Може ли да шофираме в Дубай с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да разпределим времето между Дубай и Абу Даби?

- Заслужава ли си да посетим Шаржа?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 7 часа, vasvas каза:

На кратко , обмислям да го посетя в началото на октомври , имам един единствен въпрос … как седят нещата с алкохола извън хотела … имали свободна консумация по заведенията навън / плажа и т.н.

 

Благодаря предварително 🙂

Единствената възможност е да купиш от летището на пристигане

Връзка към коментар

Това за Абу Даби или Дубай? Защото за Дубай изобщо не е вярно. Има няколко малки супермаркета из Марината, които продават бира и можеш спокойно да си купиш и да си я изпиеш на плажа. Единият беше точно на стълбите под един от пешеходните мостове.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

The bus fare will be included in the ticket price and there will be luggage compartments on the bus. Това как да се разбира, че ако имаш самолетен билет автоматично ползваш шатъла и споменават Дубай-Абу Даби, но предполагам и обратното е в сила.

 

Вече се движели тези шатъли.

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте 🙂

Предстои ми  пътуване за първи път в Дубай, което успях да самоорганизирам от прочетената информация тук, за което благодаря!

Търся препоръки за приятни и интересни ресторантчета в Дубай, в ценови диапазон до 50-60€/човек. Бих искала да пробвам различен вид кухня, нещо типично за мястото, вкусна и екзотична храна 🍜🥗🍝


Също така търся препоръка за актуални линкове, от които купувате тикети за атракцийте там, или от къде да купя тикет тип комбо ( за няколко атракции)?🎟🎫

 

Търся мнения за спектакъла La Perle, заслужава ли си парите (209AED)?

 

Благодаря предварително!🤗

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз съм ползвал тези два сайта с отсъпки

https://www.groupon.ae/

 https://www.headout.com/things-to-do-city-dubai/

 

Заведения има около Дубай мол и не са никак скъпи. Там има всякаквa кухня. За тези пари където сте дали ние сме вечеряли двама 😆😆 Виж този Abd El Wahab съм сядал и съм доволен. тук може да погледнеш менюто. Имаш хубава видимост към фонтаните и кулата. Този и около него съседните заведения в тази част са страхотни, От среща откъм входа на мола също има заведения и един ливански, който също е хубав, но не си спомням името в момента.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Шатъла между летището в Абу Даби и Дубай вече е в движение. Билети на цена 35 дирхама / еднопосочно се вземат от летището и автобуса в Абу Даби и от автобуса в Дубай. Ще се движи 24/7 до края на годината за сега. В Дубай спира на Ibn Battuta bus station, където има връзка с червената линия на метрото.

 

В зимното разписание са ги направили пет пъти в седмицата полетите явно заради новите отсечки сега от Абу Даби и бъдещите такива или просто ще ги резнат в един момент.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 8.09.2022 г. в 12:37, Silvia Ivanova каза:

Здравейте 🙂

Предстои ми  пътуване за първи път в Дубай, което успях да самоорганизирам от прочетената информация тук, за което благодаря!

Търся препоръки за приятни и интересни ресторантчета в Дубай, в ценови диапазон до 50-60€/човек. Бих искала да пробвам различен вид кухня, нещо типично за мястото, вкусна и екзотична храна 🍜🥗🍝


Също така търся препоръка за актуални линкове, от които купувате тикети за атракцийте там, или от къде да купя тикет тип комбо ( за няколко атракции)?🎟🎫

 

Търся мнения за спектакъла La Perle, заслужава ли си парите (209AED)?

 

Благодаря предварително!🤗

Ресторанти да искаш в Дубай, има всичко от евтино до Армани, апропо вечерятя в прочутия ресторант не е скъпа резервира се директно през сайта им. Аз бях с детето и най-много ни хареса вечерята на корабче, може да си вземете ваучери предварително, а на място също не е проблем да си изберете корабче с меню, тръгват от едно място.  Забавно и атрактивно е Rainforest Cafe; друго - сладкарницата при Ski Dubai, защотото има директна видимост към пистата и менюто е добро. Има голям избор от ресторанти, съветът ми е докато се разхождате си изберете нещо, кото на вас ви допада, това ще бъде личното ви Дубайско откритие, което после ще споделите и незабравяйте снимки...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 9.09.2022 г. в 14:19, Ivko каза:

Шатъла между летището в Абу Даби и Дубай вече е в движение. Билети на цена 35 дирхама / еднопосочно се вземат от летището и автобуса в Абу Даби и от автобуса в Дубай. Ще се движи 24/7 до края на годината за сега. В Дубай спира на Ibn Battuta bus station, където има връзка с червената линия на метрото.

 

В зимното разписание са ги направили пет пъти в седмицата полетите явно заради новите отсечки сега от Абу Даби и бъдещите такива или просто ще ги резнат в един момент.

Здравейте! Знаете ли къде мога да намеря повече информация за този автобус? Разписание и тн..

Връзка към коментар
11 hours ago, Александра П. said:

Здравейте! Знаете ли къде мога да намеря повече информация за този автобус? Разписание и тн..

Има редовна автобусна линия E102, но тя не е свързана с Wizz  :

http://wojhati.rta.ae/dub/XSLT_TRIP_REQUEST2

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да но тази линия тръгва от автогарата и си е междуемирска, а шатъла си е специална до/от летището.

 

На 5.10.2022 г. в 10:02, Александра П. каза:

Здравейте! Знаете ли къде мога да намеря повече информация за този автобус? Разписание и тн..

Не намирам черно на бяло информация за това, но на всеки час има шатъл в двете посоки 24/7 оперира. Билети се вземат точно на пристигащи в Абу Даби след изхода има инфомация и от там може да се купят по 35 дирхама

Връзка към коментар

Ивко, не четеш.Няма нужда да ходиш до автогарата.Погледни картинката по-горе.

Е102 свързва директно летище Абу Даби (терминал 1 и 3) с Ибн Батута в Дубай.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Здравейте отново! Някой скоро пътувал ли е до Абу Даби? От посолството им в София ми казаха, че е задължително да се направи ПСР тест преди пътуването, защото авиокомпанията няма да ни качи на борда независимо от ваксинационния ни статус.. Благодаря предварително!

Връзка към коментар
3 hours ago, Александра П. said:

Здравейте отново! Някой скоро пътувал ли е до Абу Даби? От посолството им в София ми казаха, че е задължително да се направи ПСР тест преди пътуването, защото авиокомпанията няма да ни качи на борда независимо от ваксинационния ни статус.. Благодаря предварително!

Поредни безхаберни лентяи по дипломатическите мисии.Сладка е държавната службица зад граница ! 

 

 

Не ти трябва тест за да летиш и да влезеш в Абу Даби.

Ако обаче ще посещаваш обществени места , като джамията "Шейх Зайед" , Ферари Уърлд , Лувър и подобни задължително трябва PCR ,независимо с колко ваксини си.

 

https://visitabudhabi.ae/en/plan-your-trip/covid-safe-travel

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Mistela каза:

може

ако сте ползвали такава услуга бихте ли споделиле с коя фирма за наем на кола, защото на първо четене попадам на изискване за международна книжка...в рент компаниите

Връзка към коментар
преди 1 час, wiliko каза:

Може ли да се кара кола в Абу Даби с българска книжка или трябва да имаш международна?

На мен, март месец в Дубай, изрично ми поискаха международна (имах), на бюрото на Авис (изрично го пишеше в общите условия на резервацията).

Според мен зависи от компанията, иначе по принцип, би трябвало да не се изисква.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

съмсем се обърках, как става тази регистрация за която Wizz са ми изпратили съобщение преди полет до Абу Даби - All passengers have to be registered via the ICA Smart Travel Service at https://ica.gov.ae before departure. ... помагайте

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.