Прескочи до съдържание

Транспорт до околните балкански летища - Истанбул, Белград, Скопие, Букурещ и Солун


Препоръчани мнения

  • 2 месеца по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Микробусът на пегасус от кой терминал на летище Отопени потегля към Русе - от пристигащи или от заминаващи ?

Редактирано от bat.galin
Връзка към коментар

Микробусът на пегасус от кой терминал на летище Отопени потегля към Русе - от пристигащи или от заминаващи ?

Заминаващи.Аз също ще пътувам с тях,но не можах да купя билет онлайн,може би защото изключих 3D кода на моята Виза.Казаха да се обадя преди пътуването и те ще ми запазят билет и платя на място.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Микробусът на пегасус от кой терминал на летище Отопени потегля към Русе - от пристигащи или от заминаващи ?

Мисля че всички тръгват от паркингa пред вътрешни полети...

 

Летище Констанца - от чекинга до пасконтрола - малко повече от час.

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мисля, че ще си спестите много нерви, ако се обадите до произволна таксиметрова фирма в Русе за транспорт за Букурещ-Отопени. Таксито Ви взема от избрано от Вас място и час в Русе. Ако се случи авария по път, да не става, изпращат бързо нова кола и не изтървате самолета си. Оставяте телефонен номер и Ви звънат 3-4 часа преди полета Ви обратно, за да знаят дали няма закъснение. Чакат Ви  на изхода на пристигащи. Цената 80 лв в едната посока за цялото такси. За 2-4 пътници е добре. Русенци постигат и по-добри цени на база познанства и регулярно пътуване. Все пак това е "тяхното" летище.

Зная, че и от Хасково има коли до Ататюрк, но май са нелегални. Може  би таксиметровите им фирми предлагат подобна услуга, но не съм проверявала. Трансферите от летищата на Истанбул до точки в България са доста скъпи.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Благодаря, ще го ползвам на 30.12.
За плащането -  сайтът на превозвача препраща към сайта на Борика, където въведох данните за картата си.
Посочено е на страницата на Борика, че ако имам активирана защита, ще трябва да оторизирам плащането с въвеждане на съответния код, което и сторих.
Не вярвам плащането да не е минало само поради липса на 3D защита.
 

 

 

...паркингa пред вътрешни полети

Това трябва да е паркина на приземния етаж пред терминал Пристигащи.
В салон Пристигащи има стълби и 
( мисля)  асансьор към приземния етаж - там са Била, паркинга и спирката на 783.
Ако някой желае, мога да го взема 23:00, 30.12.2015 Русе - Варна.

Връзка към коментар

Мисля че всички тръгват от паркингa пред вътрешни полети...

 

Летище Констанца - от чекинга до пасконтрола - малко повече от час.

Колкото до летище Констанца - мисля да го посетя през празничните дни, за да добия представа на място.

С новите линии от Констанца до Атина и Ларнака се появяват някои алтернативни маршрути на полетите през Истанбул.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Колкото до летище Констанца - мисля да го посетя през празничните дни, за да добия представа на място.

С новите линии от Констанца до Атина и Ларнака се появяват някои алтернативни маршрути на полетите през Истанбул.

 

 

 

Ще чакаме репортаж от посещението ти  на летището, а защо не и включване със снимков материал, за да добием и ние представа. :)

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Днес се върнахме от Болоня с полети от и до Букурещ; Ако има излитащи от ОТР, имайте предвид, че Дунав мост е в ремонт, образуват се големи колони, освен това, тъй като само едната лента на моста е отворена за движение, са въвели пропускателен режим през половин час - 30 минути пускат от Румъния към България, тези които са на наша територия стоят и чакат, после следващите 30 минути - обратно. Също така избягвайте минаване по околовръстното на Букурещ - стават огромни задръствания и там също отива поне час. Минава се през центъра на Букурещ (русенските таксита също минават от там, а те знаят откъде е по-бързо и евтино ;) )

Редактирано от chandni
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

ParkVia  - само давам идея - не съм го ползвала.

Нали знаете, че трябва да е специален паркинг, защото иначе шофьора може да не го пуснат да излезне от Турция. До колкото знам има такъв само на Ататюрк.

Връзка към коментар

Щом споменаваш Sabiha сигурно ще летиш с Pegasus? Те си имат осигурен паркинг, за хората летящи с тях: https://www.flypgs.com/en/airport-parking

 

Мисля, че по-рано в темата Polina беше споменала и някой още по-евтин в района, но не си спомням. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Темата е тази: http://magelanci.com/topic/1685-%D0%B4%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%BE%D1%81%D1%80%D0%BE%D1%87%D0%BD%D0%BE-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%B2-%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B1%D1%83%D0%BB/page-1

Тук сме ги коментирали. Не си спомням името на нашия паркинг, но беше срещу този на Пегасус и беше по-евтин от него. Това е информация от преди три години, разбира се...може вече да е различно.

Връзка към коментар

За другите летища не знам, но за Солун е много удобно с кола. Поне аз така правех. Оставя се на ИКЕА, която е на 2км. от летището и оттам автобус за 1евро. Може и пеша. Гаранция много хора го знаят и са го правили, но все пак :D

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Някой скоро да е правил трансфер до Белградското летище скоро?

 

Декември мисля да летя от там и се чудя как да стигна.

Полетът на отиване е рано към 6 сутринта, та най-вероятно ще трябва да се спи някъде.

На връщане кацането е към 12 на обяд.

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Теснички изглеждат местата, да. Ние май ще се спрем на Parking Byzantium - закрит (гледахме снимките) и цената е около тази на предния, който анулирахме.

В крайна сметка точно на Byzantio parking в Солун се спряхме и мога спокойно да го препоръчам на всеки, който реши да пътува до там с колата си! Йорданис - собственикът е изключително точен и отзивчив! След като пристигнахме, му се обадихме и пристигна до 5-тата минута, отвори и си оставихме колата. После отидохме да се разхождаме из Солун. Вечерта се върнахме към 19, позвънихме му отново и пак се появи за по-малко от 10 минути, закара ни до летището (трансфертие са с BMW X5, така че има място и за големи куфари в багажника). На връщане от Санторини полетът ни трябваше да пристигне в 0:10, но заради гръмотевичните бури го отложиха с час и в крайна сметка пристигнахме в 1:30 в Солун. Бяхме се обадили на Йорданис, че полетът има закъснение, за да не ни чака излишно (беше казал, че ако няма промяна в полета, няма нужда да му звъним - само ако има промяна). При пристигането ни чакаше на алеята пред терминала. Много приятен човек, говори доста добре английски. Паркингът пък е голям, подземен и на два етажа. За времето от 03.09.2016 13:00 до 07.09.2016 02:00 платихме 25€, а паркингът явно е известен на доста българи - имаше сигурно още поне 10-ина БГ коли по това време, а явно си има и редовни клиенти, които знае по име.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 6 месеца по-късно ...

Някой да е летял от Скопие? Колко ще ми излезе цялото удоволствие - автобус до Скопие, нощувка и полет в 6 сутринта?

 

Еднопосочен автобусен билет (София - Скопие) с Матпу = 30 лева. [разписание]

 

Еднопосочен автобусен билет (Скопие - летище) с Вардар Експрес = 175 денара (~ 6 лева). [разписание]

 

Нощувката може и да се спести. Остана да ме интересува следното нещо: като пристигна в 1:00 през нощта, има ли къде да убия на спокойстиве 2-3 часа до тръгването на автобуса за летището? Така като гледам от информация в нета, автогарата изглежда читава и е отворена 24/7, тъй че не би трябвало да има грижи. Все пак ще се радвам, ако някой сподели непосредствен опит. Благодаря.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За къде и колко ще летиш от Скопие, ако не е тайна ?

 

Не съм залетял все още, просто видях добри оферти от Скопие за Сандефьорд и Малмьо и се чудех дали да го имам предвид като опция вбъдеще. Оказва се, че съм живял с някаква предубеденост, че до Скопие е скъпо и неудобно, а така като гледам май ще се окаже, че не е чак толкова по-лошо от Ниш например :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.