Прескочи до съдържание

Бързи въпроси за Исландия


Light

Препоръчани мнения

Тези птици на БГ се наричат тъпоклюна кайра. След един месец отиваме в Исландия и сме си взели специален трип до острова на кайрите.

 

Веднъж ми го бяха казали, но го забравих :( Явно почвам да ставам тъпоглава кайра :lol: Трябва да си записвам ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Кой остров имате в предвид-над Хусавик ли?

Ние тръгваме след две седмици и сме го включили в програмата,но не сме си правили предварителна резервация.Мислите ли,че трябва?

Ето този тур сме си взели, всъщност име на остров не е посочено. Разбрахме от разни хора, които са ходили в Рейкявик, че не са виждали кайри и затова решихме да не ги изпускаме и ние, и затова си взехме тур.

http://www.specialtours.is/all-tours/combo-tours/whales-and-puffins

Ето този тур сме си взели, всъщност име на остров не е посочено. Разбрахме от разни хора, които са ходили в Рейкявик, че не са виждали кайри и затова решихме да не ги изпускаме и ние, и затова си взехме тур.

http://www.specialtours.is/all-tours/combo-tours/whales-and-puffins

Виж какво намерих сега:

 

There are a number of places in Iceland where you can see the Atlantic Puffin. Látrabjarg Cliffs (Latrabjarg) in the Vestfirðir (Westfjords), the westernmost point in Europe, is one of the three largest bird cliffs in Iceland. The other two large bird cliffs are Hornbjarg and the Nature Reserve Park of Hornstrandir, both in the north-west of Iceland.  Hornstrandir is an ideal place to combine hiking and bird watching. Other puffin areas are the Vestmannaeyjar, (Westman Islands), Breiðafjörður (Breidafjord) and Lundey - Puffin Island, just 3 minutes’ sailing from Reykjavik, which has a puffin colony of around 20 000 birds.

Връзка към коментар

Vestfirðir (Westfjords), the westernmost point in Europe, is one of the three largest bird cliffs in Iceland. 

 

Точно тук бяхме и абсолютно безплатно може да ги видиш тъпоклюните кайри. Ако имате време горещо ви препоръчвам Западните фьорди.

 

От географска гледна точка е малко противоречие, че това е най-западната точка на Европа, защото тази част на Исландия се намира на американската тектонична плоча ^_^

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Точно тук бяхме и абсолютно безплатно може да ги видиш тъпоклюните кайри. Ако имате време горещо ви препоръчвам Западните фьорди.

 

От географска гледна точка е малко противоречие, че това е най-западната точка на Европа, защото тази част на Исландия се намира на американската тектонична плоча ^_^

Не знам дали ще стигнем дотам. Имаме 5 дни, ама почти сме ги оползотворили. Всъщност ние този тур вече сме го резервирали, защото искахме да видим и китовете. Малко е натоварено като отиваш за кратко време на такова място и гледаме да видим колкото може повече. Имаме един свободен ден, който сме го оставили, ако не успеем да видим китове първия път, да повторим. Ти всъщност ходил ли си да гледаш китове? Никой нищо не казва за това :)

Връзка към коментар

Не знам дали ще стигнем дотам. Имаме 5 дни, ама почти сме ги оползотворили. Всъщност ние този тур вече сме го резервирали, защото искахме да видим и китовете. Малко е натоварено като отиваш за кратко време на такова място и гледаме да видим колкото може повече. Имаме един свободен ден, който сме го оставили, ако не успеем да видим китове първия път, да повторим. Ти всъщност ходил ли си да гледаш китове? Никой нищо не казва за това :)

 

Ние за 8 дни направихме пълен кръг със Западните фьорди, но бяхме на път сутринта от 9 до полунощ. Август месец слънцето залязваше около 1 часа след полунощ и изгряваше 4 часа сутринта. Пътуването не беше много уморително защото като километри не пътувахме прекалено много.

 

Китовете са малко прехвалена атракция! Според Лонли Планет 99% е шансът да видиш кит и ние също видяхме китове, но бяха относително малки и далече от нас. Плаваш 2-3 часа с кораб за да видиш 2-3 пъти за 10 секунди гърба на кита, който дори не си подава високо опашката, като във филмите на Нешънъл джеографик... Много по запоняща се атракция до пристанището в Хусавик е музеят на пенисите ^_^  Има мъжки достойнства включително и на китове, като скоро четох новината, че са се сдобили и с човешки пенис ;)

 

Водопадите, активните геотермични райони, ледниците или фьордите са с пъти по интересни! Не си губете 2 дни за китовете. Ние бяхме в пиков сезон но нямаше никакъв проблем да си вземем билет за кораба.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ние за 8 дни направихме пълен кръг със Западните фьорди, но бяхме на път сутринта от 9 до полунощ. Август месец слънцето залязваше около 1 часа след полунощ и изгряваше 4 часа сутринта. Пътуването не беше много уморително защото като километри не пътувахме прекалено много.

 

Китовете са малко прехвалена атракция! Според Лонли Планет 99% е шансът да видиш кит и ние също видяхме китове, но бяха относително малки и далече от нас. Плаваш 2-3 часа с кораб за да видиш 2-3 пъти за 10 секунди гърба на кита, който дори не си подава високо опашката, като във филмите на Нешънъл джеографик... Много по запоняща се атракция до пристанището в Хусавик е музеят на пенисите ^_^  Има мъжки достойнства включително и на китове, като скоро четох новината, че са се сдобили и с човешки пенис ;)

 

Водопадите, активните геотермични райони, ледниците или фьордите са с пъти по интересни! Не си губете 2 дни за китовете. Ние бяхме в пиков сезон но нямаше никакъв проблем да си вземем билет за кораба.

Айде сега не разваляй очакванията хахахаха :) Пропуснах важна подробност, че ние и двамата не сме шофьори и всъщност няма да сме с кола.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Айде сега не разваляй очакванията хахахаха :) Пропуснах важна подробност, че ние и двамата не сме шофьори и всъщност няма да сме с кола.

 

Тогава ви оставя единствено да си платите организирана екскурзия.. Градският и междуградският транспорт е много на рядко и ще видите много малко неща. До много от атракцииите изобщо няма редовен транспорт. В Азия, Латинска Америка или Европа няма проблем да пътуваш без кола, но в Исландия няма друг избор освен кола или организирана екскурзия.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Айде сега не разваляй очакванията хахахаха :) Пропуснах важна подробност, че ние и двамата не сме шофьори и всъщност няма да сме с кола.

В Исландия не съм гонила китове, но в Нова Зеландия пробвах. Честно, ако знаех какво представлява, направо щях да пропусна. Видях гръб в далечината, пръскаше по малко вода и накрая опашка, но си е на разстояние и хич не се впечатлих.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ние за 8 дни направихме пълен кръг със Западните фьорди, но бяхме на път сутринта от 9 до полунощ. Август месец слънцето залязваше около 1 часа след полунощ и изгряваше 4 часа сутринта. Пътуването не беше много уморително защото като километри не пътувахме прекалено много.

 

Китовете са малко прехвалена атракция! Според Лонли Планет 99% е шансът да видиш кит и ние също видяхме китове, но бяха относително малки и далече от нас. Плаваш 2-3 часа с кораб за да видиш 2-3 пъти за 10 секунди гърба на кита, който дори не си подава високо опашката, като във филмите на Нешънъл джеографик... Много по запоняща се атракция до пристанището в Хусавик е музеят на пенисите ^_^  Има мъжки достойнства включително и на китове, като скоро четох новината, че са се сдобили и с човешки пенис ;)

 

Водопадите, активните геотермични райони, ледниците или фьордите са с пъти по интересни! Не си губете 2 дни за китовете. Ние бяхме в пиков сезон но нямаше никакъв проблем да си вземем билет за кораба.

В Копенхаген търсихме половин час музея на еротиката,жените да видят най-големия златен пенис.Уви,оказа се ,че музеят бил закрит преди месец.Дано този в Хусавик се позадържи.

Относно китовете-не знам какви са били очакванията ви.Не вярвам някъде китовете да се показват над водата и да чакат да ги снимаш :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Емо, нямах очаквания, просто самото наблюдение не ме изкефи, но не бях правила подобно нещо и исках да видя какво е. Е, видях. :)  На финала бях леко позеленяла, но предвид цялото повръщане около мен си бях пушка. Всъщност, когато видяхме кита повечето туристи бяха в състояние да им е все тая. :bad: Предполагам тайно са отправяли молитви по-бързо да стъпим на земя. :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Репликирах на предния пост,не на твоя.Все още не съм го преживял и няма гаранция,че на нас ще ни хареса.Имах в предвид това,че няма кой знае какво да се очаква.Животинките си живеят,ние ходим да им се натрапваме,да ги безпокоим,пък и не сме доволни,че сме видели само гърбовете им за момент.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Aз се опитах да покажа, какво може да се очаква, за да няма разочаровани, даже с Теди си говорихме, ето още веднъж, е, не беше и чак толкова зле, аз лично не съжалявам, въпреки  :bad:

 

post-64-0-54351000-1430239112_thumb.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Благодаря ви за коментарите. В крайна сметка реших да купя билетите предварително. Цената е една и съща, а и от Blue Lagoon ми писаха, че няма проблем да идем час по-късно от посечения в резервацията час, пък и в Трип Адв. няколко хора споделят, че са чакали, за да влязат.

 

Моите предварителни проучвания показаха, че наблюдаване на китове с корабче от Райкявик не си заслужава, ако човек има само три пълни дни (колкото ще имаме дни). Така че бързо се отказах от загубата (според мен) на половин ден за този трип, за сметка на повече време за обиколка из южната част на острова. Но в Исландия има толкова много да се вижда, така че е нужно всекиза себе си да определи своите приоритети.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Китовете при туровете от Рейкявик са китове-джудже, а при Хусавик- гърбати+ минке.

 

Фалологически музей има в Рейкявик, хотелът ни беше на пресечка от него. Аз първо се учудих какъв е този музей на фИлологията, но после позагледах витрината малко по-детайлно :) А за човешкия експонат доколкото ми е известно още не е изложен, а само обещан от още живия му притежател.

Редактирано от Сю_
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Китовете при туровете от Рейкявик са китове-джудже, а при Хусавик- гърбати+ минке.

 

Фалологически музей има в Рейкявик, хотелът ни беше на пресечка от него. Аз първо се учудих какъв е този музей на фИлологията, но после позагледах витрината малко по-детайлно :) А за човешкия експонат доколкото ми е известно още не е изложен, а само обещан от още живия му притежател.

 

Аз бях в музея в Хусавик и за него имаше новина, че миналата година е починал човешкия донор и скоро ще получат “експоната“ ;)

Връзка към коментар

Еха-а-а, к`ва готина дискусия се е заформила. По мое време единственият ми надежден източник бе Основателя, а сега - сядай, чети... кеф.

 

Хм, нещо гледам горе за фалологията. :) Като бях ученик, в кабинета по биология имаше такива атрибути, та нататък класът бе доста наясно с нЕкои копулативни подробности.

 

Що се отнася до китовете - добре си помислете. Ако ви се иска да ги видите, направете го, ако се съмнявате дали да ги видите, направете го, ако имате само 3 дни и се чудите дали да го направите, направете го.

 

Китовете са готина атракция. И понеже в мое село няма такива, то аз останах доволен от тура край Рейкявик. И не забравяйте, ако повръщате: хапването ви преди тура да бъде оскъдно. Торбички за повръщане има достатъчно по корабите.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Здравко Ангел

Еха-а-а, к`ва готина дискусия се е заформила. По мое време единственият ми надежден източник бе Основателя, а сега - сядай, чети... кеф.

 

Хм, нещо гледам горе за фалологията. :) Като бях ученик, в кабинета по биология имаше такива атрибути, та нататък класът бе доста наясно с нЕкои копулативни подробности.

 

Що се отнася до китовете - добре си помислете. Ако ви се иска да ги видите, направете го, ако се съмнявате дали да ги видите, направете го, ако имате само 3 дни и се чудите дали да го направите, направете го.

 

Китовете са готина атракция. И понеже в мое село няма такива, то аз останах доволен от тура край Рейкявик. И не забравяйте, ако повръщате: хапването ви преди тура да бъде оскъдно. Торбички за повръщане има достатъчно по корабите.

Ние със сигурност ще "китосваме", пък каквото стане. Имаме 6 дни, все половин ден за китове ще се намери. С храната преди тура ще внимаваме, за да не вгорчим гледката :)

Връзка към коментар

Прясна съм след тур с китове (вчера сутринта). Съвсем целенасочено не отидохме в Исландия на такъв, знаейки, че има и на по-топли места. Голямо разочарование, видяхме китове разбира се, но не като по списанията и рекламите. С голям мерак отидох (даже резервирах сутрешен и следобеден тур с две различни лодки) и с нетърпение исках да приключи тура като отказахме втория щом слязохме.

 

Иначе за храната преди качване на кораб съм чувала 2 мнения от хора, организиращи морски/океански турове. Единият каза, че е хубаво стомахът да не е празен, защото клатенето на стомашните сокове предизвиквало гаденето. Другият посъветва да не се яде мляко и млечни продукти преди това, защото се обработват по-трудно и пак могат да предизвикат неприятности. На всеки понася различно вълнението, така че вие може да сте си екстра. На нашата лодка до позеленелите туристи едни шведи си изкараха храна и си хапнаха сладко на пук на океанските вълнения.

Редактирано от Сю_
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Aз се опитах да покажа, какво може да се очаква, за да няма разочаровани, даже с Теди си говорихме, ето още веднъж, е, не беше и чак толкова зле, аз лично не съжалявам, въпреки  :bad:

 

attachicon.gifWhale.JPG

 

За съжаление при нашето посещение всички китове бяха по мързеливи и нито един от тях не си вдигна толкова опашката. Видяхме им гърбовете от 100-200 метра, а опашките почти плъзгайки се по водата изчезваха под нея.

 

Не искам да разубедя никой да ходи да гледа китовете, но за да не се разочарова нека да не очаква да види сцени, като тези в рекламите:

 

ns1_3_205243371.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От всичките тези писания съпругата ми вече не е сигурна,че иска да ходим на Whale watching.Аз все още не знам.Може да я оставя да гледа музея на фалоса в Хусавик,а пък аз да ходя да гледам китове и пъфини.

После ще анализираме кой е видял по-голям......

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Моите пресни впечатления са, че на Рейкявик и три часа са му много. За мен красотата на Исландия е в природата, а не в музеи или столицата.

Някъде видях, че предлагат и турове за гледане на птици puffin, но май месец такива се виждат без никакви проблеми по брега около Вик. Една от къщите за гости, в която бяхме отседнали бе на километър от океана и там наблюдавахме сутрин и вечер големи групи от puffins.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Положението с метеорологичната обстановка в Исландия хич не е розово-студ,дъжд и сняг,температури от -3 до 5-6 градуса.Добре,че си приготвям багажа в последния момент :(

 

В Исландия често има силни ветрове и дъжда вали в хоризонтална посока. Забравете за чадъри, а си носете само дъждобрани и водоустойчиви панталони. Времето може да се промени за 5 минути. В единия момент грее слънце и е топло, а в другия момент става студено и вали дъжд.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, имам нужда от бърз съвет, преди да купя самолетните билети. 4 дена, достатъчни ли са за главните забележителности? Дата като 16/03-20/03.2016 подходящо време ли ще е? Много благодаря :)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.