Прескочи до съдържание

Бързи въпроси за Исландия


Light

Препоръчани мнения

Ние бяхме в началото на май и в рамките на цели три дни видяхме спокойно всички основни забележителности в южната част на острова. Така че четири дни би трябвало да са също достатъчни, стига да сте добре подготвени. Но през май денят е по-дълъг, така че трябва да се провери колко часа ще е светло през март. За подходящо време - въпрос на късмет е, от една страна има вероятност да видите северни светлини, но пък от друга и да има снежни бури например. Друг плюс е, че ще има по малко туристи и цените са по-ниски, но остава минусът с по-краткия ден.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Първия път и ние бяхме за 4 дни. С малко повече шофиране спокойно се стига до Jokulsarlon на изток, така че ако пътувате стегнато няма да имате проблем. Риск е времето да ви развали цялото пътуване, но това винаги си е риск!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Да пусна и аз някоя снимка.

 

Небето се отвори над нас, а сиянието танцуваше като завеса докосната от вятъра.

post-181-0-16250800-1432754770_thumb.jpg

 

Най-изумителният миг - погледнах точно над главата си, а там като от купол на църква във всички посоки около мен се спускаха огромни светещи лъчи. Това е гледка, която ще запомня за цял живот, усещането дори не мога да опиша с думи.

 

Черните плажове бяха невероятни и особено през зимата. Контрастът бяло - черно - бяло или сняг - бряг - бесни вълни беше картина, която можех да гледам дълго.

post-181-0-04780200-1432755093_thumb.jpg

  • Харесвам 16
Връзка към коментар

И още нещо,някой скоро купувал ли си е предплатена сим карта само за интернет от Исландия?Много е удобно ползвал съм така имаш постоянно Google maps навигация viber....и всичко което ти е нужно ...

Връзка към коментар

И още нещо,някой скоро купувал ли си е предплатена сим карта само за интернет от Исландия?Много е удобно ползвал съм така имаш постоянно Google maps навигация viber....и всичко което ти е нужно ...

 

Vlady беше купувал, даже наскоро предлагаше да я подари на някой, който има път скоро натам. Не знам дали не беше само за Април месец и да е изтекла. Пусни му лично съобщение, ако не отговори скоро по темата. 

Връзка към коментар

Мисля, че картата отдавна изтече. Между другото Влади през цялото време в Исландия повтаряше, че е било излишно да я купува. Навсякъде има интернет и информацията ден за ден може да се проверява в настаняването.

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, излиза цена за края на март 2016 от Лондон за 130 паунда на човек с Icelandair. Да смятам ли тази цена за добра? Гледам,че има хора,които са си купували в порядъкът на 230 евро.

Също така има и промоционални цени на BA ако Лондон е вариант. Ето какво имам впредвид:

http://www.holidaypirates.com/booking/flights/eyJjYXRlZ29yeSI6ImZsaWdodHMiLCJ0bGQiOiJ1ayIsInBhdGgiOiIvZmxpZ2h0cy9MT04tS0VGLzIwMTYtMDEtMTMvMjAxNi0wMS0xNyJ9

http://www.holidaypirates.com/booking/flights/eyJjYXRlZ29yeSI6ImZsaWdodHMiLCJ0bGQiOiJ1ayIsInBhdGgiOiIvZmxpZ2h0cy9MT04tS0VGLzIwMTYtMDEtMTMvMjAxNi0wMS0xNyJ9

Връзка към коментар

Хвърли и на easyjet поглед. За края на февруари видях на първо четене 120 паунда Лондон-Кефлавик-Лондон. Това ако на Гетуик и Лутън му викаме Лондон, де :)

Лондон, Лондон са ;) Ние имаме фиксирани дати 24.03-28.03, защото тогава са почивни дни в UK и искаме да се възползваме без да взимаме отпуска :)

Връзка към коментар

То още не им е излязло разписанието за март на easy, та ако имаш време преглеждай ги по-нататък за оферти.

Да, разбирам ли, да не бързам  и да взимам сега билети с Iceland air за 130 паунда, че цял ден го мисля и не мога да го измисля?

Връзка към коментар

Лидия, ние летяхме от Лондон с Изиджет, купих билетите в деня, в който излезе разписанието и бяха 30-40€ в посока.

Еха, това е много добра цена, значи да не бързам ;)  Кога излиза разписанието? Вие кои дати бяхте? Гледам Изиджет имат само до февруари 2016, но пък ние нали сме с фиксирани дати. Другото, което ме притесняване дали ще имам свободни места за настаняване ако се забавя много със закупуването на самолетните билети.

Връзка към коментар

Не помня точно, ние бяхме април, разписанието излезе някъде края на септември или началото на октомври, можеби някой ще каже точно. Трябва да го следиш, после цените скочиха буквално за ден, два и никога до края не паднаха. За настаняването места има, ние първо бяхме трима човека и имахме запазени стаи за трима, после 2 месеца преди да тръгнем се присъедини още един и анулирахме стаите и взехме за 4. Имаше и бяха на добра цена, не беше проблем, само в Рейкиявик не анулирахме, защото хотела беше на промоция и струваше 45€ тройна стая и нямаше вече нищо подобно. Всичко беше по-скъпо от 15€ на човек и той си взе в друг хотел, но ние бяхме с кола и го закарахме/взехме.

Сега се върнах да видя вашите дати, края на март сте, не мисля, че настаняването ще ви е проблем, ако купиш билетите октомври, има достатъчно време до март, а и сте в нисък сезон.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не помня точно, ние бяхме април, разписанието излезе някъде края на септември или началото на октомври, можеби някой ще каже точно. Трябва да го следиш, после цените скочиха буквално за ден, два и никога до края не паднаха. За настаняването места има, ние първо бяхме трима човека и имахме запазени стаи за трима, после 2 месеца преди да тръгнем се присъедини още един и анулирахме стаите и взехме за 4. Имаше и бяха на добра цена, не беше проблем, само в Рейкиявик не анулирахме, защото хотела беше на промоция и струваше 45€ тройна стая и нямаше вече нищо подобно. Всичко беше по-скъпо от 15€ на човек и той си взе в друг хотел, но ние бяхме с кола и го закарахме/взехме.

Сега се върнах да видя вашите дати, края на март сте, не мисля, че настаняването ще ви е проблем, ако купиш билетите октомври, има достатъчно време до март, а и сте в нисък сезон.

Мерси много ще дебна ;)

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Изпълнявам обещание, специално за Iceman.

А то е ;)? Ние ще намажем ли ха ха? Извън тази тема, очаквах да се включиш по ето тази тема, търсиш ли още такъв вариант?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Изпълнявам обещание, специално за Iceman. :)

 

attachicon.gifIceland015b.jpg

Ехаааа, супер е, това е ice cave нали? Кога е правена снимката? Жалко,че през лятото няма да имаме възможност да я посетим

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.