Прескочи до съдържание

бързи въпроси ОАЕ - бързи въпроси


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с ОАЕ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Дубай?

- Може ли да шофираме в Дубай с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да разпределим времето между Дубай и Абу Даби?

- Заслужава ли си да посетим Шаржа?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

На летището имало хубав парк.Мисля да седя там докато дойде време за полета. На тази снимка от нета има много хора,но някои туристи казват ,че друг път за часове са видели само десетина посетители. 

2023_09_21_10.11.36.jpg

2023_09_21_10.07.16.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте! 

 

Четох на сайта на някое от посолствата, че български граждани могат да управляват кола под наем само с превод на книжката си на английски или арабски и няма нужда от международна книжка. Някой наскоро да е взимал кола под наем в Дубай и да се е сблъсквал с проблем? Ние сме наели от Herz, но през booking

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Много плашещо звучи 😄😄 освен ако нямаш свободно време и нерви и да полетите са евтини даже зимното някой дни са по два полета сутрин и вечер. Аз имам полети двупосочно  след НГ за по 20-30лв.

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 11 минути , dimitrov6 каза:

Пълни ли са полетите до Абу Даби.Преди 9 години пътувах юни до Дубай и беше празен.

Аз последните три пъти, като пътувах бяха пълни последно март.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 57 минути , Ivko каза:

Аз последните три пъти, като пътувах бяха пълни последно март.

След март до ноември са нечовешки жеги, как да са пълни?

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 24 минути , Дани Магелани каза:

След март до ноември са нечовешки жеги, как да са пълни?

Години наред полетите бяха до май, почваха в края на  октомври. Мисля, че абитуриенти празнуваха там. 

Бил съм в април и май. Бил съм на пълни самолети. Горещо е, но е поносимо и не само за мене. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Пак съм аз с мойте схеми за Дубай с деца през ваканцията...Отказахме се от октомври, понеже смениха ваканцията на децата и се ориентирах  за края на март и началото на април 2024...Цените съответно са до небесета на билетите. Wizz /които летят до Абу Даби / вече месец нямат обявени полети за април от София...Гледах и flydubai,но доста скочиха билетите за датите на ваканцията. Сега погледнах и от Букурещ и да кажем, че цената ми "хареса" 1750 евро за 2ма възрастни, 2 деца, меню и 2 куфара 20кг.
Гледам единия полет е 3.55мин, а другия на връщане е 6.25 без спирки, чак пък такава разлика? По спомен мисля,че сме летели за около 5 часа. Чудя се от сега да се гърмя ли да купувам билети, че от чакане пък скачат само цените. чаках и OPODO, но те нямат въобще flydubai в търсачката, поне не ми излизат полети.

Връзка към мнение

Не би трябвало да има разлика в продължителността, ти времето за полет ли гледаш или смяташ часовете? Часовете са локални.

Чакането е неблагодарна работа. Ако Уиз няма да летят, ето ти причина за високите цени.

Връзка към мнение
преди 43 минути , Denittta каза:

Пак съм аз с мойте схеми за Дубай с деца през ваканцията...Отказахме се от октомври, понеже смениха ваканцията на децата и се ориентирах  за края на март и началото на април 2024...Цените съответно са до небесета на билетите. Wizz /които летят до Абу Даби / вече месец нямат обявени полети за април от София...Гледах и flydubai,но доста скочиха билетите за датите на ваканцията. Сега погледнах и от Букурещ и да кажем, че цената ми "хареса" 1750 евро за 2ма възрастни, 2 деца, меню и 2 куфара 20кг.
Гледам единия полет е 3.55мин, а другия на връщане е 6.25 без спирки, чак пък такава разлика? По спомен мисля,че сме летели за около 5 часа. Чудя се от сега да се гърмя ли да купувам билети, че от чакане пък скачат само цените. чаках и OPODO, но те нямат въобще flydubai в търсачката, поне не ми излизат полети.

Това е най-доброто време там. Не е горещо, става за плаж, плажовете спокойно приятни. Полетът от София трае около 5 часа. Чудя се кога излизат нови сезонни разписания и оферти, дебна друго направление. Успех!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте! Предстои ми пътуване до Дубай и Абу Даби. Като трансферът между двата града ще го правим с автобус. Въпросът ми беше за максимално удобно разглеждане на Дубай с градски транспорт къде е по-добре да вземем хотел - около палмата или между летището и Бурж Халифа? 

Връзка към мнение

Аз винаги съм предпочитала около палмата да спя (квартал Barsha Heights) за да може хем да имам достъп до метро, хем да съм на близко разстояние с такси от бийч баровете, джумейрата, марината и заведенията. И цените там са прилични, ако цената е фактор де.

Връзка към мнение
На 3.10.2023 г. в 20:40, Pepi Popova каза:

Аз винаги съм предпочитала около палмата да спя (квартал Barsha Heights) за да може хем да имам достъп до метро, хем да съм на близко разстояние с такси от бийч баровете, джумейрата, марината и заведенията. И цените там са прилични, ако цената е фактор де.

В крайна сметка резервирах TRYP хотела в района на Barsha Heights. Надявам се да е добър. Пък и в крайна сметка да е на комуникативно място. После мисля, че е и добра локация за автобусите за Абу Даби.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 6.10.2023 г. в 1:56, dimitrov6 каза:

Тази дестинация Абу Даби си е много гъзарска. Имаше доста нацепени батки и тунингирани мадами.

Всички си мисля, че 100% от хората живеят в Дубай в огромен лукс, но според мен реалността е доста далечна, както и работната етика и морал по тези земи. Разбира се тези батки и мадами имат други цели.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 18 минути , t_petkov каза:

Всички си мисля, че 100% от хората живеят в Дубай в огромен лукс, но според мен реалността е доста далечна, както и работната етика и морал по тези земи. Разбира се тези батки и мадами имат други цели.

Аз говорех за пътуващите от София,не за местни хора или чужденци.🙂Такива не пътуват до Меминген или Шарлероа.Само до Милано съм виждал подобни отиващи на шопинг.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 минути , dimitrov6 каза:

Аз говорех за пътуващите от София,не за местни хора или чужденци.🙂Такива не пътуват до Меминген или Шарлероа.Само до Милано съм виждал подобни отиващи на шопинг.

Да и аз визирах точно тези хора, които са пътували с теб 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Бърз въпрос. Летим през нощта за Дубай и пристигне в 6 сутринта. Тоест през първия ден ще искаме най-вероятно да не сме някъде, където е доста натоварено. Като за първи ден къде бихте препоръчали да се отиде/посети? Само изключвам Бурж халифа и нещата в района, защото сме ги планирали за следващия ден. Заслужава ли си цял ден да сме на марината? Или Палмата? 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.